Panasonic seria PV80 i PV8

PJAST

New member
Może pokombinuj w ustawieniach obrazu w DVD? W moim przypadku (DVD S-42) obraz po kablu Euro(no name za 10zł) jest niedużo lepszy niż po component (45zł).
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
hmm czyli może jednak Euro, hmm kuszące muszę sprawdzić...... a co eentualnie w DVD by było do zmienienia nim się do kabli dogrzebię?
 

sanchopan

Banned
Component jest duuuużo lepszy niż euro (scart) nawet w najlepszej ze swoich "wersji" czyli RGB. Bezdyskusyjnie.
Natomiast po pierwsze - należy włączyć opcję skanowania progresywnego w setupie dvd a po drugie... jakieś dziwne problemy masz, zbyt ogólnie je opisując: możesz coś mieć nie tak w tych połączeniach.
Proponowałbym zacząć od początku: np. odłączyć wszystko, zobaczyć czy sam tv bez niczego działa dobrze?
Potem powoli podłączyć: na początek np. dvd i dalej obserwować...:hmm:
 

Sansei6

Member
Bez reklam
A co mogło by byc nie tak w tych połączeniach? Po RF odbiór ok ,ajk na sygnał, po scart z tunera cyfrowego też oki, natomiast wieża podłączona z tv czinczami buczy.........???
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jaki dżwięk masz ustawiony w menu dźwięku ?
Przypomnij się jutro na gg 2868228 po 11.00 sprawdzimy sami organoleptycznie będzie najlepiej .
 

sosna

New member
robiw napisał:
Przecież wszędzie piszą, że 10G - mniej odcieni itp...robiw

He he wszędzie piszą że PV8 ma panel G11, ja sam myślałem że ma G10, ponieważ paramerty są prawie identyczne z PV70 który ma G10. Dyskutowaliśmy o tym w tym wątku, wygląda na to, że to po prostu zbieg okoliczności.
 

rafian

New member
Nieścisłości

kiki napisał:
Średnia wychodzi 215 W w Panasonic i jest to rewelacyjnie niski pobór - przypominając że LCD pobiera średnio ok 230 przy rozmiarze 42"
Wprowadza Pan raczej forumowiczów w błąd, średnia dla tej plasmy to 215W - prawda, ale np. chwilowe wachnięcia poboru sięgają ponad 400W!

Natomiast średnia dla LCD, którą Pan podaje powiedzmy 230W można powiedzieć, że jest praktycznie równa chwilowym wachnięciom, bo w LCD czy obraz jest czarny czy cały biały to różnice w zużyci prądu są znikome (pomijalne)! Bo jak Pan wie w LCD nie świecą kryształy tylko świetlówki za kryształami.

Proszę nie wprowadzać czytelników w błąd bo zaraz dojdziemy do wnisków, że plasmy są urządzeniami energooszczędnymi ;-) Kupiłem tą plasmę bo obraz mi się podoba ale niestety, żre prądu sporo.
 

photosmart

New member
rafian napisał:
Wprowadza Pan raczej forumowiczów w błąd, średnia dla tej plasmy to 215W - prawda, ale np. chwilowe wachnięcia poboru sięgają ponad 400W!

ale Kiki pisał własnie o średnim zużyciu prądu - nie chwilowych wachnięciach

a chyba bardziej liczy się średnia wartość w tym przypadku

pozdrawiam

photosmart
 

sanchopan

Banned
rafian napisał:
Wprowadza Pan raczej forumowiczów w błąd, średnia dla tej plasmy to 215W - prawda, ale np. chwilowe wachnięcia poboru sięgają ponad 400W!

Natomiast średnia dla LCD, którą Pan podaje powiedzmy 230W można powiedzieć, że jest praktycznie równa chwilowym wachnięciom, bo w LCD czy obraz jest czarny czy cały biały to różnice w zużyci prądu są znikome (pomijalne)! Bo jak Pan wie w LCD nie świecą kryształy tylko świetlówki za kryształami.

