Panasonic seria PV80 i PV8

majestic

New member
Witam

Pomocna informacja dla tych, których denerwuje to, że PV po włączeniu ustawia się w trybie TV (nie wykrywa sygnału na AV1/AV2)
Tryb hotelowy - kombinacja podobna jak przy menu serwisowym, z tym że zamiast "0" wciskamy "AV", czyli "F", trzymamy -/V i wciskamy 3 x "AV"
Hotel Mode zmieniamy na ON
Initial Input zmieniamy na wejście jakie chcemy mieć aktywne przy włączeniu tv.

Pozdrawiam
 

jashi

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

WoW dzięki ja używam zazwyczaj sygnału z HDMI1 wiec opcja jak najbardziej pomocna. Wielki Plus dla ciebie
Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

royalmichael

New member
Witam! Stoję przed zakupem Panasonica TH-37PV80, naczytałem się troche opinii i chyba warto wydać 3000zł.
Mam tylko takie pytanie - czy tą plazme można powiesić na ścianie?
I czy będzie odbierać sygnał cyfrowy z platformy "N", czy lepiej zostawić analogową kablówkę?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Czy warto?

Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Royalmichael moim skromnym zdaniem warto wydać pieniądze na ten TV, ale 37 cali można kupić taniej za 3tys można kupić spokojnie 42 cale. / Ja po pierwszych wrażeniach - a kupiłem 42 cale - uważałem, że jest to duży TV, teraz po dwóch tygodniach już się przyzwyczaiłem i .... pewnie 50 cali też bym nie pogardził - oglądam z 3 metrów/ To po pierwsze. Po drugie z tego co wiem to można go powieść na ścianie. Po trzecie będzie odbierać sygnał cyfrowy z "N". Z analogowej kablówki obraz nie będzie powalający. Generalnie bardzo polecam ten TV.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jashi

New member
jasne że można go powiesić, gdzieś w tym wątku masz nawet podane jakie uchwyty możesz zakupić.
im lepszy sygnał cyfrowy będziesz miał tym lepszy obraz będzie. Najlepiej gdyby wszystkie kanały były HD czyli wysokiej rozdzielczości, ale niestety w polskich realiach przeważa sygnał SD różny jakościowo. Sam to zobaczysz np: jaki jest na poloni1(zły) , tvp1(ujdzie) a np: polsatem sport(dobry). no i oczywiści jakimś kanałem HD(Bardzo dobry). Pamiętaj że jak zakupisz jakąś platformę cyfrową to kanałów o dobrej jakości będzie przybywać a nie odwrotnie.
 

royalmichael

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Widzę w podpisie, że masz ten TV. Mam prośbę: możesz zmierzyć długość i szerokość podstawki? TV będzie stał na komodzie o długości 99cm x 43cm i jestem ciekawy czy mi się DVD zmieści czy muszę wieszać na ścianie :)

PS co lepsze - cyfrowy polsat czy N? Chodzi mi o jakość syganłu
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

zakki

New member
No dzisiaj zamówiłem PV80 w agito teraz czekam na dostawe mam nadzieje ze nie bedzie problemów z transportem jak czasem czytałem, i mam nadzieje ze z telewizorkiem też bedzie wszystko wporzadku...poczekamy zobaczymy
Dzieki bardzo wszystkim za wypowiedzi to mnie przekonało do Panasonica 42Pv80
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Ja też kupiłem ten model po wnikliwym zapoznaniu się z szacownym Forum. Także kupowałem w Agito, zamówiłem w czwartek, w poniedziałek rano był u mnie w domu bez żadnych problemów!! Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

royalmichael

New member
A jeśli już będę miał dekoder N do oglądania kanałów w jakości HD to jakich kabli potrzebuję żeby podłączyć dekoder - TV?
PS dźwięku nie będę używał z głośników w TV bo pójdzie kabel TV-wzmacniacz-kolumny.
 

pao

New member
majestic napisał:
Witam

Pomocna informacja dla tych, których denerwuje to, że PV po włączeniu ustawia się w trybie TV (nie wykrywa sygnału na AV1/AV2)
Tryb hotelowy - kombinacja podobna jak przy menu serwisowym, z tym że zamiast "0" wciskamy "AV", czyli "F", trzymamy -/V i wciskamy 3 x "AV"
Hotel Mode zmieniamy na ON
Initial Input zmieniamy na wejście jakie chcemy mieć aktywne przy włączeniu tv.

