Panasonic seria PV80 i PV8

Ryszards68

New member
Menu główne + Ustawianie (nie „obraz”) trzeba przewinąć – jest zaraz po „panelu bocznym” – powierzchnia obrazu!!! Jak nie ma to… nie jest Panasonic;)
 

candyboy

New member
OTAN funkcja "powierzchnia obrazu" jest dostępna tylko w trybie 16:9.Jeśli masz któryś z pozostałych nastawów proporcji obrazu to w menu ustawienia nie będzie widoczna zakładka "powierzchnia obrazu".
 

daweed

New member
Dzisiaj dotarl do mnie px80 i mam maly problem, jako ze nie jest to model dedykowany na polski rynek w pudelku brakuje instrukcji w naszym jezyku. Czy ktos zyczliwy moglby zarzucic linkiem do instrukcji, najlepiej w pdf.

Szukalem na panasonic polska ale nie znajduje mi instrukcji do pv80
 

Ryszards68

New member
candyboy napisał:
OTAN funkcja "powierzchnia obrazu" jest dostępna tylko w trybie 16:9.Jeśli masz któryś z pozostałych nastawów proporcji obrazu to w menu ustawienia nie będzie widoczna zakładka "powierzchnia obrazu".

Wg instrukcji obsługi jest też dostępna na "AUTO".
 

daweed

New member
Za chwilke zaczne zabawe z tv i mam pytanko, jaka jest roznica miedzy trybem dynamicznym i normalnym?
Który będzie lepszy przy docieraniu? Może jakiś inny?
Ta instrukcja która wydrukowałem jest bardzo skromna :)

edit:

ok doczytałem, że dynamiczny ma wyzszy kontrast.

mam pytanie odnosnie opcji panel boczny, nalezy ja ustawic podczas docierania?

-czy opcja 'powierzchnia obrazu' jest uzyteczna
-w jaki sposob pozbyc sie pasow z boku ekranu? przy uzyciu guzika po lewej stronie pilota?
 
Ostatnia edycja:

sittek

New member
bogdan_bronowice napisał:
Informacja do znalezienia ;)
Na brytyjskiej witrynie Panasonica dostępnych jest wiele różnorakich instrukcji. Należy w miarę dokładnie podać w wyszukiwarce model sprzętu - np. TH-42PV80. Akurat do linii PV80 dostępna jest instrukcja w języku polskim.
na rynku angielskim nie ma modelu PV80 . Jest tylko PX80 i instrukcja jest tylko w języku angielskim. A co do docierania plazm to też słyszałem opinię z serwisu Panasonica ,ze jest to przezytek i ...niepotrzebny stres.

jeszcze jedno zapytanie do braci forumowej:

Panowie, a czy ktos już z Was testował modele angielskie na polskich sygnałach. Chodzi mi oczywiście o Panasonica !
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

candyboy

New member
sittek napisał:
A co do docierania plazm to też słyszałem opinię z serwisu Panasonica ,ze jest to przezytek i ...niepotrzebny stres.
Mi to samo powiedzieli serwisanci panasonica że docieranie plazm mija się z jakim kolwiek sensem i że nic nie ma prawa się stać podczas normalnego oglądania zaraz po zakupie.

Mozna to sobie tłumaczyć na dwa sposoby:
-że przy obecnej 11 generacji plazmy panasa jest to już tak zaawansowana technologia że docieranie mija się z celem
-to taki chwyt marketingowy? mówią nam ze nie trzeba docierać plazm,że to juz przeżytek a ma to na celu zwiększyć zaufanie do marki i postawić firmę na jeszcze mocniejszej pozycji,może dlatego serwisanci tak mówią "nasze plazmy sa tak doskonałe że nie muszą państwo ich docierać"

Ja od wczoraj jestem póki co szczęśliwym posiadaczem TH-42PV80P i zdecydowałem się na docieranie plazmy.Tzn jak oglądam coś co mnie interesuje to sobie ustawiam wmiare normalne ustawienia żeby nie męczyc oczu kiepskim,ciemnym i rozciągniętym obrazem.Natomiast w czasie kiedy nie oglądam tv ( tak jak teraz ) plazma sobie chodzi ze zmniejszonymi nastawami i rozciągniętym obrazem.Może dla niektórych to będzie śmieszne ale ja należę do osób dbających o sprzęt.Jeśli wydałem na niego tyle kasy to chciałbym aby mi służył jak najdłużej.Więc docieranie na pewno nie zaszkodzi a te 200-300 godzin szybko zleci zakładając że tv chodzi włączony przez cały dzień.

