Panasonic seria PV80 i PV8

beemka7

New member
Witam serdeczne grono
Chcę podziękować za szybkie i fachowe odpowiedzi dla "pink25" oraz "hardhumans".
Raz jeszcze dzięki i pozdrawiam
 

zaz

Member
Beemka7 czy po zmianie tych ustawień wskazanych przez Pink25 ostrość w czasie ruchomych scen się poprawiła?
Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

garywr

New member
josh78 napisał:
ja się zastanawiam czy na taka odległość 2,5-3m 42" nie bedzie za dużo i czy nie wziąść 37" :hmm:
co Wy na to ?
Ja mam 42" oraz odległość ok 2,5 m... w pierwszych chwilach miałem wrażenie że kupiłem za duży, ale po ok. tygodniu oglądania, a w szczególności programów HD uważam że 42" są oki :)
 

wosp

New member
hdtvap napisał:
Przepraszam, że na tym forum ale zależy mi na opini użytkowników TH-42PV80.Jestem na etapie wymiany starego tunera sat cyfry plus, szukam bardzo dobrego przetwarzania sygnału sd .... hd tez moze być.
Chcę uniknąć niespodzianek... i zostać przy cyfrze.
Pozdrawiam

Weź fergussona 6600 np http://allegro.pl/item328731869_nowy_ferguson_fx_6600_1xcr_gratis_srebrny_.html

za 220zł ma wyjscie component wiec bedziesz miał wysokiej jakosci obraz i dzwiek, a dzięki złączu RS-232 to już mozna różne cuda robić (włącznie z wymianą oprogramowania na edukacyjne - a ME w piłce tuz, tuż).

jeśli coś z HD i wyjściami HDMi to niestety cena 4x tyle
 

ulysse

New member
Witamy!
Uprzejmie informujemy, że na początku kwietnia planujemy wprowadzenie nowych modeli. Pierwsze informacje pojawią się na naszej stronie internetowej

Z poważaniem,
Info / Panasonic Polska

Taką odpowiedź dostałem dzisiaj, jak pytałem się kiedy będzie 50" bo już nie mogę się doczekać!:grin:
 

hevonen

New member
Panas czy LCD Toshiba

Tytułem wstępu - czytam, czytam i dalej nie wiem co wybrać...

Obecnie mam dwóch faworytów, z różnych podwórek:
TH-37PV80 i LCD Toshiba 37Z3030.

Warunki oglądania:
- odległość - ok 3-4 m.
- sygnał z anteny "zwykłej", ale częściej
- Cyfra+ (docelowo HD) - zazwyczaj
- oglądana głownie TV (cyfra) i DVD, komputer raczej nie....

Proszę o Wasze rekomendacje - czy LCD Toshiby czy raczej Panas
po przeczytaniu recenzji Panasonica skłaniam się do niego
A jakie jest Wasze zdanie?
 

marcism

New member
W sklepie "nie dla idotów" stały swego czasu obok siebie plazma Panasonica 42PV7 (starszy model) i Toshiba. Były akurat podłączone po SCART do SD z satki i po zwykłej antenówce (to już na SD nie wyglądało).

Obraz na Toshibe był gorszy. Do tego różnica w cenie na korzyść Panasonica.

Kupiłem 2 tyg temu Panasonica 42PV80 i jestem baaardzo zadowolony.
 

ravpelc

New member
37 < 42 :d

hevonen napisał:
Warunki oglądania:
- odległość - ok 3-4 m.

"Studiuję" ten wątek od jego początku i z tego co wyczytałem to do takiej odległości jaką posiadasz dla większości 42" to za mało i kupili 42-ki tylko dlatego, że nie mieli cierpliwości czekać na wejście 50"... inna sprawa to finanse, bo 50" będzie dużo droższy, natomiast różnica cenowa między TH-37PV80 a jego większym bratek TH-42PV80 jest niewielka, więc jeśli już wydajesz te 3 tysiące z "groszami" to może lepiej zainwestować w ekran, który nie będzie dla Ciebie "za mały" po 2 tygodniach?

