Panasonic seria PV80 i PV8

NoTes

New member
marciniozo napisał:
Panowie dyskusja staje się jałowa.... / zresztą była wielokrotnie prowadzona /
Wiadomo, że urządzenie elektryczne zużywa prąd!!! trzeba się z tym liczyć.
Jak komuś to przeszkadza to niech nie kupuje Plazmy czy innego TV i będzie miał spokój.

Oczywizda, a szczególnie należy być zadowolonym w faktu, że nic nie daje w zamian :x .
 

NoTes

New member
stawek_1975 napisał:
A sądzi kolega, że w stanie czuwania to jest taka ogromna różnica, czy panel jest Full-HD czy HD-Ready i jakie są polepszacze obrazu?

No być może. Proszę bardzo: temat "TH-37PV80, pobór energii po wyłączeniu" z dnia 26.04.2008, ostatni post w temacie 27.04.2008, godzina 23:41 (przepraszam, ale już niedługo będę mógł wstawiać linki :) ).

Aaaaaaaa... przepraszam, ten post dotyczy 37 cali. To też jest spora różnica.

No niestety... nie znalazłem postu dotyczącego 42PV80. Być może jest to tak różny model od wszystkich innych plazm Panasonica, że nie można go "porównywać" w stanie czuwania do innych modeli.

Licznik energii elektrycznej mierzy moc czynną. I za moc czynną się płaci.

Ten miernik energii najwyraźniej mierzy moc pozorną (chińczyka naprawdę może nie interesować, co mierzy ten miernik - ma być dużo i tanio: "zróbmy więc prosty miernik który mnoży napięcie przez prąd i wyświetla na ekraniku a ludzie to i tak kupią i będą pewni, że mierzą to za co płacą - zanim się zorientują, że jest inaczej już będzie po gwarancji"). W każdym razie z prądem zmiennym nie jest tak łatwo, że "napięcie razy natężenie równa się moc pobierana przez urządzenie". Po szczegóły odsyłam do podstaw elektrotechniki.

Trzeba kupić droższy/tańszy w każdym razie inny miernik, który mierzy tylko moc czynną, albo może są takie, które można przełączać: czynna, bierna, pozorna.

I wszystko to o czym piszę wyżej, a co dotyczy poboru mocy, wyczytałem w postach, które są do znalezienia NA TYM FORUM.

Pozdrawiam,

Adam.

Szanowny Kolego - niepotrzebna złośliwość i sarkazm. Nie wiem, czy i jaki wpływ na pobór prądu w stanie czuwania ma elektronika w TV full HD i HD ready i czy do tego ma znaczenie wielkość panelu (coś w końcu tę energię zużywa). Przypomnę tylko dla porządku, że np. w lepszych telewizorach CRT w stanie czuwania była podgrzewana katoda w lampie kineskopowej, a w starszych tego nie było, co nie było bez znaczenia dla zużycia prądu w tym stanie.
Pytałem o model, który posiadam, więc o co chodzi?
Odnośnie mierników zużycia energii to jak napisałem wcześniej, a Kolega nazwał to "po imieniu" mocą czynną, to taki mierniczek tylko taką moc powinien mierzyć, a mimo, że jest germański to znaczy niemiecki i słowa CHINA nie ma tam ani przez "H", ani przez "Ch" to jaką moc mierzy najbledszego pojęcia nie mam (pewnie nikomu niepotrzebną).
A pro po odesłania mnie "na drzewo" tzn. do podstaw elektrotechniki to spieszę wyjaśnić, że w mojej pracy jest mi ona "na gucio" potrzebna i nie każdy obowiązkowo kończył ten przedmiot w takiej czy innej szkole. Wiem, że moc przy napięciu zmiennym to nie to samo co przy napięciu stałym. Mały wykładzik - bardzo proszę. Przy zmiennym napięciu dochodzi jeszcze współczynnik mocy (ang. power factor) – cosφ, który jest miarą wykorzystania energii, czyli jest stosunkiem mocy czynnej do pozornej. Odbiorniki prądu przemiennego pobierają ze źródła moc pozorną, a oddają na zewnątrz moc czynną w postaci energii cieplnej lub mechanicznej. Jeszcze jakieś informacje, może wzory :twisted: .
Na koniec dodam, że nie zamierzam kupować żadnego miernika i biorąc pod uwagę "merytoryczne" wypowiedzi liczę na to, że to co zmierzyłem w stanie czuwania mojej PV-ki to lipa, a jeżeli ktoś nie ma zamiaru konkretnie odpowiedzieć na proste pytanie tylko się mądrzyć to może lepiej niech na nie po prostu nie odpowiada.
A jeszcze odnośnie poszukiwań cyberprzestrzennych to niestety, jak widać, jestem kiepskim szperaczem internetowym :mrgreen: .
I tak właśnie bezproduktywnie dobiegłem do końca swojej wypowiedzi, tracąc cenny czas i energię na pisanie odpowiedzi na "wyzywającego" posta :mrgreen:.
ZdRuFkA.
 

