Panasonic seria PV80 i PV8

zsoi3

New member
Bez reklam
slowem - wychodzi na to, ze seria PV80 Panasonica to ich hit sezonu :) to chyba sie postarali po problemach z seria pv70 (czeste awarie - paski/linie na ekranie)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
hit

Bo ja wiem czy to hit?
Jednakże ja jestem bardzo zadowolony, dobry TV za rozsądne pieniądze, obraz super, dużo wejść itp. Działa OK" / odpukać aby nie zapeszyć/.

Po prostu udany model.
 

tadis

New member
mysle ze PY80 jest bardziej oplacalnym wyborem .. kontrast przy HD daje sie we znaki .. jestem posiadaczem 46" telewizorka i nie zamienilbym go na innego ..

a tak btw mam pyanie...

bawil sie juz ktos z laczeniem go kablem hdmi-hdmi z PC ? .. slyszalem ze bywaja problemy z synchronizacja .. a ja za jakis tydzien planuje to uczynic z moim cacuszkiem ;)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
połaczenie z PC

Przy PV80 nie ma żadnego problemu przy połączeniu z PC. Przynajmniej u mnie, połączenie DVI - HDMI.

Edit
Co do PY80 pewnie i lepszy od PV80, jest tylko drobny szczegół..... cena!!!
 

konkonik

New member
prosba o rade

Hello! To moj pierwszy post tutaj tak wiec witam wszystkich. To moje trzecie podejscie do zakupu nowego telewizora za każdym razem w czasie rozeznania zniechęcałem się brakiem rzetelnych testów i informacji, tym razem trafilem na to forum i chyba w koncu sie uda cos kupic. Moj wybór padł na Panasonica o którym jest ten wątek. Zródło sygnału to cyfra+, odległośc ok 3m. Bedę wymieniał dekoder na hd, mam lapka z wyjsciem hdmi i blu-rayem, i zestaw głośnikowy creative gigaworks g500. Jak to wszystko razem zagra, i w jaki sposob i jakimi kablami podlaczyc wszystko.

1. czy takie glosniki koputerowe maja racje bytu jako substytut kina domowego? (docelowo bedzie jakies kino ale poki co to musi wystarczyc)

2. czy laptop powinien byc podlaczony kablem hdmi-hdmi i jakiego rzedu cena z allegro gwarantuje dobra jakosc kabelka

3. czym laczy sie dekoder cyfry+ ? czy to tez hdmi-hdmi?

4. czy lapek bedzie dobrym rozwiazaniem jako zrodlo sygnalu dvd i blu ray? Domyslam sie ze nigdy nie bedzie tak dobry jak urzadzenia dedykowane do tego ale w co bedzie problemem w tym wypadku.

5. czy przy tej konfiguracji bedzie jakas roznica w odtwarzaniu divx/xvid kodowanych w 720p lub 1080p? czy rozdzielczosc w tej plazmie powoduje ze materialu w wyzszej jakosci nie warto sciagac, czy bez wzgledu na odbiornik im wyzsza jakosc tym efekt bedzie lepszy? nie kumam tego

6. i pytanie wynikajace z poprzedniego, dla wyzej opisanych warunkow lokalowo sprzetowych kiedy odczulbym roznice i jak duza by ona byla gdybym zdecydowal sie na wersje full hd tej plazmy? czy jest sens inwestowac w full hd? Jaka bedzie roznica ogladajac blu raya z lapka na 42pv80 a 42py8p

7. czy brak gniazda dvi to jedyna roznica miedzy 42pv80 a 42pv8p czy jesli mam hdmi w lapku dvi jest mi do czegokolwiek potrzebne?

dzieki za pomoc i wyrozumialosc, przeszukiwalem forum pod katem odpowiedzi na moje pytania ale nie wszystko mi sie udalo znalezc a odpowiedz wprost ulatwi mi wybor tv i odpowiednich akcesoriow

ps po 2 dniach jestem przy 180 stronie tego watku i chyba nie skoncze go nigdy bo przyorst nowych postow natepuje za szybko, przez moje ciagle drazenie tematu na dziendobry WAF spadl dramatyczine, nie pomogl argument ze siwtnie oglada sie mecze na takiej plazmie ;)

pozdr - konkon
 

damaioshin

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

1. GG ladnie grają, więc nie będzie raczej problemów. Chociaż nie wiem jak je podłączyc do tego TV, z jacków jest tam tlyko wyjście sluchawkowe, reszta wejsc to 2 chinche. jedynie przez ampli widze sensowne podłączenie dzwieku 5.1

