Panasonic seria PV80 i PV8

jag10

New member
Sosna, masz rację że nie ma co porównywać, co nie zmienia faktu że to jest niezły punkt odniesienia. Pisałem o tym dlatego, bo wiele osób na tym forum pisało że z odległości 2 metrów nie widać różnicy w tych technologiach. Napiszę jeszcze raz. Widać różnicę. I to nawet z 3 metrów.

P.s. Ten fullHD to był 42PZ70 za 4650 zł, a więc poprzednia generacja.

METRO Group w Polsce to cztery sieci dystrybucyjne
Makro Cash & Carry, centra zaopatrzenia hurtowego
Real, hipermarkety branży spożywczo-przemysłowej
Media Markt, markety elektroniczne
Saturn, markety elektroniczne
 
Ostatnia edycja:

sosna

New member
jag10 napisał:
wiele osób na tym forum pisało że z odległości 2 metrów nie widać różnicy w tych technologiach. Napiszę jeszcze raz. Widać różnicę. I to nawet z 3 metrów.
Z tego co tu czytam, wynika, że z małych odległości jak najbardziej jest rożnica, a już na pewno w HD. Różnica się zaciera przy większych odległościach. Konkretnie chodzi o to, że ludzkie oko, aby nie traciło szczegółów wyświetlanych przez tv HD Ready wielkości 42'' ze źrodła HD, powinno by c od Tv max 2,5 m. W identycznym przypadku przy tv Full HD 42'' ta odległośc to 1,7 m. Biorąc pod uwagę, że najczęściej do tv mamy około 3 m lub więcej i tak nie jesteśmy w stanie zobaczyc wszytkiego co daje HD. W odniesieniu do ceny (nawet jeśli to 1000zł czyli więcej niż 1/4 ceny 42PV80), jest to kwestia do przemyślenia. Co nie zmienia faktu iż tv FullHD mogą i pewnie lepiej "świecą".

Tak naprawdę "normalny oglądacz", taki jak Ja, szuka dobrego tv, który za rozsądne pieniążki dobrze "świeci" i ludzie dobrze o nim piszą na forum na ponad 100 stronach :mrgreen: Jak by mnie było stac to jutro bym kupił 46PZ85 bo jest na pewno lepszy od PV80 i do tego większy :D A kwestię czy jest sens kupic tv Full HD wogóle bym pominął, jak tylko by mnie było na niego stac :mrgreen::mrgreen::mrgreen: AAAAlbo nie, kupiłbym 50PZ85 :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

erykz

New member
posłuchaj doświadczonego

Za radą atsa007 dokonałem zmiany ustawienia zoom z auto na 16:9, gdyż wg mnie obraz z kabłowki był mało zadawlający. I o dziwo ukoiło to moje serce. Obraz jest o wiele lepszy, a niektóre programy zapodają w 16:9 (np tvn za wyjątkiem reklam i innch relacji). Tam gdzie nie ma 16:9 nsą paski, co może prawdopodobnie spowodować nierównomierne wypalenie panela, ale co tam. Wole oglądać lepszy obraz, a np. za dwa lata kupić nowy, pewnie lepszy.
Reasumując, niezadowolonym z jakości (piskele) radzę przełączyć z auto na 16:9, na pewno będziecie zadowoleni.
Z pozdrowieniami, ukojony eryk:roll:
 

jag10

New member
No właśnie. Gdyby nie te ograniczenia finansowe.... Dlatego szukam właśnie "złotego środka" - najlepszego TV za rozsądną cenę.
 

sosna

New member
Moim skromnym zdaniem (ale raczej nie tylko moim :mrgreen:) PV80 idealnie się łapie na określenie "złoty środek" :D

A tak wygląda u mnie 42PV80 z pseudo "ambilight'em" hand made by Sosna :mrgreen:
(materiał: 7-mio kolorowe listwy diodowe "Dioder" z Ikea) wraz kinem domowym Philips HTS8100:
e9485b999b885510.html
 