Eskulap

New member
Jak czytam te wywody o poborze prądu, i to nie tylko na tym forum, to krew mnie jasna zalewa!!! Ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia o prądzie elektrycznym, wypisują głupoty wprowadzając w błąd innych forumowiczów. Jak znajdę czas to podam jakie rzeczywiście są pobory tego TV, bo sprawdzałem to przez ponad 50 godzin "puszczania" filmów z DVD.
 

Poczochrany

New member
Niedawno zostałem szczęśliwym posiadaczem Pv8 50 cali po 3 tygodniach szukania czytania chodzenia po sklepach porównywania itd kupiłem, byłem już zdecydowany na sharpa lcd ale gdy zobaczyłem tą plazmę na żywo decyzja została prawie natychmiast podjęta jeszcze 2 dni czytałem i myślałem i w końcu zamówiłem i jestem bardzo zadowolony i przyznam się nieskromnie, że znajomi, którzy niedawno zaopatrzyli się w lcd'ki (zależy który mają od 37 do 42 cali różnych firm) ,patrzą z zazdrością na mój sprzęt.(szczególnie dlatego, że dałem za niego 3250zl - 2 kupiło lcd za okolo 2800zl 37cali a jeden za 42 niecaly rok temu dał 4200zl, a różnica w jakości jest spora na moją kożyść )
Obraz jest naprawdę świetny mam do niego podłączone nTV i Sony playstation3, telewizja ma bardzo ładny obraz ,aż chce się oglądać :) i nie mówię tu o kanałach HD tylko o zwykłych, a co do PS3 to .... jest poprostu bajka :D:D:D gry są piękne bajecznie kolorowe jak włączyłem ojcu intro w motorstorm są tam krajobrazy pustyni amerykańskiej z tymi zwietrzałymi skałami to zapytał się czy to kanał discovery :D musialem mu wytlumaczyc ze to grafika komputerowa.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu mimo ze wytykano mi ze jest tylko hdready nie przejmuje sie tym bo gry na ps3 sa w wiekszosci PAL wiec i tak nie wykorzystuja mozliwosci telewizora a nTV nie nadaje na fullhd wiec nie ma problemu, u nas (mieszkam w malym miasteczku) w wyporzyczalni video nie ma filmow na blue-rey wiec nie bylbym w stanie nawet wykorzystac tego jakbym mial fullhd
jezeli ma ktos jakies pytania albo zadania to jestem chetny do wspułpracy :)
 

NoTes

New member
Eskulap
Jeśli to do mnie to proponuję trochę zluzować pośladki. Czy coś merytorycznego wniósł kolegi post w sprawie, o której pisałem oprócz obrażania innych. Takie pisanie to tylko bicie piany. Kolega jak widzę jest fachowcem więc proszę bardzo pojaśni błogo nieświadomemu i wszystkim zainteresowanym sprawy napięciowo-prądowe, tylko nie wiem czy na tym forum jest na to miejsce. A tak wracając do sedna sprawy to nie koniecznie interesuje mnie zużycie prądu przez ponad 50 godzin oglądania filmów DVD (chociaż może to być interesujące), bo zupełnie o co innego pytałem (kłania się czytanie ze zrozumieniem). Przypomnę tylko, że chodzi o zużycie energii w stanie czuwania. Ja zmierzyłem 42W i wydaje mi się to totalną bzdurą, a pisząc na forum chciałem się upewnić, że się nie mylę w swoich przypuszczeniach. Jeśli nikt tego nie mierzył i nie może potwierdzić/zaprzeczyć takiemu zużyciu w stanie czuwania albo nie chce tego napisać to proszę oszczędzić sobie trudu pisania postów na marnym poziomie. Właśnie się obraziłem i bez łachy sam sobie z tym tematem poradzę i oczywizda nie omieszkam o swoich spostrzeżeniach nikomu nie powiedzieć :mrgreen: .
Jak dla mnie EOT.
ZdRuFkA.
 
