Panasonic seria PV80 i PV8

Dziura.m

New member
Ależ beznadziejny widok Swoją drogą ciekawe że kurier nie miał ochoty zaczekać. Oczywiście przesyłka pewnie była ubezpieczona , tyle tylko że sprzedawca z kurierem będą się zapewne przepychać między sobą na czym niestety najbardziej ucierpieć możesz Ty.
Pozdrawiam
 

XoR

New member
Co do kalibracji i ustawień obrazu polecam stronkę lagom(kropka)nl(slash)lcd-test

Stronka niby dla LCD ale niektóre testy się nadarzą dla Plazmy też, szczególnie test na widoczność czerni i bieli. W Sharpie brata przy kontraście 29 było widać wszystkie białe kwadraciki a na 30 już nie, więc traci się detale przy żadnym wzroście kontrastu. Na oko takich rzeczy się nie wyłapie raczej :)

@jacecek
No nie wiem czy taka podobna bo każdy by wolał kilka h przepracowanych niż kupę szkła na podłodze...
 

a.b.m

New member
ja kupilem w zadowolenie.pl,

ja oczywiscie jestem podejrzliwy bo niestety z kazdej strony znajdzie sie ktos kto zechce nas wyruchac
ale telewizor byl ladnie zapakowany, wszystkie kable zapakowane w folie i sklejone, obudowa wyglada przyzwoicie, bez jakichkolwiek rys

jednym slowme mozna rzecz ze nawet jezeli tv byl uzywany to ktos musialby sie nizle napracowac zeby zamskowac wszystkie slady uzytkowania

wspolczuje rozbitego tv, swoja droga to kolejna lekcja aby nawet wychodzac na idiote czy natreta dokladnie sprawdzac kupowane rzeczy
ja odbieralem sam w punkcie odbioru, przez chwile pomyslalem o tym zeby przy nich otworzyc pudlo ale bylo mi troche glupio poprosic..mialem szczescie ze wszystko jest ok, ale przypadek kolegi to tylko kolejna kolekcja jak nalezy postepowac
 
Pv 80

WITAM.WŁAŚNIE ZAMÓWIŁEM SWOJEGO PLAŹMIAKA PV 80 I MAM NADZIEJĘ,ŻE NIE BEDZIE ON WYGLĄDAŁ JAK U YANG33?!!!!!!!!!!
SWOJĄ DROGĄ CZY TO DOBRY WYBÓR DO ANALOGOWEJ KABLÓWKI:hmm: :hmm: ?????
 

XoR

New member
Nie krzycz na nas! :hmm:


Do kablówki nic lepszego od plazmy nie kupisz a co do PV80 to ponoć właśnie do SD jest ponoć lepszy od PY80 (PY85 to inna bajka już) więc myślę że OK. No i ogólnie Panasonic robi po Pioneerze najlepsze plazmy więc raczej pozytyw :eek:k:

Sam zamawiam niedługo 37PV80, ale bardziej do MKV 720p/1080p i DVD/DivX, no i do gier. W telewizji mam kanałów co kot napłakał, ale raczej mnie to nie martwi :-D
ps. Ile cali?
 

a.b.m

New member
a.b.m napisał:
Mam jeszcze jeden problem, tv jest podłączony do dekodera strong przez kabel euro.
Przy oglądaniu tvn używam opcji obraz szeroki.
Co dziwne co jakiś czas, powiedzmy 0,5 do 1 h obraz sam się przeskaluje np. na zoom1
Czy to normalny objaw czy coś jest nie tak.
Nie przyuważyłem do tej pory czy podobnie jest na innych kanałach.

dzisiaj zauwazylem ze na stacji tcn turbo tv tez zmienia sam tryb wyswietlania i to przeroznie,
ja mam manualnie ustawiony szeroki obraz, a on co jakis czas zmiania na np. zoom1, 14:9 pozniej spowrotem na szeroki normalnie jakas loteria

prosze o odp kogos kumatego w temacie bo martwie sie troche ta zmiana ustawien bez mojej ingerencji :???:
 

jacecek

New member
XoR napisał:
@jacecek
No nie wiem czy taka podobna bo każdy by wolał kilka h przepracowanych niż kupę szkła na podłodze...

Nie bardzo rozumiem Twój komentarz - moja wypowiedź była skierowana do a.b.m. Gdybyś uważniej czytał to napewno byś to zauważył.
Oczywiście bardzo współczuję yanq33 i życzę szybkiej wymiany na nowy, w pełni sprawny sprzęt.
 