Pozdrawiam

O ile dobrze zrozumiałem, to włączając tryb hotelowy dokonuje się zmian w menu serwisowym, czyli tym samym traci się gwarancję na TV, tak?
 

royalmichael

New member
I jeszcze jedno pytanie:
Jak zachowują się paski informacyjne - czy przesuwają się płynnie/skokowo? Czy przy brzegach się zniekształcają?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

zakki

New member
juz spowjego panasonica zamowilem ale czy lg pg6000 nie jest lepszy z tego co czytam pod SD nidby lepiej wypada noi niby wiecej tego kontrasu, juz nie powiem wizualnie ze wyglada super zwlaszcza ta szklana szyba polaczona jednolicie z obudowa
 

sanchopan

Banned
royalmichael napisał:
A jeśli już będę miał dekoder N do oglądania kanałów w jakości HD to jakich kabli potrzebuję żeby podłączyć dekoder - TV?
PS dźwięku nie będę używał z głośników w TV bo pójdzie kabel TV-wzmacniacz-kolumny.

Żadnych: wtedy dźwięk i tak pójdzie po hdmi, ale ściszysz głośniki w tv.
A amplituner podłącz coaxialem albo optycznym - nie pamiętam co ma dekoder n-ki.
 

majestic

New member
pao napisał:
O ile dobrze zrozumiałem, to włączając tryb hotelowy dokonuje się zmian w menu serwisowym, czyli tym samym traci się gwarancję na TV, tak?
Po pierwsze - tryb hotelowy nie znajduje się w menu serwisowym.
Po drugie - co to za bzdura z tą utratą gwarancji po uruchomieniu menu serwisowego? Gdyby nawet tak było, to kto mi udowodni, że to ja uruchamiałem menu serwisowe a nie sprzedawca w sklepie.
Bądźmy poważni.
 

royalmichael

New member
sanchopan napisał:
Żadnych: wtedy dźwięk i tak pójdzie po hdmi, ale ściszysz głośniki w tv.
A amplituner podłącz coaxialem albo optycznym - nie pamiętam co ma dekoder n-ki.
Zaraz zaraz bo nic z tego nie rozumiem :???:
Możesz napisać w języku laika jakich kabli potrzebuję?

Dźwięk: Dekoder N - wzmacniacz
czy
Dźwięk: TV - wzmacniacz ?

Obraz: Dekoder N - TV
Jakie kable i co do czego podłączyć :)

Edit: A no i jeszcze DVD...
 
Ostatnia edycja:

jashi

New member
royalmichael napisał:
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Widzę w podpisie, że masz ten TV. Mam prośbę: możesz zmierzyć długość i szerokość podstawki? TV będzie stał na komodzie o długości 99cm x 43cm i jestem ciekawy czy mi się DVD zmieści czy muszę wieszać na ścianie :)

PS co lepsze - cyfrowy polsat czy N? Chodzi mi o jakość syganłu

rozmiar podstawki 37pv80 to: 45 na 32
 

royalmichael

New member
A może mi ktoś powiedzieć czym różnią się te telewizory:
Panasonic TH-37PV80
Panasonic TH-37PV8
Panasonic TH-37PV80P
Panasonic TH-37PV8P
Panasonic TH-37PX80
Panasonic TH-37PX8E


Pierw miałem kupić TH-37PV80 a teraz patrzę.. i tyle tego jest że już zgłupiałem :???:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

muniek66

New member
Ja po ponad dwóch miesiącach użytkowania panasa 37PV80 jestem dość zadowolony. Obraz ok, choć jest kilka mankamentow jak te wspominane przeze mnie pionowe smugi oraz rozmazny ( niejednolity, trudno to jednoznacznie nazwac ) drugi plan. Pewnie te wady sa winą slabego sygnalu ( nie mam HD wiec nie mam porownania ). Do tej pory mialem 14 calowy CRT wiec pewnie dlatego teraz wylapuje niczym radar wszystkie mankamenty obrazu;). Zauwazylem tez pewna dziwna rzecz. Jak wylaczam satke i daje na analog ( wlaczam popularny "śnieg") to po chwili nastepuje taki krotki ( ulamek sekundy ) blysk rozowego koloru na calej powierzchni ektanu. Dzieje sie to tylko raz chociarz jakos dlugo sie w "snieg" nie wpatruje. Moze to efekt " dostrajania" kontrastu tego tv, nie wiem czy wy tez tak macie?? Ogolnie polecam telewizorek bo to jest chyba najlepsza opcja na rynku pod wzgledem cena/jakosc:)
 

royalmichael

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Znalazłem taki komentarz:
Oglądalem ten model TV w sklepie euro. Doznałem podobnego szoku co kolega slawek, zauwazylem opisywane "pasy" na ekranie mojego upatrzonego TV. Zalamka mysle sobie, jednak zawołałem pana z obsługi i pytam czemu na innych telewizorach nie widac tych pasów.. on odpowiada ze to nic, wszedl w menu i zmeinil jakis TRYB ODBIORU AUDIO, nie wiem co dokladnie ale po tej zmianie OBRAZ IDEAL. Mam nadzieje ze moj komentarz poprawi jakosc odbioru sygnalu SD.
pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry