Panasonic seria PV80 i PV8

piteron

Active member
Bez reklam
co do szczegółów technicznych zapewne więcej informacji znajdziesz w odpowiednim dziale forum,i od ArtS007
tutaj warto tylko zaznaczyć ,że warto przyjrzec się A451 bardzo dokładnie;)
o tym że ciężko znaleść jakieś info w sieci na temat plazm Samsunga,to ja sobie to tłumaczę tak,Samsung skupił się na LCD,a Panasonic na plazmie,i jakoś średnio pewnie im zależy na dostarczaniu do testów produktów w których segmencie praktycznie juz nic nie wnoszą nowego,poprostu produkują to co produkują(nie piszę że źle)ale we własne gniazdo raczej się nie "robi"(lider produkcji paneli LCD)
to taka mała moja teoria na ten temat,a potwierdzenie jej znajdziemy w katalogach producentów
 
Ostatnia edycja:

damaioshin

New member
damaioshin napisał:
doszedlem do tego:

pv80 moge polaczyc za pomoca kabla dvi-hdmi 24+1pin z karta graficzna z funkcją hdpci [gf 8600gt sonic+ od palita] i bede mogl sie cieszyc audio+video.

jesli wzialbym tanszy kabel 18pin to mam tylko video.

czy moze audio nie bede mial wogole przez kabel dvi-hdmi i jestem zmuszony dokupic osobny kabel jack-rca i podlaczyc go pod tv?


ostateczna odpowiedz rozwieje moje watpliwosci ;]

pozdrawiam


jeszcze jedno pytanei -

kupie kabel hdmi-dvi dual link - powienienm miec obraz i dzwiek, tak?
jesli zdecyduje sie na tanszy kabel dvi-hdmi to z teg oco wyczytalem w instrukcji, podlaczyc dzwiek musze jack-2x RCA.

bedzie gralo?
 
P

PetR

Guest
A jednak PV80

Witam,
jakiś czas zastanawiałem się nad wyborem PY8 / PV80 - po przeczytaniu Waszych opinii zacząłem skłaniać się ku PV80, a po obejrzeniu na własne oczy obydwu modeli, zdecydowałem się na PV80 :-D Dlaczego? Po pierwsze nie widziałem znaczącej różnicy w wyświetlanym obrazie. Po drugie odległość od TV u mnie w domu to ok. 3,0m - 3,5m, więc fullHD 42 cale (PY) 8) przy tej odległości to za mało (wg opinii większości forumowiczów i "wykresów"). Po trzecie - na razie dysponuję tylko sygnałem SD, a HD to dopiero w najbliższej, mam nadzieję, przyszłości z kablówki i może kiedyś BD - tutaj też uznałem, że PV80 będzie lepszym wyborem.
Zakup w sklepie "tradycyjnym" - wolałem jednak obejrzeć przed zakupem :hmm:
Sprzedawca podłączył, mogłem sobie "potrenować" ustawienia i celowanie pilotem ;). Tryb serwisowy wskazywał, że to "nówka". Zauważyłem lekkie odstawanie blachy z tyłu obudowy (było o tym pisane...) - sprzedawca: "Te typy tak czasem mają...". Mi to osobiście nie przeszkadza - wolę oglądać to cacko z przodu. O słynne naklejki nie spytałem, choć ich nie było. TV w żaden sposób nie wskazywał na jakieś wcześniejsze używanie (tryb serwisowy i zero śladów, itp.) Przy mnie był wyjmowany z pudła. Więc jestem spokojny...
Transport focusem na tylnym siedzeniu, po odchyleniu siedziska kanapy :eek:k: Wchodzi na styk, ale fotele trzeba przesunąć do przodu na maxa i po załadowaniu cofnąć.
Podłączenie zostawiłem na niedzielę (nie jestem maso... ;)), ale w sobotę wyprawialiśmy imprezkę, a nie chciałem wywołać wrażenia, że impreza z tej właśnie okazji... I karton z TV stał sobie w ukryciu...
No dobra, do rzeczy:
1. Podłączenia i źródła: AV1 -> kablówka cyfrowa (SCART), AV2 -> DVD Pioneer (SCART), nie dostrajałem kanałów analogowych, ze względu na ich fatalną jakość (przy poprzednim TV <CRT Thomson> też tak miałem).
2. Ustawiłem tryb NORMAL, parametry poniżej 50% - obraz REWELACJA! - wiadomo, że jakość sygnału tutaj ma wielkie znaczenie, ale muszę powiedzieć, że jestem pod wielkim wrażeniem :-D
3. Przy sygnale z DVD po prostu nie chce się odchodzić od TV :)
4. Co będzie przy HD??? ;)
5. Zdecydowałem, że będę "docierał" - stąd ustawienia poniżej 50% i Zoom3 ("logousuwacz") przy oglądaniu TV, dla filmów z DVD przełączam na 16:9, a potem włączam z powrotem TV - generalnie jak dla mnie nie jest to uciążliwe (dla żonki też), więc na pewno nie zaszkodzi na początku potraktować sprzęt łagodniej.
6. Żadnych powidoków, zielonych duszków, fioletowych węży i szkockiej na wyświetlaczu.
7. Wielkość 42 cale to chyba optimum dla odległości 3-3,5m, a przynajmniej "37" dla mnie chyba byłby za mały, z kolei "50" nie byłby za duży...
8. Dźwięk OK. - do wiadomości i "normalnego" oglądania, do filmów to raczej KD.
9. Pilot - dla snajperów, ale myślałem, że będzie gorzej.
10. Nic nie szumi, nie brzęczy - cisza i spokój. Obudowa z tyłu lekko ciepła, nie grzeje się za mocno.
11. Podsumowanie: po prostu jestem super zadowolony, a obraz na pefauce coraz bardziej mi się podoba, a że podobał mi się od początku - to wg mnie sprzęt warty jest swojej ceny. Niezdecydowanym zdecydowanie polecam - aczkolwiek nic nie zastąpi Waszych oczu - oglądajcie przed zakupem!

