Panasonic seria PV80 i PV8

xentim

New member
bogdan_bronowice napisał:
Może warto sprawdzić co jest ustawione dla tv a co dla hdmi. Może w odtwarzaczu też są jakieś opcje odpowiedzialne za wygląd przesyłanego obrazu?

Wszystkie parametry dla kazdego rodzaju zlacza/syngalu sa wyzerowane do fabrycznych, rowniez w odtwarzaczu DVD. Wlasnie przy takich defaultowych ustawieniach obraz z TV ma normalny poziom jasnosci, a obraz z DVD jest za ciemny.
 

marekjw2523

New member
Panasonic a dziwek

Witam jestem posiadaczem 42PV80 od paru dni. Podłączyłem telewizor przez HDMI z komputerem a głośniki Logitecha Z-5500 przez kartę dźwiękową X-FI GAMER. Ale mam problem bo gdy uruchamiam grę to głosniki przestają wydawac dzwięk a dzwiek słychać jedynie przez telewizor. Czy możlive że telewizor jakoś blokuje dzwięk poto by on miał pierwszeństwo. Pewnie głupie pytanie ale już sam nie wiem
 

Arly

New member
Nareszcie!!!

Witam wszystkich!
Dzis zlozylem zamowienie na Panaska 50 PV8. Koniec z chodzeniem po sklepach i sledzeniem watkow na forum odnosnie telewizorow. Zona powiedziala zebym dzis w koncu zamowil tv i dal jej spokoj, ale jak przyszlo co do czego to stwierdzila zeby kupic 50 cali (a podobno dla kobiet rozmiar nie jest wazny...:D ) ale do rzeczy. Mam dekoder CP samsunga zwykly i tylko wyjscia SCART, natomiast DVD chce puscic po COMPONENT. W sklepie gdzie zamowilem wpadly mi w oko kabelki Bandridge. Warto? Czy moze cos innego w kwocie do 100 za kazdy. Rozmyslam rowniez nad okablowaniem Techlinka.
Serdecznie pozdrawiam i czekam na wiesci
Narka
 
Ostatnia edycja:

PiotReG

New member
marsz2 napisał:
Mam jednak drobne problemy z rozdzielczością przy podłączeniu komputera kablem VGA-VGA do złącza PC w telewizorze.

Udało mi się uruchomić następujące rozdzielczości:
- 1024x768 @ 60 Hz (TV rozpoznał jako XGA 60 Hz),
- 1280x1024 @ 60 Hz (TV rozpoznał jako SXGA 60 Hz).
Ustaw w Catalystach rozdzielczość 1280x768. Wtedy masz zachowane proporcje, tzn. film w formacie 16:9 wyświetlany jest na pełnym ekranie bez zniekształceń. Ewentuane wąziutkie paseczki na górze i na dole likwidujesz poprzez delikatne rozciągnięcie obrazu w odtwarzaczu, którego używasz.
 

dakkon7

New member
witam wszystkich

ze względu na brak czasu przy dokładnym przeglądaniu forum
mam pytanie. laickie ale proszę się nie denerwować. interesuje mnie plazma PANASONIC TH-42 cale. z tym ze chodzi mi o oznaczenia końcowe, czym się różnią te oto przezemnie wymienione modele:

1. TH-42PV80 (PV to na Polski) tak mi sie zdaje
2.
TH-42PV8
3. TH-
42PV80P
4. TH-42PV8P
5. TH-42PX80 (wiem ze PXto na rynek chyba zachodni alb wschodni)

interesuje mnie plazma 42 cale tak do 2700zł max wiem ze w tej cenie te modele można kupić. tylko te końcówki mnie intrygują i nie wiem po przeczytaniu kilku postów co lepsze. myślę tez o plaźmie 42PY8 ale chyba nie ma co dawac wiecej kasy za cos z czego sie nie bedzie korzystać przez najbliższe 4 lata

dziekuje za pomoc
 

dakkon7

New member
a czego mam nie mieć?, jeden film dziennie czy nawet 2 z przyjemnością obejrzę na 42 calach jak i dobrym nagłośnieniu. A czego pytasz o ten czas?
 

jaroslawp

New member
No bo, skoro nie masz czasu przeglądnąć forum, to może i na oglądanie filmów nie będziesz mieć czasu?
Niektórzy wertują to forum pół roku, allbo i więcej, zanim kupią tv.
Odpowiedzi na Twoje pytania już padły we wcześniejszych postach.
 

dakkon7

New member
wiem co nieco o plazmach panasa, brat ma 37cali PX80 nawet sam mu go polecilem. I przyznam szczeże że szukałem sam dla siebie z 4 miesiące i mów wybór padł właśnie na (42PX80), ale teraz gdy wróciłem do polski troche się pozmieniało i jest parę nowości z seri PV. chodzi o to ze nie pamiętam gdzie wczesniej czytałem o różnicach dlatego zwróciłem się do was o prożbę. Skoro wiesz Panie "jaroslawp" to czego nie udzielisz odpowiedzi tylko przeciągasz odp. Ludziom którzy maja podobny problem napewno przyda się powtórka z wiedzy o nowych panasach. Przeczytanie 400 postów w tym dziale + z 250 z serii PX troche zajmuje czasu. Dlatego prosiłem o wtrozumiałość.

dziękuję
pozdrawiam
 

XoR

New member
@dakkon7
Z tego co wiem to te P na końcu to ten sam model tylko czasami to p dodają a czasami nie.

PX w polsce się nie sprzedaje, czy się czymś różni to nie wiem.

Co do różnicy w wersjach 80 i 8 to ten drugi model ma mniej HDMI, nie ma wejścia VGA a także ma gorszy obraz (gorszy kontrast) :eek:

Co do 42PY8 vs. 42PV80 to na sygnale SD i 720p lepiej będzie grał PV80 a na 1080p PY8. Do tego PY8 zużywa wyraźnie więcej prądu (więcej niż 50PV8 !!!) :???: Imho nie warto, chyba że te filmy któe masz oglądać są na Blu-Ray...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Foxxx24

New member
dakkon7

Różnice między modelami PV80 i PV8 na korzyśc 80tki są następujące:

- kontrast statyczny 15000:1 zamiast 10000,
- 4096 stopni gradacji kolorów ( 3072 w PV ),
- system dzwięku V-Audio,
- telegazeta z pamięcią 1000 stron ( 500 w pv8 ),
- filtr antyodblaskowy Natural Vision,
- system C.A.T.S czyli automatyczne śledzenie kontrastu w zależności od natężenia światła w pomieszczeniu,
- tryb wyświetlania ECO,
- 3 wejścia HDMI,
- wejście monitorowe D-SUB.
- obsługa sygnału XGA (skompresowany SXGA)

Natomiast co do PY8:

- panel FULL-HD,
- kontrast 20000:1,
- 2 wejścia HDMI,
- brak złącza PC,
- telegazeta 500 stron.

Osobiście jeśli chciałbyś model FULL-HD to bardziej polecałbym Ci 42PY80 bo jest bardziej opłacalny:
- kontrast 30000:1,
- 5120 odcieni gradacji kolorów,
- system x.v. Colour,
- 3 złącza HDMI ( 1 przód, 2 tył ),
- obsługa sygnału SXGA nieskompresowanego

Pozdrawiam:)
 
Ostatnia edycja:

XoR

New member
@Foxxx24
Dzięki za pełne porównanie bo nawet nie wiedziałem że PV8 nie ma filtru antyodblaskowego :p czy tego C.A.T.S (dokładnie to myślałem, że chodzi o jakiś zwykły kontrast dynamiczny a nie zależny od oświetlenia w pokoju). Tak to jest jak się nie czyta forum pół roku zanim się kupi TV :mrgreen: No ale kupiłem w każdym bądź razie lepszy droższy model :eek:k:
 

