Panasonic seria PV80 i PV8

speedefm1

New member
:)

Wydaliscie kilka tysiecy na telewizor i tylko czytam same narzekania. Siądźcie i cieszcie sie z zakupu wypasionego sprzetu. Naczytacie sie postów "mądrali" i szukacie dziury w całym. Pozdrawiam
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Post o tyle trafiony, że subiektywne wrażenia z oglądania tv są inne w przypadku, gdy zasiada się przed nim aby wyłapać niedoskonałości obrazu a zupełnie inne gdy chce się coś poprostu obejrzeć
I na zwykłym 14-to calowym ekranie telewizora crt można wyłapywać niedoskonałości wyświetlanego obrazu, jednak są pewne granice zasadności takiego postępowania ;)
 

muniek66

New member
Nie wiem jak innych ale akurat mnie poszarpane linie boiska wkurzaja. Kupilem tv przedwszystkim z mysla o ogladaniu sportu a tu male rozczarowanie. Byc moze po zmianie dekdera na HD ten problem zniknie, nie mniej jednak troche powatpiewam.
 

mark3k

New member
Podłączyłeś jakiś marnawy sygnał SD i oczekujesz cudów ???? Podłącz dobry cyfrowy sygnał HD i jeśli będzie kiepsko to dopiero biadol. Zastanawiam się tylko na jakim to cudownym sprzęcie oglądałeś wcześniem mecze (CRT 21" LG ?), skoro teraz tylko utyskiwania i narzekania. To jest odbiornik dostosowany do odbioru TV HD a, że przy okazji zupełnie przyzwoicie wyśletla obraz po przeskalowaniu sygnału SD do prawie HD to bardzo dobrze. I właśnie dlatego ja osobiście kupiłem ten TV a nie inny a broń Boże LCD i meczyki w pieknej plastelinie i mydełku.
Pozdrawiam.
PS: TV jest do oglądania treści, a nie do wyszukiwania wszystkich niedoskonałości sygnału Sd na ekranie 42" odbiornika HD.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
muniek66, w ustawieniach obrazu jest opcja P-NR, która powinna zredukować ten efekt ale kosztem delikatnego rozmycia obrazu. Coś za coś. Spróbuj różne ustawienia tej opcji.
Dużo też zależy, jak wspomniał mark3k, od jakości podanego do telewizora sygnału - w przypadku SD w zasadzie mowa o PAL czyli o sygnale o rozdzielczości 768x576 punktów jednak w praktyce to, co dociera do telewizora jest najróżniejszej jakości, czasami wręcz podłej.
 

sittek

New member
speedefm1 napisał:
Wydaliscie kilka tysiecy na telewizor i tylko czytam same narzekania...
o przepraszam bardzo ja nie narzekam, więc nie same
Poza tym z tą wypowiedzia jak najbardziej się zgadzam. W złym obrazie wina lezy przede wszystkim w beznadziejnym sygnale i podłej jakości nadawanego sygnału przez oparatorów. Sam odbiornik winiłbym ostatecznie. Poza tym jak czytam niektóre posty to czasami nóż mi się w kieszeni otwiera na te utyskiwania niedopieszczonych amatorów HD.
Ludzie !!! Cieszcie sie tym zakupem a jak macie kombinowac to z sygnałem a nie narzekać na zakupiony TV.
mark3k napisał:
Podłączyłeś jakiś marnawy sygnał SD i oczekujesz cudów ..
PS: TV jest do oglądania treści, a nie do wyszukiwania wszystkich niedoskonałości sygnału Sd na ekranie 42" odbiornika HD.
i z tym własnie zgadzam się o czym wczesniej pisałem.
jesli Wam malkontentom HD nie odpowiada obraz z meczów piłkarskich zapraszam na stadiony, jednakże tam można miec nie poszarpany obraz a.......twarzyczkę.
 

otan

New member
Bez reklam
speedefm1 napisał:
Wydaliscie kilka tysiecy na telewizor i tylko czytam same narzekania. Siądźcie i cieszcie sie z zakupu wypasionego sprzetu. Naczytacie sie postów "mądrali" i szukacie dziury w całym. Pozdrawiam

Witam.

