Panasonic seria PV80 i PV8

trollberg

New member
Wyjście monitorowe

Witam.
Mam zamiar kupić 37pv80, ale mam jedno ważne pytanie.
Co oznacza Wyjście monitorowe gniazda typu RCA (L, R) (1 zestaw tył) ??
Czy to jest wyjście, poprzez które wychodzi dźwięk z TV np., do wzmacniacza??
Chodzi mi dokładnie o następującą rzecz, a mianowicie chce podłączyć odtwarzacz DVD oraz PS3 do tego TV poprzez HDMI i chciałbym żeby dźwięk wychodziłz telewizora do wieży, bo niestety nie mam amplitunera żeby podłączyc dźwiek z tych w/w urządzeń bezpośrednio.
Prosze o odpowiedź.
Pozdrawiam
 

trollberg

New member
Witam.
Mam zamiar kupić 37pv80, ale mam jedno ważne pytanie.
Co oznacza Wyjście monitorowe gniazda typu RCA (L, R) (1 zestaw tył) ??
Czy to jest wyjście, poprzez które wychodzi dźwięk z TV np., do wzmacniacza??
Chodzi mi dokładnie o następującą rzecz, a mianowicie chce podłączyć odtwarzacz DVD oraz PS3 do tego TV poprzez HDMI i chciałbym żeby dźwięk wychodziłz telewizora do wieży, bo niestety nie mam amplitunera żeby podłączyc dźwiek z tych w/w urządzeń bezpośrednio.
Prosze o odpowiedź.
Pozdrawiam
 

sviru

New member
Tak. Dziek z danego zlacza wychodzi z tylu na monitor out - ja mam podlaczony wzmacniacz do monitor out. :eek:k:

Jesli ktos stoi przed wyborem plazmy do 2500zl - PV80 rzadzi. Testuje go na wszystkie strony- 1080p, 720p, dvd, divx podpiecie do kompa, do xboxa. Niektore materialy testowe wygladaja naprawde imponujaco.

Nie mam uwag. Co do czerni - czern nie jest czarna jak smola, nie ma na to co liczyc. Jest ciemno ale widac ze matryca dziala. Ogolnie jakosc obrazu jest rewelacyjna, ilosc czegolow oddanych - REWELACJA. Nawet lepiej niz na LCD. Obraz naturalny. Za ta kase - bez pytan.

Bycmoze niebawem bede mial w domu LE40A786 ( cena okolo 5tys)na ledach to napisze jak to sie ma do PV80.

Jesli szukac na sile minosow - to mozna sie czepic zielonych duchow - wystepuja ale da sie do nich przyzywczaic i nie zwracac na nie uwagi. Aspect Ratio tak sobie dziala - ciezko na SD dobrac odpowiednia opcje.

Gry na XBOXie wygladaja pieknie.
 

PaweleS

New member
janwojx napisał:
NIestety!
Wytwór japońskiej myśli technicznej w wykonaniu braci Czechów, czyli 42PV80, odmówił dalszej współpracy po ok. 150 godzinach. :( :( :(
Przy próbie włączenia mruga do mnie 7 razy czerwonym ledzikiem i ... cisza.
Pewnie jutro wezwę serwis :(
Wie ktoś może, co oznacza te 7 mrugnięć?

Dokładnie to samo stało się w moim 42PV80.I teraz wciąż czekam 2 tydzień.Dioda miga na czerwono 7 razy.Znaczy się chyba ta sama usterka.U mnie po okresie około 300 godz.
 

janwojx

New member
A czemu tak długo? Dzisiaj rano zgłosiłem usterkę do centrali sewisu w Warszawie, po kilku godzinach zadzwoniła miła Pani z Gdańska i powiedziała, że jak tylko otrzymają uszkodzony moduł ( te 7 mrugnięć widać wystarczyło do zdiagnozowania miejsca awarii) to za dzień lub dwa zgłoszą się do mnie na naprawę. Jestem dobrej myśli, mam nadzieję, że weekend spędzę przed telewizorem :)
 

zbyszko74

New member
Cytując serwisówkę z rynku amerykańskiego:

SC/SU/SD Board Isolation (Explanation)
Unlike previous models of Panasonic Plasma TVs, the 2008 models are designed not to turn-on if either the SU or SD board is disconnected.
Disconnecting either causes the unit to shutdown and the power LED to blink 7 times.
Unplugging any of the connectors SC41/SU41, SU11/SD11, and
SC42/SD42, opens the interlocked connection between VF_GND and CHA on the SC board. This floats point “CHA” and Q16471 turns on. IC16471 and PC16480 output a high to the “And” gate (IC16472) triggering shutdown.

