Panasonic seria PV80 i PV8

compton

New member
PV80 bez overscanu

Witam,
Panowie - napiszcie proszę, czy nowe plazmy PV80 wyświetlają obraz HD w trybie bez overscanu?
Wiem, że plazmy te nie są FullHD, ale np. 37PV80 posiada panel o 720 liniach, czy jak podłączy się sygnał 720p, to czy wyświetli pełną klatkę, czy coś poobcina po bokach i u góry?
P.S. plazma Samsunga Q91 ma tryb obrazu bez overscanu i muszę przyznać, że jest duża różnica w stosunku do standardowego trybu 16/9 (w którym obcina za dużo obrazu).
Pozdro
 

otan

New member
Bez reklam
Ryszards68] Witam, ja docierałem na „normalnym” i ustawienia na 50% „polepszacze” na minimum i nic się nie wypaliło. Bez paniki, ustawienia na 30% to lekka przesada? Dodam, że po okresie docierania zwiększyłem niektóre ustawienia (jaskrawość, kontrast) na około 70%. Pewnie to kwestia indywidualnych upodobań, ale moim zdaniem ustawienia na 50% są optymalne. Naturalnie oglądam bez „czarnych pasów” – obraz zawsze na pełną wysokość matrycy, często na zoom1 by pozbyć się loga stacji (nigdy nie oglądam obrazu 3:4 rozciągniętego sztucznie na cały ekran, wolę ustawienie z obciętą górą/dołem na zoom).

Z takimi nastawami trudno jest mówić o docieraniu matrycy.

bogdan_bronowice masz 100% racji co do trybu ECO.
 

chorwat076

New member
Rozmiar kartonu - 50" - Panasonic

Napiszcie, bardzo proszę, jaki rozmiar ma karton po Panasonicu 50PV8 bo nie mogę tego znaleźć na innych forach, choć jeśli dobrze pamiętam to już gdzieś widziałem te rozmiary.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
 

darcun

New member
Bez reklam
c.d. jaki tryb obrazu przy docieraniu plazmy?

No i masz babo placek.I znowu ile głosów,tyle opinii.
Nadal nie jestem pewien czy "ECO",normalny,kinowy?
Faktycznie,że tryb "eco" automatycznie się dostosowuje do warunków oświetleniowych.No to w takim razie nie jest to tryb oszczędzający panel na dotarciu."Kinowy"-to chyba w nocy bez światła."Normalny" -no to gdzie tu oszczędzanie panelu?
Przydały by się opinie na ten temat osób posiadających doświadczenie teoretyczne i praktyczne.
Myślę ,że ten apel/na pewno bardzo wielu posiadaczy plazm /nie przejdzie bez echa.
P r o s i m y !!!
 

Tomek_Waz

New member
Ja docierałem na ustawieniach ok 30% na normalu przez dwa dni, później stwierdziłem że nie dam się zwariować i oglądałem na normal - ustawienia fabryczne-zresztą tak oglądam do tej pory, i nic nie jest wypalone a przez pierwszy miesiąc to plazma dostała w tyłek bo miałem noge złamaną i oglądałem non stop
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Darcun, wielce sympatyczny, ale też pełen wątpliwości z Ciebie człowiek. Docierać należy na możliwie najniższych ustawieniach świecenia. Więc chyba najbardziej sensownym rozwiązaniem będzie Eco.

ArtS :)
 

majestic

New member
Witam
Tryb Eco NIE JEST najbardziej sensownym rozwiązaniem w trakcie docierania plazmy. Tak jak pisał wcześniej bogdan_bronowice w trybie Eco tv pracuje z włączonym systemem C.A.T.S., który automatycznie dostosowuje ustawienia obrazu do warunków oświetlenia, więc przy bardziej intensywnym świetle dziennym matryca pracuje na ustawieniach zbliżonych do trybu dynamicznego, co raczej nie sprzyja właściwemu docieraniu plazmy. Oczywiście w trybie Eco też można zjechać ustawienia do niskiego poziomu i w dzień będzie OK ale już wieczorem system C.A.T.S. spowoduje brak jakiegokolwiek komfortu oglądania tv. Nazwa trybu Eco raczej odnosi się do ekonomiczności w kontekście oszczędzania prądu a nie w kontekście oszczędzania matrycy, bo jak wiadomo im jaśniej plazma świeci tym więcej prądu pobiera.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

darcun

New member
Bez reklam
ArtS007

Witam!

