Panasonic seria PV80 i PV8

PaweleS

New member
No i stało się.Po niespełna 2,5 miesiąca wczoraj 42PV80 odmówił posłuszeństwa.Nagle wyłączył się i ponownie nie chce się włączyć.
Czy ktoś juz miał do czynienia z Profi Plasma Service?
Na stronie Panasonica podają ,że przyjeżdżają do domu i próbuja reperować na miejscu.Ile trwa oczekiwanie na taką usługę? Tak w ogóle to jestem ciekaw jak często psują się właśnie te modele?
No cóż.Będę miał okazję się o tym przekonać.
Pozdrawiam.
A wszystkim innym życzę co by ich tv się nie psuły!!
 

mariusz90

New member
Posiadam samsunga dsb-305g cyfrowego polsatu.
W zamierze mam kupić Plazmę panasonica th-37pv80

Mam pytanie do tych, którzy podłączali (lub się orientują) ten dekoder kablem scart > component (bo ten samsung podaje sygnał componentowy na scarcie)
Chodzi mi o to, czy po załączeniu dekodera, w telewizorze włączy się odpowiednie AV, czy za każdym razem będę je musiał włączać ręcznie?

jak wiadomo w kablach euro- euro, av załacza się automatycznie.

dokładnie w planie mam kupić taki kabelek
allegro.pl/item470273153_euro_3xrca_component_yuv_rgb_video_w_wa_sklep.html


PS. Czy może orientuje się ktoś gdzie dostanę taki kabel? Jes to euro > component + audio
catalog.belkin.com/PureAV_detail.process?Product_Id=298343
 

wcale

New member
U mnie od razu się przełącza jeśli jest przez EURO/SCART podłączenie do dekodera. Nie trzeba nic naciskać na pilocie TV ;)
Komputer mam też podłączony przez EURO, ale nie włącza się automatycznie w TV, bo jakiś kabelek obciąłem ;)
Przez gniazdo PC nie włącza się automatycznie.
 

markx

New member
Panowie bylem ogladac wczoraj ta plazme w markecie. Obok stal jakis LCD chyba JVC no i tak krecilem glowa raz na jeden raz na drugi. Stalem okolo 1,2 od tych odbiornikow. Lecial jakis material HD z kompa rozdzielony na chyba 50 odbiornikow. Moje odczucia co do tej plazmy.

+
czern jest czarna
obraz z boku wyglada identycznie jak z przodu (LCD porazka)
szyba (male dziecko w domu)
na LCD czesto widzialem kwadraciki, tutaj praktycznie jak w CRT

- szyba (odbija swiatlo)
- mniejsza ostrosc niz w LCD obok nawet po podkreceniu w plazmie na MAX

Napisze jeszcze o kolorach. Nie moge uznac tego ani na + ani na -
Kolory w LCD sa zywsze. W plazmie idzie to podciagnac ze wyglada prawie prawie tak samo, jednak LCD to inna bajka. I teraz tak. Jak leciala przyroda, morze, plaza, no to LCD super. Kolorowo cukierkowo. Jednak przy innym materiale przeslodzone.

I teraz pytanie. Pewnie nie jeden z Was zastanawial sie LCD czy Plazma. Podajcie mi prosze pare DOBRYCH modeli LCD (ten ogladany to jakis przypadkowy model) zebym mogl porownac konkretnie do tej plazmy. Najlepiej zarowno w zakresie cenowym PV80, jak i drozsze. Chce porownac przy jakim pulapie cenowym LCD jakosc bedzie porownywalna i czy wogole bedzie.

Uprzedzajac pytania dlaczego chce jeszcze ogladac LCD odpowiadam. Boli mnie troche wspolpraca plazmy z kompem, a chcialem sobie stworzyc jakies media center. No ale albo rybki albo akwarium :/
 
Ostatnia edycja:

markx

New member
Mam na mysli muzyke, filmy, zdjecia i szeroko rozumiany internet. W gry nie gram z powodu braku czasu (a szkoda:/). No i staram sie wypracowac kompromis. Tym bardziej sie zastanawiam, bo 3 lata temu kupilem philipsa 9520 za 3000 zl (wtedy rewelacyjna cena) myslac ze starczy mi na ho ho. O HD juz wiedzialem, ale nie pomyslalem ze HD to nie tylko telewizja (u nas raczkuje, ale widac coraz wieksze postepy). Jak ogladam fotki na moim CRT, to idzie sie zaplakac.

