Panasonic seria PV80 i PV8

Sochanus

New member
no to kicha bo albo mi się klepki w muzgu skleily albo juz sam nie wiem testowalem wszystkie rozdzielczosci i nie da rady tego dobrze ustawic. Dobre by bylo gdyby sie wypowiedzial ktos kto ma ustawione i smiga.
 

mark3k

New member
Sochanus napisał:
Przeglądalem forum, jako ....

Dane TV i wszystko chyba jesne.
Telewizor Plazmowy 42" Panasonic TH-42PV80
Telewizor plazmowy serii "VIERA" - 42 cale
Rozdzielczość: 1024 x 768 (HD)
Dostępne standardy obrazu
525 (480)/60i, 525 (480)/60p, 625 (576)/50i, 625 (576)/50p, 750 (720)/50p, 750 (720)/60p,1125 (1080)/50i, 1125 (1080)/60i, 1125 (1080)/24p (HDMI wyłącznie), 1125 (1080)/50p (HDMI wyłącznie), 1125 (1080)/60p (HDMI wyłącznie)
 
Ostatnia edycja:

azhun

New member
@Sochanus
A nie wystarczy na kompie ustawić 1024x768 i po podpięciu do tv rozciągać obraz w pionie aż będzie ok i zapisać sobie profil wyświetlania w lapku. I potem po podpięciu do tv ustawiać ten profil.
 

Sochanus

New member
Oto fotki jak to u mnie wygląda. Niby 1024na768 wypełnia cały ekran jednak proporcje na nim sa zachwiane. A jak widać 1280na768 wygląda jak wygląda :). Prubowałem z profilami ale :( jakoś mi nie idzie...
 

Attachments

  • 1280na768.jpg
    1280na768.jpg
    74,7 KB · Wyś: 442
  • 1024na768.jpg
    1024na768.jpg
    70,8 KB · Wyś: 415

azhun

New member
Ciężko mi na sucho zgadywać odnośnie ustawień rozdziałki. Dopiero czekam na swojego panasa. Ale myślę, że idzie sobie dograć obraz żeby było ok. Ja mam u siebie w lapie radka 2600hd więc jak ktoś z was ma doświadczenie z podobnym proszę o opinię.
Jeszcze poproszę o wymiary pudła od panasa 42''. Odbieram osobiście więc dobrze byłoby wziąć odpowiednie auto :)
 
Jak poprawić jakość odbioru z tunera z wyjściem Euro??

Witam.
Od wczoraj jestem posiadaczem TH-42PV80p i chciałem przy tej okazji wszystkim z tego forum podziękować za ułatwienie podjęcia decyzji o zakupie tego telewizora.:eek:k:
Mam jednak takie pytanie: Podłączyłem go do tunera i odbieram cyfrowy polsat. Posiadam tuner DSR5001 FTA który ma tylko wyjścia EURO i powiem szczerze, że trochę jestem rozczarowany jakością obrazu.
Czy można cokolwiek zrobić żeby jakoś poprawić jakość obrazu przez kabel EURO???
Może kupić jakiś super kabel euro- widziałem gdzieś z "pozłacanymi wtykami".
Może coś pozmieniać w ustawieniach telewizora, lub tunera??
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i pozdrawiam wszystkich!
 

polls

Member
Kiepska jakość sygnału możesz spróbować wymienić Kabel EURO na coś lepszego,
Druga sprawa sprawdź do którego gniazda w tv i tunerze masz podłączony kabel
Trzecia sprawa sprawdź w menu tunera jak masz ustawione wyjście video powinno być RGB
 

jurek50

New member
Kupiłem, m.in. dzięki opiniom forumowym, 37PV80. Ponieważ satelita ma być dopiero montowany podpiąłem go pod prymitywną anteną pokojową bez większych nadziei, ze cokolwiek zobaczę (domek stoi w miejscu, gdzie nawet sygnał dachowy nie jest zbyt dobrze odbierany). O dziwo 3 programy odbierane są całkiem dobrze, lepiej niż w większości sklepów (co samo w sobie nie jest może wyznacznikiem jakości ale biorąc pod uwagę nędzną antenę jest sukcesem dla telewizora). Powidoków żadnych nie ma, odbicia są ale wyraźnie mniejsze niż w tradycyjnym crt. Myślę, ze plazma ta dla przeciętnego zjadacza chleba to dobry wybór, choć więcej powiem jak podepnę pod n-kę.
 

bobik007

New member
Bez reklam
trochę nie bardzo rozumiem twoje zdanie " Myślę, ze plazma ta dla przeciętnego zjadacza chleba to dobry wybór", tzn. że dla wytrawnego wideo maniaka tylko lcd zostaje??
 

jurek50

New member
Pisząc o przeciętnym zjadaczy chleba pisałem i osobie przeciętnie zarabiającej, lubiącej od czasu do czasu coś obejrzeć ale bez poświęcania temu zajęciu całej pasji. A więc w przedziale cenowym poniżej 3500 zł i przy tak ogólnie określonych wymaganiach to bardzo dobry telewizor. Jeżeli ktoś ma istotnie wyższe wymagania powinien nie tyle mysleć o poszukiwaniu alternatyw o podobnej cenie co wchodzić w wyższe przedziały cenowe, w tym również spośród plazm. Wg mnie, przynjamniej po pierwszym kontakcie, ten PV80 to jak Toyota Corolla w świecie samochodów.
 

