Panasonic seria PV80 i PV8

rafalux

New member
marciniozo napisał:
Naciśnij przycisk "i" na pilocie to pokaże Ci rozdzielczość.
Co do jakości .... no cóż, powiem tak ja mam TV cyfrową z kablówki Multimedia i ogólnie jestem zadowolony z jakości kanałów SD. Oczywiście zależy to od nadawcy, jedne wyglądają lepiej inne gorzej, ale generalnie jest OK".
Programy HD to inna bajka jakość jest super.
Z komputera przy połączeniu DVI-HDMI też jest bardzo dobrze.
Aha tuner do TV mam podłączony przez HDMI.

Miłych wrażeń.

Edit
Co do menu serwisowego.... jeżeli się na tym nie znasz TO NIC TAM NIE KOMBINUJ!!!!

jak przycisne "i" to mam tak:
EC/AV1
RGB
21
Zoom1 (ogladam na zoomie na razie )

co do ostrosci - jak ogladam mecze to wynik jest lekko zamazany - polepszanie ostrosci nic nie pomaga :(
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
informacje

Rafalux wszystko się zgadza. Masz informacje o aktualnym wejściu - AV1
, sygnale- RGB, no i rodzaj wyświetlanego aktualnie aspektu - zoom1.

Co do ostrości to używając funkcji zoom obraz jest powiększony i traci na jakości....
 

rafalux

New member
dzieki marciniozo tylko ze ta ostrosc to jest taka sama na normalnym obrazie tez :(
moze to wina CP ze ma kiepski sygnal - podlacze cos po HDMI to zobacze jak bedzie
a co oznacza EC - rodzaj sygnalu jaki jest wyswietlany?
 

Foxxx24

New member
W sklepie nie dla idiotów mieli z niemiec moja droga,a oficjalnie Panasonic tych modeli NIE SPROWADZA do Polski tak dla Twojej wiadomości;)

Oczywiście mówią klientom,że ma gwarancję unijną,ale jak przyjdzie co do czego to niektóre elementy będą sprowadzane na koszt właściciela tv;)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Z tą ostrością to może taki sygnał nadaje Polsat? trudno mi powiedzieć. A EC to oznacza połączenie przez Euro.

A jak wygląda obraz z DVD? Oglądałeś jakiś film?
 

agnieszka77

New member
Foxxx24 napisał:
W sklepie nie dla idiotów mieli z niemiec moja droga,a oficjalnie Panasonic tych modeli NIE SPROWADZA do Polski tak dla Twojej wiadomości;)

Oczywiście mówią klientom,że ma gwarancję unijną,ale jak przyjdzie co do czego to niektóre elementy będą sprowadzane na koszt właściciela tv;)

Pozdrawiam

a cóż to znaczy "oficjalnie nie sprowadza" ???

powielacie te same bzdury o gwarancji i serwisie dla PX.
tak się składa że mam PX kupionego w kraju i ma instrukcję PL i gwarancję PL i wszystko co potrzeba, nawet naklejkę o możliwym porażeniu prądem po polsku. zapłaciłam za niego też polską walutą.
czego jeszcze potrzeba by był bardziej polski niż PV ???
 

Foxxx24

New member
To znaczy,że w oficjalnym imporcie do Polski modeli PX nie ma!!!;)
I nic nie powielamy tylko wiemy co mówimy:)

Oficjalnie modele dostępne w Polsce to tylko PV!!!