XoR

New member
Wybrałem się do Lublina do sklepu dla idiotów dzisiaj i oglądałem telewizory. Sklep ten jest naprawdę dla idiotów bo 37pv80 kosztuje tam 3 tysiące :hmm:

W każdym bądź razie były tam 37pv80, 42pv8, 42pv80, 42py8 i 42py85 i różne inne plazy i lcd i wszystko podłączone do dvd playera przez antenę :eek: I leciał w kółko jakiś filmiki pokazowe. Na moje oko to seria PV dawała lepszy obraz niż PY na których podobnie jak na innych FullHD skalowanie się za bardzo uwidaczniało. Różnica pomiędzy 42py8a 42pv80 była taka że ma pb80 było widać więcej detali w czerni, ale wynikało to raczej z ustawień jasności i kontrastu niż modelu pewnie. Był też taki TV jak ma brat czyli Sharp 37x20e i stał obok właśnie 37pv80p :grin: Szoku jakiegoś Panasonic nie robił gdy się na Sharpa patrzyło z środka jeśli chodzi o nasycenie barw, ale miał dużo naturalniejsze barwy, takie jak na CRT albo i lepsze, no i lepiej radził sobie z czernią. Na Sharpie obraz wydawał się co dziwne płynniejszy :hmm:

Ogólnie to ta wycieczka do MM utwierdziła mnie w przekonaniu że 37pv80p będzie dobrym wyborem dla mnie. TV to nie monitor i nie musi mnieć niewiadomo jakiej rozdzielczości, szczególnie, że na takim TV Full-HD się tak często nie będzie oglądało, częściej zdecydowanie DVD czy MKV 720p :eek:k:
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Sickboy no cóż DVD nie powalające, co do kabla, to nie wiem 300 jest nagrany dość specyficznie jeśli chodzi choćby o kolory
Hmm nie wiesz o co chodzi z docieraniem? To poczytaj choćby i ten wątek, tylko dokładniej.


Covent zależy co chcesz uzyskać ja od czasu do czasu oglądam na bellwoodku jakiegoś divixa mam podłączone przez scart i da radę, choć zależnie jaki materiał.

STARY1977MJ bardzo dobry ;) do analogowej supcio! Bez wachania
 

serce

New member
Szukam już z 2miesiące tv i sam nie wiem co wziąć.Myślałem aby wziąć coś ostrego jednak żal kasy więc powiedziałem sobie że coś bez 100hz jednak przypadkiem zobaczyłem tą plazmą i zgłupiałem, cena to 3tys a nawet mniej za 42cali plazma, w 90% jestem przekonany na tego Panasonica jednak bardzo proszę o info.Więc tak całego tematu nie przeczytałem jednak kończę go czytać.Potrzebuję tv głównie do ps3(najpierw dvd potem gry a na samym końcu br ale to od czasu do czasu można powiedzieć że te filmy co są w cenie 50zł to parę bym kupił tak tylko aby zobaczyć boską jakość), możliwa również n ale to się zobaczy.W następnym miesiącu jestem przyszłym studentem:eek:k: dlatego pasuje jakiś tv sobie sprawić, ten panas pasuje bo ma 100hz chociaż plazma tego nie potrzebuje no ale na stronce tak pisze, tylko roździelczość niska ;/ czy ten tv będzie mi skalował gry ps3, bo słabszego obrazu jak dvd nie powinien.Cena bardzo atrakcyjna i w dodatku plazma hd więc lepiej będzie odbierał dvd niż full hd a cena konkretna bo sobię chcę jeszcze małego lapka msi wind u100 kupić na studia więc w zaokrągleniu 1.5koła trzeba odłożyć.
Bardzo proszę o opinie jak tv śmiga głównie ps3(dvd,gry), laptop(właśnie zapomniałem napisać o tym, czy ma jakieś problemy z podłączeniem do laptopa/pc aby zagrać sobię w strategię/fps? chociaz jak ma to za tą cenę może mieć), n(tv), ps3(br bardzo żadko).Kasa jest nawet na 2takie tv a jakbym się ostro zebrał to i nawet 3 ... jednak żal wydać na tv powyżej 5tys ... nawet wg.mnie lepiej kupić teraz takiego panasa a za rok/dwa w bardzo dobrej cenie np. toshibe.
Ma ten panas opcję usuwania overscan bo dla mnie to bardzo ważne.
Pozdrawiam i czekam na wiele ciekawych odpowiedzi:krol:
 
Ostatnia edycja:

tadis

New member
Plazma jest do filmów .. nie do gier. Jezeli piszesz ze chcesz grac glownie na play'u to kliknij na temat o LCD. Tu nie miejsce dla Ciebie ;)
 

serce

New member
1st ps3 skaler dvd
2nd ps3 gry
3nd połączenie z laptopem
4th n tv
5th ps3 br
;)
A więc głównie dvd a potem ps3 gry jednak z gier to tylko parę przez neta, najbardziej zależy mi na jednej-fifa09 ps3.
Jeśli nie ta plazma to co ;/ co wy byście wybrali na moim miejscu.Myślałem też nad Toshiba 52z3030 ostatnio głośno o niej było 5200zł euro w paru miejscach w Krakowie jeszcze jest :]
---
Czy dobrym wyborem był by Panasonic 42py85?
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tv

Jakby tu powiedzieć... Plazma to super telewizor, do tego został stworzony. Technologia LCD została przygotowana jako monitor i w tym się sprawdza.

Także jeżeli szukasz telewizora to Plazma jest jak najbardziej OK', jeżeli szukasz monitora do gier to raczej kup LCD.
Oczywiście na Plazmie też można w gry pograć...
 
Do góry