Panasonic seria PV80 i PV8

dakkon7

New member
witam

Dawno mnie tutaj nie było, a to przez to iż dostałem plazme :) W końcu marzenia o dużym kinie się spełniły :p mała uwaga człowiek zawsze chce wiecej i jak patrzę na te 42 cale to chce się 50 ale to juz zachłanność :) Przy 3-4 metrach jest MIŁO do dalszych odległości polecam większe.

Wrażenia... rewelacyjne, muszę napomnieć dla ludzi że plazma pokazuje swoje atuty jak jest ciemno albo pokój bardzo zaciemniony na jedno wychodzi. Wtedy to nawet z cienkiego divXa można uzyskac przyzwoity efekt. DVD wiadomo ładniej ale to nie HD. Podłączylem kolegi xboxa360 przez HDMI (Lost Planet) odpaliłem aby stestowac :) a grałem z 4 godzinki hehehe wymiataja kolorki i efekty. bardzo mile zaskoczenie. Jak spłacę panasa napewno zakupię xaa. :)

jeden mankament ale to nie z plazma ale z dvd, mianowicie podłączyłem Panasa z DVD przez HDMI i coś niechce działać. Ten sam kabel testowałem na xboxie wiec powinno być OK.Prówowałem we wszystkie wejścia więc to też odpada. Nawet laptopa podłączyłem do plazmy i działa a coś z dvd playerem ma kłopoty. Wcześniej brat podpinal przez kabel dvd z plazmą i też miał czasem problemy. Niekiedy działalo a czasem nie. Obecnie wogłe nei działa. Potraficie pomóc? wina kabla czy może gnaizdo w dvd jest jakeiś 'lewe'??

ps. są obecnie playery dvd czy BR które otwierają skompresowane film HD
te które zajmują 4,3 GB rozszeżenie to chyba mkv i
JAK tak czy otwierają również napisy

thx
 

yogibabo

New member
Mam pytanie do uzytkowników PV. Ponieważ w innych wątkach (głównie o py 85) kolega Listek2000 podejrzewa, że funkcja IFC to nic innego jak wasze 100 Hz, tyle że pod inną nazwą i za większe pieniądze proszę o informację czy pv z wlączonym 100 Hz zachowuje się podczas transmisji meczów piłki nożnej tak samo jak py 85 z włączonym IFC ?. Chodzi mi o przeskakująca piłkę na tle trybun. Proszę Was o info.
 

maras_s

New member
A ja mam z kolei inny temat związany z PV80. Szperałem po necie w związku z kalibracją i trafiłem na hamerykańskie forum. Wprawdzie pisali tam o PX80, a ponieważ czytałem, że od PV różni się tylko tunerem DVB, to zacząłem zgłębiać temat.

Pierwszy zonk - przy kalibracjach podają wartości numeryczne, a PV ma tylko na ilości "kliknięć" w lewo lub prawo od standardu :roll: Gdzieś dalej trafiłem na info, że do trybu serwisowego wchodzi się F/V- i 3x info. Myślę sobie, co tam, najwyżej nie zadziała. Niestety ;) Zadziałało o tyle, że włączył się tryb autodiagnozy :)hmm: ) i nie wiedziałem, jak go wyłączyć (żadne exity, returny itp nie działały) :???: Pomogło dopiero wyłączenie tv, ale po ponownym włączeniu trzeba było przelecieć całą procedurę instalacji (na szczęście mam tylko 6 kanałów SD ze zbiorczej).

Piszę to tylko jako ciekawostkę, no chyba, że ktoś wie, jak z tego menu wyjść "bezboleśnie" :mrgreen:
 

maras_s

New member
Proszę o uważne czytanie - napisałem, że po wciśnięciu 3xinfo wchodzi do manu autodiagnozy, nie do menu serwisowego.

Jeśli mi nie wierzysz, sam wypróbuj kombinację z 3xinfo i zobacz, że to nie to samo.
 
wejście do menu serwisowego.

witam.wczoraj wreszcie dostałem długo oczekiwane pv80 i niestety nie mogę wejść do menu serwisowego.próbowałem,próbowałem i niestety nic!!!proszę napiszcie mi pokolei jak to zrobić,czy telewizor ma być włączony cz nie?dziękuję za odpowiedź!!
 

maras_s

New member
Ponieważ sam z tym nieco walczyłem, napiszę jeszcze raz step-by-step ;)

- TV włączony
- podnosisz klapkę na przedniej ściance
- wciskasz i trzymasz przycisk "F"
- wciskasz i trzymasz przycisk "Vol -"
- trzy razy wciskasz na pilocie przycisk "0" - najlepiej patrzeć na kontrolkę na TV i liczyć, ile razy "potwierdziła"
- puścić wszystkie przyciski
- odczekać chwilkę