Poczatkowo chcialem wywalic swoj monitor, przelozyc bebechy do mniejszej obudowy Media Center i miec wszystko pod reka. W tej sytuacji mocno sie zastanawiam co zrobic. Dlatego chetnie potestuje jeszcze LCD.
 

marecky_mm

New member
czy te połączenie "zagra"

Witam!!!
To jest mój pierwszy post(raczej jestem bardziej obserwatorem tego forum),więc proszę o wyrozumiałość.
Mam Plazmę panasonica th-37pv80 i chce podłączyć pod niego amplituner YAMAHA RXV 663. I teraz pytanie do was ,czy jak podłącze tv z amp kablem HDMI to czy oglądając np. TVN lub POLSAT będę miał dźwięk na kinie domowym,czy muszę podłączyć tv z ampli kabelkiem 2xRCA.
Proszę o info. jestem niestety ciemny w te klocki.
 

zibii22

New member
AlexFM napisał:
Tylko ze u mnie kabel od kompa byl podlaczony caly czas i wszystkie kanały UPC byly az tu nagle zostalo ledwie kilka. Zadnych zmian konfiguracyjnych nie robilem jesli chodzi o kompa...


-------------------------------------------------------
Dziwne, po odlaczeniu kabla dvi-hdmi wyszukiwanie poszlo normalnie... ???

Alex
Ja mam kompa podłączonego DVI-HDMI i zajeżyście zakłóca zwykłą siatkę do tego stopnia,że niektórych programów nie można oglądać.Mało tego jak włączę amplituner w momencie kiedy chodzi komp,to stacje radiowe też są zakłócane.Po wyłączeniu kompa wszystko wraca do normy.Myślę że powodem jest właśnie podłączenie DVI-HDMI.
 

darzur

New member
Witam,

Ja od tygodnia mam 42PV80 i faktycznie obraz rewelka, zwłaszcza z DVD pomimo tego, że obecnie jadę na 30% ustawieniach. Niestety nie potrafię sobie poradzić z jednym problemem. Moje DVD (Philips 5980) podłączyłem przez HDMI i w tej konfiguracji załączenie/wyłączenie DVD nie powoduje załączenia/wyłączenia telewizora. Do tej pory DVD miałem podpięte pod CRT Thomsona przez SCART i problemów z tym nie było. Niby w menu "VIERALink" są jakieś opcje, ale niestety nie dają pożądanego efektu. Da się to jakoś obejść czy muszę się pogodzić z koniecznością ręcznego włączania TV??
 

darwulkiew

New member
W Euro do włączania TV była przeznaczona specjalna linia przez którą DVD podawał 12V. W HDMI raczej takiego czegoś nie ma. Możesz z czystej ciekawości na chwilę podłączyć DVD->TV przez euro i sprawdzić czy wtedy TV się włącza.
 

snowar

New member
Witam
Pierwszy raz się udzielam na tutejszym forum, ale muszę się pochwalić nowym tv oczywiście 42PV80PA :) wybranym dzięki tuitejszemu forum. Czytałem,czytałem i wybrałem właśnie ten model. Muszę potwierdzić opinie o b.dobrym obrazie i jaik dla mnie kiepskim pilocie :) (to akurat to szczegół) . Obraz z kablówki analogowy bardzo przyzwoity mimo że jest rozdzielony na kilka odbiorników :p Dlatego polecam każdemu tego tivika.
Pozdrawiam
 

krist-off

New member
Również witam :)

Po długich poszukiwaniach, opiniach sprzedawców i oczywiście hdforum postanowiłem zakupić 37pv80 (42 niestety :( nie mieści mi się na meblach). Zamówienie złożone czekam teraz na dostawę.
Zwracam się z zapytaniem jak się sprawuje ten telewizorek przy odbiorze z dekodera polsatu cyfrowego. Odległość z jakiej będę oglądał Tv to 2,5 metra.
Jeżeli już było w tym temacie to WIELKIE sorki. Proszę o podanie nr stronki bo czytanie dla nowego forumowicza 430 stron tego tematu na jedno posiedzenie to za dużo.

