Panasonic seria PV80 i PV8

miaucoon

New member
za to teraz maja promocje na 42py8, kupujac przez internet jest o 100 tanszy niz kupowany w sklepie 42pv80, wiec jak ktos sie bije jeszcze z myslami na zakupem pv80 moze praktycznie w tej samej cenie (okolo 3500) miec fullhd
 

Sansei6

Member
Bez reklam
szfagier ogólnie na większym ekranie naturalne, że pewne niedoskonałości obrazu będą większe, normalna sprawa, a czy Ci to będzie przeszkadzało, to zależy, jak iej jakości jest Twój sygnał, no i jaką masz na to wrażliwość, jak oglądam SD na 42" nawet z odległości 1,5 czasami i są takie kanały, co jest całkiem przyzwoicie i nie ma problemów, zresztą wszystko zależy czego się spodziewasz, mówisz, że warunki lokalowe mogą ci się zmienić, a sygnałowe, nie? A co z innymi źrodłami obrazu jak DVD czy komputer? ;)
 

Foxxx24

New member
miaucoon

No gdyby ktoś miał zamiar dac 3500 za 42PV80,który u mnie można miec za 2595zł to już lepiej zdecydowanie dołożyc te 200-300zł i kupic 42PY80 FULL HD:)

Pozdrawiam
 

szfagier

New member
Sansei6 napisał:
szfagier ogólnie na większym ekranie naturalne, że pewne niedoskonałości obrazu będą większe, normalna sprawa, a czy Ci to będzie przeszkadzało, to zależy, jak iej jakości jest Twój sygnał, no i jaką masz na to wrażliwość, jak oglądam SD na 42" nawet z odległości 1,5 czasami i są takie kanały, co jest całkiem przyzwoicie i nie ma problemów, zresztą wszystko zależy czego się spodziewasz, mówisz, że warunki lokalowe mogą ci się zmienić, a sygnałowe, nie? A co z innymi źrodłami obrazu jak DVD czy komputer? ;)
Jeżeli chodzi o sygnał to miała być n-ka, ale wydaje mi się że w obecnym mieszkaniu nie będę miał możliwości umieszczenia anteny w odpowiednim kierunku, wiec będzie kablówka (vectra) przez cyfrowy tuner łączona przez scart. Dodatkowo laptop przez hdmi, a na nim divx, dvd i filmy w hd x264.
 

Foxxx24

New member
szfagier

Moim zdaniem powinieneś wybrac model 42PV80 i na pewno będziesz zadowolony bo ja też porównywałem te modele mimo,że ostatecznie kupuje 42PY800 i naprawdę nawet z ok 2m obraz jest bardzo ładny nawet na tych kanałach,które z natury mają słaby sygnał więc nie masz się czym przejmowac zwłaszcza,że różnica w cenie między 37 a 42" jest raptem 297zł u mnie na przykład.

Pozdrawiam
 

szfagier

New member
Sansei6 napisał:
szfagier ogólnie na większym ekranie naturalne, że pewne niedoskonałości obrazu będą większe, normalna sprawa, a czy Ci to będzie przeszkadzało, to zależy, jak iej jakości jest Twój sygnał, no i jaką masz na to wrażliwość, jak oglądam SD na 42" nawet z odległości 1,5 czasami i są takie kanały, co jest całkiem przyzwoicie i nie ma problemów, zresztą wszystko zależy czego się spodziewasz, mówisz, że warunki lokalowe mogą ci się zmienić, a sygnałowe, nie? A co z innymi źrodłami obrazu jak DVD czy komputer? ;)
Jeżeli chodzi o sygnał to miała być n-ka, ale wydaje mi się że w obecnym mieszkaniu nie będę miał możliwości umieszczenia anteny w odpowiednim kierunku, wiec będzie kablówka (vectra) przez cyfrowy tuner łączona przez scart. Dodatkowo laptop przez hdmi, a na nim divx, dvd i filmy w hd x264.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
szfagier to tak jak napisał Foxxx24 i przy tym jak ie masz źródła, to myśle, ze będzie spoko 42", u mnie Vectra jest jeszcze analogowa i właśnie to w analogu jako SD oglądam i niktóre kanały na prawdę całkiem dają radę, no pewnie jeszcze dzięki "poprawiniu" przez tv ;)
Swoją drogą jak Ci się cyfrowa Vectra widzi?
 

szfagier

New member
Sansei6 i Foxxx24 dzięki za utwierdzenie w wyborze.