W nawiązaniu do szkockiej - Wasze zdrowie z podziękowaniem za mnóstwo przydatnych porad. Mam nadzieję, że i moje wypociny na coś się komuś przydadzą.

Pozdrawiam :cool: PetR
 
Ostatnia edycja:

Sylwia

New member
PS3 a 42pv80

Ponieważ chciałabym synowi kupić PS3 i nie wydawać pieniędzy na nowy tv,poradzcie czy panasonic 42pv80 ktory obecnie użytkuje pod dvd i tv sat bedzie OK dla PS3?Daje rade z grami itp?

dzieki
Sylwia
 

pit24316

Member
jaro0508 -Odnośnie anteny to nie mogę pomóc gdyż nie znam twojego miejsca zamieszkania i warunków lokalnych. Co do tunera, tez posiadam cyfre, tuner Pioneer 1430, więc tylko SD. Wczoraj miałem mozność potestować na własnym sprzęcie N-boxa; i tu rozczarowanie ponieważ obraz w SD gorszej jakości niż z cyfry, natomiast w HD to juz całkiem inna bajka, ale nie mam możliwości porównania do innych.
 

Raschey

New member
Po długich przemyśleniach zdecydowałem się na 42PV80, chyba.
Znalazłem tanio w MarketMedia => http://www.marketmedia.pl/?lang=pl&action=sklep&idm=1&ids=3&idsa=8242
Robił tam już ktoś zakupy ?
Sklep z możliwością odbioru osobistego w Łodzi czyli u mnie więc chyba nie powinno być problemów.
Możeci mi jeszcze powiedzieć jak wygląda sprawa gwarancji na sprzęt zakupiony w takim sklepie, czy jest to Polska gwarancjia i jak to się da sprawdzić.
Ps.
Apropo Cyfry zastanawiałem się czemu N-ka ma taki fajny recorder a C+ taki badziew...
 