2. moim zdaniem - nie oplaca sie kupywac drogich kabli, jezeli na tanim masz obraz to jest ok. ja mam kabel za 10m - 50pln. to jest tylko i wylacznie sygnal cyfrowy. miedzy bajki wkladam opowiesci o cudownych kablach hdmi po 200pln za 1metr. gdyby drogie kable dzialaly cuda, mielibysmy mase drogich kabli polaczeniowych pc z monitorem, a tak kazdy jedzie na standardowych. a sygnal dvi jest rowniez sygnalem cyfrowym.

3. jesli masz dekoder zwykly cyfry, to polaczenie euro. jesli wyzszy model, to jest juz component, ktory jest dobrym polaczeniem. najlepiej gdyby bylo to hdmi, no ale to maja raczej tlyko dekodery HD oraz fergusony po 800^pln.

4. na poczatek bedzie ok jesli to wsio dobrze ze soba polaczysz, nie wiem czy nie bedzie gdzies po drodze zanizalo jakosci czy bedzie upscalowalo.
na tym sie nie znam.

5. wyzsza jakosc nagrania zawsze da lepszy efekt, no chyba ze bedziesz mial tv ktory nie wyswietli ci full hd. jest roznica w obrazie miedzy rmvb, divx i x264 [w tej kolejnosci]. lepsze zrodlo obrazu to rowniez lepszy dzwiek.

6. fullhd poczujesz z odleglosci 1-2.5 metra. dopoty nie bedzie kanalow czysto HD, nie warto tracic na to pieniedzy. ile jest filmow blue-ray? warto dokladac 1k pln do tych kilkunastu pozycji? moim zdaniem - kiedy tv bedzie nadawac programy w rozsadnej jakosci, wtedy wymieni sie ten pv8/pv80 na zdecydowanie lepszy model od obecnie oferowanych full hd.

7. o temacie roznic miedzy pv8 i pv80 bylo sporo napisane. zaden z oferowanych nie psoiada wejscie dvi. pv80 posiada dedykowane do polaczenia z pc wejscie VGA, po ktorym nie obejrzysz materialu fullhd, jesli dobrze pamietam. jesli masz w laptopie wyjscie hdmi, i bedzie ono dzialalo [a ztym jest podobno roznie] to wlasnie tak podlacz laptopa i tv.


to co napisalem nie musi byc rzetelna pomoca, informacje czerpie glownie z tego forum, wiec jesli ktos moze, to niech mnie poprawi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tadis

New member
Wedlug mnie warto dolozyc te kilkaset zlotych na py80.
Majac cyfre+ z dekoderem hd i podlaczajac lapa przez hdmi mysle ze tv z fullhd byc musi. Dodatkowo laptopa mozesz klasc blisko TV, przez co odleglosc nie bedzie grala duzej roli w jakosci, wiec zwykly kabel hdmi-hdmi wystarczy. Zobaczysz roznice miedzy zwykla TV a filmem fullhd .. wiec nie musisz sie martwic ze wyrzucisz pieniadze w bloto.

-------------

a odnosnie tematow laczenia PC z TV przez hdmi-hdmi i problemami z dzwiekiem - gadalem troche z firma produkujaca takie karty graficzne .. i wyslali mi link do takiego supporta:
www palit.biz/main/faq_show.php?pc_cate=vga&id=101

moze sie komus przyda
 

Foxxx24

New member
Ja również jestem zdania,że warto dołożyc do modelu PY80 bo na pewno zauważysz różnicę:)
Osobiście porównywałem te modele ( HD-Ready i FULL HD ) i bardziej odpowiadał mi obraz właśnie na PV80 ( bardziej ostry i wyrazistszy zwłaszcza na dvd czy blue ray )
Dziś nawet widziałem wersje 50" PY80 w Euro RTV i odbierał pięknie,ale cenę dali 8999pln więc chyba ich pogięło:)
PY80 oprócz matrycy FULL HD i 3 złączy HDMI ma lepszy kontrast dodatkowo,a to naprawdę daje efekt i wpływa na wyświetlanie barw:)

