Panasonic seria PV80 i PV8

Ryszards68

New member
odp. dla Ariok - Wszystko ok. – po prostu możesz mieć film w standardzie np. 2,35:1 (zresztą tak jest b. często), więc i tak zostają pasy – musisz „wyzumować” to w odtwarzaczu! Pzdr.
 
Ostatnia edycja:

markx

New member
gubic napisał:
nashaden nie mam pojęcia o co Ci chodzi z linkiem który podałeś,ale tam nie ma mowy o kodach serwisowych...
W makro na raty może wziąć towar osoba która nie posiada karty-przy okazji wyrobią każdemu kartę kredytową gemoney banku która uprawnia do wejścia na halę i robienie zakupów,płacenie nią w kasie
A co z moim pytankiem??

Doprecyzujmy, bo zaciekawil mnie temat.
Napisz dokladnie jak to wyglada z tymi ratami. Nie mam karty ale mam mozliwosc pozyczenia. Wchodze na ta karte, biore TV z polki i wale z nim do punktu obslugi klienta? I co dalej? Rozkladaja mi cena na 20 rat, tak jak pisze na stronie macro, bez zadnych dupereli papierkowych typu zaswiadczenie o zatrudnieniu? I czy trzeba zaplacic jakas czesc?
Ze strony macro:

"Ekspres kredyt - jeszcze szybciej
Podczas zakupów w Makro przyciągnął Twoją uwagę telewizor, pralka. Możemy Ci pomóc. Dzięki Ekspres Kredytowi możesz wyjść z Makro z upatrzonym towarem. Wystarczy,
że wpłacisz niewielką część ceny towaru a Bank udzieli Ci kredytu na pozostałą jej część. Jeśli jesteś zatrudniony na umowę o pracę wystarczy ustne oświadczenie o Twoich zarobkach
i bez żadnej wpłaty możesz wyjść z Makro z wymarzonym towarem. I to wszystko w ok. 20 min!"

Czy ta karta gemoney banku ma jakies ukryte koszta? Ubezpieczenie itd? I czy masz serwis normalnie panasonica, czy tez musisz z nim walic do macro? Slyszalem, ze macro sam sprowadza sprzet, poza dystrybutorem, stad pytanie.
 
Ostatnia edycja:

gubic

New member
Mam zwykłą czerwoną kartę,babka od rat chciała mi zamienić na kartę wielofunkcyjną z kredytem 5000.koszt- pierwszy rok za darmo pózniej 35zł za rok+odsetki oczywiście jeżeli nie spłacisz w 54 dni(max).Na pytanie czy każdy może taką sobie wyrobić-tak,jeżeli przedstawi zaświadczenie o zarobkach.
TV brałem na raty na siebie-ale przy kasie przedstawiłem inną kartę-znajomego,żeby mu obrót zwiększyć,więc możesz wziąść od kogoś kartę i kupić coś na raty dla siebie. ufff
To można kłaść te plazmy na płasko na czas montażu stojaka czy nie??
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Nie powinno się. Poza tym, o ile pamiętam, nie ma takiej potrzeby - tv i tak stoi pionowo usadowiony w kartonie. Wyjmujesz stojak, nasadzasz nań tv i dokręcasz śrubki.

Pozdrowienia!
 
Ostatnia edycja:

splawikk

New member
Witam
A ja mam pytanie z innej beczki Otóz planuje zakup kamery i teraz pytanie czy standartową(800 tys pikseli) czy fula Nie chciałbym widziec tego co u znajomego na lcd ze standartowej kamery (pikselozy) Czy PV 80 lepiej bedzie wyswietlał obraz zt tych 800 tys pikseli czy moze z full HD
Pozdrawiam
 

gubic

New member
bogdan_bronowice napisał:
Nie powinno się. Poza tym, o ile pamiętam, nie ma takiej potrzeby - tv i tak stoi pionowo usadowiony w kartonie. Wyjmujesz stojak, nasadasz nań tv i dokręcasz śrubki.

Pozdrowienia!
Dam radę wykonać tą czynność sam??
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Heh, słuszne pytanie ;) Powinienem był napisać "nasadzasz nań tv z czyjąś pomocą". No chyba, że masz łapy mocne jak drwal. Ale i drwal może się potknąć np. o jakieś szpeja rozrzucone po podłodze :p
 

gubic

New member
Kobita w 8msc ciąży nie chcę jej katować a wpadam do domu tylko na chwilę przed kolejnym wyjazdem i musze go jej podłączyć.A można go wyjąć dołem jakoś,a jeżeli górą to jest za co złapać? Z góry tv,czy z boku? Obudowa ma jakieś "występy"?
Chyba się pochlastam jak nie zdzierżę
 

Yahoou77

Member
gubic napisał:
Kobita w 8msc ciąży nie chcę jej katować a wpadam do domu tylko na chwilę przed kolejnym wyjazdem i musze go jej podłączyć.A można go wyjąć dołem jakoś,a jeżeli górą to jest za co złapać? Z góry tv,czy z boku? Obudowa ma jakieś "występy"?
Chyba się pochlastam jak nie zdzierżę

