Panasonic seria PV80 i PV8

maras_s

New member
Jacul napisał:
W nagłówku nad postem jest napisane, że odpowiedź dotyczy panelu G10 z dopiskiem PX80 także a to się nie bardzo "trzyma kupy"
Teraz doczytałem - to info, o którym piszesz, oznacza, że to odpowiedź Panasa dot. G10 i że to samo powinno dotyczyć matrycy G11 - to jest dopisek autora postu, więc nie wiem, jak to ostatecznie się ma do naszych PVek.

może w tygodniu będę miał chwilę, to coś więcej przetłumaczę.
 

Jacul

New member
maras_s napisał:
Teraz doczytałem - to info, o którym piszesz, oznacza, że to odpowiedź Panasa dot. G10 i że to samo powinno dotyczyć matrycy G11 - to jest dopisek autora postu, więc nie wiem, jak to ostatecznie się ma do naszych PVek.
Tak to właśnie zrozumiałem.
 

centur

New member
dzieki, tak własnie porównuje go z obrazem z mojej 29 calówki, wydaje sie sporo większy, tym bardziej że teraz na wielu programach mam pasy i realny obraz 25 cali .............
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Centur jak przesiądziesz się z 29 cali naprawdę zauważysz dużą różnicę.
Jak będziesz miał jeszcze możliwość oglądania programu w HD to rewelacja. Oczywiście dobre programy w SD też prezentują się bardzo dobrze.
Ceny plazm tak spadły, że szok. 42 cale za około 2300zł...nic tylko kupować!!!

Pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
ceny

Dlatego właśnie piszę, że jak ktoś ma plany zakupu to niech je realizuje!!!
Taniej to już raczej nie będzie.....
/ oczywiście przy zakupach kierować się trzeba rozsądkiem i uważać na niektóre sklepy!!! Zwłaszcza na jeden o którym było bardzo dużo na forum /
 

centur

New member
marciniozo napisał:
Dlatego właśnie piszę, że jak ktoś ma plany zakupu to niech je realizuje!!!
Taniej to już raczej nie będzie.....
/ oczywiście przy zakupach kierować się trzeba rozsądkiem i uważać na niektóre sklepy!!! Zwłaszcza na jeden o którym było bardzo dużo na forum /
osobiście wątpię w nagły i duzy wzrost cen elektroniki, nawet sprzedając plazmy po 2300 panas wciąz na nich zarabia a inwestycje poniesine na wdrozenie serii 8 dawnio sie zwróciły z nawiązką, coraz więcej jest opinii że spadek złotego został sztucznie wywołany i kurs stopniowo bęzie się umacniał ...........
 

marxxx

New member
Nie wszyscy kurierzy wożą plazmy na stojąco, aby się im towar nie przewracał to go kładą na leżąco-niestety.
Mój też przyszedł na leżąco, sprawdziłem w obecności kuriera i panel był OK.

Proszę mi powiedzieć jakie są konsekwencje i na co ma wpływ pozioma pozycja w transporcie?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Też uważam, że z tym całym kryzysem u nas to trochę naciągana teoria, ale dalej twierdzę, że 2300zł za 42 calową plazmę to super cena.

Dla porównania powiem tak, wczoraj był w Domarze i tam sobie stoi 42 calowa plazma Panasonic PV70 za.....4700zł !!!! I nie jest to wyjątek ceny innych TV podobne.

Także na zakupy "zapraszamy do Domaru'
 

agenciak

New member
pytanie o sklep

Witam!
miał ktos doświadczenia ze sklepem oskarmedia z Ożarowa Mazowiackiego
w w w oskarmedia abc24 pl
Najprawdopodobniej sam odbierał bym tam swój nowy wymazony telewizorek TH-42PV80P :)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
marciniozo napisał:
Też uważam, że z tym całym kryzysem u nas to trochę naciągana teoria, ale dalej twierdzę, że 2300zł za 42 calową plazmę to super cena.

Dla porównania powiem tak, wczoraj był w Domarze i tam sobie stoi 42 calowa plazma Panasonic PV70 za.....4700zł !!!! I nie jest to wyjątek ceny innych TV podobne.

Także na zakupy "zapraszamy do Domaru'


wcale nie naciagana historia z tym krzyzysem, WIG 20 w przeciagu roku spadl z ok. 4000 pkt do prawie 1500!!!!!
Tragedia, ludzie majacy pieniadze w akcjacj i funduszach akcyjnych potracili majatki
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Drosophilia co do kryzysu to źle się wyraziłem, chodziło mi o to, że bardzo wielu fachowców, ekonomistów, profesorów i Rząd - twierdziło, że Polski kryzys nie dotyczy, wszystko jest u nas dobrze.

Nagle prawie z dnia na dzień okazało się, że mamy poważne problemy ekonomiczne...
Oczywiście współczuję tym, którzy utracili swoje majątki, ale Twierdzisz, że wielu utraciło fortuny. Ale ilu ludzi w Polsce ma te wielkie fortuny....
Nie ma w tym co piszę cienia złośliwości, ale generalnie tak z 80% Polaków to raczej wielkich majątków nie ma...

Wracając do tematu to nadal uważam, że 2300zł za 42 calową plazmę to super cena.
 

phmizar

New member
DVD albo mikrowieża

W związku z zakupem PV80 chciałem kupić odtwarzacz DVD-S54. A może w zamiast odtwarzacza Panasa kupić mikrowieżę SC- PM86D? Na kino domowe miejsca nie mam (pokój 2 x 3). Taki mikro kombajn byłby dla mnie najlepszy. Czy ktoś ma doświadczenia w odtwarzaniu video w tym zestawie? Czytałem jedną recenzję i wieża wypadła zupełnie nieźle.
 

colins

New member
Ufff, po kilku dniach czytania wreszcie przebrnąłem przez cały wątek.:cool: Umilałem sobie w ten sposób czas oczekując na przyjazd nowej plazmy (pisałem gdzieś wyżej, że zamówiłem TH-42PV80 w sklepie elektroda.com.pl w cenie 2295 zł). Dzięki wam utwierdziłem się w przekonaniu, że dokonałem dobrego wyboru. Przeglądając cały wątek nie mogłem nadziwić się jak szybko spadała cena naszych telewizorków. Jeszcze ze 4 miesiące temu ten model TV kosztował grubo ponad 3 tys.zł, a teraz cena tylko lekko przekracza 2 tysiaki.:eek:k: A największe wrażenie zrobiła na mnie fotka zamieszczona przez jednego z kolegów, który po otwarciu kartonu ujrzał popękaną "szybę" plazmy.:???: Masakra normalnie i aż spać nie mogę, gdy o tym pomyślę, tym bardziej, że przed moim TV długa droga przez całą Polskę. No cóż - kurier nie wyjedzie póki nie zajrzę do kartonu. Na razie dzięki za wszelkie porady - oczywiście pochwalę się, gdy sprzęt będzie na miejscu.
Pozdrawiam
 

Star66

New member
Przewożenie na leżąco

Witam
Podobnie jak marxxxowi, mi też kurier przywiózł 80-tkę na leżąco. Mając na uwadze zdjęcie z roztrzaskaną zawartością - sprawdziłem w obecności kuriera odbiornik - wszystko było OK. Dopiero na drugi dzień podczas dokładnego studiowania instrukcji doczytałem się informacji o konieczności transportu sprzętu w pozycji pionowej. Oczywiście, nic już nie można było zrobić. Minął już prawie miesiąc i wszystko nadal jest OK. Przyłączając się do pytania marxxxa: czy coś jeszcze może się zdarzyć? Chyba nic się nie wylało, złącza się nie poluzowały, elektrony nie pouciekały:)... Matryca też wygląda na nietkniętą.
Pozdrowienia dla wszystkich.
 

PaweleS

New member
Nie wiem jak z elektroniką ale przeciez zarówno szyby jak i okna przewozi się pionowo.I czy tu nie chodzi o naprężenia podczas transportu?Plazma to przecież ogromna tafla szkła czy czegoś tam.Gdy jest przewożona w pionie jest mniej narażona na pęknięcia etc.
To takie moje zdanie na tene temat.
 
Do góry