Edit:

znalazłem w necie (Hameryka) również ciekawego linka (trzeba usunąć spację po www) www .pasctraining.panasonic.com/pass/elearn/Document_Downloads.htm

Jest tam link do Handbooka PXów. W PDFie jest sporo schematów i info jak co działa (dla serwisantów), ale i jest parę ciekawych opcji - zgrywanie ustawień na kartę SD, aktualizacja softu i takie tam. Jeśli ktoś ma zapał i nie boi się eksperymentów, może napisze, czy w naszych PVkach też to działa i co można porobić :)
 
Ostatnia edycja:
pv80 menu serwisowe

wielkie dzięki!!!jużwiem na czym stoję!a więc tv zakupiony a sklepie internetowym "elektroda" wszystkie naklejeczki miał na swoim miejscu,a liczniki też się zgadzają!co do telewizorka to jest to naprawdę super sprzęcik!!!na razie na docieranku ale mam nadzieję że to szybko minie!!!pozdrawiam i dziękuję całemu forum za pomoc w wyborze tego telewizorka!!!
 

zaryl

New member
DVD-S511 czy DVD-S54 do 42PV80?

Witam!
DVD-S511, czy DVD-S54 będzie lepiej się spisywało z TH-42PV80?
Będę głównie oglądane bajki i filmy na VCD i DVD.
Czym one własciwie się róznią?
Na stronie Panasonica w opisie przy modelu S54 dodatkowo jest:
Konwersja obrazu do formatu 1080p (ale z tego co wyczytałem na forum przy tym TV i tak nie skorzystam)
oraz: Zaawansowane progresywne skanowanie (PAL/ NTSC)
Jestem laikiem w tych sprawach i nic mi nie mówią te parametry i opisy.
Czy ten tańszy S511 jest gorszy np w jakości odwarzaniu obrazu?
Dzieki za pomoc.
 

splawikk

New member
Witam
No i stało sie mam PV i jestem jak narazie zadowolony (po wymianie z toshiby)Obraz super ! Mam dwa pytania Czy instrukcja w tym modelu jest na płycie bo ja dostałem pełną orginalna panasonika na płycie i skruconą papierowa ?? I drugie jak wygląda karta gwarancyjna (ja mam taką ksiązeczke tzw gwarancje europejską w wielu jezykach w tym polski )
Pozdrawiam i dzieki za pomoc w wyborze
 
Ostatnia edycja:

zaryl

New member
DVD S-511 dobre?

ArtS007 napisał:
To sa pokrewne modele. 54 jest o rok młodszy, ale jest kontynuatorem modelu 53, który różnił się od 511 obsługą 1080p.

ArtS :)
Dzieki za info,
choć do końca nie wiem, czy dobrze zrozumiałem,
że ten model 54 różni sie przede wszystkim tym, że ma scanowanie do 1080p, a ten 511 nie ma ...hmmm.
Czyli lepiej kupić ten tańszy 511 (w Real za 289zł), bo i tak chyba nie wykorzystam 1080p przy TH-42PV80 o rozdzielczosci 768?

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ivf

New member
zbyszko74 napisał:
wow! niezły ten pdf.. nawet nie pomyślałbym, że standardowe uszkodzenia tak właśnie wyglądają..
najlepsze są obrazki 144 do 147.. to coś wygląda jak PIP z tłumem ludzi - niczym scena z jakiegoś horroru, w którym ktoś wychodzi z odbiornika :D

tylko 18 zdjęcia nie rozumiem.. chyba, że jest uzupełnieniem do 17, w co wątpię..

jednak widać z tych zdjęć, że martwe piksele czy subpiksele w pojedynczych ilościach mogą stanowić problem.. nie tylko w oglądaniu, ale i z reklamacją..
 

chetman

New member
no i klapa:(

właśnie dostałem panasa 37 PV80. byłem zachwycony ale tylko przez godzinkę. nagle przestał działać...po włączeniu do sieci i włączeniu przełącznika zasilania dioda zasilania miga najpierw na zielono a potem na czerwono kilka razy z przerwami i ponownie ale nigdy dioda nie pali na czerwono na stałe, pilotem nie da się uruchomić telewizorka. proszę o pomoc jeśli ktokolwiek miał podobny problem. jeśli to jakaś usterka proszę o pomoc jak najszybciej przeprowadzić rozgrywkę z telewizorem. czy atakować sprzedawcę (Electro.pl) czy serwis panasonica?
 
Do góry