Panasonic seria PV80 i PV8

darcun

New member
Bez reklam
broda1725
Już od jakiegoś czasu na ten temat wiele napisano.Dzisiaj wiele się wyjaśniło.
Myślę,że docieranie jest czynnością na wszelki wypadek./Nie zaszkodzi/.
 

Curry_

New member
mógłby mi ktoś pomóc w kwestii tego białego ekranu przy podłączeniu kompa przez D-sub?! na prawde zależy mi na czasie. kilka postów wyżej opisałem problem.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Eeee tam strasznie przesadzacie z tym trybem na docieranie i tak ważniejsze są ustawienia które się zmniejsza, wyłączenie polepszaczy.... płaczecie jak baby że zrobiliście błąd i na ECo, a co wypaliło się wam coś i tak się mówi, że w PV 80 to taka niemal tylko formalność, a co do tego systemu z ECO, to powiedzcie mi gdzie w PV80 jest czujnik tej jasności pomieszczenia?
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Czujnik systemu C.A.T.S. (Contrast Automatic Tracking System) znajduje się odrobinę na prawo powyżej diody zasilania, bezpośrednio nad odbiornikiem sygnałów pilota zdalnego sterowania - strona 8 instrukcji obsługi.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Dobra docieranie wyjasnione ale pozostaje kwestia tych 100Hz jest w tym modelu (PV8 czy PV80) już niebolą oczy jak przy zwykłym CRT?
 

Ryszards68

New member
100 Hz!

Po raz kolejny – tak, te plazmy mają 100 HZ (jest to m.in umieszczone na nalepce po prawej stronie matrycy a w menu można przełączyć pomiędzy 100 a 50 HZ). Jeszcze co do docierania – niech każdy robi jak uważa – jeśli komuś odpowiada oglądanie na 30% /Kinowy to niech sobie ogląda coś takiego (może to nawet lepiej bo nie widzi green ghost, ba, w ogóle niewiele wtedy widać), telewizor kupiłem dla swojej przyjemności i nie może to On mną zawładnąć. Moje nastawienia umieściłem gdzieś powyżej i jeśli po 350 godzinach nic się nie wypaliło to uważam, że proces „docierania” przebiegł pomyślnie. Ostrożność niektórych forumowiczów wydaje mi się czasem zabawna np. kupno plazmy w maju / przewiezienie do mieszkania / odczekanie 3 godzin aby nabrała właściwej temperatury??? Czy ktoś tu coś źle zrozumiał czy to ja jestem taki odważny? :roll: Aha – pierwszą rzeczą po odpaleniu w moim przypadku było zerwanie tej pięknej naklejki. Pozdrowienia
 
Ostatnia edycja:

uQuad

New member
Moze sie ktos 'dokladnie' przyjrzec pv80 i powiedziec jak wyglada na nim ruch obiektow w pierwszym planie na statycznym planie? Mam Sama A451 i denerwuje mnie ta utrata ostrosci i skokowosc przesuwanego obiektu. Najlepiej by bylo popatrzec z blizszej odleglosci na twarz czlowieka - tylko tak aby nie byla calkiem blisko kamery.
 

mark3k

New member
uQuad napisał

Niestety muszę Cię zmartwić. Samsung tak ma. Przy szybkim ruchu kamerę na twarzach robi się mydło i dodatkowo obwódka konturów z pikselozy. Wyłącz polepszacze i trochę powinno pomuc.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Pobrałem sobie dziś instrukcję do Panasa PV80 i rzeczywiście. Geniusze z Panasonika nazwali tryb dostosowujący do warunków oświetlenia ECO. Możliwe, że większość użytkowników ustawia swoje słoneczka na tryb dzienny i nic nie zmienia w ustawieniach wieczorem, stąd oszczędność energii, ale i tak jest to moim zdaniem nazwa mylna. Sensowniej było taki tryb nazwać Smart, czy jakoś tak, a nie wprowadzać kogoś, kto nie widział instrukcji w błąd.