Attachments

  • Telewiozrek na ścianie wraz z oswietleniem.jpg
    Telewiozrek na ścianie wraz z oswietleniem.jpg
    57,6 KB · Wyś: 499
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
sosna napisał:
Tak naprawdę "normalny oglądacz", taki jak Ja, szuka dobrego tv, który za rozsądne pieniążki dobrze "świeci" i ludzie dobrze o nim piszą na forum na ponad 100 stronach :mrgreen: Jak by mnie było stac to jutro bym kupił 46PZ85 bo jest na pewno lepszy od PV80 i do tego większy :D A kwestię czy jest sens kupic tv Full HD wogóle bym pominął, jak tylko by mnie było na niego stac :mrgreen::mrgreen::mrgreen: AAAAlbo nie, kupiłbym 50PZ85 :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Hmmm a czemu nie np Pionka? Jak by cię było stać? :D Czy jednak sądzisz, że PY 85 prerósł serię 8 ?
 

kaz13

New member
czytelnik napisał:
ale czy ta przypadłość PV 70 nie polegała właśnie na tym, że dźwięk trzeba było podłaczać oddzielnie chinchami i ustawiać DVI (czy coś podobnego) w menu recordera

też jestem zaintersowany bo n-ka i PV 80 jest w planach

Jam mam ustawione na DVI (dłuższe przytrzymanie przycisku RES na nbox gdy pojawi się 1080) i wtedy trzeba podłączyć chinch lub SPDIF=kabel optyczny.
Ustawiłem tak, gdyż przy ustawieniu na 1080 (dzwięk przez HDMI) dzwięk jest dużo cichszy (oczywiście mówimy cały czas o głośnikach tv).
W tym tv (42PV80) jakbyś nie podłączył n-kę działa świetnie (przynajmniej tak jest u mnie).
Bez obaw możesz realizować swój plan.
 

iraas

New member
ravpelc napisał:
ja mam go tydzień i jest cichy niczym pani w bibliotece ...
No i w moim 37PV80 nastała cisza :D Coś mi się chyba na uszy rzuciło, że jakiś pisk poprzednio słyszałem... A obrazik (z Cyfry) nawet ten SD całkiem fajny :)
 

kuzmik

New member
no i nie kupiłem!!

Nie kupiłem Panasa.

Ze strachu. Zapomniałem zapytać czy on działa przez HDMI na n-recorderze, a nie na zwykłym n-boxie. Baaardzo proszę o odpowiedź bo zwariuję.

kuzmik
 

sosna

New member
komanch napisał:
a oświetlenie to dokładnie co tam masz? jakieś listwy diodowe led? bo też szaleję ostatnio z oswietleniem :D

Dokładnie, to: 7-mio kolorowe listwy diodowe "Dioder" z Ikea, na allegro po 80-90zł ( w Ikea 160zł)...
 

sosna

New member
Kolory są do wyboru, na tej aukcji są dobrze pokazane:
http://www.allegro.pl/item336930550_dioder_oswietlenie_ikea_4_listwy_wielobarwne_.html

Na innej aukcji, gdzie sam kupiłem po 80zł:
http://www.allegro.pl/item340719609__promocja_ikea_dioder_oswietlenie_kolor.html

Można włączyc auto (zmieniają się po kolei) lub (rozsądniej :D) jeden z 7 kolorów.
Miałem kupic Dioder jedno kolorowy-biały, ale to jest kolor biały-zimny i troche kłuje po oczach, także z 7 kolorowego najrozsądniej się ogląda przy żółtym (jak na moim zdjęciu, wygląda trochę inaczej na żywo,fotka robiona w nocy z lampą). Jest jeden mały kłopocik, listwa musi byc przyklejona do tv, w stosunku do ściany pod kątem 45 stopni, bo inaczej pada poświata od pozostałych diodek (kolorów). Montaż do tv za pomocą taśmy dwustronnej ( w komplecie).

