Panasonic seria PV80 i PV8

bogdan_kr

Member
Bez reklam
O powidokach dla dociekliwych ;)

Poniżej kilka zdjęć z powidokami krótkotrwałymi, pojawiającymi się w modelu PV80 podczas tak zwanego docierania. Wszystkie one są nie do zauważenia podczas normalnego użytkowania telewizora (wyświetlany jakikolwiek program) oraz przy czarnym ekranie w normalnych warunkach oświetleniowych. Te poniżej zostały dostrzeżone i utrwalone w czasie nocy, w warunkach ciemnego pomieszczenia bez dodatkowego oświetlenia zewnętrznego, podczas emisji czarnego ekranu.

Logo stacji telewizyjnej po 2,5 godzinnym seansie filmowym
DSCF4260.jpg

Całość ekranu z logo jak powyżej
DSCF4263.jpg

Stopklatka tego obrazu była wyświetlana na ekranie przez czas około półtorej minuty
DSCF4264.jpg

Po tak krótkim czasie na czarnym ekranie widać już powidok z powyższego obrazu. Jedynie logo stacji TV się nie zgadza ;)
DSCF4271.jpg

Na następny dzień nie ma śladu po poprzednim logo, na jego miejscu pojawia się inne, również uzysjkane w znoju 2,5 godzinnego seansu filmowego
DSCF4381.jpg

Tego typu powidoki mają charakter krótkotrwały, przy czym nie znikają po kilku minutach oglądania innej stacji, dzieje się to raczej po kilku godzinach. Teraz już tylko pozostaje zacząć normalnie oglądać programy TV ;-)
 

p3dr0s

Member
bogdan_bronowice napisał:
Poniżej kilka zdjęć z powidokami krótkotrwałymi, pojawiającymi się w modelu PV80 podczas tak zwanego docierania
Mam rozumieć, że ten objaw po pewnym czasie się nie ponawia :?:
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Proszę nie nadinterpretować ;)
Pokazane zostało to, co można zaobserwować w pierwszych godzinach użytkowania telewizora. Nie wiem czy ten objaw po pewnym czasie zanika, będę mógł to określić za kilka miesięcy. Być może któryś z forumowiczów ma już tak z 1000 godzin lub więcej na liczniku i mógłby podpowiedzieć? Choć obawiam się, że i 1000 godzin "przebiegu" będzie za mało na wydanie werdyktu...

Pozdrowienia!
 

Ryszards68

New member
p3dr0s napisał:
Mam rozumieć, że ten objaw po pewnym czasie się nie ponawia :?:

To są „krótkotrwałe powidoki”, znaczy znikają a właściwie mam wrażenie, że zostają jakby zastąpione innymi… w praktyce jak zauważyłem, wystarczy włączyć na chwilę (1–2 minuty?) np. niebieską planszę (w moim przypadku jest to menu magnetowidu) by ekran stał się zupełnie czarny bez wypalonych nazw stacji i innych niepożądanych symboli. Ale podkreślam, że te powidoki są zupełnie niewidoczne podczas normalnego oglądania (przykładowo oglądanie TVP1 przez 3 godziny, później zmiana na Polsat i nie mamy się co obawiać że zobaczmy logo Jedynki – spokojnie) można to zaobserwować tylko na „czarnym” ekranie w zaciemnionym pokoju. Przypuszczam również, że po okresie „docierania” to zjawisko dalej ma miejsce. Pewnie dla niektórych jest to argument ZA kupnem LCD-ka i gdy coś takiego zobaczą mogą być przestraszeni lub rozczarowani, niemniej mam 380 godzin świecenia i nic trwałego mi się nie wypaliło. To „czyszczenie” obrazu przeprowadzam raz na czas bardziej dla swojego lepszego samopoczucia niż z konieczności.:grin:
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Ryszards68 napisał:
w praktyce jak zauważyłem, wystarczy włączyć na chwilę (1–2 minuty?) np. niebieską planszę
Z tego co czytałem wynika, że można też włączyć na krótki czas typowy telewizyjny "biały szum".

Ryszards68 napisał:
Pewnie dla niektórych jest to argument ZA kupnem LCD-ka
Dla szukających dziury w całym napewno ;) Aczkolwiek po wczorajszym seansie "Wyspy" emitowanej na TVN i ferii barw zaprezentowanych przez telewizor... Sama radość oglądania :)
 

Ryszards68

New member
;) Dokładnie, z szumem też próbowałem. Efekty podobne. Ale uwaga: zabezpieczenia w tym telewizorku nie pozwolą na zbyt długie wyświetlanie nawet takiego „szumu” i po pewnym czasie (tego nie zmierzyłem) telewizor zmniejsza jaskrawość a po kolejnych kilku minutach… sam się wyłączy. Pozdrawiam
 

Filipek2821

New member
Dobra panie, panowie (choc pewnie większość do panowie) w końcu po tylu tygodniach czekania, czytania i myslenia, wczoraj zamówiłem TV 37" i jutro mam mieć w domu. Więc ocenie na własne oczy jak on gra. Jest troche mała presja, bo żona powiedziała, że jak nowy TV będzie grał gorzej od naszego starego CRT Sony to mnie poprostu zabije :???: Więc teraz trochę się martwię, bo niby większość pisała, że gra on lepiej od CRT i to nawet na 50% ustawienach w czasie docierania, to mimo wszystko póki nie zobacze to się nie przekonam.