Ja mam odległośc do tv ponad 3 metry i kupuje 42PY800:)

Pozdrawiam
 

tadis

New member
no ja mam kolo 3 metrow i mam 46py80 ...

mysle ze 800 to po prostu pelno zbednych bajerow za wyzsza cene (bo obraz ten sam) .. nie zamienilbym mojego tv na innego
 

habano

New member
no i mam z ponad miesięcznym opóźnieniem(połowa kaski niespodziewanie poszła w auto + oczekiwanie w rtv media - nie polecam)
37PV80 kupiony w marketmedia-polecam
krótko:
z cyfry+ obraz czasem prawie dobry, przeważnie dobry, czasem b.dobry - swoją drogą mam sporo do poprawienia ustawić antene, zmienić kable i dekoder
obraz ok, czarny jest czarny, ogólnie jestem zadowolony i polecam ten tv, nawet z "dachówki" rozdzielonej na 3 tv obraz da się oglądać
narazie docieranie odezwe sie za jakis czas jak potestuje i poustawiam
pozdrawiam
 

jaro0508

Member
panasonic 37PV80

Moi Drodzy bardzo prosze napiszcie jakie nastawy powinny byc na poczatku w fazie docierania i jak sprawdzic licznik..z góry dziekuje!
 

Foxxx24

New member
Licznik możesz sprawdzic wchodząc do menu serwisowego w sposób następujący:

przytrzymujesz strzałkę w dół na tv i wciskasz 0 (zero) na pilocie 3 lub czasem więcej razy:)

Życzę aby Twój egzemplarz miał zero przepracowanych godzin:)

A co do nastawów to ok 50% przez ok 200 godzin.


Pozdrawiam:)
 
Ostatnia edycja:

rekrut_old

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

i pamiętaj o ZOOM na min 2 - potem nie będziesz miał "powidoków"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

yogibabo

New member
rekrut_old napisał:
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

i pamiętaj o ZOOM na min 2 - potem nie będziesz miał "powidoków"

od 1 sierpnia oglądam bez zoomów, na ustawieniach ok 35% już ponad trzysta godzin, czasami pobawię się obrazem dynamicznym lub kinowym i nie ma żadnych powidoków. Tv 42py 85
 

joker43

New member
problem z hdmi?

Witam wszystkich!
nareszcie dotarł mój nowy 37PV80, po wielu miesiącach poszukiwań i wyrzeczeń 8)
prosiłbym o radę w sprawie podłączenia PC przez HDMI do TV
przy podłączonym kablu giną mi niektóre kanały z kablówki podłączonej zwykłym koncentrykiem, czy to problem ze złączem HDMI?
 

konkonik

New member
blu ray lub xbox 360 na 42pv80 vs to samo na 42py8p

hej pytalem o to wczesniej ale bylo to zawarte w innym pytaniu wiec jeszcze raz jasniej. Jak duza odczuwalna z 2,5 metra bedzie roznica w jakosci obrazu z takich zrodel na tych dwoch tv? i nie chodzi mi tutaj o scisle detale techniczne tylko o odczucie osoby ktora nie wie o istnieniu rozdzielczosci hd full hd , złączy łączy plączy i tych wszystkich cudów. Czy na py obraz bedzie porażająco dobry a na bedzie po prostu spoko? Czy to bedzie roznica jakby wypic 8 lub 10 piw czy moze jakby wypic 1 lub 5? Kto pije ten wie o co mi chodzi :)) Swira juz dostaje od tych panasoniców od 4 dni siedze na forum i co godzine zmieniam wersje, bylem juz wirtualnym posiadaczem pv80 py8p py80 py85 i biorac pod uwage zdrowy rozsadek sklaniam sie coraz blizej do pv80 za oszczedzona kase kupie jakas extra szafke ktora znaczaco wplynie na WAF :) tylko meczy mnie ten blue ray ktory akurat siedzi w naszym lapku
 

joker43

New member
uruchamianie

żeby uruchomić TV pilotem muszę przytrzymać kilka sekund przycisk ON/OFF, dioda miga na czerwono, potem słychać z tyłu TV dziwne klak-klak, dioda dalej mruga ale na zielono po czym uruchamia sie już TV
czy u Was tak samo uruchamia się PV80???? nie jestem pewien czy to 'normalny start' telewizora
 
Do góry