Raschey

New member
Jeszcze się spytam jedną ważną rzecz o której zupełnie zapomniałem.
1.Na swoim LCD-ku Sony czały czas oglądam obraz w trybie Smart.Ucina kawałek z góry i dołu i troszę rozciąga ale minimalnie.Do tego jest regulacja tego Smarta w skali 0-5.Czyli od 16/9 obcina coraz więcej z góry i z dołu.Jest to najlepszy dla mnie tryb do oglądania.Czy w PV80 też jest coś takiego ?
2.Słyszałem że jest jakaś funkcja automatycznie eliminująca pasy i pogarszająca znacząco jakość obrazu.Rozumiem że można to wyłączyć ?
3.W Sony jest taka funkcja że oglądam sobie cały czas na Smart ale jak w Planet albo Ale Kino nadają w panoramie obraz automatycznie się przełącza na 16/9 a jak zmienie kanał wraca spowrotem na Smart.Czy w PV80 też tak to będzie działać, że automatycznie będzie zmieniać format obrazu na panoramiczny jeśli taki będzie nadawany ?
EDIT:
Zdecydowałem się na taki stolik bo mi idealnie wymiary pod sprzęt odpowiadają ale u mnie w ELECTROWorld kosztuje 349zł.Nie wie ktoś czy można to gdzieś taniej dostać ?
Tutaj link do aukcji co ciekawe po 199zł więc pewnie powystawowe.
http://www.allegro.pl/item424025337_electroworld_stolik_serano_szklany_sklep_warszawa.html
 

Tonio

New member
No i padłem ofiarą przyglądania sie ekranowi z wiekszą uwagą...Słońce wpadło do pokoju i pod pewnym kątem pojawiła się słynna krata.U mnie nie jest pozioma i pionowa lecz ukosna.Mam wrażenie że jest to związane z wypalaniem szkła podczas produkcji...a moze sie myle.Wczoraj bawiłem sie u znajomych Sharpem Aquos 46 cali lcd.Podczas przeżucania kanałów na "N"ce obraz sie sciemniał i rozjaśniał i odwrotnie.nie wiem czy tak ma sie dziać.Nawet żona stwierdziła ze obraz jest do ....zły.Po 4 godz.ogladania i przyjścia do domu.Właczyłem Panasa...i stwierdziłem...to był dobry zakup!!!!Pozdrawiam,.:grin:
 

Raschey

New member
No i dziś w Electro leciał mecz Polskiej reprezentacji w siatkę (Polsat Sport HD).
I ja stałem tam godzinę i patrzyłem na 42PV80 i Samsunga 42A451.
Dostałem piloty i wszystko ustawiłem na standart.
I mam wrażenie że na Samsungu obraz był bardziej czytelny i wyrazisty.Panasonic bardziej rozmywał przez co obraz nie był tak klarowny i wyrazisty (na PY85 jeszcze gorzej).
Wcześniej jakiś tydzień temu leciało Open Season z niebieskiego i tam obraz lepszy był na Panasie,bo na Samsungu miałem wrażenie że jest przeostrzony.
Kurde jak by człowiek nie miał możliwiości porównania to by kupił jedno albo drugie i się cieszył że ma fajny TV a tak to tylko się problem zrobił...
Ps.
Na PV80 i PY85 zdjęcia wyglądają bardzo podobnie.
 

AlexFM

New member
@ Sylwia

Mam porownanie co do PS3 na dwoch plazmach mojej PV80 37" i przyjaciela 42" PV 700 i powiem tak. PS3 daje taki sygnal ktory nawet w LCD'ku w drzwiach lodowki byloby ok :)

Spokojnie Twoja plazma sobie poradzi, choc przyznam szczerze ze jesli chcesz miec syna a nie robota do gier to pomysl nad czyms innym niz PS3, choc wiem ze dzieciak jakby to przeczytal to pewnie napadlby na mnie z banda z przedszkola w pierwszym zaulku :)

AlexFM
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Ogólnie, i dosyć ładnie, tryb hotelowy opisany jest tutaj. Jednak należy wyraźnie zaznaczyć, że tryb ten umożliwia dostęp do funkcji zazwyczaj nieudokumentowanych w instrukcji obsługi danego sprzętu, dlatego ryzyko związane z jego wykorzystaniem spada tylko i wyłącznie na użytkownika, który z niego skorzysta.

