Panasonic seria PV80 i PV8

pawelll

Member
Było wiele razy- ale trudno przeczytać prawie 300 stron :)

1. W PX jest MPEG-2
2. W Polsce będzie (teoretycznie do 2012 lub 14) MPEG-4.
3. Testowo jest w tej chwili nadawane w MPEG-2 (ale we Wrocławiu już wyłączyli) z kilku nadajników.
Więc DVB-T w PX do niczego się nie przyda. Ale nie przeszkadza.
 

otan

New member
Bez reklam
1) Wystarczy kupić moduł CI i będzie można spokojnie odbierać MPEG-4
2) Koszt na dzień dzisiejszy to 180zł. :grin:
 

zbyszko74

New member
Panowie i Panie wszelkie PX'y oferowane są w Polsce oficjalnie przez MediaMarkt (vide ostatnia gazetka model 42PX8), ElectroWorld, więc problemów z gwarancją nie powinno być, chyba że kupiło się TV z prywatnego importu to może jakieś problemy się pojawią, ale to tylko gdybanie.

Pozdrawiam :)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Pytanie

Witam, mam pytanie / może banalne, ale proszę o pomoc / czy m się różnią model 42PV80 a 42PV80P? Czy ta literka P ma jakieś znaczenie? Z góry dziękuje za pomoc....
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Generalnie nie, ponieważ niektóre sklepy nie podaja tej literki. Każdy Panas ma jakąś literkę na końcu, ale nie wszyscy ją piszą.

ArtS :)
 

Macieked

New member
Gdański Media Markt wystawia Panasa TH 42 PX 8 za 2700 zł. Chciałbym się zapytać czy to ten sam model co PX 80 czy jest jakaś różnica ?


Pozdrawiam.
 

Patrycjusz

New member
Macieked napisał:
Gdański Media Markt wystawia Panasa TH 42 PX 8 za 2700 zł. Chciałbym się zapytać czy to ten sam model co PX 80 czy jest jakaś różnica ?


Pozdrawiam.

Między 8 a 80 są różnice. Wejdź na stronę panasonika i zrób zestawienie tych dwóch modeli- czyli PV8 i PV80.
Najistotniejsza różnica to większy kontrast w PV80.
pzdr
 

jarektg

New member
Patrycjusz napisał:
Między 8 a 80 są różnice. Wejdź na stronę panasonika i zrób zestawienie tych dwóch modeli- czyli PV8 i PV80.
Najistotniejsza różnica to większy kontrast w PV80.
pzdr
Jednak jak ma się "papierkowe" porównanie z rzeczywistością? czy ktoś widział pv8 i pv80 obok siebie i mógł je porównać?
Tak przy okazji to bardziej podoba mi się matowa powłoka pv8 od błyszczącej pv80.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Zdania są w tej kwestii podzielone. Jedni twierdzą, że różnic nie widać, inni twierdzą, że trochę widać. Do braków PV8 należy zaliczyć jedno wejście HDMI mniej oraz brak złacza VGA (D-Sub).

W mojej ocenie możesz spokojnie brać PV8, jeśli powyższe ograniczenia w wyposażeniu nie są istotne. Nawet jeśli są niewielkie różnice w jakości wyświetlanego obrazu, to przecież w domu będziesz miał jeden, a nie dwa modele, więc bezpośrednich porównań nie będziesz robił.

ArtS :)
 

mower

New member
Moj 37pv80 dotarl caly. Pierwsza rzecz: duzo lepszy jakosciowo od pv8. Mowie tutaj o materialach uzytych do produkcji telewizora, a pilot porownujac do pv8 to przynajmniej 3 klasy jakosciowe.

Po 5 minutach zachwytow pojawil sie rozowy pionowy pasek po lewej stronie ekranu o szerokosci ok 8cm :(. Po jakichs 30min grania na x360 zniknal. I teraz mam dylemat co robic ?? Zwracac, czy narazie uzytkowac. Oczywiscie ustawienia na normal i 30%. Bylbym zapomnial, bylo slyszalne bzyczenie dosc silne zza tylnej obudowy, ale wyczailem ze to tylna blacha wchodzi w rezonans lekko docisnalem i cisza. Dam znac jak troche wiecej potestuje, jakie sa moje odczucia.

Niestety pojawia sie i znika a wyglada tak:


http://img144.imageshack.us/img144/3070/dddqe3.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mower

New member
37pv80

Ehhh. A mialem nadzieje ze mnie to nie spotka. Teraz jest caly czas:(
Poza tym jak najbardziej telewizorek swietny. W SD z 2,6m bdb.
HD od 1,5m wyglada swietnie i jakosc tak jak pisalem, jesli ktos sie zastanawia
czy PV8 czy PV80 to naprawde bez porownania na korzysc PV80.
 

darcun

New member
Bez reklam
otan napisał:
Strach nie sprzyja racjonalnemu myśleniu. PX/PV to modela tego samego producenta. Gwarancja obejmuje w takim samym zakresie oba modele.
:hmm: Model lepiej wyposażony (DVB-T) kosztuje taniej niż krajowy.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
To było tyle razy wałkowane na forum.PV przeznaczony na polski rynek,a PX na zachodni.
Panasonic Polska zastrzega sobie ,że telewizory PX mogą być dłużej naprawiane . Jeśli chodzi o DVB-T to może być u nas nieprzydatny.
Wiadomo,że sprzedawcy chcą opchnąć PX-y to twierdzą,że nie będzie żadnych problemów przy zakupie tych telewizorów.
Życie zweryfikuje wszystkie te opinie. :hmm:
 

otan

New member
Bez reklam
Nie muszą twierdzć sprzedawcy o bezproblemowym serwisie gwarancyjnym. Wystarczy zadzwonić do Panasonica i wszysko jest jasne. Takie same zasady dla PV i PX. Dowiadywałem się i nie ma najmiejszych problemów z obsługą gwarancyjną. :-D
DVB-T przyda się za 3-4 lata z modułem CI
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Podziękować

ArtS007 napisał:
Generalnie nie, ponieważ niektóre sklepy nie podają tej literki. Każdy Panas ma jakąś literkę na końcu, ale nie wszyscy ją piszą.

ArtS :)
Dziękuję za info!!! Jutro zamawiam 42PV80 / decyzja podjęta po wnikliwej analizie szacownego forum /
 

radosuaf

New member
Bez reklam
A ja chyba jutro kupuję PX80 8). Wizytacja w Euro na Szwajcarskiej - sygnał tylko z płytki Bravia. Media Markt w M1 - kiepski sygnał analogowy po kablu antenowym. Jak ci ludzie chcą sprzedawać sprzęt po kilka tys. złotych?!

Ufam Waszym ocenom, LCD nie chcę a na Kuro mnie nie stać. Wybór jest prosty :-D.

Waham się jeszcze co do wielkości. Mam 2,5m (może nieco więcej) do TV, 50" to za dużo, 42" wydaje mi się ciut mały, 46" byłby w sam raz. Ale to wrażenie w sklepie. W tej chwili mam CRT 29" i wiem, że to za mało, a plazma będzie stała te 20, może 30 cm dalej. 37" powinienem sobie odpuścić?
 
Do góry