Panasonic seria PV80 i PV8

Sansei6

Member
Bez reklam
marciniozo do usług ;)

sickboy po pierwsze, jakie DVD masz, po drugie jakim kablem, po trzecie jakiej jakości film na DVD, po czwarte jakie ustawienia w TV, a po piąte nie docierasz? :hmm:
 

mateoosch

New member
Informacja o programie

Witam wszystkich bardzo serdecznie, jest to mój pierwszy post, więc po krótce się przedstawię, nazywam się Mateusz i od wczoraj jestem posiadaczem Panasonica 42PV80P.

Chciałbym zapytać o informacje o programie dostępne po wywołaniu z pilota przyciskiem "I" lub po przełączeniu programu (od razu wspomnę, że przed napisaniem tego posta próbowałem wyszukać potrzebnych mi informacji i nic nie znalazłem :( ). Otóż pasek z tymi "informacjami" wyświetla mi się jednak nie ma w nich nic szczególnie interesującego, Znajduje się nazwa stacji, nr programu i małe info typu "tvn wita", chciałbym jednak aby wyświetlane były informacje o aktualnym programie. Jak to ustawić? Wspomnę, że w domu mam kablówkę z sieci Azart-Sat, choć wydaje mi się, że ma to niedużo wspólnego, gdyż w instrukcji jest zapisane, że Info o programie wyświetlane jest na podstawie teletextu, więc sygnał analogowy czy cyfrowy nie ma tu tyle do gadania co w EPG.

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.
Pozdrawiam - Mateusz
 

Adex

New member
Jak znam życie, nasi kochani nadawcy wykorzystują ten bajer do innych celów niż powinni. Zamiast dawać nazwę aktualnie nadawanego programu, wolą pisać głupoty.
 

covent

New member
panowie doradźcie - mam dvd belwood 302a, dniach kupuje 37pv80 i pytanie:
czy jest sens wymieniać dvd na wersję z wyjściem hdmi czy to olać, zaktualizować soft w moim belwoodzie i puszczać sygnał na plazmę kablem s-viedeo??
 

kala40

New member
Kalibracja

Witam moi Szanowni!!! ja mam pytanko dot. kalibracji, mianowicie gdzie na śląsku mogę sobie zamówić taka usługę? Pozdrawiam :) :)
 

mateoosch

New member
Adex napisał:
Jak znam życie, nasi kochani nadawcy wykorzystują ten bajer do innych celów niż powinni. Zamiast dawać nazwę aktualnie nadawanego programu, wolą pisać głupoty.

Problem polega na tym, że to właśnie nie jest sygnał EPG nadawany przez nadawców. To info powinno czerpać informacje z telegazety (bynajmniej tak mówi instrukcja z płyty CD dołączonej do TV).
 

Czarus_k

New member
Licznik godzin pracy

Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego forum!
Zakupiłem wczoraj telewizorek TH-42PV80. W domu wszedłem w menu serwisowe i pod nazwą "Time" występują 2 wartości. Jedna w formacie
000000:00 a druga 000004. Teraz moje pytanie, który parametr określa licznik godzin? Wydaje mi się, że ten drugi i telewizor ma nabite 4 godziny. Miał to być telewizor nowy nierozpakowywany. Być może stał na półce a przed otwarciem sklepu pracownicy zapakowali go do kartonu, żeby klient "miał to co chciał". Doradźcie co robić. Toczyć walkę ze sklepem? Czy dać sobie spokój?
Telewizor zakupiony w promocji "poniżamy ceny" Pozdrawiam Cezary.
 

canoe

New member
Cezary, nic się nie martw, to normalne, że tv ma nabite 4 godziny - każdy przechodzi taki test w fabryce. Standardowa procedura.
 

yanq33

New member
Czarus_k
Twój TV był włączony 4 razy [000004] a czas pracy ma zerowy [000000:00] Ciesz się nowym sprzętem i przejmuj bzdurami :)
Czekam właśnie na kuriera i pewnie też się nie powstrzymam od spojrzenia na przebieg he he :mrgreen:
 

Czarus_k

New member
Zgadza się licznik pracy to jednak 0 godzin, bo kilkakrotnie go włączałem i wyłączałem teraz mam już 00000010. Aha dodam jeszcze, że naklejek też nie mam. Pozdrawiam.
 

