Panasonic seria PV80 i PV8

wader11

New member
szpila9 ten efekt widac tylko i wylacznie przy bardzo specyficznym ustawieniu tv np. masz okno z boku obok tv.
Widoczne jest tylko w przypadku wyłączonego tv. W normalnym uzytkowniu nie jest to zauważalne. Generalnie mniej odbija światło niż mój staty CRT :) . Mam 42PV80 i za taką kasę nie kupisz nic lepszego. I zasada jest taka że zawsze można przyczepić się do jakiegoś szczegółu i zrobić z igły - widły :) . Pilot fakt że może duży ale za to nawet babcia jest w stanie go obsłużyć a dla tych którym przesszkadza przecież mozna wymienic na jakiś uniwersalny :). A jak chcesz inne plazmy z innymi "wadami" to zerknij na Smasunga 450 albo LG PG6000 :)
Pozdrawiam
 

robiw

New member
A ja powiem tyle: nie kupuj tego TV właśnie z uwagi na tą kratę. U mnie widać ją wyraźnie i naprawdę to wkurza; nie tylko na wyłączonym TV ale także na ciemnych partiach obrazu - widać odbicia z okna naprzeciwko TV i te odbicia są w kratę. Widać je zwłaszcza jak siedzisz dokładnie naprzeciw TV, oglądając z boku mniej lub wcale. W pracy mam PV700 i tam powłoka jest dużo lepsza - serio. Gdybym miał teraz wybierać pewnie kupiłbym inny TV i w dodatku 50"....pozdrawiam... robiw
 

guteks

Member
Th-37px80e

Ja mam cyfrę plus HD a siłę sygnału 5 (antena 80 cm) NG HD to kwintesencja obrazu HD, jeżeli ktoś chce zobaczyć ten cudowny obraz zapraszam do siebie

PS.
Osoby , które porównują jakość obrazu mając do dyspozycji sygnał z sieci kablowych nie mają obiektywnej oceny (jeden sygnał taki drugi taki)
Wszystkim,którzy chcą zobaczyć krystalicznie czysty obraz polecam Panasonic PX,PV80 +Philips PVR HD i jakość sygnału na poziomie 5.;););););)
 

guteks

Member
Bierz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pgr11 napisał:
Mam pytanie, czy warto kupić TV plazmowy PANASONIC TH-42PX80?? Słyszałem dużo plotek o wadach plazmy... Podobno w miejscach znaczków telewizji np.TVN zostają duszki, które już zostaja na zawsze to prawda?? Duży pobór mocy około 300w i mniejsza rozdzielczość....ale mimo to obraz z Tv plazmowego jest o wiele lepszy niż w przypadku telewizorów LCD..doradzicie mi??prosze o pomoc;) z góry dziękuje i pozdro:-D


Bierz śmiało, dotrzyj i ciesz się pieknym obrazem (szczęśliwy posiadacz TH-37PX80E) aha.. i żadne tam duszki....duszki to w zamkach

-------------------
Panasonic TH-37PX80E
Philips PVR HD- cyfra plus
 

2_D

New member
Odnośnie wyboru modelu PX czy PV to znajomy który prowadzi Neonet powiedział mi ze PV na razie nie ma na hurtowni i nie wiadomo czy jeszcze bedą. W zamian dostępne są modele PX. Wiec jezeli ta inforacja jest prawdziwa to odpada problem serwisu (o ile jakikolwiek był) modelu z oznaczeniem PX w Polsce.
Fajnie jakby ktoś ze sprzedawców potwierdził to info.
 

aquarius74

New member
robiw... u mnie nie ma wcale tej kratki... mimo, ze ogladalem z nosem przy ektanie pod swiatlo. jest jednolita tafla.

quteks... potwierdzam co do c+. mam co prawda antene 60cm, ktora lada moment zmienie na wieksza, sygnal jakies 4,3 ale np. c+hd odbiera wysmienicie...
 

candyboy

New member
2_D napisał:
Odnośnie wyboru modelu PX czy PV to znajomy który prowadzi Neonet powiedział mi ze PV na razie nie ma na hurtowni i nie wiadomo czy jeszcze bedą. W zamian dostępne są modele PX.
To samo było jak kupowałem moje PV80.Obdzwoniłem wszystkie najtańsze sklepy internetowe i zawsze była ta sama śpiewka-PV nie ma w magazynach i nie wiadomo kiedy będa może nawet za miesiąc ale proponujemy PX.Dodam że w ofercie sklepów widniały PV jako dostępne od ręki...Tymczasem znalazłem sklep gdzie PV był niewiele droższy od tych najtańszych PX i dostępny z dnia na dzień.Sprzedawca przywiózł mi go do domu bezpośrednio z magazynów.Więc takie pogłoski o brakach to istne zachęcanie do kupna PX.
 

2_D

New member
Candyboy a dlaczego tak Ci zależało na tym PV? Przecież PV = PX + tuner a pisałeś ze PX wychodził taniej...

candyboy napisał:
Więc takie pogłoski o brakach to istne zachęcanie do kupna PX.
Ale po co... ?