Serdeczne dzięki za komplement,na który nie zasłużyłem.
Ja też tak myślałem,że Eco to będzie ten właściwy tryb. Z tropu zbił mnie "bogdan_bronowice" i "otan".Twoja rada,jak zwykle cenna pozwoli na spokojne "docieranie" plazmy.
Jeszcze raz serdecznie dziękuję za okazaną pomoc.
Pozdrawiam!
 

kri99

New member
No to pojawiły się wątpiwości co do docierania :
Dzięki temu formum kupiłem 42PV80 i dzieki temu forum docieram w trybie ECO :( - ślepo uwierzyłem w to co przeczytałem.
W tej chwili mam 200 godzin , dopiero dziś sprawdziłem co to jest tryb ECO :( -- w sumie moja wina ( ale było tak wiele postów aby docierać w ECO że nie analizowałem tego)
TV mam naprzeciw okna i często świeci słońce - a więc TV pracuje na maxa !!!
No trudno - dziś przełączyłem na NORMALNY i pozostałe 100h będzie tak pracował.
Co prawda nie mam żadnych powidoków itp . (oraz w tym modelu teoretycznie docieranie nie jest potrzebne) ale zawsze szkoda - lepiej byloby docierać przy optymalnych warunkach.


Arts możesz to rozwinąć ? bo kłóci się to z moimi spostrzeżeniami
ArtS007 napisał:
Docierać należy na możliwie najniższych ustawieniach świecenia. Więc chyba najbardziej sensownym rozwiązaniem będzie Eco.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

majestic

New member
darcun napisał:
ArtS007

Ja też tak myślałem,że Eco to będzie ten właściwy tryb. Z tropu zbił mnie "bogdan_bronowice" i "otan".Twoja rada,jak zwykle cenna pozwoli na spokojne "docieranie" plazmy.
Darcun
Być może przeoczyłeś mój post powyżej. Tryb Eco nie jest dobrym rozwiązeniem w trakcie docierania plazmy

ArtS007
Z całym szacunkiem dla Twojego dorobku na tym forum, ale jest to pierwszy raz, w którym nie masz racji (czytałem wiele Twoich wypowiedzi) :)

pozdrawiam
 

kri99

New member
majestic napisał:
Darcun
Być może przeoczyłeś mój post powyżej. Tryb Eco nie jest dobrym rozwiązeniem w trakcie docierania plazmy

pozdrawiam

Przed chwilą sprawdziłem -- świeci ładne słoneczko -- w trybie ECO obraz podobny jak w DYNAMICZNYM -- a ja przez 200 godzin tak męczyłem echhhhhh żal
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Muszę z całą pokorą przyznać, że moje przypuszczenie o sensowności wykorzystania trybu Eco przy docieraniu nie brały pod uwagę opcji CATS. :(

Jak widać, nie tylko ja wpadłem w tę zasadzkę. Już teraz będę wiedział. I nie jest to pierwszy raz, gdy nie miałem (przynajmniej do końca) racji. Nie ma na tym świecie ludzi nieomylnych, choć wielu uważa że są (oni sami ;) ).

