Panasonic seria PV80 i PV8

alex2006

New member
42PV80 zamówiony

Witam.Właśnie zamówiłem sobie telewizorek;).Przeglądam to forum już kilkanaście dni i dlatego się zdecydowałem na ten model.W środę mam go dostać i prosze o radę co mam od razu sprawdzać przy kurierze?Czy tylko wyjąć z kartonu i zobaczyć czy nie rozbity?Czy też przy nim go włączyć itp.Podobno nie powinno się od razu włączać tylko po 2 godz.bo różnica temperatur czy coś.A jeszcze jedno-czy ta noga to jest przykręcona od razu czy trzeba ją dopiero skręcać z TV?Jakby ktoś mógł mi napisać to z góry dzięki.Pozdro:)
 

zaryl

New member
Witam!

Ja swoje PV odbierałem osobiście w sklepie, ale nie zmieścił mi się w samochodzie pionowo, więc (pomimo zakazu) wiozłem go na leżąco. Jak juz go przywiozłem to go odrazu włączyłem (byłem ciekaw jak gra :D ). Nie zaszkodziło mu to (gra jak ta lala, juz 80h :) ).
...a propo podstawy to ją trzeba sobie przykręcić (5 min roboty jak masz śrubokręt krzyżakowy pod ręką i kogoś do pomocy)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

wujo1

New member
siemanko ja potrzebuje rady szukam tv 37,40,42 cale musi konieczne być full HD tak do 3000-3500 zł co proponujeta :cry:i tą funkcje 24p co ma sony 350:grin:
 

Gangster

New member
Hi. Mam model 42PX80 jest dokładnie taki sam jak PV tylko ma tuner DVB-T. Problem polega na tym, że nie ma języka polskiego, ba nie idzie zmienić języka. Tylko jest angielski. W menu nie ma wyboru zmiany języka OSD. Mój ojciec ma model PV i można zmienić język na kilka innych ale u mnie nie idzie. Mam pytanie odnośnie zmiany Firmware w tym modelu (42PX80BA). Czy idzie wgrać inne oprogramowanie aby była możliwość zmiany na język polski.
 

Gangster

New member
Hi. Mam model 42PX80 jest dokładnie taki sam jak PV tylko ma tuner DVB-T. Problem polega na tym, że nie ma języka polskiego, ba nie idzie zmienić języka. Tylko jest angielski. W menu nie ma wyboru zmiany języka OSD. Mój ojciec ma model PV i można zmienić język na kilka innych ale u mnie nie idzie. Mam pytanie odnośnie zmiany Firmware w tym modelu (42PX80BA). Czy idzie wgrać inne oprogramowanie aby była możliwość zmiany na język polski.
 

Eskulap

New member
NIe wiem jak można porównywać ekran 42'' z kineskopem 29''. Mimo, że ekran 42'' jest panoramiczny to i tak jest o wiele większy niż kineskop w 29'' telewizorze. Nie mówiąc już o "dupie" kineskopowca, która jest wielka jak u ruskiej baby :)

Jeśli chodzi o transport to trzeba zobaczyć w jakim jest stanie, ale kurier nie czeka na włączenie, bo to go nie obchodzi, czy TV działa - od tego jest gwarancja. Zresztą tak jak napisałeś, przy takiej pogodzie jak w październiku lepiej poczekać, aż się ogrzeje i zmaleje jego wilgotność. Noga nie jest przykręcona, bo nie zmieściłaby się do kartonu - jest dość szeroka, bo przecież telewizor musi być stabilny.
 
Ostatnia edycja:

rafalux

New member
alex2006 napisał:
Witam.Właśnie zamówiłem sobie telewizorek;).Przeglądam to forum już kilkanaście dni i dlatego się zdecydowałem na ten model.W środę mam go dostać i prosze o radę co mam od razu sprawdzać przy kurierze?Czy tylko wyjąć z kartonu i zobaczyć czy nie rozbity?Czy też przy nim go włączyć itp.Podobno nie powinno się od razu włączać tylko po 2 godz.bo różnica temperatur czy coś.A jeszcze jedno-czy ta noga to jest przykręcona od razu czy trzeba ją dopiero skręcać z TV?Jakby ktoś mógł mi napisać to z góry dzięki.Pozdro:)
zobacz czy karton nie jest gdzies uszkodzony, otworz przy nim - w srodku nic nie powinno byc naruszone (tv jest w worku foliowym hermetycznie zamknietym), sprawdz matryce czy nie jest porysowana i czy nie ma otarc - ale jak karton bedzie w porzadku to mechanicznych usterek nie powinno byc w koncu troche to wazy i nie beda tym rzucac - predzej moze sie np przewrocic w transporcie. Co do wlaczania to kwestia tylko roznicy temperatur - jak bedzie bardzo duza to trzeba poczekac zeby tv sie zaaklimatyzowal :) Stopka pod TV jest przykrecona - ale bardzo prosto sie montuje - wszystko sie skreca i schemacik jest. Najpierwm montujesz stopke a pozniej nakladasz na nia tv.
Nie jestem fachowcem - jak sie myle prosze mnie poprawic bo sa tu duzo bardziej doswiadczeni uzytkownicy:) Moj tv ma dopiero 120h - mysle ze go poformatuje do 200h i powoli wchodze na wyzsze obroty.
 

colins

New member
Koledzy, czy możecie jeszcze raz przypomnieć jaki rozstaw mają otwory w TH-42PV80 do powieszenia na ścianie? Mój TV jeszcze nie dojechał, ale rozglądam się powoli za odpowiednim uchwytem, a nie chciałbym popełnić gafy. Dzięki z góry.
 

albi_

New member
ja kupiłem 3 dni temu TH-37PV80
rozstaw otworów to 60cm (ale czy równe 600mm to głowy nie dam)Taki rozstaw wyklucza większość uchwytów, opisanych pod 22"do42"
Zostaje to 37"do63", ale z drugiej strony taki z płytą na 90cm będzie pewnie wystawał spoza mojej 37.