Ostatnia edycja:

PWK

New member
NoTes napisał:
Właśnie się obraziłem i bez łachy sam sobie z tym tematem poradzę

Wzruszyłem się strasznie. Masz jakąś manię prześladowczą? Bo ja jakoś nie widzę, żeby Cię ktokolwiek obraził. Natomiast do Twoich postów pewnie mógłbym się przyczepić.
 

ivf

New member
NoTes nie masz się co urażać, tylko posłuchać dobrych rad i poszukać, a nie zwalać szukanie na innych..

kilka przykładów wyszukanych na szybko:

TH-37PV80, pobór energii po wyłączeniu

lub

Pobor energii (szczególnie pierwszy post i odpowiedź zakładającego temat w 48 poście tegoż wątku)

ewentualnie moja próba wyjaśnienia, że za tą energię nie płacimy

+ wiele innych powtarzających się tematów..

oczywiście rozumiem wzburzenie powstałe po zobaczeniu takiego wyniku na mierniku, teraz jednak zalecam wyluzowanie ;)
 

Foxxx24

New member
Hardi napisał:
Czy to prawda, że w tych plazmach nie wypala się logo kanału, że jest jakieś zabezpieczenie?


Do kanałów cyfrowych oraz SD zdecydowanie lepszym wyborem będzie Panasonic 42PV80.



Hardi napisał:
Czy to prawda, że w tych plazmach nie wypala się logo kanału, że jest jakieś zabezpieczenie?


Tak prawda całkowita bo w obecnych plazmach Panasonica problem wypalania się obrazów szczątkowych został praktycznie wyeliminowany więc śmiało możesz się tym nie przejmowac chociaż w instrukcji nawet jest zalecenie żeby na wszelki wypadek uważac na zbyt długie wyświetlanie stałych obrazów z komputera lub konsoli:)

Co do wypalania się loga programów możesz się tym nie martwic w modelach Panasa:)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jasiel

New member
kolejny szczęśliwy z 37PV80

Witam
Po przeczytaniu lekko dużego wątku stałem się posiadaczem, na razie szczęśliwym 37PV80. Kupiłem w maximedia . pl odbiór osobisty w Katowicach cena 2134zł myślę że bardzo przyzwoita.

Jedyna wada jaką na razie zauważyłem to bzyczenie przy jasnym obrazie (reklamy).
Źródło sygnału to Polsat Cyfrowy z Fergusona po Euro, jest OK.
Komputer na razie po dsub ale myślę o DVI-HDMI, filmy w 720p czysty miód.

Pozdrawiam innych właścicieli - za tę cenę chyba nie ma teraz innych alternatyw.
 

NoTes

New member
ivf napisał:
NoTes nie masz się co urażać, tylko posłuchać dobrych rad i poszukać, a nie zwalać szukanie na innych..

kilka przykładów wyszukanych na szybko:

TH-37PV80, pobór energii po wyłączeniu

lub

Pobor energii (szczególnie pierwszy post i odpowiedź zakładającego temat w 48 poście tegoż wątku)

ewentualnie moja próba wyjaśnienia, że za tą energię nie płacimy

+ wiele innych powtarzających się tematów..

oczywiście rozumiem wzburzenie powstałe po zobaczeniu takiego wyniku na mierniku, teraz jednak zalecam wyluzowanie ;)

Dziękuję. Szanowny Kolega przywrócił mi na nowo wiarę w ludzi na tym forum. Nie chciałem na nikogo spychać szukania odpowiedzi na moje pytanie - jeśli ktoś wiedział, że było na ten temat, a nie miał ochoty ani zamiaru konkretnie odpowiadać to wystarczyło napisać "słuchaj, było już na ten temat i przeszukaj sobie na różne sposoby całe forum" i tyle, bez robienia jakichś wycieczek osobistych. Przyznaję, że źle szukałem i za każdym razem wywalało mi masę postów zupełnie nie związanych z tematem zapytania. Jak mawiają niektórzy "człowiek uczy się całe życie , a i tak głupi ... :mrgreen:. Jeszcze raz dziękuję za pomoc i odwdzięczam się na razie ze zrozumiałych powodów tylko wirtualnym browarem :mrgreen:.
ZdRuFkA
 

darzur

New member
Co do ciągłych sporów w temacie HD Ready kontra FullHD. Dzisiaj przeprowadziłem sobie mały teścik. Na początku dodam, że mam 42PV80 którego oglądam z odległości trochę mniejszej niż 3m. Chciałem się przekonać czy różnica między 576p (SD) a 720p (HD Ready) jest mocno zauważalna. Z jednego zdjęcia b.dobrej jakości w wysokiej rozdzielczości z dużą ilością drobnych detali wyciąłem kawałek w formacie 16x9 i przeskalowałem go w PS do 3 rozdzielczości: 576 linii (SD), 720 linii (HD) i 768 linii (natywna rozdzielczość 42PV80). Usiadłem w odległości o której napisałem powyżej i zacząłem oglądać. Przyznam się, że spodziewałem się znacznej różnicy między SD i HD, ale z ok. 3m była ona ABSOLUTNIE niezauważalna. Kiedy podszedłem bliżej ekranu (tak ok. 1.5m) to faktycznie obraz 720 i 768 były ostrzejsze niż 576, ale z kolei z takiej odległości nie czuję się komfortowo oglądając 42cale. Sądzę, że skoro na statycznym obrazie nie widzę różnicy między 576p a 720p to tym bardziej nie zauważę jej miedzy 1080p a 720p na filmach. Być może są ludzie, którzy te różnice są w stanie dostrzec ale dla mnie 1080p to w głównej mierze marketing. I kiedy na rynku nie będzie już innych telewizorów i kupno FullHD nie będzie się wiązało z wyższą ceną wtedy taki kupię. Na dzień dzisiejszy jednak uważam, że PV80 to doskonały wybór.
 