UWAGA: Przymiarki proponuję robic zwykłą taśmą (przykleic od gory na chwilę do tv taśmą biurową), ta z opakowania bardzo mocno się trzyma i trzeba sie pomęczyc aby odkleic i nie zepsuc listwy z diodami.
Jest jeden plus, na pewno taśma nie puści :D

Mój systemik oświetlenia składa się 3 listw od góry (z dwóch może byc ale lepiej wygląda z trzech) i po jednej z boków tv.
Kupiłem dwa zestawy (4 szt. w opakowaniu), ponieważ od razu robię podświetlenie mebli przy podłodze i jeden wygospodarowałem :D

Edit: Fotka poglądowa jak to zamontowałem:
 

Attachments

  • P1110192.JPG
    P1110192.JPG
    47,8 KB · Wyś: 334
Ostatnia edycja:

Patrycjusz

New member
sosna, dzięki za wyczerpującą instrukcje, fajny pomysł i realizacja :grin:
odległość do tv mam podobną do twojej 4- 4,5m, jeśli dobrze pamiętam. Czy nadal jesteś pewien, że wg ciebie 42" starczy? Jak patrzę na twoją fotkę, to wydaje mi się troszkę za "mały" :hmm::hmm::hmm:
Chyba jednak lubię (jeśli idzie o tv) duży rozmiar, i mierzę tak w 50", 42 to minimum, troszkę zbiła mnie informacja, że ma nie być 50PV80, ale cóż, poczekamy, zobaczymy. Mam nadzieję, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.


pozdro

Ps. Nadal jesteś pewien, że PV to strzał w 10 :-D:-D:-D
 

sosna

New member
Co do rozmiaru 42'' przy odległości 4-4,5m to sądzę, że jest ok a za razem minimum. Aby się przekonac jaka jest naprawdę rożnica w wyglądzie między 42'' a 50'' trzeba by było zamowic prezentację u Kiki'ego :mrgreen:
Dla mnie te 42'' w zupełności wystarczy i tej chwili po trzech tygodniach nie doskwiera mi uczucie, że jest zbyt mały. Na zdjęciu wydaj się mniejszy niż w rzeczywistści. Miałem do tej pory 29'' CRT, więc przeskok jest olbrzymi. Szczerze, nie widziałem u nikogo w domu 50'' na ścianie i jestem ciekaw jakie są wrażenia.
Podejrzewam, że gdybym postawił u siebie 42 i 50, to już 50 bym nie oddał :D
Tak czy owak, miałem zaplanowany wydatek na 42pv80 i kino HTS8100 na raz, dokładanie 700-900zł w tym czasie do 50'' odpadało. Poza tym taki drobiazg, czekanie na 50PV80 do tej pory by mnie zabiło :mrgreen:, telewizor kupowałem od października 2007.
Wybór 50'' przy odległości 4-4,5m (pokój pewnie około 25m) na pewno nie będzie złym wyborem i przy okazji wisząc na ścianie, moim zdaniem nie zdominuje pokoju. Jeśli Cię stac to wiesz co powinieneś wybrac :D

Co do zakupu 42PV80, określenie "Strzał w 10" znakomicie oddaje i wyczerpuje temat, czy jest dla mnie trafnym wyborem. Nie sądzę, aby jakiś inny tv w tej cenie był w stanie "podskoczyc" PV80 :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

sosna

New member
To w sumie 60'' na 5 m i tak za mało :mrgreen:, powinno byc 80'' wedle zalecen :mrgreen:
Przecierz ja nie napisałem, że 42'' przy 4,5m to za wielki telwizor !!! Wyraziłem tylko własną prywatną opinię, że dla mnie te 42'' wystaczy. Miałem na tv max 4000zł a nie 20000zł, dla tego kupiłem 42'' a nie 60'' :p
 
Do góry