Zamówiłem na Allegro coś takiego: GARAN GA4810
Jak przyjdzie to napisze jak pasuje.


Sam TV jest OK, choć przy słabym sygnale SD (czyli np. TVP na CP)
w trybie zoomowanym do pełnego ekranu
z odległości 3m widzę poszczególne linie :(
Co dziwne film o rozdzielczości 300 linii puszczony z laptopa po d-sub wygląda swietnie :eek:k:
Ktoś potrafi to wytłumaczyć? Czyży darmowy codec do oglądania divx'ów miał lepsze scalery niż Panasonic, a może to kwestia bitrate'u
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Polecam Barkana. Kupiłem za trochę ponad 200PLN pod 50" calową plazmę (teoretycznie do 45 kg, ale uwiesiłem swoje 90kg i uchwyt ani drgnął w ścianie). Co prawda w tej cenie bez uchylania, ale jak ktoś zauważył: ten izraelski kawał żeliwa wytrzyma baterię rakiet :D Rozstaw zgodny z VESA do 600x400mm.
 

yfazer

New member
Witam-od paru dni na takim uchwycie GARAN wisi mój th42pv8.Jest to max. rozstaw tego uchwytu 66cm i wisi stabilnie bez żadnych problemów.Myślę że nie warto przepłacać za sporo droższe uchwyty
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Kwestia myślenia o przyszłości - jeśli tv ma służyć 2-5 lat, a potem można by kupić większy, to wtedy warto zapłacić za coś, co udźwignie 60" (albo więcej). Jeśli tańszy wisi stabilnie, to nie ma sensu przepłacać (no, chyba, że ktoś potrzebuje uchylnych ramion sterowanych z pilota).
 

Lorenzo

New member
Moglibyście polecić jakiś sprawdzony sklep internetowy , gdzie można kupić 42PV80 w dobrej cenie ( max.2400 pln razem wysyłką za pobraniem) i mają towar na stanie ?
Niestety w większości sklepów jakie przeglądałem , czas oczekiwania to 2-3 tygodnie .
 

TomaszGlog

New member
Nie wiem czy to odpowiedni dział dotyczący zakupów i sklepów ale polecam agito.pl Sklep w którym zamawiałem już aparat fotograficzny, komputer itp i do tej pory mnie nie zawiódł. Pełny profesjonalizm. 42PV80 jest tam za około 2350zł. Także 50zł zostanie Ci jeszcze na koszty wysyłki :)
 

pafcio69

New member
Lorenzo napisał:
Moglibyście polecić jakiś sprawdzony sklep internetowy , gdzie można kupić 42PV80 w dobrej cenie ( max.2400 pln razem wysyłką za pobraniem) i mają towar na stanie ?
Niestety w większości sklepów jakie przeglądałem , czas oczekiwania to 2-3 tygodnie .
Witam i pozdrawiam. Właśnie stałem się (3 godziny temu) jeszcze nie wiem czy szcęśliwym posiadaczem PV80. Zamówiłem go w piątek 24.10.08 w sklepie internetowym 2bis.pl. Cena 2350 zł z dostawą i płatnością u kuriera, jechał na stojąco, używany wg menu serwisowego 2 razy 0 godzin grania. Ustawiłem docieranie i gra nawet, nawet. Natomiast mocno zastanawia mnie dostarczona gwarancja PAN EUROPEAN ... chociaż zapewniali w sklepie że dają Panasonic Polska. Moze dostanę jakaś podpowiedź od forumwiczów co do tej gwarancji ?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Figunio chyba lepiej będzie DVI - HDMI, no i dodatkowo musisz dźwięk doprowadzić, chyba, że masz wyjście karty graficznej z dźwiękiem...
 

colins

New member
Dzięki za pomoc odnośnie tych uchwytów do 42PV80 - czyli z tego co wydedukowałem, to uchwyt musi mieć rozstaw minimum 600x400 mm, czy tak? :confused:

Normalnie już spać nie mogę przez tę plazmę. :D Najgorsze, że pewnie jeszcze z kilka dni poczekam, bo zakup nie dość, że przez internet, to na raty i jak dotąd sklep nie dostał jeszcze potwierdzenia z Żagla, że umowa jest OK mimo, że podpisałem ją w zeszłym tygodniu. :( Z nudów to już dzisiaj przerabiałem kable antenowe ładując je w okolice ściany, gdzie zawiśnie TV :mrgreen: (na razie mam tylko analogową kablówkę, ale właśnie w mojej metropolii pojawiła się Vectra zastępując dotychczasową lokalną kablówkę i od stycznia mają dawać dekodery HD).Jutro lezę na cały dzień do roboty, to może jakoś zleci :grin:, a pojutrze może wreszcie coś się ruszy z tym zakupem.
 
Do góry