A to,że masz gwarancje wynika z tego,że jest gwarancja europejska(unijna):)
Dla marketu nie stanowi problemu sprowadzenie modelu z niemiec i dołączenie unijnej gwarnacji więc dobrze wiem co mówie:)

Modele na Polske NIE MAJĄ TUNERA DVB-T do tego!!:)
 

rafalux

New member
juz sie wyjasnilo z jakoscia, to wina tunera CP

co do rozdzielczosci jeszcze moze lamerskie pytanie :)

czy gdzies sie moze pojawic jaki to sygnal leci np czy to jest 720 czy mniej ?
Chodzi mi o konkretna wartosc lub moze jakis symbol, ktory mi to okresli

np puszczam film z kompa i bede wiedzial w jakiej rozdzielczosci leci - klawisz "i" to taka lekko okrojona informacja :(
 

jerk01

New member
powiększony obraz

Witam. Mam już od paru dni 42PV80 i zauważyłem, że nieraz na niektórych kanałach mam powiększony obraz ( efekt taki jakbym co najmniej zoom1 miał włączony) i nie mogę go doprowadzić do normalnych rozmiarów tzn. zmniejszyć w całości aby było logo całe widoczne oraz odczytać info o nadawanym programie. Korzystam z tunera cyfry+ jeszcze zwykły tzn. mediasat czy coś takiego podłączony kablem euro- tylko takie ma wyjście i teraz się zastanawiam czy to jest usterka czy może czegoś jeszcze nie wiem w tym temacie. A że jeszcze mogę go zwrócić to chciałbym to wyjaśnić. Jeśli ktoś coś o tym wie to proszę o odpowiedż. Pozdrawiam posiadaczy tych tv.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
ustawienia

jerk01 a jak masz ustawiony aspekt. Bo to co opisujesz to jest symptom, że na auto i dlatego TV może dopasowywać ustawienia.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tu mnie zaskoczyłeś. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. U mnie też niekiedy "skacze obraz", ale to np. jak są reklamy, lub jak film jest nadawany w niby formacie 16:9 z pasami, a nie prawdziwie anamorficznie. Poza tym jest OK".
 

babus

Member
Witam!Mam co prawda PV8,ale zauważyłem na ustawieniu auto mimo, że obraz jest na pełnym ekranie, to włącza się zoom i na kilka sekund giną loga.Po chwili obraz wraca do prawidłowych ustawień.Dzieje się tak bardzo rzadko i nie przeszkadza mi to.
 

dakkon7

New member
w poniedziałek przyjdzie mi plazma Panas PV80 :) i zanim kurier odjedzie chciałby sprawdzić usterki najczęściej występujące w tym modelu czyli:

panowie przepraszam z góry za ponawianie tematu ale interesuje mnie:

1. jak sie w PV80 wchodzi do menu serwisowego aby sprawdzić ilość minut przepracowanych
2. słyszalem że hdmi nie zawsze wszystkie gniazda działają

jeżeli jeszcze posiadacze PV80 mają jakieś problemy itd proszę o radę
dziękuję z góry
 

Maq2008

New member
agnieszka77 napisał:
a cóż to znaczy "oficjalnie nie sprowadza" ???

powielacie te same bzdury o gwarancji i serwisie dla PX.
tak się składa że mam PX kupionego w kraju i ma instrukcję PL i gwarancję PL i wszystko co potrzeba, nawet naklejkę o możliwym porażeniu prądem po polsku. zapłaciłam za niego też polską walutą.
czego jeszcze potrzeba by był bardziej polski niż PV ???
Tak się składa że istnieje takie coś jak ustawa o języku polskim, w której jest zabronione sprzedawanie w Polsce elektroniki bez polskiej instrukcji ;]
Ustawodawcy akurat nie obchodzi kto dołączył tą instrukcje (sklep czy producent) i jakiej jest wielkości (czasem jest to nawet zwykła karta A5), ważne żeby była...
 

misiekthebear

New member
rafalux napisał:
czy gdzies sie moze pojawic jaki to sygnal leci np czy to jest 720 czy mniej ?
Chodzi mi o konkretna wartosc lub moze jakis symbol, ktory mi to okresli(...)

jak puscisz sygnal po component (i zapewne po hdmi) to TV Ci poda rozdzielczosc. tak przynajmniej jest u mnie.
 
Do góry