ArtS :)
 

broda1725

New member
Bez reklam
A ja mam pyatnie bo zastanawiam sie nad kupnem plazymy PV8, PV80 w 40" lub LCD i już yłem prawie pewny ale doczytałem że plazmy męczą oczy jak przy starych CRTkach czy ten model ma 100Hz?
 

darcun

New member
Bez reklam
Mam w tej chwili przepracowane 60 godzin.
Od tego momentu ustawiłem na tryb "normalny "obniżając parametry jasność,ostrość,kontrast ca 40% może trochę mniej i wyłączyłem ulepszacze.Balans bieli ustawiłem na "normalny".

Cieszę się,że swoim pytaniem "jaki stosować tryb" pośrednio przyczyniłem się do wyjaśnienia tej wątpliwości.

broda 1725
Tak, ma 100Hz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Curry_

New member
Witam!

kupiłem dziś sobie plazmę Panasonica th-42pv80p. zadowolony podłączyłem pod kablówkę, wszysko gra. OK! teraz kolej na komputer. i tu pojawiły się schody.

po podłączeniu komputera na ekranie nic nie było tylko był cały biały. i nie jest to problem sygnału bo... (!) jak jest podpis na plaźmie jaki program jest właczony ( w tym przypadku program "PC") to w miejscu gdzie jest ta ikonka i jest innego koloru niż biały widać to co powinno być wyświetlone na ekranie. jedna z ikon pulpitu akurat. jak ruszam kursorem koło tej ikony to też wszysko widać.

tak jak by był ekran przykryty prześcieradłem a w tym miejscu gdzie jest znaczek PC prześwitywał. nie jest to problem kabla bo sprawdzałem 3 różne. nie jest to problem kompa bo sprawdzałem 2 różne. więc czego to problem?! dzisiaj kupiłem i mam tydzień czasu na ewentualną wymianę na inny model. co mam zrobić?!

acha! komputer podłączony jest przez gniazdo D-Sub.

Proszę o pomoc!
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Na to pytanie nie ma dobrej odpowiedzi. Zresztą samo pytanie powtarzane jest bez przerwy, od kiedy czytam to forum. Ile razy można jeszcze pytać o to samo? Wszyscy, jak tu czytamy i piszemy, zastanawiamy się nad sensownością docierania. Ale nikt nie odważy się powiedzieć jednoznacznie: nie, docieranie nie ma sensu. A skoro tak, to dlaczego nie podocierać. Nie jest nowiną, że komórki plazmowe muszą się "poukładać" i że dzieje się to w początkowej fazie ich użytkowania. Jak więc widać, coś na rzeczy jest. Jeśli uważasz, że sens docierania jest wątpliwy, nie docieraj. Drążenie w nieskończoność tego zagadnienia, na które - podkreślam - nikt nie ma jednoznacznej odpowiedzi jest moim zdaniem stratą czasu. To trochę tak, jak z dziewczynami. Jedni lubią blondynki, drudzy lubią brunetki, jedni niskie, inni wysokie. Czy ktoś się zastanawiał nad wiarygodnym wyjaśnieniem tej kwestii?

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

sosna

New member
Nie wiem jak u innych, ale ja "docieram" (to za wielkie słowa;), po prostu tak se ustawiłem) na trybie Eco i zjechane nastawy na 50% i zgadnijcie co ???? NIC SIĘ NIE DZIEJE !!!! Zenek miał docieranie na trybie Normal z nastawami 50% i TEŻ SIĘ NIC NIE DZIEJE, Heniek ma docieranie w trybie Kinowy z nastawami 50% i NIESAMOWITE ALE NIC SIĘ NIE DZIEJE :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ludzie, to prawie jak z łańcuszkiem szczęścia, zrobisz tak czy owak i tak nic się nie dzieje....

Przy odrobinie szczęścia "docieranie" czy oglądanie po prostu na umiarkowanych nastawach (poza trybem Dynamicznym, który wypala oczy) pozwoli na prawidłowe dotarcie się plazmy. Każdy może sobie poczytać i sam "opracować" system docierania lub po prostu posłuchać czyjeś sugestii i zachowując rozsądek nie zrobi krzywdy swej plazmie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry