Panasonic seria PV80 i PV8

KODO3

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

moze po wlaczeniu tv i wtedy gdy zacznie migac czerwona dioda , zmien kanał z pozycji telewizora tzn znaczek +
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

zbyszko74

New member
I kolejny sklep się pomylił z ceną i skapiec ładnie zindeksował. Wpiszcie TH-42PV80 pierwsza pozycja KajtAGDRTV cena 1975 zł, jak zajrzy się do sklepu to już jest 2550 z obliczeń wynika iż marża na poziomie 6% + VAT. Aczkolwiek ceny znowu spadły - dobra informacja dla tych co chcą kupić :) Ciekawe jak długo tak będzie przy spadającej złotówce.

Pozdrawiam :)
 

kierownik79

New member
Kolejny PV80 kupiony!

Po przeczytaniu całego forum (dzięki wszystkim udzielającym się) zakupiłem 42 PV80 - za 2700 w Mix Elektronics w Żorach - dodatkowo wziąłem kino domowe SC PT465 za 800 zł. Narazie wszystko pięknie działa. Pozdrawiam:)
 

maras_s

New member
Kolejny link, w którym jest sporo zebranych info - tym razem po niemiecku - www .hifi-forum.de/viewthread-149-4874.html

Ciekawa jest zacytowana odpowiedź Panasonica dotycząca "docierania". Po pierwszych 100 godzinach nadal zalecają ustawianie kontrastu na, lub poniżej 50% i tak aż do 1000 godzin :hmm:
 

Ryszards68

New member
chetman napisał:
właśnie dostałem panasa 37 PV80. byłem zachwycony ale tylko przez godzinkę. nagle przestał działać...po włączeniu do sieci...

Rozumiem że była przerwa w zasilaniu, czy tak sam od siebie się wyłączył? Normalna procedura "odpalania" wygląda tak - przytrzymaj dłużej przycisk Power lub jeden z alfanumerycznych. Ten typ tak ma (jak i inne TV marki Panasonic). Było już ze sto razy…:twisted: Chyba że to co innego... Pzdr
 
Ostatnia edycja:

wtykacz

New member
hehe...

heh... U mnie był taki sam przypadek, byłem wsciekly ze TV umarl po pierwszym dniu. Dopiero jak przycisnalem na dluzej przycisk numeryczny, odpalił sie. Myślę że Panasonic uszczesliwia nas na sile stosujac ten zabieg aby uchronic nas przed przypadkowym wlaczaniem telewizora, ale jak widac jest to sprawa dyskusyjna. Choć zdarzało mi się podczas robienia porzadkow domowych przekładać piloty z miejsca na miejsce dotykając ich klawiszy i inne piloty innych marek czasem zalaczaly inne TV, więc okazjonalnie przydaje się ten myk.
 
Ostatnia edycja:

fosek

New member
Witam 1 raz, ja mam pytanie do uzytkowników Panasa TH-42PV80 podłaczonych to komputera, ktos tu pisał o poziomych liniach na ekranie podczas poziomego ruchu kamery, mam sporo filmów mkv 720, 1080 i w zasadzie na kazdym widac te linie podczas szybszego ruchu, na ekranie monitora nie zauważam takich linii, tylko na plazmie.

Ciekawe jak inni sobie z tym radzą, czy to kodeki, czy sprzet?
Komputer mam nienajgorszy P4, 2,6 Dual, 1 G RAM, GeForce7400, po kablu DVI-HDMI

pozdrawiam
 

kubakonie82

New member
42pv80 a skalowanie na komputerze

Witam,
przeszukałem ten wątek ale nikt nie opisał podobnego problemu.
Posiadam 42 pv 80, gra bardzo ładnie pod każdym sygnałem,
jedynie jedna rzecz nie opowiada mi.
Po podłączeni ukomputera po d-sub i ustawieniu rozdzielczości komputera jak ta w TV uzyskuje obraz zbyt rozciągnięty, przy ustawieniu w TV 16:9 jest zbyt rozciągniety a przy 4:3 jest zbyt ściśnięty,
czy ktoś ma pomysł jak to wyregulować?
Dla powyższego pytania, u mnie takie linie nie występują.

Z góry dziękuję za odpowiedź,
Jakub
 

wtykacz

New member
Jest taki efekt, bo komorki("piksele") w plazmie są prostokątne w poziomie, natomiast w Komputerze piksele sa kwadratowe, sprobuj ustawic inna rozdzielczosc, ewentualnie uzyj programu KMPlayer (swoją drogą chyba najlepszy player jaki widziałem i uzytkuje od 2 lat) i ustaw rozciagniecie obrazu na caly ekran (klawisz "6" na klawiaturze), powionno pomoc.

KMPlayer ma juz wszystkie kodeki w sobie, wiec zadnych kodeków zewnetrznych nie musisz instalować.
 