Mam teraz dylemat, bo mam stary dekoder Cyfry+ i nie wiem jakim kablem to połączyć, żeby był jak najlpeszy obraz. Może wcale nie będę musiał zmieniać mojego starego kabla (choć jest naprawdę stary) bo TV bedzie ładnie grał, ale wole się zabezpieczyć i juz cos wypatrzeć.
Macie jakieś propozycje??? Chodzi o kabel Euro-Euro lub 3xRCA-3xRCA
 

otan

New member
Bez reklam
Th 42px80e

Witam

Użytkuję 42PX80E od ponad 300h i nie zauważyłem ani powidoków ani zielonych duszków. Może jest to kwestia mniej wyczulonego oka a może i indywidualnych ustawień parametrów TV a może i warunków oświetleniowych podczas ogladania programów telewizyjnych (4 okna + dzwi balkonowe). Ja zawsze używam wieczorowo-nocną porą oświetlenia zewnetrznego podczas oglądania TV bo to zdecydowanie mniej męczy oczy.
Czy ktoś z forumowiczów posiada wiedzę zwiazaną z wpływem plazmy na nasz wzrok - zdrowie? Czy plazma promieniuje jak tradycyjne TV ?
Moim zdaniem jest to dość ważny temat bo coraz więcej czasu spędzamy przed ekranami PC i TV.
Czy ktoś już korzysta z telewizji cyfrowej oferowanej przez UPC?

Pozdrawiam
 

darcun

New member
Bez reklam
Filipek2821
Ja również jestem od kilku dni posiadaczem 42PV80.
Możesz być spokojny,żona nie podniesie na Ciebie ręki.Będziesz długo żył.
Pozdrawiam!:eek:k:
 

Filipek2821

New member
darcun

No to mnie pocieszyłeś. Ja mam PX, bo koleś nie miał PV, a powiedział, że będę miał gwarancje Door-to-door bo ma dystrybutora, który jej udziela.

Teraz tylko rodzaj kabla, zeby podłączyć dekoder do TV. jak narazie wykluczyłem euro-Euro bo daje najsłabszy sygnał. Więc pytanie brzmi jaki kabel 3xRCA-3xRCA??
 

darcun

New member
Bez reklam
Filipek2821
Ja na razie odbieram z anteny dachowej.W sobotę będę miał zainstalowaną antenę satelitarną,która będzie połączona z dekoderem telewizji "N".Kabli jeszcze nie mam.Telewizor odbiera świetnie.Też miałem takie obawy czy będzie dobrze odbierał.Jeśli odbiera świetnie z anteny dachowej,to co będzie jak będzie sygnał cyfrowy ?
Może być tylko lepiej.
 

Ryszards68

New member
Jak masz wyjście component (nie compozite!) w tunerze to tego typu kabel jest z pewnością lepszym rozwiązaniem niż Euro. Ewentualnie „pełne” euro-złącze RGB. Telewizor ładnie odbiera, chociaż trzeba zwrócić uwagę, że ekran jest jednak (trochę:D) większy, więc przy oglądaniu sygnału SD trzeba zasiąść trochę dalej…
 

Filipek2821

New member
Już jutro będę to widział na własne oczy:D Bo jak tylko gdzieś widziałem ten TV to albo włączony był sygnał HD, albo jakaś dachowa antena z sygnałem rozdzielonym na kilka/kilkanaście TV.

Ryszards68
Są 3 wejścia więc to component. (chyba sie nie mylę???)

Znalazłem takie kabelki:
http://www.allegro.pl/item365447664_kabel_3xrca_component_video_firmy_tech_link_1_5m.html#photo
http://www.allegro.pl/item364173658_da_vinci_component_3rca_3rca_0_8m_6n_fv_r_audio.html#photo
http://www.allegro.pl/item363502153_kabel_3xrca_component_video_profigold_dl_1_5m.html

Który byście proponaowali???
 
Ostatnia edycja:

Ryszards68

New member
Upraszczając compozite ma jeden wtyk RCA a component 3 wtyczki (wyjścia lub w TV wejścia) oznaczony może być też jako YPbPr – to zupełnie inne rozwiązania (component pozwala na przesyłanie sygnału HD). Trzeba jeszcze podłączyć fonię cinch stereo (przez component "leci" tylko obraz).
 

Ryszards68

New member
Używam właśnie DA VINCI COMPONENT 3RCA/3RCA i jestem zadowolony. Wątpię czy jak zastosować ten kabel za 150 zł obraz by się coś poprawił. Może jest tutaj też ważny aspekt psychologiczny i lepsze samopoczucie?;) Tę różnicę w cenie można wykorzystać na coś przyjemniejszego w płynie…:mrgreen: a jest okazja...
 

Filipek2821

New member
bogdan nie przejmuj się, bo ja tez do nie dawna myślałem, że kabel to najmniej ważny przedmiot w takim zestawie. Ale teraz po przeczytaniu przekonuje się że jednak chyba trzeba zainwestować w coś lepszego. Ale w 100% przekonam się czy warto dopiero jak go podłącze
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Struktura ekranu

Dla ciekawskich - poniżej zdjęcie ciekawej struktury obrazu wyświetlanego przez panel plazmowy G11, można wyodrębnić budowę pojedynczego piksela obrazu :)
DSCF4382.jpg
 
Ostatnia edycja:

Sochanus

New member
Przeglądalem forum, jako ze stałem sie nowym właścicielem 42PV80P i nie znalazłem podobnych objawów u nikogo innego więc piszę. Mam laptopa Dell D620 z kartą graficzną Intela 945GM. Podłączam moje nowe cudo po D-Sub i w ustawieniach widzę sporo rozdzielczości brakuje tam jednak 1366/768 a na 1024/768 obraz jest spłaszczonyw pionie. Na jakiej rozdzielczości działacie ? Posiadam też przewód Divi->hdmi ale również nie uzyskałem satysfakcjonujących rezultatów. U rodziców jak podepnę pod LCD 37 cali nie ma problemu. Możecie coś poradzić ?
 
Do góry