Panasonic seria PV80 i PV8

psiaku

New member
Poza lcd lg5000 i samsungiem a551 zastanawiam się nad panasem pv80.
Martwi mnie jednak ta rozdzielczośc 1024x768 czyli ready hd. Jak to ma się do full hd. Jest duża różnica?
 

LukeSky

Member
Bez reklam
tadis napisał:
nawet sie nie zastanawiaj . .fullHD to przyszlosc ...
Ta chyba za 5 lat.
Jeśli mogę coś powiedzieć, to ja bym się nie bujał tylko poczekał za rok, dwa wyjdą takie model HD że nawet sobie nie wyobrażasz. Jaki jest sens teraz kupować Full HD skoro nie ma wsparcia w TV? Za dwa, trzy lata będziesz znowu wymieniał na Full HD? Jeśli teraz jesteś zadowolony z tego co masz, to lepiej poczekaj. Chyba że nie masz co robić z kasą i chcesz mieć zawsze to co najlepsze.

Ja bym nie wymieniał. Różnicy nie uraczysz moim zdaniem, by warto było za to płacić prawie 2k, Jeśli już to wymiana kosmetyczna za niewielką dopłatą czyli PV80, skarbonka nadal będzie w całości, niektórzy użytkownicy wypowiadali się że różnica w jakości matrycy jest widoczna - choć ja bym może jeszcze poczekał na kolejną serię jaka pojawia się w przyszłym roku bo zapewne będzie to kolejny krok do przodu i ceny będą także jeszcze bardziej przystępne, na rynku TV jest tak zajebiście duża konkurencja że to tylko kwestia czasu.

psiaku napisał:
Poza lcd lg5000 i samsungiem a551 zastanawiam się nad panasem pv80.
Martwi mnie jednak ta rozdzielczośc 1024x768 czyli ready hd. Jak to ma się do full hd. Jest duża różnica?

A co ma być punktem odniesienia? Moim zdaniem to jak kupowanie samochodu już dziś po to by pojeździć nim za kilka lat. Teraz to co najwyżej wypad w niedzielę do kościółka :)
 
Ostatnia edycja:

Foxxx24

New member
ricco1 napisał:
aha....no tak sie zastanawialem wlasnie ale to chyab nie ma sie nad czym zastanawiac skoro mam taka mozliwosc:)))

Moim zdaniem jeśli masz taką możliwośc to sprzedaj model,który masz i kup PY80 jeżeli chcesz już korzystac z uroków kanałów HD,które są oraz Blue Ray bo to jest główny sens zakupu modelu FULL HD:)

Pozdrawiam
 

darcun

New member
Bez reklam
bogdan_bronowice napisał:
Spróbuj ustawić tak:
w telewizorze zostawiasz "Auto", w dekoderze "n" ustawiasz opcje obrazu w sposób następujący: Format telewizora -> Panoramiczny; Format obrazu -> Rozciągnięcie. Powinno to dawać dobre rezultaty...

bogdan bronowice
Serdeczne dzięki za pomoc.Teraz jest Ok!
Pozdrawiam!
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Koledzy! Forumowicze! Pasjonaci technologii HDTV! Apeluję!
Odkryjcie w sobie żyłkę poszukiwaczy wiedzy! Nie poprzestawajcie na ustawieniach fabrycznych ;)
 

ricco1

New member
To nie będzie dopłata 2k tylko 1,3k :)))) wiec to akurat nie jest jakas kolosalna kwota a juz będzie Full HD:)))) Wprawdzie deczko wiekszy bedzie chyab pobór mocy ale to nie jest chyba az taka duza roznica:))
 

jaro0508

Member
panasonic 37 PV80

Prosze SZanowne Grono o pomoc ,opinie. Kupilem panasonica 37PV80 jestem bardzo zadowolony do tego fergusona 8900 hd Mam pewien klopocik z kanalem National HD z cyfry + a szczegolnie z dzwiekiem ktorego akurat po kablu HDMI nie ma Jest po RGB. na poczatki po HDMI byl. Nie wiem co sie stalo wszystkie inne kanaly SD i HD mają fonie po hdmi ten nie...Nie wiem czemu tak jest Nic nie przestawialem <chyba>Moze ktoś z SZanownych Panstwa cos zaradzi...jak to odkrecic ..Dziękuje z gory!
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Full HD

ricco1 powiem Ci tak ja przed zakupem mojej plazmy poprosiłem w sklepie o mini prezentację z odtwarzacza BD.

Z odległości ok.3m - z takiej jak oglądam w domu - nie widziałem różnicy pomiędzy Full HD a HD Ready. / może nie mam wzroku sokoła? /

Dlatego kupiłem TV HD Ready, który był co nie mówić sporo tańszy. A tak jak już ktoś wcześniej napisał Full HD z pewnością jest to przyszłość, ale nie od dziś... Powiedzmy za dwa trzy lata pewnie będzie to standard, ale pewnie będą też nowe dużo lepsze TV.

Dlatego uważam, że na dzień dzisiejszy HD Ready mi wystarczy, ale oczywiście jest to tylko moja subiektywna opinia.