BTW: zmagania piłkarzy na eurosporcieHD z N wyglądają obłędnie,obraz aż wciska w fotel:D
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Popieram Twoje ostrożne podejście. Co komu szkodzi podocierać. Ten spór będzie jeszcze trwał. Dopóki jednak miarodajne badania nie udowodnią, że problem wypalania się stałych obrazów został w plazmach sprowadzony do absolutnego minimum, lepiej dmuchać na zimne. Pamiętajcie, że każdy producent nadal ostrzega przed statycznymi obrazami.

ArtS :)
 

candyboy

New member
Zobaczcie że serwisanci twierdzą iż nie trzeba docierać plazmy a w instrukcji obsługi wyraźnie napisali żeby unikać zatrzymanych obrazów oraz że wskazane jest w takiej sytuacji ( zatrzymany obraz -np logo stacji )zmniejszenie kontrastu.Nie będe teraz dokładnie cytować instrukcji obsługi ale sedno sprawy jest takie jak napisałem.

Jeśli kogos stać na coroczna zmianę tv to owszem może sobie docieranie darować.Ale zapewne dla większości z nas zakup plazmy 42 cale to duży wydatek,sporo wylanego potu w pracy itp.Warto więc zrobić wszytko co tylko jest możliwe aby zapewnic naszym plazmą długie i bezkonfliktowe eksploatowanie.
 

daweed

New member
Tak wiem, juz sie z nia zaznajomilem.

Odnosnie telewizora, mam narazie analogowa kablowke i na ustawieniach ok 30% w trybie normalnym z zoom3 niektóre programy wyglądaja mizernie. Wczoraj obejżałem sobie mecz tak na 50% i auto, spodziewałem się, że będzie znacznie gorzej. Przy zbliżeniach obraz super, z dalszej kamery chłopki wydawały się troszeczke rozmazane ale było to coś zbliżonego do jakości niekórych divixów.

Mam pytanie, czy kiedy wlaczacie śnieg to pv80 tez po jakims czasie sie wylacza?
 

cozi

New member
cozi napisał:
Witam.

Podłączyłem komputer do telewizora kablem DVI - HDMI i nie moge ustawić prawidłowej rozdzielczości.
Karta graf ASUS GF7600.
Telewizor wykrywa rozdzielczość 1080p a z kompa puszczam 1280x720 i obraz jest dziwnie skalowany.

Niekt nie podłączał telewizora za pomocą kabla DVI-HDMI?
 

candyboy

New member
daweed napisał:
Mam pytanie, czy kiedy wlaczacie śnieg to pv80 tez po jakims czasie sie wylacza?
Wg instrukcji tv powinien się wyłączyć po 30min od braku sygnału ale nie sprawdzałem.

Rozumiem normalne docieranie plazmy ale puszczanie śniegu to chyba juz lekka przesada??

Ja dwa dni temu kupiłem plazmę i zdecydowałem się że będę ją docierał.Czyli mam zmniejszone nastawy obrazu na ok 30 % i rozciągnięty ekram tak żeby nie było widocznych żadnych stałych elementów obrazu.I w ten sposób plazma sobie chodzi cały dzień bez względu na to czy jestem w domu czy nie.Zależy mi na szybkim dotarciu i "ułożeniu" obrazu dlatego tv gra prawie 20 godz dziennie.Ale włączanie śniegu to już lekka przesada.Ludzie nie dajcie się zwariować.TH-42PV80 to nie jest technologia z przed 10 lat i nie przesadzajcie z tym śniegiem.Wydaje mi się że zmniejszone nastawy obrazu i rozciągnięcie wzupełności wystarczy aby dobrze dotrzeć plazmę.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Co się stanie gdy podczas Twojej nieobecności będą jakieś zakłócenia i nadawca przez pół dnia wyświetli obraz kontrolny "Przepraszamy za usterki"? ;p
 
Do góry