W tym modelu, w menu hotelowym dostępne powinny być następujące opcje:
hotel mode - off/on
initial input
initial pos
initial vol level
maximum vol level
button lock
remote lock

Za jednym z zachodnich forów:
Nazywa się to Tryb Hotelowy. Jest to ukryte menu. ...
"Initial Input" - pozwala na wybór wejścia z jakim chciałbyś uruchamiać odbiornik. Jeżeli TV startuje ze zintegrowanym tunerem analogowym lub DVB-T możesz również wybrać numer kanału poprzez "Initial POS".
Jeśli chcesz uruchamiać tv zawsze z tym samym poziomem głośności użyj "Initial VOLUME Level". Opcja "Maximum VOLUME Level" pozwala ograniczyć głośność do zadanego poziomu.
PROSZĘ UNIKAĆ ZMIANY OPCJI "BUTTON LOCK" ORAZ "REMOTE LOCK"!!!

Jak sądzę te dwie ostatnie opcje pozwalają zablokować możliwość korzystania z przycisków na odbiorniku oraz z samego pilota, co w prostej linii może prowadzić do zablokowania możliwości cofnięcia wprowadzonych zmian.
 

Shaunryk

New member
n-ka do PV80PA

Witam. wszyskich.
Stałem się posiadaczem HT-42PV80PA. Czy ktoś wie, co oznacza cudownie(?) objawione „A” na końcu symbolu? „Fachowcy” w różnych sklepach nie są w stanie na to odpowiedzieć, na stronie Panasonica zero na ten temat. Widżę, że jedynych fachowców można spotkać na tym forum.
Mam także inny problem. Podłączyłem dekoder n-ki (nbox recorder) przez HDMI. Ten problem już na tym forum się pojawił, z tego co pamiętam, ale trochę inaczej. U mnie jest zero obrazu, zero dźwięku. Zakładam, że to nie wina kabla. Chodzi tylko przez SCART. Pytania są dwa:
1. Czy problemem jest słaby sygnał n-ki? Jakośc sygnału jest OK. (od 80 do 100%) ale jego siła nie przekracza kilku (!) procent. Zdarza się że wskazanie jest zero. Zwykłe TV chodzą na tym sygnale. Dodam, że od talerza do dekodera mam ponad 20m kabla (właściwie kabli – są dwa).
2. Czy ten TV zapewnia ochronę praw autorskich (HDCP) o której pisze n-ka?
Proszę o odpowiedź, nie chcę zaczynać od, może niepotrzebnego, przestawiania talerza. I co oznacza A?
 

Shaunryk

New member
n-ka do PV80PA

Hmmm... Stara prawda - instrukcja twoim przyjacielem... Sprawdziłem przed chwilą w opisie nboxa. Fakt - jest taka funkcja, sprawdzę to wieczorem. Dzięki za podpowiedź, mam nadzieję, że brak sygnału na TV to tylko moja nadmierna wiara w automatykę (założyłem, że nbox pójdzie z automatu jak "wyczuje" połączenie przez HDMI).
A może wiesz co się kryje pd moim "ukochanym" A na końcu?
 

adam.s

New member
do posiadaczy pv80 50"...

Pomóżcie - prosze o opinie dotyczącą akceptowalnej odległości od ekranu 50" przy ogladaniu zwykłych stacji nadajacych w standardowej rozdzielczości. Ja do ekranu mam 3 metry i z powodu, że nastawiam sie głównie na filmy z DVD (moge skalowac do 720p) bardzo chciałbym kupic duzy ekran, zeby miec "swoje małe kino" w pokoju. Mając jednak na uwadze to, że bede jeszcze przez jakis czas skazany na okazjonalny odbiór z kanałów typu TVP czy TVN (kablówka, na szczęście juz sygnał cyfrowy) zastanawiam sie czy przy 50" nie wyjdą piksele ( o DVD jestem spokojny ale czy słysznie?). Jakie sa Wasze doswiadczenia?Pozdrawiam
 
Do góry