Panasonic seria PV80 i PV8

radosuaf

New member
Bez reklam
Dostałem ze sklepu info, że mi go wymienią przy następnej dostawie za jakieś 2 tygodnie :mrgreen:. W celach testowych i tak odblokowuję dzisiaj :).
 

darcun

New member
Bez reklam
wtykacz napisał:
@wader to chyba nie do konca dorosły facet :) Najpierw pisze jedno, potem jak mu sie udowadnia to samo co zarzucał innym, to aby wyjsc z twarzą (co mu sie nie udaje) próbuje ratować się wmawiając tobie @darcun, że to żart. A na końcu odmawia @darcunowi poczucia chumoru :)

Zgadzam się z Tobą,że wader11 jest ciekawym facetem.W m-cu kwietniu b.r.w temacie "TH-37PV80 czy TH-42PV80" pisząc szybko zrobiłem błąd.Wader11 w swoim stylu wyśmiewał mnie.Ja natomiast udowodniłem,że wader11 w swoich postach pisze również z błędami.Wtedy wader11 nie był już taki wesoły,chyba nawet trochę posmutniał :( .
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
Dla mnie dobra jakość jest z blu-ray.
Posiadam N-boxa i tutaj jakość HD jest średnia w porównaniu do błękitnego ryja.

Blu ray -dobra jakość
Nbox najlepszy materiał HD- średnia jakość
Dobre DVD HDMI- jakość dostateczna
Nbox SD- jakość mierna
Sygnał z anteny dachowej- jakość od miernej do niedostatecznej

W zasadzie filmy blu ray są sygnałem takim jaki powinien być;)

piteron
jedni piszą że 200 h,drudzy powidoki mają po 500 a tak naprawdę to....................ja osobiście nie wierzę w to,żeby można było tym sposobem zapobiec wypalaniu,przepraszam powstawaniu powidoków-duszków,bo do wypalenia jeśli będziesz dbał i pilnował się kilku zasad to daleka droga
Jeżeli nie wierzysz to zapraszam do siebie, możemy przetestować TV z załączonym stałym obrazem. Gwarantuje ci że po 15 minutach oglądania innego kanalu powidok który jest widziany tylko w nocy na czarnym tle zniknie. Mój TV ma na liczniku ponad 3000 godzin. Wcześniej stałe obrazy się szybciej utrwalały. Teraz 6 godzinna sesja z grami to przyjemność bez strachu;) Moja 2.5letnia córka katuje cały czas jeden program bajkowy, i tak już od 3 może 4miesięcy -od kąd mam N. Baby TV ma czerwony mocny znaczek. Zero śladu:
4 miesiące po 3 może i wiecej godzin dziennie.

Utrwalanie stałych obrazów dla mnie to już nie problem. Przy pierwszej plaźmie miałem obawy. Teraz wiem, że z plazmą jak z winem im starsze tym lepsze.

Największą wadą tej technologi są zielone krawędzie które bardzo widze:???:
Ale lepsze to niż smużenie czy brak odcieni czerni. Przerabiałem naprawdę wiele TV. Zostałem przy plaźmie, ma chyba mniej wad niż konkurencyjna technologia. Dla mnie ideałem jest CRT. Szkoda, że plazmy i LCD to pewien krok wstecz w jakości obrazu.
 
Ostatnia edycja:

wtykacz

New member
aaa wader11 ma 11 lat i to dlatego nie odpuszcza :-D bo jak on sam mówi to kompleks nie pozwala mu odpuścić, więc dajmy sobie spokój i wróćmy do tematu

PS:
wader11, mój komentarz to z przymrużeniem oka oczywiście ;) wiem, że strasznie korci, oj wiem ;)
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
W opcjach wyszukiwania na dole jest wybór rodzaju wyświetlania: wątki lub wypowiedzi. Naprawdę można dość dokładnie wyłuskać, co się chce.

ArtS :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Było już wiele razy. Jeśli w symbolu nie ma ostatniej litery, to ktoś tego nie dopisał. Między P i E nie ma chyba istotnych różnic. To oznaczenia regionalne.

ArtS :)
 

mower

New member
Pv80

Dzisiaj dotarl do mnie wymieniony na nowy PV80. To ja juz wymiekam. Tv tym razem bez wad. Skalowanie ok. Obraz swietny. Jakby inny tv. Po prostu great!!!

Obraz z cyfry, jakby idealny z nowego DVD (z opisu) rewelka!!!!
 

otan

New member
Bez reklam
42PX80 + dekoder + kino domowe

Witam.

Mam pytanko do posiadaczy dekodera i kina domowego. Czekam na instalację przez instalatora UPC dekodera MediaBox z nagrywarką i HD. Dekoder do TV podpięty bedzie kablem HDMI. A kino domowe jak podpiąć pod dekoder żeby wszystko grało ? Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi i sugestie.

Pozdrawiam
 

wader11

New member
Jak sprawdzić skalowanie ?? Hmmmmmmmm
Włącz TVP1 Wiadomości o określ ile kilo przytyła prowadząca na przesiadce ze starego tv na nowy :p .