Pozdrawiam :)
 

PaweleS

New member
janwoix
Mam nadzieję,że Ty trafisz na lepszy serwis.Mnie na razie zbywają tym ,że cały czas czekają na części.Swoją drogą podziel się na forum lub przez PM
jak u Ciebie załatwili naprawę,co było zepsute etc.
Przyznaje się,że ja mam obawy co by to nie było prawo serii.W końcu to nowy telewizor.Mam go od końca sierpnia.Z tego juz 2 tygodnie w serwisie.
Poza tym Profi Plasma Service wydaje się w moim przypadku tylko chwytem marketingowym.Ale o tym napiszę więcej po naprawie.
A swoją drogą to jaki jest czas naprawy TV zgodny z warunkami gwarancji.
Ja coś czytałem ,że maximum 21 dni?????
 

Eskulap

New member
darzur napisał:
Co do ciągłych sporów w temacie HD Ready kontra FullHD. Dzisiaj przeprowadziłem sobie mały teścik. Na początku dodam, że mam 42PV80 którego oglądam z odległości trochę mniejszej niż 3m. Chciałem się przekonać czy różnica między 576p (SD) a 720p (HD Ready) jest mocno zauważalna. Z jednego zdjęcia b.dobrej jakości w wysokiej rozdzielczości z dużą ilością drobnych detali wyciąłem kawałek w formacie 16x9 i przeskalowałem go w PS do 3 rozdzielczości: 576 linii (SD), 720 linii (HD) i 768 linii (natywna rozdzielczość 42PV80). Usiadłem w odległości o której napisałem powyżej i zacząłem oglądać. Przyznam się, że spodziewałem się znacznej różnicy między SD i HD, ale z ok. 3m była ona ABSOLUTNIE niezauważalna. Kiedy podszedłem bliżej ekranu (tak ok. 1.5m) to faktycznie obraz 720 i 768 były ostrzejsze niż 576, ale z kolei z takiej odległości nie czuję się komfortowo oglądając 42cale. Sądzę, że skoro na statycznym obrazie nie widzę różnicy między 576p a 720p to tym bardziej nie zauważę jej miedzy 1080p a 720p na filmach. Być może są ludzie, którzy te różnice są w stanie dostrzec ale dla mnie 1080p to w głównej mierze marketing. I kiedy na rynku nie będzie już innych telewizorów i kupno FullHD nie będzie się wiązało z wyższą ceną wtedy taki kupię. Na dzień dzisiejszy jednak uważam, że PV80 to doskonały wybór.

No i to nazywa się zdrowe podejście do tematu!!! Teoretycznie człowiek może widzieć różnicę między HD i fullHD na 42'' ekranie z odjegłości poniżej 4m, ale w dzisiejszych czasach nie ma już chyba osoby w cywilizowanym świecie, która by miała taki wzrok. Poza tym przeba przyjąć, że obraz musiałby być statyczny, a w TV ogląda się głównie obrazy ruchome, więc nawet z 3 metrów nie widać różnicy. Poza tym siedzenie 2m od ekranu o szerokości 1m to żadna przyjemność.:cool:
 

Hardi

New member
Przy jakiej max temperaturze otoczenia może pracować PV80? Postawiłbym go obok kominka (innej opcji nie ma) i jak mocno przygrzeję to temperatura obok samego kominka dochodzi nawet do 30-35 C.
 

qwert

New member
Mój 50PV8 narazie na dotarciu ,ale podziele się moimi wrażeniami z oglądania TV.
Muszę przyznać że jestem zadowolony z zakupu :) Mam jak narazie zwykłą
kablówkę UPC.
Jedno co zwróciło moją uwagę to trochę gorszy obraz z SD niż na moim wcześniejszym 42PV80. Oglądam z tej samej odległości co wcześniej 42'

Wydaje mi się że na większym ekranie bardziej widać niedoskonałości sygnału i może większa rozdzielczośc tv 1366x768 też ma tutaj znaczenie ?????
Obraz SD jest bardziej skalowany ????? W PV80 1024x768.

Czy może za tym stoi fakt, że to o wiele gorszy tv niż PV80 , pod względem parametrów technicznych ,gorszej elektroniki itp ?????

