Panasonic seria PV80 i PV8

Sansei6

Member
Bez reklam
Ogólnie za ten brak możliwości rozdziału sygnału na np dwa tv w telewizji cyfrowej strasznie mnie wkurza i mi się nie podoba i dlatego wolę kablówkę SD przynajmniek mogą dołączyć inne tv a przynajmniej dwa tv to się przydaje, plus możliwość nagrywania co innego a oglądania co innego... niby takie nowe wspaniałe technologie a to największa wada.........
 

candyboy

New member
PIP czy AVL to juz chyba nierealne marzenie skoro nie mogą nawet dodać funkcji "poprzednio oglądany kanał".Niby takie nic a bardzo przydatne i użyteczne.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Właśnie, zapomniałem o tej funkcji ją też bym do standardowych zaliczał, to chyba nic trudnego by ją móc zastosować, a już by niejako w minimalnym stopniu to by było takie mini zastępstwo PIPa - szybki podglądzik jednym przyciskiem
 

piteron

Active member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
W Samsungu jest. :)

ArtS :)
:p:p:p:p
a w samsungu jest tandetna powłoka przeciwodblaskowa:cool:
ale poważnie
widzę że zadałem niezły temat do rozmyślań z tym AVL,jest to niby gadżet,ale jak mi on by się przydał,szczególnie dlatego że w starym wysłużonym Grundigu takie cos miałem:(
ale jade dalej z narzekaniem
brak gniazda USB,skoro zamontowano droższy w produkcji czytnik SD,to brak USB jest już totalnym nieporozumieniem,choć Panasonic od zawsze wspiera SD (aparaty,kamery)to jednak mogli by przyciąć koszty i dać bardziej popularny interface,jak to by było fajnie podpiąć albo czytnik ,albo np aparat bespośrednio do TV i przeglądać fotki
 

sanchopan

Banned
Jeśli chodzi o przycisk "poprzedni kanał", to o ile dobrze pamiętam w 42pv60 też go nie było(?)
Natomiast w bazie danych dla pilota, dla sterowania ww. tv z poziomu pilota Logitech Harmony przycisk był i... działał.
Bardzo wygodna funkcja.
 

otan

New member
Bez reklam
Ja się tylko dziwię. dlaczego nie ma normalnej zmiany kanału. Jest zmiana ale tylko z 5sek. opóznieniem, lub poprzez kombinacje z 0. Dziwny patent z którym pierwszy raz się spotykam. I jeszcze ten snajper :(
 

TomST

New member
5 sec. jest min. po to, aby zdążyć wycelować "snajperem" i jeszcze mieć czas na wpisanie drugiej cyfry przy kanale o nr powyżej 9 ;) :D

Zapomniałeś o kolejnej opcji - szybka zmiana kanału następuje także po wpisaniu cyfry + przycisk OK

W temacie "snajper" mogę się zgodzić (mnie nie przeszkadza), jednak nie rozumiem ciągłego utyskiwania na czas zmiany kanału od 1-9. Gdyby w PV80 zmiana 1-9 następowała błyskawicznie a kanał pow. 9 wpisywany był przez uprzednie wciśnięcie dodatkowego przycisku (np. -/-) i dwóch cyfr, wszyscy biadolili by że aby wbić np 15 muszą wstukać aż 3 klawisze. Rozwiązanie bez przycisku -/- spowodowało by lawinę narzekań że ktoś nie nadąża wbić drugiej cyfry i TV nie zmienia kanału na właściwy... Panowie (i Panie) zapominacie, że plazma to w powszechnej opinii najlepszy wybór do kablówki i sygnału SD. Przeciętny użytkownik kabla ma kilkadziesiąt kanałów i rozwiązanie z Pnansonica jest mu w sumie na rękę.
 
