Panasonic seria PV80 i PV8

miles19

New member
Nie no nie wytrzymam :( Czy buczenie lamp może być powodem reklamacji ?? Przejdę się do MM jeszcze i porównam, ale moim zdaniem mam wyjątkowo głośne lampy...
 

muniek66

New member
Ja tez nie slysze zadnego buczenia. Moze faktycznie to jakis felerny egzemplarz skoro buczenie jest tak intensywne.

P.S Mógłby kto sprawdzic na Eurosportach czy na formacie 16:9 na pionowym pasie z prawej strony jest taka jakby zolta obwoluta, poswiata na krawedzi?? Bo zastanawiam sie czy to specyfika tego kanalu...
 

miles19

New member
Problem rozwiązany :-D

Musiałem "wcisnąć" plazmę w podstawkę i ją nieco odchylić (tak o 1 stopień). To nie były lampy tylko jakiś rezonans drgań na metalowej obudowie z tyłu (może nie jest super dokładnie przykręcona etc.) Teraz mam cicho jak makiem zasiał...

A lampy słyszę dopiero jak jestem 20-30 cm od TV :p
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
cholera

A ja swoją słysze z łozka jak jest cicho w nocy, a leze około 2-2,5 metra od niej, moze nawet i 3

teoretycznie tez glosniej slysze jak przyloze ucho od tyłu, ale co nie zmienia faktu ze słysze "plazme" "Roznie" zaleznie od tego jaki obraz jest wyswietlany

Najgorzej jak jest jasno w pokoju

Mam TH-42PY800 jesli ma to jakies znaczenie...
 

allabahal

New member
W plazmach nie ma przecież żadnych lamp, a buczenie, skwierczenie, to załuga dławików i transformatorów, które pracują na częstotliwościach akustycznych. Im więcej "białego" tym gorzej.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
miles19 napisał:
Problem rozwiązany :-D

Musiałem "wcisnąć" plazmę w podstawkę i ją nieco odchylić (tak o 1 stopień). To nie były lampy tylko jakiś rezonans drgań na metalowej obudowie z tyłu (może nie jest super dokładnie przykręcona etc.) Teraz mam cicho jak makiem zasiał...

A lampy słyszę dopiero jak jestem 20-30 cm od TV :p

i co głuchy jestem?! :> ;p:hmm:
 

maciej_41

New member
Mamm panasa pv8p42 od miesiąca i działa fantastycznie (puk, puk w niemalowane) pilot z każdego miejsca do tv jak i do dvd mam też Panasa.
Oglądam na nastawach 50% wszystko i w dzień obraz lekko "mglisty" ale wieczorem (mecze na POlsat Sport Extra) wymiata a co do poszarpanych linii boiska to nie zwracam na to uwagi bo oglądam mecz a nie kazde źdźbło trawy i piksel. Przy okazji mam jeden uszkodzony piksel 9Na samym dole ekranu)widoczny przy jasnym obrazie przy ciemniejszych od czerwonego już działa. Kto się waha czy lcd albo plazma to ja polecam plazmę szczególnie do sygnału SD (bo mam) na HDTV nie wiem co lepsze (nie mam) ale w sklepie nie widziałem róznicy z bluryja odległość patrzenia ok 1,5 metra na lcd i plazmie.
Pozdrawiam i dzięki temu forum zdecydowałem jaki tv kupić.
 