Spokojnie dasz radę sam. Tylko najpierw ustaw stopkę (podstawę) tam gdzie ma stać TV. Dokręć do stopki takie dwa metalowe bolce, które masz w jednym z dolnych styropianów. Plazma ma 2 solidne uchwyty w tylnej obudowie, więc jak masz trochę krzepy to spokojnie poradzisz, tylko żona pomoże ci nakierować plazmę na te bolce w podstawie. Powodzenia
 

colins

New member
Przecież to tylko 25 kg wagi więc dasz radę bez problemu. Ja osiłkiem nie jestem, a sam wydłubałem cały TV z kartonu (i to jeszcze ciągnąc pionowo do góry:D), sam przymocowałem do stojaka, który jest na tyle stabilny, że już samo nasadzenie na niego telewizora (nawet bez przykręcenia) gwarantuje, że nie spadnie i na koniec sam powiesiłem na ścianie (oczywiście bez podstawki). :D
 

nashaden

New member
gubic napisał:
nashaden nie mam pojęcia o co Ci chodzi z linkiem który podałeś,ale tam nie ma mowy o kodach serwisowych...
W makro na raty może wziąć towar osoba która nie posiada karty-przy okazji wyrobią każdemu kartę kredytową gemoney banku która uprawnia do wejścia na halę i robienie zakupów,płacenie nią w kasie
A co z moim pytankiem??
Sorki, zły link podałem. Moja wina. Prawidłowy link jest tam już podany.

Jeszcze raz przepraszam.
 

MAdam

New member
gwałtowne ściemnianie bieli

Witam wszystkich. Mam dylemat, mam 2 plazmy jedna z nich to Panas 42PV80, a druga Samsung 50A551 wszystko z nimi wporządku od kwietnia Panasa i świeżo Sama. Ale no właśnie. Pytałem już na Samsungu, ale tutaj tez zapytam bo was jest więcej. Dla przykładu jestem na pulpicie PC i jest ok, otwieram okno w windows na cały ekran i gwałtownie ściemnia mi się obraz, w ułamku sekundy, zamykam okno, jest znowu ta sama jasność pulpitu. Na tv i filmach też tak bywa jak gwałtownie jest jasna scena. O co tu chodzi. Dopowiem tylko, że oszczednoć energi auto contrast mam wyłączony. Na Samsungu jest to bardziej wyrażne. Jaka funkcja za to odpowiada?, czy tak po prostu w plazmach jest. Mam tez monitor LCD 26 cali samsunga i tam takie zjawisko nie wystepuje. U kolegów, którzy mają plazmy np. Samsunga50A656 i Panasa 42PY8 też to zauważyłem. Proszę o podpowiedź. Z góry dziękuję
 

mmxrop

New member
Dziękuję wszystkim którzy doradzali w tym dziale na temat Plazm Panasonica.
W czwartek zakupiłem TH-42PV80. Przywiozłem go do domku podłączyłem i wbiło mnie w fotel. Rewelacja aktualnie mam podpięty tuner sat po Euro a dvd pod comonent. W Piątek TV już był troszkę mniejszy. Żonka też się przyzwyczaja. Ale przeskoczyliśmy z 21 cali i tu jest ten szok. Zacznę teraz od docierania tego cudaczka. I za jakiś czas dam więcej informacji jeszcze raz dziekuję za dobre rady.
 

pesymik

New member
bogdan_bronowice napisał:
Nie powinno się. Poza tym, o ile pamiętam, nie ma takiej potrzeby - tv i tak stoi pionowo usadowiony w kartonie. Wyjmujesz stojak, nasadzasz nań tv i dokręcasz śrubki.

Pozdrowienia!

A jak mam przykręcić uchwyt do powieszenia na ścianie? na stojąco? Oj czarno to widzę :(
 

blackholesun

New member
No a jak? na leżąco? Jeśli nie chcesz nasadzać na stojak, tylko od razu powiesić na ścianie, to po wyciągnięciu uchwytów z kartonu zdejmujesz wierzchnią część kartonu, a telewizor elegancko stoi w kartonie i styropianach. Dokręcasz uchwyty do TV, nasadzasz na wieszak na ścianie i załatwione.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
pesymik napisał:
Oj czarno to widzę :(
A dlaczego? pasymik, nie bądź takim pesymistą ;)
Pudło tego tv wygląda mniej więcej tak jak na tym obrazku ale dolna część ma jedynie kilkanaście (może z 20) cm wysokości. Według mnie wszystkie czynności montażowe można na spokojnie zrobić utrzymując panel w pozycji stojącej/pionowej. W razie wątpliwości zawsze można posiłkować się instrukcją obsługi :) Na jej początku są wskazówki co do montażu stojaka jak i uchwytu ściennego.

Pozdrowienia!
 

GTT

New member
awaryjność plazm Panasonic'a

Witam!:)
Przeczytałem cały ten temat i padam plackiem przed cierpliwością odpowiadających na liczne pytania. Dużo wiedzy, jednak nie zauważyłem wielu komentarzy nt jakości plazm PV8 i PV80, za to postów o usterkach i naprawach trochę było. Jako przyzwyczajony do wieloletniej bezawaryjnej pracy telewizorów CRT zastanawiam się nad jakością tych podstawowych modeli Panasa.

Czy ktoś może ocenić awaryjność, "fabryczne usterki", modeli PV8 i PV80 w porównaniu z innymi plazmami w zbliżonej cenie?

Drugi problem gdzieś tu krótko poruszony, ale nie mogę go odnaleźć - darujcie. Kojarzy mi się, że po przeskalowaniu obraz na plazmie 37" jest lepszy niż na większej 42". Czy tak jest faktycznie?

Pozdrawiam
 

coiler

New member
Z tym przeskalowaniem miedzy 37 a 42 może i coś jest, bo w końcu maja ta sama rozdziałkę ,ale wydaje mi się że to czysto sugestywne.
 
Do góry