CrashRed

New member
Posiadam ten model od paru dni, wszytko jest ok ale oczywiscie zawsze musi sie cos trafic bo bylo by za pieknie , moj kochany kotek stwierdzil ze sobie pooglada telewizor i sobie na niego wskoczyl ale ze nie dolecial to sobie lapkami pomogl tak ze teraz mam 2 rysy na ekranie :(

Jest jakas mozliwosc usuniecia tych rys ?? Na allegro sprzedaja wiele preparatow do usuwania rys z szyb czy z wyswietlaczy telefonow , ktos probowal juz jakiegos preparatu do usuwania wlasnie takich rys z tego telewizora bo w sumie nie wiem z czego zrobiona jest osłona szkło, plastik czy cos innego.

Moze ktos siwe jak sie z tym uporac, jaki preparat zastosowac itd, bede wdzieczny za info.
 

darzur

New member
Niestety prawdopodobnie już tak zostanie. Materiał to szkło na które nałożona jest warstwa przeciwodblaskowa. Po pierwsze więc zetrzesz warstwę miejscowo co może wyglądać gorzej niż teraz, a po drugie polerowanie szkła nie jest takie całkiem proste.
 

tomasbjj

New member
Witam.
CrashRed ja całkiem nie dawno nabyłem taki cudowny środek z mikrocząsteczkami czegoś tam, do usuwania rys ( w moim przypadku wyświetlacz telefonu ) efekt? do d**y, rysa nie zeszła, kasa wyrzucona w błoto. Tak było u mnie, moze któryś z kolegów miał inne i lepsze doświadczenia z takimi srodkami.
Pozdrawiam
 

CrashRed

New member
darzur napisał:
Niestety prawdopodobnie już tak zostanie. Materiał to szkło na które nałożona jest warstwa przeciwodblaskowa. Po pierwsze więc zetrzesz warstwę miejscowo co może wyglądać gorzej niż teraz, a po drugie polerowanie szkła nie jest takie całkiem proste.

Wlasnie takiej odpowiedzi sie obawialem :( Bedzie trzeba jakos sie przyzwyczaic ale az tak tragicznie nie jest.

A siersciucha gdyby za kare wykastrowal,.... gdyby nie to ze juz dawno jest wykastrowany wiec 2 raz sie nie da )
 

motobartcompany

New member
tomasbjj napisał:
Witam.
CrashRed ja całkiem nie dawno nabyłem taki cudowny środek z mikrocząsteczkami czegoś tam, do usuwania rys ( w moim przypadku wyświetlacz telefonu ) efekt? do d**y, rysa nie zeszła, kasa wyrzucona w błoto. Tak było u mnie, moze któryś z kolegów miał inne i lepsze doświadczenia z takimi srodkami.
Pozdrawiam

Rysy z ekranu telefonu itd. najłatwiej usunąć pastą polerska, np 3G- żółta tubka. Oczywiscie, że nei zejdą od razu, trzeba się trochę na polerować. Metoda reczna:) Zejdą nawet głębokie ryski.

Z ekranem nic raczej nie zrobisz. tak jak koledzy podpowiadają- warstwa antyrefleksyjna.

Szkło się łatwo poleruje. Domowy sposób to taki:
Filc na wiertarkę, pumeks w proszku no i oczywiście woda. Szkło jest bardzo twarde, więc w twoim przypadku najprawdopodobniej nie jest ono porysowane tylko rysa powstała na powloce antyrefleksyjnej.
Weź koci pazur i spróbuj zarysować szybę, przecież to nie realne.;)
 

darzur

New member
A ja przed chwilą zrobiłem sobie pomiar kontrastu statycznego mojego telewizora, bo ciągle wydaje mi się, że czerń nie jest taka jak być powinna. I tu wyskoczył mały zonk, bo panasonic podaje ten parametr na poziomie 15000:1 natomiast z pomiarów wynika że jest to raczej 1500:1...
 

Mario1979

New member
jasiel napisał:
Jedyna wada jaką na razie zauważyłem to bzyczenie przy jasnym obrazie (reklamy).

Spróbuj odkręcić lekko śrubki obudowy - szczególnie te za napisem VIERA i poniżej, u mnie pomogło, a bzyczało też, szczególnie na białym...
 
Do góry