Panasonic seria PV80 i PV8

sittek

New member
muniek66 kalibracją nie poprawisz beznadziejnego sygnału :)
ja mam doskonały odbiór i nawet nie zamierzam na włase życzenie czegos psuć... Co do kalibracji w Panasonicu...Myslisz kolego,że chłopcy z Panasa przyznają się do tego,że fabrycznie ustawili coś nie tak ????? haha, dobre.
A co do burzy, piorunów i mitów greckich to nie qmam co co Ci chodzi?
jeśli sprzęt wyłączysz z prądu to będzie się zuzywał ??? obudowa czy bardziej nóżki:)
skleć pytanko jeszcze raz.
pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Raczej mit. Wyłączanie nie ma wpływu na zachowanie odbiornika. Włączanie może mieć, ale pewnie niewiele się różni od włączania poprzez pilota (wpływ tzw. stanów nieustalonych napięcia w pierwszych milisekundach). Nie martwiłbym się takimi rzeczami.

W telwizorach CRT było to nawet wskazane od czasu do czasu, gdyż rozmagnesowywało kineskop.

No i przepięcie podczas burzy może zdecydowanie więcej szkody uczynić, że tak po staropolsku się wyrażę. :)

ArtS :)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
No tak a co sądzicie o tym... kiedyś z kolegą rozważaliśmy taką sprawę odnośnie niebezpieczeństwa uszkodzenia sprżetów podłączonych do sieci energetycznej w bloku podczas burzy. Tak w skrócie chodziło o cały system zabezpieczeń, czyli zaczynając niejako od końca, bezpieczniki przy "naszym" mieszkaniu, następnie na klatce, przy bloku, potem przy transformatorze i już nie pamiętam do kąd tam doszliśmy, ale wynikało by z tego, że nie powinno być problemów w bloku, gdzie doprowadzany jest prąd kablem pod ziemią i po drodze jest jeszcze tyle zabezpieczeń, co wy na to?
 

cactus

New member
Obawiam się, ze problem może jednak byc.
W zeszłym roku niedaleko mnie była taka historia, ze piorun uderzył w jakąś rozdzielnie prądu (sorry jesli przekręcam nazwe, ale nie jestem elektrykiem:) i w okolicznych blokach popaliły się sprzęty podłaczone do prądu (telewizory, lodówki itd.).

Sam tego na własnej skórze nie doświadczyłem, ale wolę dmuchac na zimne i jak idzie burza to sprzęt odłączam (zarówno z prądu jak i instalacji antenowej).

A i to czasem nie wystarcza - jakieś 2 lata temu, mimo odłaczenia z prądu poszedł mi modem od kompa - impuls poszedł linią telefoniczną :)
 

otan

New member
Bez reklam
Dla świętego spokoju lepiej podłączyć urządzenia poprzez listwę przepięciową. Biorąc pod uwagę stan intalacji elektrycznych, odgromowych w naszych budynkach lepiej się samemu zabezpieczyć. Przepięciówki stosuje się też na instacji telefonicznej. Porządna listwa przepięciowa-impulsowa z system przeciw-zakłóceniowym z 5 wejściami kosztuje w granicach 60zł.
 

darcun

New member
Bez reklam
otan-

Czy mógłbyś podać jakieś bliższe namiary takiej listwy? /np.nazwę producenta/

muniek66-Odłączanie od sieci tv nie jest zalecane przez nadawców tv satelitarnych,ze względu na aktualizację oprogramowania dekoderów,które są aktualizowane w trakcie czuwania.
Wyłączanie w czasie burzy nie zaszkodzi telewizorowi./masz 100% pewności ,że nic się nie stanie/
 
Ostatnia edycja:

and2000

New member
Witam
Listwa może być pewnym zabezpieczeniem (choć nie bardzo wierzę żeby pomogła przy poważnym przepięciu) ale pod warunkiem, że będzie podłączona do gniazdka z przewodem ochronnym - tzw. gniazdko z bolcem- których zazwyczaj nie ma w pokojach. innym rozwiązanie jest wyposażenie rozdzielni elektrycznej w ochronniki przeciwprzepięciowe (robota dla elektryka)- dużo lepsze (i droższe ;)) zabezpieczenie wszytskich urządzeń w mieszkaniu.