Widocznie nie wszystko czytasz.:confused: Zdecydowanie więcej wypowiedzi jest jak najbardziej pozytywnych.
Panasonic PV/X80 jest SUPER udanym modelem i dobrze wypasionym w którym trudno doszukać się wad!:-D
W relacji ceny do oferowanej jakości i wyposażenia moim zdaniem Panasonic nie ma konkurencji na rynku TV. 8)
Szkoda że nie wprowadzili na rynek modelu 50PV80.
Dużo wypowiedzi typu "narzekających" związanych jest jak sądzę z niewiedzą lub brakiem dostatecznej wiedzy. Na super obraz z TV składa się wiele różnych czynników i niekoniecznie zwiazanych z samym TV :
1) Jakość sygału antenowego dostarczanego do TV.
2) Stan i jakość kabli połączeniowych oraz urzadzeń podpiętych do TV.
3) Warunki użytkowania TV (pomiesczenie,odległość, oświetlenie itd)
4) Dokładne zapoznanie się z możliwościami nastawów i zasadami działania poszczególnych funkcji TV - instrukcja obsługi z płytki CD.
Forum HDTV jest kopalnią wiedzy. Jak ją wykorzystamy zależy już tylko od nas. Narzekających czy szukających dziury w całym bym nie potępiał ale traktował z przymrużeniem oka ;)

Pozdrawiam
 

sittek

New member
otan jak Cię nie lubiłem(chyba)tak teraz lubię, gdyż gadasz mądrze i spójnie :)

Ten post należałoby umieścić na początku każdego wątku dotyczącego każdego sprzętu telewizyjnego na tym forum (nie tylko Panasonica).
Uniknęlibyśmy wiele nieporozumień i mylnych opinii na temat sprzętu.
 

qwert

New member
" TV jest do oglądania treści, a nie do wyszukiwania wszystkich niedoskonałości sygnału Sd na ekranie 42" odbiornika HD.[/QUOTE]"

Dokładnie nic dodać nic ująć !!!
 

muniek66

New member
Bardzo przepraszam wszystkich tych ktorych zdenerwowalem moim narzekaniem i zrzedzeniem. Ogolnie telewizor jest swietny ale akurat przyczepilem sie tych "poszarpanych linii" z czasem sie pewnie przyzwyczaje. Kierowalem sie tez poniekad opinia z konkurencyjnego forum ze to najprawdopodobniej wina tv (wyczytalem ze jest slaba konwersja sygnału z interlace na progressive.). Chcialem poprostu wiedziec czy to jest standard czy tez sa telewizory na ktorych ten efekt jest eliminowany. Zreszta koncze moje wywody bo i tak jałowa dyskusja do niczego nie doprowadzi.

Pozdrawiam
 

krzyno

New member
Na to mamy oficjale info od UKE na temat standartu telewizji cyfrowej jaki zagości w RP.
Oto Info ze str. Telepolis.pl, na której zamieszczono tekst od UKE.

Wymagania dla odbiorników telewizji cyfrowej

Minister Infrastruktury określi wymagania techniczne i eksploatacyjne dla urządzeń konsumenckich służących do odbioru cyfrowych naziemnych transmisji telewizyjnych.

Prezes UKE informuje, że w Ministerstwie Infrastruktury dobiegają końca prace nad rozporządzeniem w sprawie wymagań technicznych i eksploatacyjnych dla urządzeń konsumenckich służących do odbioru cyfrowych naziemnych transmisji telewizyjnych.

Jako podstawowe wymagania przyjęto parametry odbiornika telewizji cyfrowej zdefiniowanego przez Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych jako: 25 Hz H.264/AVC HDTV video, MPEG-2 Layer 2 and E-AC-3 audio, for a Baseline IRD able to decode up to 1920 x 1080 interlaced 25 Hz video pictures or 1280 x 720 progressive 50 Hz video pictures.

Projekt rozporządzenia był wstępnie konsultowany z nadawcami i odzwierciedla ich plany w kwestii parametrów nadawanego sygnału w systemie naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T.

Wspomniany dokument stanowi ważną wskazówkę dla konsumentów, którzy przy zakupie telewizyjnego sprzętu odbiorczego powinni zwracać uwagę, czy dany odbiornik DVB-T lub telewizor ze zintegrowanym tunerem DVB-T jest w stanie poprawnie odtwarzać obraz jakości HD zakodowany zgodnie ze standardem MPEG-4 (H.264/AVC) oraz dźwięk wielokanałowy zakodowany zgodnie ze standardem dolby digital plus (E-AC-3).