Co do 100 Hz i ewentualnego wpływu na zmęczenie wzroku, to należy pamiętać, że w plaźmie mamy do czynienia z dwoma rodzajami migotania. Pierwszy związany jest z szybkością odświeżania obrazu i tu technologia 100 Hz bardzo pomaga. Jednak sama zasada działania ekranów plazmowych opiera się na sterowaniu jasnością poprzez zmianę częstotliwości wyładowań gazu. Teoretycznie jest to dla oka niewidoczne, ale nasz mózg, to wielka tajemnica i mogą być osoby, które podświadomie źle reagują na to migotanie.

Z praktyki powiem tyle, że osobiście widzę na monitorach komputerowych CRT migotanie poniżej 85 Hz i to podświadomie (zboczenie zawodowe). Znajoma ma plazmę bez 100 Hz i ona (plazma oczywiście) mnie nie męczy. Migotanie widoczne jest najbardziej na statycznych, jasnych powierzchniach, a tego w kinie nie ma zbyt wiele. Nie zauważyłem więc jakiegoś dyskomfortu. A ogląda mi się lepiej, niż wcześniej na LCD, które za bardzo świeciło po oczach.

ArtS :)
 

uQuad

New member
Z wszystkich zrodel tak mam, nawet X360. Polepszacze wylaczone. Kurde chyba wtopilem z tym tv.. znaczy na panasie plynnosc jak na crt?
 

cozi

New member
Zakup 42PV80

Witam Szanownych Forumowiczów

Przede wszystkim serdeczne podziękowania wszystkim którzy współtworzą owy wątek.
Od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem 42PV80 i bardzo z tego powodu jestem zadowolony.
Zakup telewizora planowałem od kilku tygodni ja nie miesięcy.
Większość czasu zastanawiałem sie na telewizorem LCD ale po przeczytaniu tego wątku i wielu innych na tym forum podjąłem słuszną decyzje.
Telewizor podpięty do n-ki przez HDMI, componentem do DVD oraz kablem D-SUB do laptopa.
Na każdym sygnale obraz jest rewelacyjny.
Parametry ustawiłem na ok 40% w trybie normal aby sie "po docierał" :)
Zauważyłem jak na razie jedną dziwną sytuację mianowicie gdy włączam odbiornik to gdy włączony nbox zawiesza sie dekoder n-ki i pozostaje tylko go wyłączyć z sieci :(
Po dłuższym czasie użytkowania podziele sie szczegółowymi wrażeniami.

Pozdrawiam wszystkich.
 

yazoo22

New member
Chetnie poczytam o doswiadczeniach kolegi, szczegolnie ze planuje zakup tego tv oraz uzywanie go w dokladnie takiej samej konfiguracji (n-ka, lapek po d-sub). Wszystkie spostrzezenia beda bardzo pomocne.

Caly czas jednak zastanawiam sie nad pv8, poniewaz po analizie tego forum wnioskuje ze przy 3,5 m i 37' chyba razczej nie bedzie widac roznicy miedzy obrazem pv80 a pv8 a pozostale parametry mi odpowiadaja.
Skoro nie widac roznicy to po co przeplacac 600 zł.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
Geniusze z Panasonika nazwali tryb dostosowujący do warunków oświetlenia ECO.
Pewnie nie będzie to zbyt poprawne z punktu widzenia języka angielskiego ale może skrót pochodzi od czegoś w typie "Eye COnditioner" albo "Eye Condition Optimizer" ;)

ArtS007 napisał:
osobiście widzę na monitorach komputerowych CRT migotanie poniżej 85 Hz i to podświadomie
Co to znaczy, że widzisz podświadomie? Widzisz lub nie - to trochę tak jak ze stanem błogosławionym, nie można być trochę w ciąży :)
Ciekawe jest też to jak rozwijały się techniki związane z wyświetlaniem obrazu. Kiedyś wprowadzono monitory i karty graficzne radzące sobie z sygnałem 72Hz i miało to niwelować efekt migotania obrazu. Następnie pojawił się tryb 75Hz i miało być wyśmienicie. Później 85Hz miało gwarantować brak migotania. Wreszcie 100Hz miało zostać remedium na wszelkie bolączki związane z migotaniem obrazu. Ciekawe dlaczego producenci zaczęli teraz wypuszczać telewizory wspierające 120Hz :cool:

yazoo22
pv8 nie ma zdaje się złącza d-sub
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Mam jeszcze jedno pytanie czy te smużenie ( klatkowanie ) i green ghosting jest widoczny aż tak na X360 i filmach typu Divx?
 