Proszę nie wprowadzać czytelników w błąd bo zaraz dojdziemy do wnisków, że plasmy są urządzeniami energooszczędnymi ;-) Kupiłem tą plasmę bo obraz mi się podoba ale niestety, żre prądu sporo.

A skąd Pan, Panie Szanowny, wie, że "ta plazma śre Panu prądu sporo"? Tak dokładnie - skąd?
Bo z kumplem mierzyliśmy profesjonalnym miernikiem (takim tylko do mierzenia właśnie poboru prądu, od razu w W) i NIGDY nam ani na MOMENT nie pokazało się nic ponad 300, nie mówiąc o 400W.:hmm: :hmm: :hmm: Nawet przy białej planszy na ekranie, ale... może Pan wie lepiej, bo coś Panu "żre sporo prądu" i Pana zdaniem to akurat plazma?:mrgreen: :hmm:
 

kri99

New member
Wczoraj kupiłem 42PV80.
Podłączyłem do kabłowki - Vectra.
I....pierwsze wrażenie takie sobie a nawet słabe :( -- wcześniej naczytałem się samych pochwał --więc oczekiwania miałem duże.
Obraz słaby - taki mniej więcej jak w sklepach, niewyraźny.....ziarnistość , wcześniej miałem CRT unimor siestę (nawiasem dobry telewizorek:)) i wydawalo mi sie ze sygnal z Vectry jest dosyć dobry.
Skróciłem drogę kabla antenowego , nastepnie trochę pozmniejszałem kontrast , kolory a w końcu przełączyłem na tryb ECO. Nic w zasadzie więcej nie zmieniałem - bo było dość późno i byłem zbyt zmęczony.
Włoźyłem jeszcze kartę SD z aparatu. Zdjęcia wyglądały ładnie :) kolory naturalne soczyste , ostrość ok.
Przełączyłem ponownie na kablówkę i obraz dużo lepszy :) Na niektórych kanałach np. AXN bardzo dobry.
Teraz pytanie : czy możliwe po pierwszym włączeniu TV 'musiał się dogrzać' , czy też zmniejszenie kontrastu , kolorów pomogło ? ( nie miałem siły na więcej testów :( )
Jeśli chodzi natomiast o dźwięk to w odróżnieniu od innych opinii moim zdaniem jest na b.dobrym poziomie.

Acha i jeszcze : nie wierzcie tym którzy piszą że nie da się tego pudła przewieźć osobowką - w pionie, w dodatku sedanem :)))

podrawiam
kri99
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

robiw

New member
sanchopan napisał:
...ale... może Pan wie lepiej, bo coś Panu "żre sporo prądu" i Pana zdaniem to akurat plazma?

Dobre, uśmiałem się do łez :D...tzn. z żartu bo popieram, iż liczy się średnie zużycie a dokładnie True RMS (do pomiaru mocy)...wartości chwilowe przełożą się oczywiście na ta wartość RMS ale nie bezpośrednio. Nie wierze też, że chwilowo pobiera nawet 400W...to 50PV700 chwilowo pobierałby nawe 1000W w myśl tego ;-)...pozdrawiam...robiw
 

sanchopan

Banned
robiw :) - bo ludziska niekiedy coś piszą.... nie do końca co sprawdzili. :twisted:
Dla przykładu - trąbi się nagle od pewnego czasu - o poborze prądu w trybie standby. I nie wiedzieć dlaczego robi się nagle ogromną aferę. Taką aferę trzeba było robić parę/parenaście lat temu!:hmm:
Wtedy malutki tv 14-15" crt w tym trybie pobierał w stanie czuwania kilkadziesiąt wat, choć nic nie robił, a niewiele więcej jak był włączony.
Teraz dajmy na to plazma co pobiera 200-300W w stanie włączonym, to w stanby-u nie pobiera zwykle nawet 1W. Ładowarki do komórek też są konstruowane z myślą, że jak nie ładujemy fona - to one też za bardzo prądu nie biorą.
Oczywiście mówię o tzw. sprzęcie "markowym" i w miarę nowym. ;)
 