cardsplitter

New member
witam
kupilem plazme Panasonic TH 50 PZ 700E i mam kilka pytan do uzytkownikow forum , szczegolnie posiadaczy tego modelu co ja lub podobnych tej firmy:
-czy ten model jest fabrycznie oklejany folia naokolo matrycy ( kupowalem wczesniej LG 42 cale i on byl calkowicie oklejony folia)
-czy to normalne ze pilot dziala tylko wycelowany bezposrednio w odbiornik irdy w telewizorze ? mam kocowke symbolu na pilocie 114
-wydaje mi sie na kazdym prawie kanale ( cyfra+, polsat cyfrowy) ze mam jakby mgłę , rozmazanie obrazu co prawda nie wszedzie ale nie mam oczekiwanej super jakosci , ostrosci obrazu itd
-jednak najwazniejszym dla mnie problemem jest fakt iz po podlaczeniu do niego konsoli ps3 i odtwarzaniu plyt bluray mina mi zrzedla i to strasznie: ten sam film i to praktycznie kazdy ogladany na plazmie 42 cale LG daje fajne efekty i przyjemnosc z ogladania, A TUTAJ na Panasonicu mam koszmar nie obraz , na kazdej jasniejszej plaszczyznie widac tysiace kropeczek ciemniejszych , daje to efekt jakby burzy piaskowej, sniegu jak w starych telewizorach i ogolnie wyglada tragicznie co doprowadza mnie do zlosci bo skoro kupilem sprzet za prawie 7 koła to chcialem miec jakosc zblizona chocby do prezentowanej w sklepach z ich reklamowych płyt.
-dodatkowo nadmienie ze ekran choelrnie grzeje , w zimie moze robic za dodatkowy grzejnik :) , niestety latem bedzie przechlapane a nie chce instalowac w domu klimatyzacji bo ponoc nie sluzy dobrze malym dzieciom...

Jednak aby nie odbiegac od tematu prosze o odpowiedzi jesli ktos wie co jest grane z tym ekranem plazmowym , chodzi minajbardziej o to czy taki efekt reklamowac u sprzedawcy czy tez moze cos nalezy poustawiac a ja nie wiem co ?
 

muniek66

New member
muniek66 napisał:
P.S Mógłby kto sprawdzic na Eurosportach czy na formacie 16:9 na pionowym pasie z prawej strony jest taka jakby zolta obwoluta, poswiata na krawedzi?? Bo zastanawiam sie czy to specyfika tego kanalu...

Bylbym bardzo wdzieczny czy jakby ktos sprawdzil bo nie wiem czy z moim tv jest cos nie tak czy tak ma byc. Dodam ze na niektorych kanalach jest podobnie tylko obowluta w innym kolorze. Pozdrawiam
 

motobartcompany

New member
cardsplitter

postaram się odpowiedzieć na zadane pytania.


-czy ten model jest fabrycznie oklejany folia naokolo matrycy ( kupowalem wczesniej LG 42 cale i on byl calkowicie oklejony folia)

Nie. Ale w póżniejszym okresie zauważysz, że ten błyszczący plastik jest utwardzany i nie rysuje się tak szybko.

-czy to normalne ze pilot dziala tylko wycelowany bezposrednio w odbiornik irdy w telewizorze ? mam kocowke symbolu na pilocie 114

Tak to norma nie stety i pilot jest "punktowy"

-wydaje mi sie na kazdym prawie kanale ( cyfra+, polsat cyfrowy) ze mam jakby mgłę , rozmazanie obrazu co prawda nie wszedzie ale nie mam oczekiwanej super jakosci , ostrosci obrazu itd

Jeżeli sygnał jest słaby, to cudów nie ma.


-jednak najwazniejszym dla mnie problemem jest fakt iz po podlaczeniu do niego konsoli ps3 i odtwarzaniu plyt bluray mina mi zrzedla i to strasznie: ten sam film i to praktycznie kazdy ogladany na plazmie 42 cale LG daje fajne efekty i przyjemnosc z ogladania, A TUTAJ na Panasonicu mam koszmar nie obraz , na kazdej jasniejszej plaszczyznie widac tysiace kropeczek ciemniejszych , daje to efekt jakby burzy piaskowej, sniegu jak w starych telewizorach i ogolnie wyglada tragicznie co doprowadza mnie do zlosci bo skoro kupilem sprzet za prawie 7 koła to chcialem miec jakosc zblizona chocby do prezentowanej w sklepach z ich reklamowych płyt.

W moim PV700 obraz z ps3 jest bardzo wyraźny i ostry. Powala głębią i zwykłe DVD wygląda bajecznie.
przy sygnale z N-boxa jest zdecydowanie gorzej, jednak moi znajomi byli zachwyceni. Ale nie ma porównania do jakości z ps3.

Wiem o jakich kropeczkach piszesz. Widzisz każda rzecz ma swoje wady. W tym przypadku muszisz obniżyć jasność. Na mojej plażmie mam preferencje obrazu Normal i gdy ustawie jasność na +2 od wartości nominalnych kropki się pojawiają, gdy zejde o jedno oczko niżej czyli +1 kropeczki znikają.
Na preferencjach kinowy trzeba jasność ustawić -2.


-dodatkowo nadmienie ze ekran choelrnie grzeje , w zimie moze robic za dodatkowy grzejnik :) , niestety latem bedzie przechlapane a nie chce instalowac w domu klimatyzacji bo ponoc nie sluzy dobrze malym dzieciom...

Gdzieś te kilka set wat musi rozproszyć ciepło. Przy 60 calach byś miał jeszcze cieplej
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Co do pilota, to nie jest to żadna reguła, jak poczytasz to zobaczysz,że n iektórym działa i po różnych kątach i po odbiciu od ściany też, nie wiem czemu tak jest, może to kwetia różnych serii tych pilotów? Narazie za mało danych, trzebab by zrobić bazę, tych co im działa ok - jaki mają nr serii pilotów i tym co tylko snajpersko ;)

Co do rozmazywań obrazu, to spróbuj wyłączyć polepszacze obrazu, przy słabym sygnale pomaga. Może wyłącz wszystkie a potem najwyżej stopniowo włączaj i zobaczysz ;)
 

candyboy

New member
W kwesti pilota to potwierdzam że u mnie działa wyśmienicie.Mam tylko jedno duże ale do jakości wykonania.Tworzywo z jakiego jest wykonana tylna część obudowy pilota to chyba najtańszy plastik na świecie.Pilot jest bardzo śliski i "niemiły" w kontakcie z dłonią.Dosłownie aż trąca tandetą.Tutaj ideałem dla mnie jest pilot Nboxa ze swoim "aksamitnym plastikiem".Z wierzchu jest juz lepiej,ale i tak daleko tu do ideału.Największą jednak wadą tego pilota są plastikowe przyciski.Pierwszy raz spotykam pilota który nie ma gumowych przycisków.Pilot z racji bardzo słabych materiałów użytych do wykonania jest niewygodny w obsłudze.Nie mam żadnych zastrzeżeń do ergonomi a jedynie do tandetnego wykonania i jakości użytych materiałow.
Ja mam taki nawyk że zawsze odkładam piloty klawiaturą zwróconą w stronę blatu.Po pierwsze pilot się nie kurzy a po drugie gumowe przyciski zapewniają odpowiedni opór i tarcie dzięki czemu pilot nie przesuwa się na blacie.Już nie raz takie ułożenie pilota zapobiegło jego zsunięciu.Natomiast pilot od PV80P jeździ po blacie jak na lodzie niezależnie od tego na której stronie się go położy.
 

krzyno

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

szerokość (poziom) - 66 cm
wysokość (pion) ~ 32 cm
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

broda1725

New member
Bez reklam
kiki napisał:
jeśli słońce świeci na ekran a Ty siedzisz ze słońcem to da się ogladać. Jeśli siedzisz pod słońce lub z boku - nie da rady.

To czyli jak ja bym miał ta plazme na tle okna a kanape na wprost okna to bedzie sie niedobrze oglądało ?
 

mark3k

New member
Nie szukaj "na necie" tylko na tym forum. Dane te były podawane wielokrotnie. No., ale trzeba zada sobie trochę trudu. Szybciej napisa kolejny post nic nie wnosza cy do tematu wątku.
Pozdrawiam
Miłej lektury.:)
 

mark3k

New member
broda1725
Mam ten TV ustawiony w świetle okna o wymiarach 150 x 150 cm + drzwi balkonowe całkowcie przeszklone i oglądam bez problemów. Na oknie zasunięta "BIAŁA" pionowa żaluzja, drzwi odsłonięte całkowicie, a najlepsze to to, że okno i drzwi są usytuowane od stronu południowo-zachodniej. Dodatkowo drugie okno od strony południowo-wschodniej o wymiarach 180 x 150 cm niczym nie osłoniete. Oglądam bez jakichkolwiek problemów z odległości ok 3,5 -4 mb. Siedzę na wprost okna i drzwi balkonowych.
 
Ostatnia edycja:
Do góry