Posiadacze telewizorów szerokoekranowych lub odbiorników ze zintegrowanym dekoderem DVB-T/MPEG-2 (ze slotem CI), w celu umożliwienia odbioru programów zakodowanych w MPEG-4 będą musieli zakupić moduł transkodujący z MPEG-4 na MPEG-2. (LuiN)

źródło: UKE

oto str. z tym tekstem
http://telepolis.pl/news.php?id=11652

ja osobiście jestem zadowolony z 42PX80, a że tuner DVB-T mi się nie przyda, wydałem 50 zł na niego bo taka była różnica między PV a PX w czasie kiedy kupowałem panaska. Więc nie jest to jakiś dramat.
 

filip128

New member
No właśnie - jak to jest z tymi cenami PV i PX? Aktualnie w wielu sklepach internetowych PX jest tańsze (czasami sporo) od PV. Czemu tak jest?
pzdr
 

Zymek

New member
Proszę nie cytować poprzednika. ArtS :)

Kolega nieco przesadził.Ceny są raczej porównywalne,nieraz na stronie wyszukiwarki podają ceny które są w rzeczywistosci wyższe o kilkadziesiat zł po wejsciu na strone sklepu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

filip128

New member
Jeżli prywatny import to co z gwarancją? Czy w związku z tym nie jest ryzykowne kupowanie PX. I jeśli tak, to czemu PV nikt nie sprowadza w ten sposób - wnioskuję to po cenach.
 

otan

New member
Bez reklam
:hmm: Jesli bardzo się interesujesz modelem PX to na forum Panasonica jest dość dużo na ten temat. Czytaj kilka wątków niżej.
 

otan

New member
Bez reklam
42PX80E - problem z odbiorem kodowanych kanałów C+

Witam

Zauważyłem problem podczas oglądania kanałów: C + film, sport, Kino Polska, które przechodzą przez dekoder UPC . Lewa strona ekranu tuż przy samej ramce TV jest zawsze "postrzępiona" Pozostałe kanały niekodowane puszczone przez ten sam dekoder wyglądają ok. Tylko kanały kodowane szarpią lewą stronę ekranu na szerokości około 1cm.
Efekt ten widać również na lewym pasie przy zwężonym ekranie.
Spotkał się ktoś z użytkowników z takim zjawiskiem?
Dekoder UPC to "General Instrument" CFT 2100.

Pozdrawiam.
 

kacy21

Member
ArtS007 napisał:
PX, to nierzadko prywatny import z Niemiec, więc cena może by niższa ze względu omijanie opłat.

ArtS :)
Odkąd jestesmy w Unii nie ma co omijać, bo po prostu nie ma żadnych opłat z tytułu importu czegokolwiek z Niemiec czy jakiegokolwiek innego kraju należącego do EU ani ograniczeń(oprócz pewnych towarów, ale to osobna historia).Tam jest po prostu taniej, bo niższy jest VAT a i marże sprzedawców też są zazwyczaj niższe.I ZAWSZE można sporo utargować.Wiem z doświadczenia, bo wszystko ze sprzętu w domu mam z Niemiec.Kiedyś kupowałem TV Panasonica TX-32PF10F.U nas kosztował 14000 zł-tam 4000 DM(wtedy ok.8000 zł), a kupiłem za 6020 zł.Normalnie powinien w Polsce kosztować po naliczeniu cła,podatku akcyzowego i VAT około 10000 zł (gdyby był kupiony po cenie którą ja zapłaciłem a wiadomo,że Panasonic Polska sprowadzał towar po cenach producenta-wiem co piszę-byłem celnikiem).To znaczy , że naprawdę jego koszt to ~ 8000 zł.A kosztował 14000 zł.Różnica to marże różnych pośredników i handlowców.
 

candyboy

New member
Witam wszystkich.To mój pierwszy post więc zaczne od głośnego CZEŚĆ :)

Od dawna śledzę wątek o TH-42PV80,oglądałem go w sklepie jak grał i jestem zdecydowany kupić go w ciągu kilku najbliższych dni.Doradzcie mi proszę jakiś tani i pewny sklep gdzie mogę zamówić tego panasa.

Przeglądając oferty na cenowo.pl najniższe ceny mają:
* digitalo.pl - 3249 pln
* rtvmedia.pl - 3285 pln

Ciekaw jestem Waszych opini o wspomnianych sklepach,czy są wiarygodni i żetelni.A może są jakies inne równie tanie sklepy które sprawdziliści i możecie je śmiało polecić?Będę wdzięczny za porady odnośnie sklepów w których warto dokonać zakupu.
 

mark3k

New member
Zadzwoń do rtvmedia i zapytaj o model (PV na stronie, PX do wyrwania) i gwarancję. Import prywat, czas oczekiawnia ok 1 tydzień. Porażka.
 
Do góry