rafian

New member
sanchopan napisał:
A skąd Pan, Panie Szanowny, wie, że "ta plazma śre Panu prądu sporo"? Tak dokładnie - skąd?
Bo z kumplem mierzyliśmy profesjonalnym miernikiem (takim tylko do mierzenia właśnie poboru prądu, od razu w W) i NIGDY nam ani na MOMENT nie pokazało się nic ponad 300, nie mówiąc o 400W.:hmm: :hmm: :hmm: Nawet przy białej planszy na ekranie, ale... może Pan wie lepiej, bo coś Panu "żre sporo prądu" i Pana zdaniem to akurat plazma?:mrgreen: :hmm:

Miernika nie mam czytałem o technologii plasmy w różnych serwisach, i np. max zużycie prądu w plasmach samsung to ponad 600W.
Podawana przez producenta wartośc średnia może mieć w zasadzie dowolą wartość, zależną od warunków pomiaru, niestety nie ma normy definującej taki pomiar uśredniony.
 

sanchopan

Banned
Wiesz, rafian - pomiędzy teorią a praktyką czasami jest... przepaść.:grin:
A to jest forum IMHO PRAKTYCZNE, raczej mniej teoretyczne: najważniejsze na tym forum są REALIA, ŻYCIE. Tak mi się wydaje.:eek:k: :grin:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nikt na tym forum nie pokusił się o dokonanie pomiaru zużytej energii w dłuższym czasie. Powiedzmy kilku godzin. A szkoda. Pomiar mocy i obserwacja zmian, to za mało. Dużo zależy od czułości miernika. Np mierniki czułe wychyłowe mają tendencję do wychylania się przy impulsowych skokach prądu. I wartość przez nie pokazywana ma przez moment niewiele wspólnego.

Co do skoków mocy, to należy pamiętać o maksimach oraz minimach poboru w plaźmie. Jedynie pomiar energii w dłuższym czasie może dać w miarę wiarygodną odpowiedź.

Tylko pomiar energii (czyli zmian mocy w czasie) może dać nam odpowiedź na ten dylemat.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

sanchopan

Banned
Ależ dlaczego "nikt" - ja mierzyłem pobór plazmy w dłuższym, miarodajnym czasie, tyle akurat ten najdłuższy dotyczył 42pv60: trwałe pełne 24h. Wystarczy?:D
I wyszło mi wtedy ŚREDNIO 160W. A ten podawany z tyłu tv na tabliczce wychodził, rzadko, momentami jako maksymalny. Jak był obraz ciemniejszy, to pobór spadał do 110-120W.
Więc IMHO ten podawany przez producenta pobór mocy jest MAKSYMALNYM, a NIE UŚREDNIONYM (bo norm na to nie ma!), generalnie rzadko uzyskiwanym, bo kto ma na maksa wszystkie regulacje... chyba nikt?:grin:
 

ravpelc

New member
jednemu będzie "zjadać" średnio te 215 W innemu 214... a innemu 333... jeśli ktoś wydaje na tv 3500zł lub nawet więcej to chyba ma też parę groszy by dorzucić 10-20zł do rachunku za prąd? żadna z obecnych technologii czy to LCD czy to plazma nie jest "energooszczędna" :p a i tak patrząc jedynie na suche (zazwyczaj mijające się ze stanem faktycznym) dane producenta zrobili krok w przód jeśli chodzi o "apetyt" ekranu

nie oszukujmy się o środowisko to my się nie troszczymy odpalając nasze "maszynki" :mrgreen:

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wystarczy że zadbasz o jakość sygnału i będziesz :D:D:D:D - tak zadowolony. Sam napisałeś że na zdjęciach jest extra. Świadczy to dobitnie ze sygnał Sd masz do d..........
 
Do góry