Panasonic seria PV80 i PV8

Ryszards68

New member
muniek66 napisał:
Otan wiem ze na innych trybach ( rozszerzony, zoom itd) paski znikaja, ale wowczas obraz jest troche obciety. Takze jak wlacze opcje "powierzchnia obrazu" paski znikaja ale obraz ucina po lewej i troche z gory.

Funkcja "powierzchnia obrazu" do tego służy i tak ma działać! Tutaj nie ma co się doszukiwać i eksperymentować tylko dać na "włączony" i zapomnieć o sprawie. W telewizorach crt też tak było - obraz był "z zapasem" z czterech stron. Pozdrawiam
 

raf44

New member
Euro i zalany pilot :)

Witam, podczas Euro-emocji zalałem nowiutki pilocik od PV80 piwkiem i niestety regulacja głośności się trochę zacina, czy może ktoś z was już rozbierał pilocika? Odkręciłem śróbki ale trzyma się na jakiś zaczepach a nie chcę nic urwać :( z góry dzięki za info.
 

cactus

New member
Pilocik w PV80 to niestety jego słaba strona - sam bym go chetnie zalał piwem, żeby wymienili na inny model (mówię oczywiście o pilocie - telewizorka za nic nie oddam :) ).

Mam oczywiście na myśli reagowanie odbiornika na jego komendy.
Dlaczego Sharp jakies 15-18 lat temu robił pilota którego można było skierowac w dowolnym kierunku (na sciane, na okno) i sprzet go "widział", a żeby dziś cos zmienic w Panasie trzeba celowac w niego niczym snajper.

Cos mi się wydaje, ze to nie postęp tylko krok wstecz.
 

otan

New member
Bez reklam
W pełni się zgadzam z cactusem w kwestii działania pilota. "Snajper" to doskonałe określenie. Tak działają wszystkie urządzenia wyposażone tylko w jedną diodę.

Po wymianie dekodera od Canal+ dalej mi strzępi obraz z lewej strony na szrokości 1cm. Serwisant powiedział, że to normalka na kodowanych programach. Problem ten jest im znany i dotyczy wszystkich "wieszaków"
Przy sygnale cyfrowym problem podobno znika. Jak z tego widać problemy z odbiorem, które widzimy na naszych ekranach, nie zawsze leżą po stronie TV. Dobry sygnał to podstawa dobrego odbioru obrazu w TV. Nadawcy programów TV nie nadążają za ciągłym postępem technicznym czynionym przez producentów TV. Pełne możliwości naszych odbiorników możemy docenić tylko wtedy, kiedy dysponujemy naprawdę dobryn sygnałem. A z sygnałem, to jak każdy z nas wie bywa różnie.
 

Ryszards68

New member
Naprawdę "snajper"?

Witam jeszcze raz, czytając to forum widzę, że niektórzy rzeczywiście mają problemy z pilotem – otóż być może jest to jakaś konkretna (wadliwa?) seria, ponieważ moim zdaniem pilot działa bardzo dobrze i nie trzeba być „snajperem”. A może macie Panowie za duże wymagania względem tego pilota? A jeśli chodzi o „dekodery” Canal + to serwisant jakieś bzdury kompletne opowiada – użycie funkcji „powierzchnia ekranu” na WŁĄCZONY powinna rozwiązać sprawę definitywnie i po to jest w sofcie. Nasuwa się oczywiście pytanie czy nie lepiej byłoby gdyby użytkownik nie miał do niej dostępu ("0" dylematów) a funkcja była włączona fabrycznie-domyślnie? To samo powinno być z częstotliwością odświeżania 50/100Hz – a może to sprawa marketingowa? Bo kto oglądałby na 50 Hz (lubi ktoś „migotanie” ekranu?!?)?

PS. Generalnie wydaje mi się, że przy obsłudze telewizora pilotem powinniśmy go kierować mniej więcej w jego kierunku a nie w kierunku szafy, czy ŻONY!:D
 
Ostatnia edycja:

otan

New member
Bez reklam
Ryszards68 napisał:
PS. Generalnie wydaje mi się, że przy obsłudze telewizora pilotem powinniśmy go kierować mniej więcej w jego kierunku a nie w kierunku szafy, czy ŻONY!:D


Pilot jest słabą stroną Panasonica. Poprzedni TV Panasonica CRT też tak miał. Mój i nie tylko mój działa na zasadzie snajpera. Mam porównanie z pilotami od TV Philipsa i dekodera. Różnica ogromna. Obniża to komfort obsługi TV.:(
Włączenie funkcji "powierzchni obrazu" nie rozwiązuje problemu poszrpanego obrazu na Canale+. Efekt ten nie jest dokuczliwy, ale występuje. Na innych programach tego problemu nie ma.
 

paciuk

New member
Jest to moj pierwszy post a wiec witam szanownych userow.
Zakupilem wczoraj plasme Panasonic th-42pv80ey no i po przesiadce z 32 calowego lcd ktory po 1 roku i 7 miesiacach sie zepsul jestem bardzo zadowolony z tego tv.
Mam jednak kilka pytan i prosze o konkretne odpowiedzi
1- Jak najlepiej docierac (jedni pisza ze w eco inni ze w normal sam juz nie wiem)
2- jak mozna sprawdzic ile godzin chodzil telewizor,ile razy byl wlanczany (chyba chodzi mi o tryb serwisowy i pytanko jak go sie wlancza)

3- czym sie rozni model th-42pv80 od th-42pv80ey

serdeczne dzieki za odpowiedzi
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

darcun

New member
Bez reklam
Odpowiedzi na nurtujące Cię pytania znajdziesz w tym wątku,tylko musisz poczytać ,dużo poczytać. Jest to bardzo interesująca lektura dla zainteresowanych i ciekawych. Najlepiej rozpocznij czytanie od początku.
 

paciuk

New member
oj uwierz mi ze sie juz naczytalem troche tego tematu mnostwo podstron az zglupialem.Na te chwile to wiem jak wejsc w tryb serwisowy ( na telewizorze pod klapka nacisnac drugi guzik od lewej strony a na pilocie 3 x klawisz 0 )
 

daweed

New member
Pytanko, odebrałem dzisiaj dvd bellwooda 308u i zastanawia mnie jak w ustawieniach obrazu, ustawić HDMI 720p (50Hz), 1080i(50Hz), 720p(60Hz) czy 1080i(60Hz)

Przy odtwarzaniu divix przez usb automatycznie usawia się na 1080i(50Hz)
 

darcun

New member
Bez reklam
paciuk- Jest to ten sam model .Jeśli chodzi o docieranie PV80 bardzo dużo było w tym wątku.Generalnie nastawy poniżej 50%,tryb normalny lub kinowy.To jest tzw. dmuchanie na zimno. Ale namawiam Cię do czytania.
 

PWK

New member
otan napisał:
Pilot jest słabą stroną Panasonica. Poprzedni TV Panasonica CRT też tak miał. Mój i nie tylko mój działa na zasadzie snajpera. Mam porównanie z pilotami od TV Philipsa i dekodera. Różnica ogromna. Obniża to komfort obsługi TV.:(
Mam 42PV8 i w pokoju chyba nie ma takiego miejsca, w które skierowałbym pilota, a TV by nie załapał. Z tyłu na pilocie powyżej klapki od baterii jest nr: N2QAYB000223. Nie wiem czy to jest numer modelu, czy co innego. Macie takie same?
 

candyboy

New member
U mnie pilot działa wyśmienicie,dosłownie z każdego kąta.Mam 42pv80p końcówka numeru na pilocie to 241 jeśli to wogóle ma jakieś znaczenie.

Jeśli macie problemy z pracą pilota to bardziej upatrywał bym się winy TV.Mam w domu tv panasa 21 cali,nie pamiętam teraz symbolu ale to ten całkiem płaski z kineskopem Quintrix.Otóż u niego jest problem z działaniem pilota.Dokładniej mówiąc pilot działa tylko idealnie na wprost po dokładnym wcelowaniu w tv.Maksymalna odległość z jakiej łapie to nie więcej niż 3 metry.Teraz po zakupie 42pv80 sprawdziłem jak wspomniany quintrix zachowa się z nowym pilotem i okazało się wszystko jest ok,łapie sygnał pod każdym kątem i z bardzo daleka.Przetestowałem także starego pilota od 21" na nowej plaźmie i również działa super.Zaskoczyła mnie odległość z jakiej plazma łapała sygnał na obu pilotach ok 6.5-7.5 m ( dla czepialskich to przez dwa pomieszczenia ;) ) Tak więc teraz jestem pewien ze to raczej wina odbiornika podczerwieni w TV niz błąd czy wada pilota.Na szczęście pv80 działa u mnie pod tym względem idealnie.
 

Patrycjusz

New member
radzix napisał:
Czy ktoś z forumowiczów użytkuje serię PV80 w naprawdę słonecznym pokoju gdzie okno jest od południa? Jeżeli tak to czy odbicia słońca od matrycy całkowice uniemożliwiają oglądanie czy może zastosowany filtr radzi sobie z tym problemem lepiej niż technologia CRT?

Mam okna i balkon od południa, i jest naprawdę dobrze.

pzdr
 

miles19

New member
Buczy wam plazma?

Czy każda plazma musi buczeć? A może to tylko tak u mnie, naprawdę jest to słyszalne, dopiero 30h przepracowane (ustawienie 60%/45%/45%/50%), wydaje mi się, że słyszę to dopiero od 2-3 dni (a TV mam tydzień)...

Przy czarnym tle "dźwięk transformatora" jest niesłyszalny, przy białym - naprawdę wkurzający. Idzie coś z tym zrobić ? Może czas zrobi swoje i się wyciszy ?
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
u mnie nie buczy, ale słychac w nocy jak skwierczy podswietleniem lamp, czy tez przetwornica, ki pieron ;)

W LCD mialem to samo

W dzien nie słychac, w nocy tak

Troche odgłos jakby jakies frytki sie smazyly...
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Bony co wy za głośne tv macie? Albo niewuiem, ja głuchy jestem czy jakoś ale nic takiego nie słysze, hmm chyba nawet jak wyłączę głos w tv to i tak jest cicho, no jak już przystawię ucho do tyłu tv to coś tam delikatnie szumi ale to nie wiatraki, ale przecież tak się tv nie ogląda....
 
Do góry