lolek1804

New member
muniek66 napisał:
A co z odtwarzaniem HD-1080i, jest duza roznica w stosunku do telewizorow z Full HD??


compton napisał:
Witam,
Panowie - napiszcie proszę, czy nowe plazmy PV80 wyświetlają obraz HD w trybie bez overscanu?
Wiem, że plazmy te nie są FullHD, ale np. 37PV80 posiada panel o 720 liniach, czy jak podłączy się sygnał 720p, to czy wyświetli pełną klatkę, czy coś poobcina po bokach i u góry?
P.S. plazma Samsunga Q91 ma tryb obrazu bez overscanu i muszę przyznać, że jest duża różnica w stosunku do standardowego trybu 16/9 (w którym obcina za dużo obrazu).
Pozdro

Przylanczam sie do pytan.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
bogdan_bronowice napisał:
Pewnie nie będzie to zbyt poprawne z punktu widzenia języka angielskiego ale może skrót pochodzi od czegoś w typie "Eye COnditioner" albo "Eye Condition Optimizer" ;)

Dobre :)

bogdan_bronowice napisał:
Co to znaczy, że widzisz podświadomie? Widzisz lub nie - to trochę tak jak ze stanem błogosławionym, nie można być trochę w ciąży :)
Chyba chciałem użyć czegoś w rodzaju bezwiednie.

Migotanie jest tym uciążliwsze, im większa jest przekątna ekranu. Istotna jest również bezwładność ekranu. Starsze monitory CRT miały sporą bezwładność, nowsze - mniejszą, stąd pewnie i te osiągi w Hz są konieczne.

ArtS :)
 

majestic

New member
uQuad napisał:
Z wszystkich zrodel tak mam, nawet X360. Polepszacze wylaczone. Kurde chyba wtopilem z tym tv.. znaczy na panasie plynnosc jak na crt?
U mnie na 42PV80 również obraz nie należy do najpłynniejszych. W bardziej dynamicznych scenach ludzie lub obiekty poruszające się po ekranie "wleką" za sobą klatkę obrazu. Zauważyłem, że intensywność tego zjawiska zależy w dużym stopniu od jakości przekazu tv. Na dobrej jakości przekazach np. niektórych programach TVN jest to praktycznie niezauważalne, natomiast w przypadku słabej jakości programów np. wczorajszy kabaret na TVP2 po 20.00, było to bardzo widoczne, np. przy przejeżdzaniu kamerą po publiczności obraz był szarpany.
Również mam X360, i o ile w przypadku oglądania tv czy filmów można to zauważyć tylko co jakiś czas w szybkich scenach, to już w przypadku gier FPS na konsoli jest to denerwujące.
Kilku użytkowników już wspominało o tym zjawisku w innych wątkach. Ja osobiście testowałem pod tym kątem także 37PV8 u brata i wygląda to tak samo jak u mnie.
Wydaje mi się jednak, że dużą rolę odgrywa tutaj różna percepcja ludzi. Jednego będzie to denerwować, drugi powie: "Bzdura, wszystko jest super".
 
Ostatnia edycja:

pawelll

Member
bogdan_bronowice napisał:
Ciekawe dlaczego producenci zaczęli teraz wypuszczać telewizory wspierające 120Hz :cool:
Jako odpowiednik 100Hz dla rynku "60Hzowego" czyli np. USA.

A propos regulacji kontrastu przy zmianach oświetlenia zewnętrznego. Kilkanaście lat temu chyba Sony (a może Panasonic) ogłosił wprowadzenie rewelacyjnego, nowoczesnego systemu (chyba pod nazwą Cat Eye) zmieniającego kontarast przy zmianach oświetlenia. Byłoby OK, gdyby nie to, że taki system miał polski TV Opal z lat 60tych :). Fotorezystor wpięty w obwód siatki lampy (jeśli ktoś pamięta co to były lampy elektronowe).
 
Do góry