Jeszcze co do "przerywanych linii": wczoraj oglądałem mecz Czechów z Turkami na Polsacie Sport Extra -i linie były jak rysowane w Paintcie. Dzisiaj oglądałem powtórkę na Polsacie Sport i linie były OK. Ten sam TV, ten sam dostawca (UPC). Wniosek: jakość sygnału to podstawa wszelkich "niedoskonałości" naszych Panasów.

I jeszce jedno- mecze są nadawane 16:9. ale gdy ustawię aspect na 16:9- u góry i dołu ekranu są czarne paski (daję auto i jest Ok)- na powtórce w Polsacie Sport tego efektu już nie ma. Oczywiście sygnały SD.
 
Ostatnia edycja:

sanchopan

Banned
APC ma takie - są też listwy od razu z wbudowanym UPSem w środku (najlepsze rozwiązanie).
Osobiście mam listwę APC bez UPSa - 99 zł chyba w MMarkt kosztowała. Te za 20 zł to szkoda gadać...
 

candyboy

New member
TH-42PV80P już u mnie

Więc i ja witam w gronie posiadaczy 42 cali panasa:) Kilka godzin temu odebrałem w domu "paczuszkę" z TH-42PV80P - panowie ze sklepu przywieźli tv,wnieśli i rozpakowali.Wszystko po dwóch telefonach i małych negocjacjach,żadnego logowania na stronie sklepu,żadnej zaliczki-poprostu słowna telefoniczna umowa:) Telewizor juz jest podłączony i zaczynam zabawe w konfiguracje,programowanie i ustawianie.Pomimo zapewnien serwisantów z Panasonica że docieranie plazmy to już przeszłość ja jednak poświęcę te 300h na to żeby nowy tv służył mi długo i bezproblemowo.Napewno nie zaszkodzi a może się przyczynic do poprawnej pracy w dalszym okresie.
Długo czytałem ten wątek,oglądałem tv w sklepach i zdecydowałem się na 42pv80p a czy to był trafny wybór to się okaże w trakcie użytkowania.Teraz to jest wszystko super ładne i fajne bo to długo wyczekana nowość.Na razie po dosłownie chwilowym zerknięciu na kanały HD z N-ki jestem pod wielkim wrażeniem.Natomiast w kwesti kablówki to nic nie dorówna mojemu philipsowi 29PT9521/12.Ale kupując nowy tv liczyłem się z tym że kablówka będzie odbierała słabiej niz na poprzednim wypasionym CRT.A co do kwesti 42" to dopiero jest wypas,oglądam go z odległości 2.4 m i nie wydaje mi się za wielki.Myślałem że przesiadka z 29 na 42 cale będzie szokująca ale nie.Super jest oglądac tak wielki ekran-sport,filmy czy kanały HD dopiero teraz nabiorą odpowiedniego smaku.Już się nie moge doczekać NHL w HD:D Pozdrawiam
 

darcun

New member
Bez reklam
otan-dzięki za informację.

ArtS007-Nie jestem pewien,czy dobrze kieruję swoje pytanie,ale Ty jesteś naszym "Aniołem stróżem" więc na pewno udzielisz mi odpowiedzi na następujące pytanie:"chcę przedłużyc na następny rok swoje członkowstwo w klubie /niebieski/, czy zasady są takie jak w roku ubiegłym?
 

otan

New member
Bez reklam
otan napisał:
Witam

Zauważyłem problem podczas oglądania kanałów: C + film, sport, Kino Polska, które przechodzą przez dekoder UPC . Lewa strona ekranu tuż przy samej ramce TV jest zawsze "postrzępiona" Pozostałe kanały niekodowane puszczone przez ten sam dekoder wyglądają ok. Tylko kanały kodowane szarpią lewą stronę ekranu na szerokości około 1cm.
Efekt ten widać również na lewym pasie przy zwężonym ekranie.
Spotkał się ktoś z użytkowników z takim zjawiskiem?
Dekoder UPC to "General Instrument" CFT 2100.

Pozdrawiam.

Nikt nie potrafi wyjasnić tego zjawiska?
 

otan

New member
Bez reklam
Nie ma takiej opcji - możliwości w ustawieniach dekodera.
Albo dekoder uszkodzony albo coś z sygnałem kodowanym nie tak.
Pozostałe kanały nie powodują tego efektu - poszarpania.
 
Do góry