Czy może sygnałem SD wogóle sie nie przejmować i nie brać go wogóle pod uwagę ?????
Przecież te telewizory są stworzone pod sygnał conajmniej 720P i generalnie obraz HD .....NA KAŻDYM wygląda BARDZO DOBRZE a różnica jest w detalach, które nam się bardziej lub mniej podobają.
Dodam że na DVD jest super, obraz z kompa poprzez hdmi jest naprawdę bomba,wyrażny, musze tylko bardziej dopasować rozdzielczość.

Zastanawiam się tylko nad tym SD.Co o tym myślicie ????
Pozdrawiam !
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
qwert napisał:
Wydaje mi się że na większym ekranie bardziej widać niedoskonałości sygnału i może większa rozdzielczośc tv 1366x768 też ma tutaj znaczenie ?????
Obraz SD jest bardziej skalowany ????? W PV80 1024x768.
Jak to się dawniej mawiało: no chyba nie dziwary ;)

Pozdrowienia!
 

GTT

New member
Czyli, że nie tylko ja tak mam, że chcąc polepszyć tylko spiep... Jeśli często oglądasz kanały SD, to trochę pocierpisz, ale zapewniam, że przywykniesz. No chyba, że nie przywykniesz:cool: Coś na temat gorszego obrazu SD na 50" było w tym wątku. Ja wybrałem 42", tylko ta niby mała usterkowność Panasa i średni serwis trochę mnie studzi.
Tak na marginesie, to te plazmy są montowane na Słowacji, nie w Czechach.
Pozdrawiam.
 

kozand2

New member
Witam.
Od poniedziałku (17 listopada) jestem właścicielem TV Panasonic TH-42PV80PA. Na szczęście kupiłem go w fizycznym a nie wirtualnym sklepie więc nie miałem problemów z kosztami dostawy, boksowaniem sie z kurierami i czekaniem na realizację - dostawa bezpłatna z wniesieniem do domu a cena niewiele wyższa od "internetowej".
Podłączyłem go do posiadanego dekodera Cyfry + (bez HD) przez SCART i odtwarzacza DVD poprzez COMPONENT. Wszystko jest OK tylko denerwują mnie różnice wymiarów obrazu poszczególnych programów. Przy ustawieniu rozmiaru TV na AUTOMAT telewizor "głupieje" (szczególnie przy nadawaniu reklam jedna po drugiej) i obraz to rozszerza się to zwęża (góra-dół) w zależności od rozmiaru obrazu reklamy. Na "Ale kino" przy wyświetlaniu filmu 16:9 obraz bajka. Może wreszcie nadawcy sygnałów TV znormalizują rozmiar wysyłanych programów gdyż telewizorów panoramicznych jest coraz więcej. Pozdrawiam.
 

darzur

New member
Ustaw sobie na stałe 4:3 a jak pojawi się sygnał 16:9 to i tak sam się przełączy. Ja tak mam i kiedy przełączam na Polsat2 gdzie czasami leci coś 16:9 to tv się przełącza.
 

qwert

New member
Dzięki za odpowiedż.
U mnie na kartonie jest napisane "Plzeń Czech republic" ,ale wiadomo że nie ma co się sugerować "gdzie i kiedy " na opakowaniu.
Do SD przywyknę ,prawdę mówiąc nie liczyłem na cud przy słabym sygnale na 50 calach i przy wyższej rozdzielczości TV.
Na 42pv80 Sd lepiej świeciło, ale prawda jest taka że do analogowej kablówki te telewizory nie zostały stworzone i nie ma co się przejmować :cool:

DTT a Ty jaki masz model tv że u Ciebie też kablówka tak sobie ????
42PV8 ???

Pocieszam się że mam dużo divixów....a te już wyświetla bardzo dobrze, nie wspominając płyt dvd.

Na kanałach HD ten telewizor jest wyśmienity (przynajmniej takie były opinie)
i to jest najważniejsze.
50pv8 uważam za dobry telewizor bo jest stworzony do hd a nie Sd :)
 

krist-off

New member
motobartcompany napisał:
Weź koci pazur i spróbuj zarysować szybę, przecież to nie realne.;)

I tu muszę kolegę zmartwić. Ano jest to możliwe. Mianowicie na ulicy mam kochane sąsiadeczki które dokarmiają bezdomne kotki. Gdy wracam z pracy kocurki biegną na moje ciepłe autko a najbardziej to lubiły zjeżdżać z dachu po szybie na maskę. Dodam, że jest już cała porysowana przez te sierściuchy.
 
Do góry