Ostatnia edycja:

Jacul

New member
TH-37PV8 zakupiony

Witam
Mój pierwszy post i od razu chcę się pochwalić, że po długotrwałej lekturze tego wątku nabyłem drogą kupna 37" wersję PV8. Trochę się wahałem między PV8 a PV80. Poszedłem do Panasonica w Gliwicach i udało mi sie wynegocjować dobrą cenę na model PV8. Do zakupu pchnęła mnie obawa przed skokiem cen (dolar podrożał ostatnio o 50% i korzystne ceny na sprzęt chyba w wkrótce się skończą, podobno Sharp już podał nowy cennik z wyższymi cenami). Podłączyłem na razie źródła SD (Cyfra+ i DVD po SCART) i wszelkie wątpliwości co do słuszności zakupu pooooszły.... No co tu dużo strzępić klawiaturę, jest po prostu mioooodnie! Zgodnie z zaleceniami niniejszego forum na razie ustawienia docierające, co imo w tej plazmie oznacza opcję obrazu Kinowy. Wszystkim wahającym się polecam skorzystanie z chyba ostatnich dni tak dobrych cen na importowany sprzęt.
Raz jeszcze dzięki wszystkim, którzy wyrazili opinie nt. tegorocznych modeli Panasonica.
 

yogibabo

New member
maras_s napisał:
Kolejny link, w którym jest sporo zebranych info - tym razem po niemiecku - www .hifi-forum.de/viewthread-149-4874.html

Ciekawa jest zacytowana odpowiedź Panasonica dotycząca "docierania". Po pierwszych 100 godzinach nadal zalecają ustawianie kontrastu na, lub poniżej 50% i tak aż do 1000 godzin :hmm:
maras_s, a możesz przytoczyć całą odpowiedź panasa przetłumaczoną na język polski ?
 

colins

New member
No to ja też się pochwalę, a po pierwsze przywitam, bo to mój pierwszy post na forum. Śledzę ten wątek od kilku dni i dotarłem już do 210 strony:D i dzięki niemu coraz bardziej skłaniałem się ku zakupowi tego Panasonica. Pewnie za kilka dni dotarłbym do końca wątku :grin: i wtedy podjął ostateczną decyzję, ale tak jak jeden z piszących wyżej kolegów, również przestraszyłem się spadającej na łeb, na szyję złotówki i tym sposobem przyspieszyłem zakup. No i przedwczoraj złożyłem zamówienie w sklepie "elektroda" - myślę że cena 2350 zł (łącznie z przesyłką) za model PANASONIC TH-42PV80 jest niezła. Czekam z niecierpliwością na kuriera choć obawiam się trochę, bo TV będzie musiał przejechać po naszych dziurawych drogach praktycznie przez całą Polskę (z Lublina na zachodnią granicę). :???: No ale pocieszam się, że przecież z Czech, gdzie jest produkowany, miał jeszcze dalej. Zdam relację, gdy "maszyna" dojedzie.
Pozdrawiam wszystkich
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
zakup

Colins, gratuluję zakupu. Obowiązkowo rozpakuj przy kurierze TV i sprawdź czy wszystko jest OK". Lepiej od razu sprawdzić i ewentualnie odesłać uszkodzony TV.

Moja Plazma też pokonała bardzo długa drogę ze sklepu i wszystko było w jak najlepszym porządku!!!

Powodzenia
 

colins

New member
Dzięki. Jasne, że sprawdzę przy kurierze. Nawet ustawiłem sobie tak robotę, że praktycznie wszystkie dzionki w przyszłym tygodniu mam wolne więc nie ma możliwości żeby żona sama odbierała nową zabawkę.:mrgreen:
A jeszcze mam pytanie o transport. Plazma jest przewożona w kartonie i dodatkowo na palecie, czy tak? Bo jeśli tak, to chyba średnio rozgarnięty kurier raczej nie położy jej na boku, co?
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Co do transportu no to chyba kurierzy / bez urazy panowie - nie chce nikogo obrażać/ to rozsądni ludzie i prawidłowo przewożą TV. Nie wyobrażam sobie aby mogło być inaczej!!!
Moja Plazma została dostarczona przez Firmę UPS, przez profesjonalnego kuriera, który oczywiście poczekał aż rozpakuję i sprawdzę TV.
 

Jacul

New member
yogibabo napisał:
maras_s, a możesz przytoczyć całą odpowiedź panasa przetłumaczoną na język polski ?
No ja skorzystałym z google translator (ale jazda :mrgreen:) i w tekście tego listu od Panasnica nie ma ani słowa, że takie restrykcje dotyczą serii 8. W nagłówku nad postem jest napisane, że odpowiedź dotyczy panelu G10 z dopiskiem PX80 także a to się nie bardzo "trzyma kupy"
 
Pv 80

colins napisał:
Dzięki. Jasne, że sprawdzę przy kurierze. Nawet ustawiłem sobie tak robotę, że praktycznie wszystkie dzionki w przyszłym tygodniu mam wolne więc nie ma możliwości żeby żona sama odbierała nową zabawkę.:mrgreen:
A jeszcze mam pytanie o transport. Plazma jest przewożona w kartonie i dodatkowo na palecie, czy tak? Bo jeśli tak, to chyba średnio rozgarnięty kurier raczej nie położy jej na boku, co?

masz absolutną racje!telewizorek ten jest spakowany na palecie.a co do sklepu elektroda to możesz być spokojny o jakość towaru.sam pare dni temu kupiłem u nich ten sam telewizorek i wszystko było w jak najlepszym porządku!!!szkoda tylko,że mojacena była troszkę wyższa,ale nie żałuję bo mam naprawdę super telewizorek:eek:k: :eek:k:
 

colins

New member
Widzę, że nie jestem pierwszy, który kupował w tym sklepie. Zresztą przeglądając cały ten wątek, widziałem, że już niejeden tam kupował. A co do ceny - ja w czwartek zamówilem telewizorek za 2295 zł, a na następny dzień cena spadła do 2290 zł.:mrgreen: Też mogłem poczekać jeszcze ten jeden dzień.:D Ciekawe jak będzie za kilka tygodni jeśli utrzyma się tendencja spadkowa złotówki.
 
Do góry