Ostatnia edycja:

otan

New member
Bez reklam
Ja korzystam na bieżąco z około 7-9 kanałow. Sporadycznie przeglądam inne. Dobrze by było, gdybym mógł bez zwłoki z nich korzystać. Kombinacje z 0 w zakresie 1-9 jest dla mnie bez sensu.
Nie ułatwia to obsługi TV :( Szkoda że nie ma opcji powrotu do oglądania poprzedniej stacji.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Otan no to moze jestes jakiś dziwny ;) :D albo mało masz kanałów, ja powiem szczerze, że ostatnio najczęściej oglądam kanał pod nr 35 i 4. Także to rozwiązanie jest ok, choćnadal brak powrotu do kanału, a jeśli chodzi o ten sposób przełącznia kanałów, to nie jest żaden wymysł Panasonica, w wielu innych tv widziałem to wcześniej i przyznam że chyba to jeden z wygodniejszych
 

otan

New member
Bez reklam
Jak to jest wygodny sposób przełaczania kanałow to Ty masz specyficzne poczucie humoru ;). Dla Twojej informacji podaje, że mój poprzedni model Panasonica CRT 29 nie miał takiej kombinacji i działał z jednego przyciska znaczy normalnie :-D
Ja mam posegregowane kanały wg moich potrzeb. Mam UPC.
 

candyboy

New member
Nie wyobrażam sobie żeby mieć nie posegregowane kanały.Ja mam wszystko pogrupowane tematycznie i w kolejności według moich priorytetów oglądania.A takie skakanie po kanałach jak Sansei6 jest troche dziwne i niekomfortowe.Mam kumpla który kupił tv jakieś 5 lat temu,zaprogramował go w automacie i do dziś żongluje palcem po pilocie żeby przeskoczyć np z kanału sportowego na inny sportowy.Trochę to męczące,nielogiczne i nie komfortowe w kożystaniu.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Zaraz zaraz ja też mam pogrupowane kanały, poprostu dałem taki przykład, że ostatnio zauważyłem iż oglądam często kombinację tych dwóch kanałów. Nie wszystkie kanały zawierają mi się od 1-9 ;)
 

Paweł Dziuba

New member
motobartcompany napisał:
Tylko te 100 tys godzin może być takim chwytem marketingowym jak kontrast czy czas reakcji podawany przez panasonica jak i innych producentów.

Ostatnio czytałem, że największy rzeczywisty kontrast zmierzony w TV posiada plazma pioneer. Kontrast ten wynosi 3300:1

Podobnie jest z czasem reakcji producenci podają 000,1 co jest kompletną bzdurą. Wystarczy oglądnąć mecz i przy szybki ruchu lekko obraz się rozmazuje.
Idealny czas reakcji to poniżej 2 ms. Mniej wiecej tyle co stara poczciwa technologia CRT. Plazmy posiadają coś około 8 ms z tym, że smużą zdecydowanie mniej od LCD w któych ten parametr jest jeszcze bardziej naciągany

tutaj dla przypomnienia mój filmik, czas reakcji 8 ms.
http://pl.youtube.com/watch?v=SS5sl3tHL7E
w rzeczywistości może być nawet 30 ms

Sharp RD2 czas reakcji 4 ms:)
http://pl.youtube.com/watch?v=KNCOqIfhWPo&feature=related


Moim zdaniem te wszystkie dane producenta to ściema. To jest tak robione, żeby ładnie wyglądało na papierku.

Na tym 1 filmie smażenie jest (prawie?) takie same jak na CRTkach .
Ale przy tak małych - rzeczywistych - różnicach w smażeniu , pomiędzy CRT ( 1-2ms ) a PLAZMĄ ( ok. 8ms ) , różnice można wychwycić w bezpośrednim porównaniu - czy ktoś z Was robił takie porównanie ? i jakie były efekty ?
 

guteks

Member
Panasonic

Witam wszystkich !!!
Jestem nowym forumowiczem. Czytałem to forum od miesiąca (w związku z zakupem nowego telewizora) Wybrałem TH-37PX80E i jestem bardzo zadowolony. Co prawda nie miałem wielu możliwości porównań plazm w warunkach domowych, ale uważam swój wybór za dobry. dzisiaj będę testował National Geographic w HD(cyfra +)