Foxxx24: Opinie o cyfrowej vectrze napisze jak podpisze z nimi umowę, ogólnie tego nie chciałem bo abonament jest korzystny tylko jak podpisuje się umowę na 2 lata, a ja nie chce wiązać się na taki czas z tym mieszkaniem.
U znajomych widziałem różnicę na crt to powiem, tak obraz jest wyrażniejszy pomimo wiekowego już odbiornika.
 

miaucoon

New member
foxxx24, pewnie ze mozna za 2500 ale zapewne nie w 30 ratach 0%, wszystko zalezy od tego kto jaka gotowka dysponuje i czy chce wywalic odrazu cala kase, a poniewaz mozwa byla o euroagd, wiec napisalem jak to tam wyglada ;)
 

damaioshin

New member
miaucoon napisał:
za to teraz maja promocje na 42py8, kupujac przez internet jest o 100 tanszy niz kupowany w sklepie 42pv80, wiec jak ktos sie bije jeszcze z myslami na zakupem pv80 moze praktycznie w tej samej cenie (okolo 3500) miec fullhd

42pv80 nie kosztuje 3500, tylko 2500-2700
 

Foxxx24

New member
miaucoon

Mówisz i masz:)
W tym sklepie kosztuje 2595zł 42PV80 i wcale nie w żadnych ratach tylko normalna cena,a tu posyłam linka:

https://www.zadowolenie.pl/zobacz,16063,kat,251,panasonic-th-42pv80-

Sklep moim zdaniem bardzo dobry:)

Moim skromnym zdaniem raty w przypadku takiego sprzętu to kiepski pomysł zwłaszcza przy takich chorych cenach jakie mają w Euro AGD:)
Jak przed wczoraj przywiezli 50PY80 i zobaczyłem cenę 8999zł to o mało co sobie nie usiadłem:)

Pozdrawiam:)
 
Ostatnia edycja:

witek666

Member
Dziś kupiłem ten telewizor i od razu szczękę zbierałem po przesiadce z sony trinition 21 na to bydle 37 cali włączyłem mecz na orange sport leci wisal lech i później się zaczął i tak na sowim DM 800 HD ustwiełm obok siebie Orange sport i canal+ HD sport i patrzyłem różnice tylko powiem tak ..... Oh mamo ale piękne to wszystko . Mam pytanie DM 800 HD mam podłaczonego do telewizora przez HDMI i jak włanczam telewizor to musze właczyć zaraz AV zeby mi przsło na obraz z DM 800 HD nie moze być samo wykrywane źródło sygnału z tunera ???? zeby sam sie przestawiał na ten akurat sygnał z góry dziękuję
 

Sansei6

Member
Bez reklam
chyba, że ustawi się tryb hotelowy, poza tym poczytajcie jest sporo o tym ja włącza się tv i że sygnał trzeba przełączać itp, ble ble ble, jakby to taki wielki był problem po włączeniu nacisnąćjeszcze jeden przycisk?!:???: :roll:
 

miaucoon

New member
foxxx24 :)
przeciesz napisalem ze gdzie, to pytanie retoryczne, mam net i potrafie poslugiwac sie porownywarkami cen ;)

jednak piszac o cenie w pierwszym poscie, odnioslem sie do postu poprzednika ktory pisal o cenach w euro

wiem ze moznakupic za 1000 zeta taniej, ale nie kazdy tak chce/moze
 

Foxxx24

New member
No ja nie wątpię,że potrafisz,ale dlatego tak napisałem bo wydaje mi się,że lepiej w takiej sytuacji kupic troszke pózniej niż dac 3500:)
A apropo chcenia bądz nie chcenia to raczej nie znam nikogo kto chciałby dopłacic 1000 zł bo można za to coś dokupic:)
Natomiast jeśli chodzi o kwestię mogę lub nie to już bardziej sensowny powód i to zależy od tego ile kto ma na raz:)

Pozdrawiam;)
 

adam.s

New member
jak połączyć PV8 z laptopem ?

Witam, stoje przed dylematem zakupu plazmy 50 cali - w gre wchodza 2 modele HD Ready - Sam 50A451 lub Panas PV8P. I skłaniałbym sie ku panasonikowi ale bardzo martwi mnie brak złącza D-sub ponieważ nie wiem jak inaczej podłączyć go do mojego 3 letniegp laptopa który nie ma wyjscia DVI. Prezentacja zdjec obok obrazu z DVD to dla mnie priorytet, TV ogladam okazjonalnie. PV8 nie ma czytnika kart a obraz skalowany z odtarzacze dvd raczej odpada...
 

Adex

New member
Przywiozłem dzisiaj z Digitalo 37PX80, naklejki są, instrukcji w naszym języku brak. Teraz zajrzałem w service menu i czas pokazuje 00000003:45. Mam nadzieję, że to jest niespełna cztery godziny (tyle tv chodzi od przywiezienia) a nie 345 ;) Ilość włączeń 5.Plazma podłączona do Dreamboxa 800HD przez DVI-HDMI, obraz rzeczywiście miodny, nawet na TVP1 oglądając z synem wieczorynkę byłem zachwycony jakością, nie mówiąc już o kanałach HD.
Jedno mnie martwi, wyczytałem na tym forum, aby w trybie 4:3 unikać czarnych pasów po bokach i używać szarych. Wszystko ok, tyle, że chcąc aby format obrazu był przełączany "z automatu" (jak 4:3 to z pasami po bokach-rozciągania nie znoszę) to Dreamboxa muszę ustawić jako "Pillarbox" a na plaźmie "auto" bądź "szeroki". Działa wtedy super, grafika ekranowa z tunera sat jest wyświetlana w każdym wypadku w 16:9, nawet jak obrazek ma telewizyjny format. Tylko jest jeden problem. W takim trybie pasy po bokach (dokładane przez DM) są czarne :( A to niezdrowo.
 
Do góry