Z góry dzieki.

Pozdrawiam Krzysiek.
 

darzur

New member
bobik007 ten temat osiągnął już takie rozmiary, że cokolwiek w nim znaleźć graniczy z cudem.. :) Ale oczywiście zerknę te kilka stron wstecz.

A czy ktoś może zna jakiegoś linka do opisu poruszania się po menu serwisowym z opisem wszystkich opcji??
 
Ostatnia edycja:

colins

New member
No i mam w końcu swojego TH-42PV80. Trochę trwało zanim sfinalizowałem zakup, bo kupowałem przez neta i na raty, ale sklep, w którym kupiłem (elektroda.com.pl) spisał się na medal i wreszcie sprzęt stoi (za kilka dni będzie wisiał) w mojej chałupie. Dla zainteresowanych taką formą zakupu dodam, że kupując na raty rozłożone na 2 lata (Żagiel), przepłaciłem tylko 200 kilkadziesiąt złotych więc uważam, że zbytnio ze mnie nie zdarli (w lokalnym sklepie zapłaciłbym dużo drożej). Miałem obawy odnośnie transportu, bo widziałem tu na forum piękną fotkę potłuczonego TV, ale na szczęście okazały się bezpodstawne, bo sprzęcik przyjechał porządnie zabezpieczony, na palecie i oczywiście w pozycji pionowej. Kurier pomógł mi wnieść karton do domu i nie robił problemu, gdy poprosiłem o sprawdzenie zawartości (niechby spróbował :mrgreen:), wszystko było OK więc nie mam zastrzeżeń do DHL.
Po 2 godzinkach od przywiezienia (tyle czasu dałem plaźmie na odmarznięcie :mrgreen: ) odpaliłem potwora i po kilkunastu minutach dokopałem się do menu serwisowego, które pokazało mi 30 minut pracy i 3 włączenia czyli nówka funkiel sztuka.:eek:k:
Następnie dałem plaźmie "po zaworach" testując wszelkie możliwe ustawienia, obsługa intuicyjna, TV świeci ładnie i wszystko gra. Jeśli chodzi o jakość obrazu, to wypowiem się po nowym roku :mrgreen: , gdy dostanę z kablówki dekoder HD - na razie telewizorek podłączony jest do analogowej kablówki więc bez rewelacji, ale tragedii też nie ma i muszę przyznać iż obawiałem się, że może być gorzej.
Teraz przed moją nową zabawką kilkaset godzin wygrzewania, bo wzorem mądrych, forumowych głów postanowiłem ją trochę "podocierać". Ustawienia poszły na pół gwizdka (tryb normalny i ok.40%) i już 5 godzin za mną :grin: - oby tak dalej.
 
Ostatnia edycja:

ivf

New member
zibii22 napisał:
Ja mam kompa podłączonego DVI-HDMI i zajeżyście zakłóca zwykłą siatkę do tego stopnia,że niektórych programów nie można oglądać.Mało tego jak włączę amplituner w momencie kiedy chodzi komp,to stacje radiowe też są zakłócane.Po wyłączeniu kompa wszystko wraca do normy.Myślę że powodem jest właśnie podłączenie DVI-HDMI.
może winę ponosi słabej jakości kabel antenowy? zbyt słabo ekranowany? ewentualnie spróbuj jakoś odłączyć uziemienie z komputera (np stosując przedłużacz bez uziemienia), choć to raczej nie ma znaczenia skoro twierdzisz, że wystarczy wyłączyć komputer i wszystko gra.. mimo wszystko spróbuj bo ta czynność nie wymaga wielkiego poświęcenia i daj znać czy to miało jakiś wpływ ;) (ewentualnie dla pewności monitor również odłącz podczas testu od uziemienia)
 
Do góry