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA CENNE UWAGI,OPISY,PORÓWNANIA KTÓRE POMOGŁY MI W WYBORZE TELEWIZORA.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

motobartcompany

New member
Zastanawiam się nad zakupem PV80 jako drugi telewizor. Jestem posiadaczem Panasonica PV700 od pół roku, wcześniej PV70. Serie siedemdziesiąt znam " na wylot" z 80 tką miałem do czynienia 5 minut u sąsiada. Z tego co zauważyłem ma lepszą czerń.
W związku z tym, że chce kupić ten TV mam do was kilka pytań.
Seria 70 ma kilka wad w obrazie które moje bystre ;) oko zauważa. czy te wady występują w PV80? Postaram się je opisać jak najdokładniej, najlepiej wszelkie anomalie wychwycić w zupełnym zaciemnieniu i z bliskiej odległości.

1.W ciemnym pomieszczeniu- tryb obrazu w TV normalny. Jeżeli w takich warunkach zwiększę jasność powyżej 1 skoku od wartości nominalnych to na ciemnej planszy, powiedzmy HDM1 czy inne wejście które jest nie podłączone. Pojawia się mrowienie. Malutkie białe piksele które psują czerń.?


2. czy na PV80 występuje zaciąganie na jasnej czy też zupełnie białej planszy?
na PV700 jeżeli jest jasna plansza i obiekt który się po niej porusza, zostawia smugę.
Oglądając mecz piłki nożnej, gdy kamera jest w ruchu to linie na boisku tak jakby się powiekszają. widać taką przeźroczystą aureole.
Gdy oglądam tenis to piłeczka w ruchu zostawia lekką smugę.
Dobrym przykładem jest ps3 gdy w przeglądarce internetowej poruszam kursosrem to kursor na białym tle zostawia za sobą cień
Wszystko to zaobserwowałem z sygnału playstation 3, Nbox, DVD. Mecze oczywiście w HD.


3. Na PV700 dominującym kolorem jest żółć czy w waszych PV 80 przeważa jakiś kolor?

4. Jak jest z jasnością obrazu, czy jest ciemniejszy od starszej serii? Ja na PV 700 wszystkie parametry mam mniej wiecej na 50 % i w średnio jasnym lekko nasłonecznionym pomieszczeniu bez problemu można komfortowo rozkoszować się obrazem.

5. Czy przy włanczaniu TV, przekaźnik cyka 3 razy?

6. W PV700 najbardziej denerwującą wadą były cienie obrazu.
Przykładowo gdy leciały końcowe napisy na środku ekranu to zostawiały cień na całym ekranie który poruszał się wraz z tymi napisami.
Po prostu mocno kontastowy obiekt zostawia cień na cały obraz w lini poziomej.

7. Czy przy jasnym obrazie seria 80 buczy, syczy lub wydaje inne mocno słyszalne dźwięki?


Może dla niektórych będą to idiotyczne pytania ale bardzo mi zależy na szczerej odpowiedzi. Grenn ghosting wiem że występuje, szara czerń no i odbicia w kształcie trapezów na ekranie.
 
Ostatnia edycja:

nariko19

New member
witam szczęsliwych posiadaczy panasonika TH-42PV80 chłopak wymiata to fakt. Chce go kupic do ps3 jak sobie radzi z grami w hd, no i wyszedł jeszce nowy model podajrze w kwietniu samsunga plazmy A451 co o nim sondzicie, prosił bym o pomoc w wyborze tv panas czy samsung no i głownie hodzi o granie na konsoli
 
Ostatnia edycja:

Patrycjusz

New member
motobartcompany
ad1. mrowienia nie ma

ad2. ja nie widzę żadnego zaciągania ani na tenisie, anie na piłce. Linie nie mają aureoli, ale w sygnale SD (tylko taki mam na dzisiaj) linie pola bramkowego w ruchu są lekko "poszarpane"

ad3. wydaje mi się, że nic nie przeważa, a już na pewno nie żółty

ad4. oglądam kontrast około ca55%, jasność ca45%

ad5. cyka

ad6. nie zauważyłem cieni

ad7. nie buczy


pzdr
 
Do góry