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
Myśle że nie tylko "przeciętny zjadacz chleba" będzie zadowolony z PV80.
Moim zdaniem alternatywy w podobnej cenie w cale nie są lepsze (wręcz przeciwnie) a mówiąc a wyższym poziomie cen, lepszym telewizorkiem (gdzie różnice byłyby znaczne i zauważalne dla przeciętnego użytkownika) byłby jedynie Kuro lecz to już jest zdecydowanie wyższy poziom cenowy. Jest to np. świetnie przedstawione w teście http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23023 ;)
 

yazoo22

New member
jurek50 napisał:
Myślę, ze plazma ta dla przeciętnego zjadacza chleba to dobry wybór, choć więcej powiem jak podepnę pod n-kę.

To czekam zniecierpliwością na info po podłączeniu n-ki. Sam myslę o podobnym zestawie, wiec każde info na wage zlota !!!
 

azhun

New member
Jeszcze raz proszę o wrzucenia rozmiarów pudła do 42pv80 :eek:) Muszę wiedzieć jakie auto wziąć, w poniedziałek odbieram :)
Dzięki
 

Filipek2821

New member
Od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem 37PX80. Obraz jak na stary dekoder cyfry+ i kabel Euro stary jak świat i oczywiście parametry docierające TV, Jest EXTRA(a bedzie pewnie jeszcze lepszy jak podłącze go lepszym kablem, albo zmienie na nowy dekoder HD). Obraz z DVD, w sumie bezfirmowego, też jest wporządku i nie ma się czego czepić. Naprawdę jak dla mnie to strzał w 10 i w 100% trafiony wybór. Mam nadzieje, że tak będzie dłuuuugi czas i że nic się nie stanie.

Na koniec chciałbym podziękować wszystkim, którzy pom,agali mi na tym forum podjąć tą decyzje. A nie była łatwa, bo jednak to nie jest mały wydatek, choć oczywiście okazyjny jak na te parametry TV
 

otan

New member
Bez reklam
Witam.

Pudło od TV ma rozmiar 115 x 80 x 34 (sz.wys.gł.) Przewóz tylko w pozycji pionowej.

Pozdrawiam
 

azhun

New member
Wielkie dzięki :mrgreen:

I jeszcze jedna rzecz, nowy tv jaki może mieć przebieg w menu serwisowym? Rzędu kilku minut i kilku włączeń?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Kilervw

New member
Witam... Na forum zarejestrowałem się w celi śledzenia rynku projektorów, opini o popularnych modelach itd..... Jednak ciekawe testy w dziale vip zachęciły mnie e do wykupu abo... i skończyło się to na 42pv80 który przyjechał do mnie 3 tygodnie temu. Jako iż decyzja o zmianie tv jak i wyborze modelu zrodziła się w tym temacie, postanowiłem opisać pierwsze wrażenie bo właśnie takie wypowiedzi użytkowników sprawiły iż jestem właścicielem tego tv. Cena - 3555, dostawa 40pln, sklep RTV Euro AGD (3stawy, Katowice). Katon duży ..ale bez przesady. "Przebieg" czysty. Ze złożeniem podstawki i ustawieniem telewizora poradziłem sobie sam a Pudzian nie jestem. Tv działa z dvd Pionner dv400 (oczywiście z porządnym softem z forum Gufiaka). Obraz SD - bardzo dobry, oglądam z 3,5m i naprawdę jest ok. Wrażenie to nieco osłabło po wałczeniu filmu dvd, testowałem z na kablami Techlink'a (hdmi i component) - obraz naprawdę świetny. Między hdmi a componentem równice, na moje oko, nie są tak znaczne, może jestem jeszcze za mało wyczulony na drobne niuanse, natomiast różnica miedzy scartem a ww. kablami jest masakryczna i nawet WF widzi to bez problemu i narzeka jak jej zmienię źródło, bo narzeka na cenę kabli (dvd dla testu połączone scartem i hdmi/componnt na raz). Dźwięk z tv może być, wiadomo - nie ma się co łudzić, że z tej średnicy membranek pojawi się basik. Podłączyłem chwilowo komputerowy zestaw Creativa 2.1 i jest o niebo lepiej – pojawił się dół. Ogólnie rzecz ujmując- dzięki lektorze tego forum, przeczytaniu tematu od deski do deski, stałem się kolejnym, szczęśliwym posiadaczem pv80. Mam zamiar pożyczyć jeszcze od znajomego tuner CP z wyjściem component w celu sparzenia, czy jakość obrazu z satelity ulegnie poprawie:krol: .
 
Do góry