Panasonic seria PV80 i PV8

mar_maz

New member
Th-37pv80

Witam wszystkich

Po 36 dniach wrócił Panas z serwisu - wymienili jakiś moduł odpowiedzialny za obróbkę cyfrową (przynajmniej coś takiego powiedział serwisant). Wcześniej buczało i brzęczało teraz tylko brzęczy - zdaje się, że wszystkie plazmy tak mają.
Co ciekawe po wymianie modułu wyzerowały się liczniku przepracowanego czasu i liczby włączeń - plazma wróciła z czasem 15 min. i 3 włączenia.

Po naprawie zmienił mi się również odrobinę sposób konfiguracji telewizora.
Sprawa dotyczy wejścia antenowego - mam tylko dwa kanały TVP1 i TVP2.
Przed naprawą mogłem osobno ustawiać parametry obrazu i dźwięku na TVP1 i TVP2, czyli inna jasność i nasycenie dla jedynki inne dla dwójki.
Po naprawie parametry obrazu są wspólne dla obydwu kanałów ale poziom dźwięku mogę ustawić inny dla obydwu kanałów.

Jestem ciekaw jak to jest z ustawianiem parametrów obrazu i dźwięku u Was ?
 

kala40

New member
okablowanie

Witam moi drodzy!!! poradźcie proszę jakim okablowaniem podłączając DVD czy tuner sat. do tego telewizorka - Euro czy component, ew. s-video, uzyskam najlepszy obraz? niestety nie mam moźliwości podłączenia przez HDMI . Będe wdzięczny za porady, pozdrawiam wszystkich!;)
 

pawelgr

New member
Od kilku dni mam 37PX80

Kupowałem w digitalo, odbierałem sam - bez problemów, tylko pan fachowiec poinformował mnie, że nie ma do niego polskiej instrukcji, trzeba sobie samemu ściągnąć instrukcję PV80. Niby skąd fachowiec miał wiedzieć, że instrukcja jest na płycie. Naklejki na telewizorze były, ale na dole i mniej niż na PN80, które widziałem w sklepach.
Wrażenia:
- najpierw fatalne - strojenie ręczne to jakaś pomyłka - nie ma częstotliwości, numery kanałów telewizor wstawia inne, niż podaje Aster, więc identyfikować program można tylko po logo. a jak akurat są reklamy, to.... Dostrajanie - jeszcze gorzej - prawie cały ekran zasłania okno menu, więc dostraja się widząc tylko obrzeża.
- telewizor włącza się i zmienia kanały bardzo wolno.Niby o tym wiedziałem, ale jednak przeszkadza - trzeba się przyzwyczaić.
- obraz - jaki sygnał taki obraz. Mam analogowy Aster i niektóre kanały daja obraz dobry, inne słabszy, ale w sumie bałem się, że bedzie gorzej. Tyle, że te gorsze trzeba oglądać co najmniej z trzech metrów.
- współpraca z DVD panasonica - nie mogę załadować ustawień z telewizora, a po naciśnięciu 'Viera Link' widzę komunikat 'brak danej funkcji'. Pozostale funkcje Viera Link i Q-Link działają poprawnie.Może ktoś coś wie na ten temat
- dźwięk - przeciętny
W sumie, biorąc pod uwagę cene, uważam swój wybór za dobry, chociaz ciągle żal mi toshiby 40ZF,którą tez brałem pod uwagę, ale sygnał SD na 40'LCD z odległości 2,5 - 3 m ( tak oglądam) był dość kiepski - sprawdzałem u znajomych z Aster.
 

XoR

New member
Jakoś wczoraj dotarłem do menu serwisowego. Trzeba było szybciej te 0 naciskać widocznie :p
Ilość godzin taka jaka powinna raczej być, uruchomień duża bo ponad 20 :eek: Naklejek też nie było ale TV wygląda na nówkę więc mi to ryba :)

Podłączaliśmy z bratem starego Pegasusa i obraz z niego wygląda elegancko :eek:k: Na LCD brata za to wygląda fatalnie :eek: Tak więc do Pegasusa lepiej brać plazmę ;) :p
 

maras_s

New member
Witam,

przymierzam się do zakupu 42PV80, jak większość ;) ale mam takie pytanko. Ponieważ powieszę go na ścianie i będzie na takiej wysokości, że będę go musiał nieco w dół pochylić, czy ktoś wie, jak bardzo wystają z tyłu wtyczki? Chodzi mi głównie o dobranie takiego uchwytu, żeby nie okazało się, że TV będzie za blisko ściany i nie będzie możliwości pochylenia go. Ale z drugiej strony, nie chcę jakiegoś koszmarnego wysięgnika ani 50 cm odstępu od ściany.

Zakładam korzystanie w zasadzie ze wszystkich rodzajów gniazd (tuner, wideo, sat itp).

I jeszcze jedno pytanko - wymiary kartonu, bo Panasonic odpowiedział, że nie mają takich danych :roll:
 
Ostatnia edycja:

walczy

New member
Maras S
U mnie 42PV8P wisi na takim uchwycie http://allegro.pl/item448041629_uchwyt_wieszak_lcd_plazma_30_63_atest_poziomica.html.
Uchwyt można odchylać 15 stopni w dół. U mnie jest w około połowie zakresu czyli ok 7-8 stopni. Kable zupełnie spokojnie mogę podłączać od góry, od dołu jest za mało miejsca. Opisów gniazd jednak nie widać, trzeba posiłkować się instrukcją :)
Jeśli ktoś chce zastosowac taki uchwyt, to mam praktyczną uwagę. Trzeba zastosować pod 4 punktami mocowania telewizora do uchwytu, podkładki dystansowe ok. 3-4 mm grubości. Bez tych podkładek obudowa TV się powgniata przy dokręcaniu. Poza tym wszystko pasuje idealnie, a sam uchwyt bardzo solidny i dobrze wykonany.
 
Ostatnia edycja:

maras_s

New member
Dzięki @Walczy. Bardziej chodziło mi o to, żeby TV nie opierał się wtyczkami z tyłu o ścianę, choć faktycznie, samo podłączanie do wiszącego też może mieć znaczenie.
 

walczy

New member
Maras S
Jest na tyle miejsca, że skoro można spokojnie manipulować kablami i wtyczkami od nich, to jest jednoznacznie dla mnie, że nie opierają się o scianę :). Jest tam jeszcze dużo miejsca :). Konstrukcja wieszaka wymusza odpowiedni dystans.
Wszystko co piszę, dotyczy odchylenia od pionu ok 7-8 stopni.
 

maras_s

New member
Rozumiem przecie ;) Podałeś mi przykład uchwytu i info, że jest ok. A mi też chodzi o ogólne info, żeby można było pooglądać sobie inne uchwyty.
Niektóre reklamowane są, że TV ledwie od ściany odstaje, ale raczej nie spełni to moich oczekiwań.
 

jacecek

New member
maras_s napisał:
I jeszcze jedno pytanko - wymiary kartonu, bo Panasonic odpowiedział, że nie mają takich danych :roll:

Wymiary :
długość - 113,5 cm
wysokość - 79,5 cm
szerokość - 34 cm
z tolerancją +0,5 cm

A tak z ciekawości - pytanie do posiadaczy telewizorów - co zrobiliście ze swoimi pudłami ? Czy poszły na śmietnik, czy są gdzieś w piwnicy, garażu lub tp. przechowywane na wypadek ewentualnego transportu do (przez) serwis(u) w celu naprawy lub wymiany ?
 

Eskulap

New member
Pudło złożyłem na płasko i przechowuję, bo jeśli będzie niezbędna naprawa gwarancyjna, to serwis bez opakowania nie odpowiada za uszkodzenia w transporcie.
Jeśli chodzi o uchwyt to mam taki uchylny z allegro za chyba 75zł i powiem, że jest o niebo lepszy od tych ze sklepów RTV za 250zł. Solidna konstrukcja, a nie blacha jak w puszkach z piwa.
 

XoR

New member
Moje pudło stoi w piwnicy razem z dwoma pudłami od 37 i 32 calowych Sharpów i zajmują one wszystkie razem bardzo dużo miejsca :niewiem:

Takie pudło jest potrzebne do gwarancji a jeśli nawet nie potrzebne to bardzo pomocne :eek:k:
 

Foxxx24

New member
No oby to nie był problem HDCP,ale zdziwiłbym się:confused:

Zakładam,że w menu tv wybrałeś dobre wyjście.

Może coś z kablem nie tak?
 
Ostatnia edycja:

covent

New member
w menu oczywiście wybrałem dobre wejście - próbowałem na 2 zresztą.. dziwi mnie opcja zmiany wyjścia sygnału video z dekodera - jakoś tak jakby nie chciało się zmienić na takie jakie chce - nie wiem za bardzo o co chodzi, może jest tu jakiś użytkownik dekodera hd polsta to podpowie jak to ma działaś

kabel kupiłem nowy a na ten moment nie mam innego na podmianę:(
 
Do góry