Foxxx24

New member
XoR

Nie ma za co:mrgreen:
Pomyślałem,że przyda się nie tylko temu koledze co pytał wcześniej,ale też i wielu innym którzy myślą o zakupie:)

Ja rok temu zacząłem się rozglądac za plazmą czytając wszystko co mi wpadło w ręce o technologii i w ogóle.
Wiedziałem od razu,że chce Panasa bo zawsze miałem sprzęty tej marki,a CRT chodzi do dziś i ma już z 25 lat tylko wyekspediowany do dziadków:)

To fakt,że wybrałeś lepszy model:)
C.A.T.S wykorzystuje czujnik natężenia światła i działa w trybie ECO i dostosowuje parametry obrazu,co możesz sprawdzic nawet zasłaniając palcem ten czujnik:)

Pozdrawiam
 

jerk01

New member
Odłączanie prądu

Witam ponownie. Nurtuje mnie taki temat. Mieszkam w górach i często się zdarzają przerwy dostaw prądu nawet na kilka godzin i tu pytanie - czy może nastąpić w PV80 jakiś problem nagłego wyłączenia prądu przy włączonym tv. Bo zabezpieczyć się przed tym to chyba się nie da
 

Foxxx24

New member
Musiałbyś miec dobrą listwę przeciwprzepięciową,to raz,a dwa wszystko będzie zależało od wysokości skoku napięcia bo zawsze prawdopodobieństwo istnieje,że może się coś stac.
 

XoR

New member
Kupujesz dobry mocny UPS i po problemie :)
Znaczy nawet najlepszy UPS przez kilka godzin ci nie pociągnie plazmy ale da te kilka minut aby wyłączyć telewizor normalnie :eek:k:
 

XoR

New member
Listwa nic praktycznie nie daje. Dobra listwa z zabezpieczeniami warystorowymi się conajwyżej wyłączy gdy pójdzie zbyt duże napięcie, ale większość listw tych tańszych ma tylko zwykły wolny bezpiecznik... :???:

UPS to zasilacz awaryjny który podtrzymuje prąd gdy go zabraknie w gniazdku. Taki UPS posiada też jakieś zabezpieczenia, choć w tych tańszych to są one średniej jakości :( W sumie to najlepiej kupić i dobry UPS i dobrą listwę, choć to wcale nie gwarantuje że TV ci się nie spali :mrgreen::twisted:
 

dakkon7

New member
dziękuje wam koledzy, browarek dla was

co do listwy i ups:

listwa taka jak masz w kompie to nic innego jak rozgałęźnik na gniazdka zasilania + jakieś 2 do 3 filtrów antyprzepięciowych. (podobne filtry masz w lepszym zasilaczu komputerowym) Polecam UPS z wyższej półki cos koło 250zł. (może teraz potaniały) do niego podłącz tylko plazme. Jeżeli dojdzie do przepięcia w pierwszym kroku wywala ci korki w domu, nastepnie np: listwa a na końcu dopiero UPS. Ale to w bardzo schylkowych sytuacjach. Muszę wam się pochwalić :p że niechcący przełączyłem w kompie a mialem 500W zasilacz za 200zł +E8200 2GB ramu 8800GTS jak jest przełącznik z 230V na 130V. Zasilacz się skopcił, korki wywaliło, listwa nic nie pomogła i tylko smród na akademik a to w nocy koło 1. Zaniosłem do znajomego i mi naprawił zasilacz w elektryku kupiłem jakies pierdafony te filtry i mi zlutował. A pomyślcie ile zasilacz dostał :)

On ci podtrzyma plazme do 7 minut max zależy ile będzie ciągnąć aktualnie produ. Sam mam podobny problem ale w zimie, wywala często korki od zbyt dużego poboru watków. Ale tak to jest jak sie ma tylko kilka faz. Lepiej sie zabezpieczyć i kupić Ups niż ciągle czuwac i się modlic
 
Do góry