A poważnie to skalownie to właśnie jak dobrze dany tv wyświetla obraz np. SD dopasowując go do rozdzielczości i wielkości (chyba;) ) ekranu. Jak dla mnie ten tv dobrze prezentuje SD , może nie idealnie ale naprawdę dobrze.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Moim zdaniem warto byoby rozgraniczyć dwa zagadnienia.

Skalowanie, to dopasowanie rozmiaru źródła (liczonego w pikselach) do rozmiaru matrycy (liczonego w pikselach).

Niestety, dopasowanie obrazu 4:3 do całego ekranu 16:9 jest również nazywane skalowaniem, choć nie o to dokładnie chodzi. Oczywiście, mamy tu do czynienia ze skalowaniem (dostosowanie rozmiaru ekranu), ale przede wszystkim mamy do czynienia ze zmianą proporcji obrazu. Dlatego sądzę, że słowo Dostosowanie formatu lub zmiana formatu byłyby lepszymi określeniami. A może po prostu formatowanie?

ArtS :)
 

jacecek

New member
Nowy czy używany ?

Witam Wszystkich

Mam dylemat i bardzo proszę o opinie lub porady - wszak jesteście bardzo dobrze zorientowani w wielu tematach i być może zebranie informacji z różnych źródeł pomoże mi wybrnąć z sytuacji.

Sprawa przedstawia się następująco :
W piątek ok. godz. 11 kurier dostarczył mi 42 PV80. Pudło nie uszkodzone. Pozwolił rozpakować karton a nawet pomógł przy wyjęciu i obejrzeniu matrycy. Wszystko było O.K. więc podpisałem kwity, zapłaciłem i wypuściłem gościa w dalszą drogę. Sam musiałem wracać do pracy. Po powrocie zmontowałem stojak, podłączyłem kabel (na początek SD z UPC) i odpaliłem maszynę. Ekran powitalny, wybór języka, kraju (może w odwrotnej kolejości) i skanowanie pasma. Po dostrojeniu kanałów i ocenie odbioru kilku stacji podkusiło mnie wejść w menu serwisowe. Moim oczom ukazał się bardzo zastanawiający widok - czas pracy 0000000:45 ( chyba 45 minut, w tym pewnie z 5 to moje) oraz 20 włączeń (w tym 1 moje). Napewno plazma nie jest dziewicza. Ale kto i po co włączał ją 19 razy na średnio 2 minuty ? O czym to może świadczyć ?
Bardzo proszę o jakieś sensowne wytłumaczenia (bezsensowne też mogą być), oraz o rady - zwracać czy nie zwracać. Zaznaczam, że wszystko co dałem radę sprawdzić działa prawidłowo, obraz z kablówki nie powala, ale jest niezły. Po componencie ze scanowaniem progresywnym z nagrywarki DVD firmy LG ( na tym samym sygnale) zdecydowanie lepszy, no a z płyt DVD bardzo dobry. HD nie sprawdzałem bo na razie nie mam jak.
Być może ma jakąś wadę, która wyjdzie w najmniej spodziewanym momencie, ale jaką mam pewność, że nówka nieśmigana będzie dobra ?
Poza tym interesuje mnie jak podchodzą sklepy internetowe do zwrotów w oryginalnych, nieuszkodzonych opakowaniach - przecież musiałem rozerwać torebki żeby wyjąć np. śruby czy baterie (a żona pozrywała naklejki z obudowy) - czy to już powoduje podstawę do odmowy wymiany ?
Z niecierpliwością czekam na Wasze komentarze.
 

piteron

Active member
Bez reklam
co do czasów,to mój PV miał 3 minuty ,ale tylko 2 włączenia,może po prostu producent w fazie,produkcji testuje w ten sposób TV,może zapomniam wyczyścic pamieci,może wyrywkowo w fazie produkcji część modeli jest odstawiana na "wygrzewanie",może ...................nie mam pomysłu co dalej,ale jakoś nie chce mi się wierzyć ze w sklepie włączali i wyłączali TV co 2 minuty:confused:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pytaj Panasonica Polska o wartości fabryczne dla tej plazmy. Ale nawet jakby było 45 min - to pomaga na wygrzanie podstawowe ekranu.
 

michel121

New member
Th-37pv80

Jutro odbieram nowego TH-37PV80 Proszę o pomoc jakie czynności mam wykonać na początku by go dobrze przygotować do pracy, czy instrukcja wystarczy by nie popełnić jakiegoś błędu Dzięki z góry za pomoc:eek:k:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żeby nie powstały powidoki powinieneś korzystać w trakcie oglądania dłużej tego smamego programu z przeformatowania obrazu / 43: 16:9 zoom itd/
Wówczas stałę elementy logo programów znajdują się zawsze w różnych miejscach i nie powstają powidoki.
Teraz jeśli nie chcesz tłumaczyć innym domownikom co mają robić podczas Twojej nieobecności - wychodząc z domu ustaw zoom na ekranie. Jakość trochę spada ale żadne powidoki nie powstaną . I tak jak wyliczyliśmy 500 godz musisz docierać swoją Plazmę Panasonica.
 

PWK

New member
Ja bym dał sobie spokój, 45 minut to nie na np. 45 h, będziesz miał więcej problemów z wymienianiem niż to warto.
 
Do góry