Adex

New member
mateoosch napisał:
Problem polega na tym, że to właśnie nie jest sygnał EPG nadawany przez nadawców. To info powinno czerpać informacje z telegazety (bynajmniej tak mówi instrukcja z płyty CD dołączonej do TV).
OK, tylko że pewnie na stronie standardowo przeznaczonej na takie info piszą głupoty i TV wyświetla je, miast info o programie. Chyba, że można to jakoś skonfigurować (wpisać numer strony), TVN coś takiego nadaje (numeru nie pamiętam)
 

royalmichael

New member
Witam, gdzies byl artykul z madrym wytlumaczeniem, ze plazma wcale nie musi zuzywac wiecej pradu od LCD, zalezy co sie oglada i przy ciemnych scenach plazma bedzie zuzywac mniej pradu.. bylo dokladne wytlumaczenie jak jest zbudowana plazma i lcd. szukam juz na googlach tego godzine i nie moge znalezc :/
moze ma ktos link?
pozdrawiam
 

a.b.m

New member
Witam wszystkich,

Po długim namyśle zdecydowałem się na ph-42pv80.

Po rozpakowaniu okazało sie , że na tv nie ma naklejek żadnych.
Nie sprawdzałem licznika na samym początku ale z czasu dotychczas spędzonego przed nim wnioskuje, że musiał on mieć stan od 0 do ok. 30 minut.
Co ciekawe liczba włączen to 20 (z tego max 5 wyklikałem ja).

Ponieważ wyczytałem na forum, że można skasować ten licznik (czasu, liczby włączeń też?), a także że zazwyczaj tv ma już nabite ok 4 godziny na testy to się zacząłem zastanawiać czy ktoś własnie tego nie zrobił ( nie skasował licznika) , tyle że nadal pozostaje niewyjasnione te 15 włączeń - wniosek albo się nie skasowały podczas kasowania czasu albo zostały nabite w fabryce przy testach.
Co o tym sądzicie?

Mam jeszcze jeden problem, tv jest podłączony do dekodera strong przez kabel euro.
Przy oglądaniu tvn używam opcji obraz szeroki.
Co dziwne co jakiś czas, powiedzmy 0,5 do 1 h obraz sam się przeskaluje np. na zoom1
Czy to normalny objaw czy coś jest nie tak.
Nie przyuważyłem do tej pory czy podobnie jest na innych kanałach.

Generalnie z tv jestem zadowolony, chcoiaż design samsungi jednak mają duzo fajniejszy :) ale to chyba ich jedyna zaleta w stosunku do panasa ;)
Z góry dzieki za wszystkie odpowiedzi
 

XoR

New member
O ile mają na tej stronie plazma-lcd-fakty.pl sporo racji to jednak jest to zwykła marketingowa papka (popatrzcie loga jakich firm są na samym dole :grin:)

W rzeczywistości przy naprawdę mrocznym filmie telewizor plazmowy może zużyć znacząco mniej energii niż telewizory LCD!

Dla równości powinni powiedzieć, że oglądając np. "Słoneczny patrol" przygaśnie żarówka... u sąsiada :twisted: ;)
 

yanq33

New member
No i stałem się posiadaczem plazmy Panasonic TH-42PV80. Kurier (DPD) pomógł mi wnieść do mieszkania, nie chciał poczekać aż rozpakuję ale 10pln go zmiękczyło ;) Po zdjęciu pudła okazał się z całej krasie :(




Wewnątrz zupełnie strzaskany ale o dziwo zewnętrzna szyba nietknięta :???: Oczywiście spisałem protokół szkody, zgłosiłem sprawę do electro.pl i ...
i teraz sobie pewnie poczekam gapiąc się w rozbite szkło
PS: A już chciałem oglądać Star Wars na "dwójce" :(
 

XoR

New member
naprawdę bardzo przykry widok :(
warto sprawdzać przy kurierze takie rzeczy, gdybyś nie sprawdził to mogłoby być albo bardzo źle albo conajmniej cała procedura by się przedłużyła znacznie w najlepszym przypadku...
 

jacecek

New member
a.m.b.

- ja miałem podobną sytuację (opisałem w poście nr # 3155) czas pracy 000000:45 oraz 20 włączeń. W tej chwili telewizor ma przepracowane 117 h i 97 włączeń. Jeśli chodzi o ocenę działania to nie mam żadnych zastrzeżeń - wszystko jest o.k. Panas na < 50 % na wszystkich ustawieniach (w zasadzie nie docieram, ale takie ustawienia wyszły mi przy regulacji obrazu przeprowadzanej na zdjęciach testowych). Jestem b. zadowolony z wyboru. A tak z ciekawości i dla statystyki to może warto podawać żródło pochodzenia takich "trochę" ruszanych egzemplarzy. Proponuję porównać "wyniki" oraz dostawców - może wyjdzie jakaś prawidłowość? Ja swój kupiłem w Topmarket.
 
Do góry