Pozdrawiam
 

ricco1

New member
Marciniozo....mysle ze masz sporo racji....za doplate moze wezme KATHREINA 910 USF i bedzie cacy:))) testuje go obecnie bo mi kumpel pozyczyl i kanaly nadawane w HD wygladaja bardzo ladnie wiec nie wiem co tam moze byc jeszcze ładniej:)))
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
racja

No i słusznie za te 1,3tys kupisz sobie tuner, który Ci teraz odpowiada i będziesz zadowolony.

Tak jak w reklamie jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać....tylko po to aby mieć znaczek na TV Full HD?

Z pewnością zaraz odezwie się ktoś, że nie mam racji, że lepiej mieć Full!!! pewnie, że lepiej mieć Full HD, ale na dzień dzisiejszy skoro Ready też daje radę to moim zdaniem lepiej zaoszczędzoną kasę zainwestować w dodatkowy sprzęt w Twoim przypadku dobry tuner.

Ale oczywiście decyzja należy do Ciebie.

Pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Bd

To zależy "jak stary" jest twój obecny odtwarzacz DVD. Jeżeli nie jest to zabytek i dobrze Ci działa to nie spiesz się z wymianą.

Jeżeli wymiana jest konieczna to w 'rozsądnej " cenie jest Sony S300, lub S500, o którym pisał Gucio, że jest OK'.

Ale z drugiej strony to może do Plazmy Panasonic to by się któryś z panasoniców nadał?
 

Foxxx24

New member
ricco1

Z blue Ray to polecam Ci BD30,ewentualnie BD50,który jest lepiej wyposażony jeśli chodzi o kodeki dzwięku:)
Oba modele dają bardzo dobry obraz nawet z dvd nagranego w średniej jakości:)

A co do różnic między HD Ready i FULL HD też zależy sporo od odtwarzacza właśnie.

Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Kupno Lue-Raya ma sens, nawet przy HD Ready.

I uwaga natury ogólnej. Kodek to zbitka słów koder-dekoder. W odtwarzaczach coś takiego nie występuje. W odtwarzaczach instaluje się dekodery.
 

LukeSky

Member
Bez reklam
ricco1 napisał:
no wlasnie...i kolko sie zamyka...jesli zostawiam plazme z hd ready to kupno wypasu blue reya robi sie bez sensu chyba???

Co ma piernik do wiatraka. Największa różnica jest w przejściu z PAL na HD READY - tutaj to widać gołym okiem. Przy FULL HD już nie jest to tak widoczne i dopiero przy albo bliższym kontakcie albo większej przekątnej da się to zobaczyć REALNIE. Co więcej realne różnice można dostrzec przy porównaniu.

Słowo WYPAS jest wyjątkowo nadużywane w tym wypadku. Ja mam PS3, dałem za nią 1k i mam DVD i BR. Ba, jeszcze po sieci korzysta z moich zasobów multimedialnych jak filmy, muzyka i zdjęcia. To wystarczy, a nawet daje za dużo. Owszem nie do końca ten chlebak mi się podoba, ale to już rzecz gusty, są tacy co uwielbiają taki design.

Naprawdę ludzie mają skłonność do przepłacania za różnice, które w normalnych warunkach nie doświadczą. Większość tych różnic pojawia się w testach, a przecież w domach nie testujemy tylko korzystamy - ale fajnie jest korzystać z czegoś z satysfakcją że opinia uznała to za najlepsze.

Pamiętajmy że to nie jest telewizja ANALOGOWA, tam jakość była pojęciem, który faktycznie miał znaczeniu. Teraz mam erę cyfrową, która nieubłaganie zmierza w stronę dystrybucji cyfrowej i nic tego nie zmieni. Globalna digitalizacja świata :) (ale pojechałem)

To tak jak byśmy chcieli polepszyć wynik 2+2= LEPSZE 4

Owszem, jakość w przypadku TV jeśli chodzi o wyświetlanie sygnału ma znaczenie bo jest to efekt końcowy i to jak odbierze sygnał cyfrowy i jak go wyświetli jest ważne - to oceniamy, ale czy naprawdę napędy BR różnią się poziomem wysyłanego sygnału? Jeden wysyła lepsze barwy od innego? Jeśli tak jest to wchodzą do gry polepszacze, czyli tak naprawdę oszukuje nas i zniekształca materiał źródłowy.

Tak więc spokojnie, HD READY jeszcze będzie ostro działać przez kilka lat jak nic, i każdy BR nie konieczne WYPAS będzie dobry. Ale jeśli chcesz mieć towar z górnej półki to powiedzmy sobie sczesze, płacimy za MARKĘ.

Moim zdaniem trzeba mieć do tego wszystkiego trochę dystansu i nie dać się wciągnąć. Szczególnie że większość tych urządzeń za kilka / kilkanaście lata wyląduje na śmietniku.
 

darcun

New member
Bez reklam
bogdan_bronowice napisał:
Koledzy! Forumowicze! Pasjonaci technologii HDTV! Apeluję!
Odkryjcie w sobie żyłkę poszukiwaczy wiedzy! Nie poprzestawajcie na ustawieniach fabrycznych ;)

Oj Bogdan,Bogdan! Czy musiałeś to napisać?
To komu byś wtedy doradzał?
 
Do góry