Mi chodzi o co innego skoro czytałem że mogą byc problemy z gwarancją a tak duża sieć jak Neo ma je w ofercie to chyba nie ma problemu.

Bo sam TV (PV,PX) w oferowaniej CENIE jest WSPANIAŁY.
 
Ostatnia edycja:

candyboy

New member
MI zależało na PV dlatego gdyż chciałem mieć tv od polskiego dystrybutora.Możliwe że z PX nie będzie żadnych problemów z serwisem ale ja jestem z tych osób co dmuchaja na zimne.Kiedyś miałem problemy z gwarancją pioneera i musiałem stoczyć wojne z serwisem żeby łaskawie mi ją uznano.Na tunerze cyfrowym wogóle mi nie zależało gdzyż teraz mam sygnał N i od "zawsze" kożystałem z platform cyfrowych.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Czy ktoś może mi napisać, gdzie można porządnie potestować ten TV w Poznaniu?! Jak dotąd:
- MM King Cross - jest tylko jakaś płyta, TV stoi na wystawce poza MM, nikogo do obsługi nie ma;
- Avans Browar - "puszczę Panu tylko płytę z Demo HD, ale zaręczam, że obraz w domu będzie super";
- Model1 - Pan wkłada płytę LG - do wyboru w menu LCD TV i PDP TV - to już mnie rozbiło, obraz po Euro dzielony na 3 TV wyglądał tak, że w życiu bym nie kupił tego TV;
- Audioplaza.pl - "nie mamy, na zamówienie"...

TO GDZIE?!

Aha, w sumie to interesuje mnie wersja 42".
 

mower

New member
37pv80

Witam.

Kilka dni temu przebrnalem przez ten watek :) W sobote zamowilem 37pv80. Prawdopodobnie jutro do 12 bedzie u mnie.
Jestem bardzo podekscytowany :D Bede ogladal z 2,5m. Kupilem w Agito za 2857 z przesylka.
Oto, jaka dzisiaj dostalem od nich wiadomosc: "Twoje zamówienie zostało właśnie wysłane. Przesyłka składa sie z jednej palety i powinna być dostarczona do Ciebie w ciagu dwóch dni roboczych przez kuriera UPS."

Czyzby tv byl zapakowany na palecie dla bezpieczenstwa? Jesli ktos juz sie z tym spotkal prosze o info.
Dodatkowo zamowilem: Przewód SVGA/SVGA firmy Bandridge o dł. 2m i Przewód Scart/Scart Prolink Exclusive o dł. 1,2m.
Laptop z d-sub i cyfra+ Pioneer 1430. Ciekawy jestem jak to razem zagra. Bede testowal polaczenie x360 + bigben d-sub.
Po testach podziele sie relacja, jak to u mnie bedzie wygladalo. W drodze jest: Nagrywarka DVD Panasonic DMR-EH57EP-S po hdmi.

Dzieki Wam, za bezcenne informacje. Pozdrawiam
 

acton777

New member
Bez reklam
radosuaf napisał:
Czy ktoś może mi napisać, gdzie można porządnie potestować ten TV w Poznaniu?! Jak dotąd:
- MM King Cross - jest tylko jakaś płyta, TV stoi na wystawce poza MM, nikogo do obsługi nie ma;
- Avans Browar - "puszczę Panu tylko płytę z Demo HD, ale zaręczam, że obraz w domu będzie super";
- Model1 - Pan wkłada płytę LG - do wyboru w menu LCD TV i PDP TV - to już mnie rozbiło, obraz po Euro dzielony na 3 TV wyglądał tak, że w życiu bym nie kupił tego TV;
- Audioplaza.pl - "nie mamy, na zamówienie"...

TO GDZIE?!

Aha, w sumie to interesuje mnie wersja 42".
MM w M1 jeden sygnał, brak obsługi, ale zaraz obok:
EURO RTVAGD Carefour na Szwajcarskiej, sygnał analogowy, DVD, jakieś HD i nawet pracownicy tam są ;) ( jeśli chodzi o ich wiedzę to róznie bywa...)
Musisz mi wierzyć na słowo- obraz w domu lepszy niz w sklepie( głównie przez silne białe światło, które jest w sklepie i masakryczne ustawienie parametrów TV)
 
Ostatnia edycja:

otan

New member
Bez reklam
Strach nie sprzyja racjonalnemu myśleniu. PX/PV to modela tego samego producenta. Gwarancja obejmuje w takim samym zakresie oba modele.
:hmm: Model lepiej wyposażony (DVB-T) kosztuje taniej niż krajowy.
 

Tietr41

New member
Jaki moduł do DVB-T ? Panas PX80?

Czy ktos z forumowiczów jest zorientowany jaki moduł będzie funkcjonował z tym TV i odbierał naziemną telewizję cyfrową w MPEG-4? Jestem w zasięgu nadawania tej paczki. Za odpowiedź dziękuję. Pozdrawiam!
 
Do góry