Ja nie mam nawet 4 metrów, ale zdecydowałem się na 42" i dziś go zamówiłem za 3467zł + 70zł transport własny sklepu + wniesienie do mieszkania (kurier 50zł ale zostawi pod bramą a do tego w jakim stanie to już tylko on będzie wiedział, a tutaj "fachowiec" ze sklepu się o niego zatroszczy podczas przewozu)

Pozdrawiam i życzę zadowolenia z przyszłego sprzętu... niezależnie czy zdecydujesz się na plazmę czy lcd. Pozdrawiam :-D
 

ulysse

New member
Jak sądzicie ilę będzie kosztował 50" PV80 ? Więcej niż 5000 zł ?Oczywiście mówię o cenie sklepowej a nie sugerowanej przez Panasa :)
 

kacy21

Member
MazaQ77 napisał:
Pierwsze wrażenia: świetnie pomyślany karton - wygodne rączki ze wszystkich stron i sprytny system otwierania "na bombonierkę" (jak to określiła moja Żonka). Wymiary kartonu: 115 x 83 x 35, waga ok 28 kg
Mam pytanie odnośnie opakowania.Chodzi mi o to,że tv ma do przebycia dość długą drogą i mam obawy co do stanu w jakim dotrze do mnie, a konkretnie do kolegi w pobliskim Goerlitz (to znaczy kolega ma obawy,bo mnie nie bedzie przy odbiorze).Czy opakowanie posiada jakieś wzmocnienia w postaci listew,styropianu itp?Na co zwrócic uwagę odbierając towar?Dzięki za odpowiedź.
 

pink25

New member
telewizor jest w styropianie. Generalnie jak ktos sie nie przebije na 10 cm w głąb to nic mu sie nie powinno stać.
Przy odbiorze dobrze pudełko otworzyć gdyz gdyby w razie jechał na płasko to przy jakims ogromnym wstrzasie moze by mogło dojśc do pekniecia matrycy a widac na kartonie tego nie bedzie...
A juz najlepiej, rozpakowac , poczekać az ogrzeje się TV i podlaczyc :)
 

dziadek_mruz

New member
Paweł Dziuba napisał:
Mam 3 pytania :
- w jakim natężeniu to zjawisko występuj
i jak jest ( subiektywnie ) uciążliwe ?
- jak to ( zjawisko ) wygląda w innych grach i w menu konsoli ?
- jakim kablem podłączyłeś X360 i jaką rozdzielczość masz ustawioną w menu konsoli ?
1--dosyć często ale po tygoniu człowiek sie przezywczaja i już tak bradzo to nieprzeszkadza.
2--w DMC4 i w PGR4 jaki i po krótkiej sesji w GOW niestwiedziłem tego paskuctwa.
3--kabel component /720p.
 

beemka7

New member
zaz napisał:
Beemka7 czy po zmianie tych ustawień wskazanych przez Pink25 ostrość w czasie ruchomych scen się poprawiła?
Pozdrawiam

Niestety, pomimo zmiany ustawień, efekt lekkiej "utraty ostrości" istnieje nadal. Jeśli obraz jest nieruchomy, to faktycznie żyleta. Natomiast przy minimalnym ruchy zaciera się ta fantastyczna ostrość (nie narasta na szczęście proporcjonalnie wraz z szybszym ruchem;) )
Pozdrawiam
Ryszard
 

ravpelc

New member
Waf

kloss_tc napisał:
Musisz postudiować o współczynniku WAF :) czyli Wife Acceptance Factor :)

jest jeden jedyny skuteczny sposób na WAF...

...nie mieć ŻONY hehe :p

(Mam nadzieję, że Wasze kochane żony się nie obraziły, bo to tylko niewinny żarcik)
 

cactus

New member
josh78 napisał:
ja się zastanawiam czy na taka odległość 2,5-3m 42" nie bedzie za dużo i czy nie wziąść 37" :hmm:
co Wy na to ?

jeśli masz dobry sygnał (SD ale cyfrowy) to przy 3m 42" bedzie w sam raz

jak po 3 dniach oglądania tv w takich własnie warunkach pojechałem do rodziców i właczyłem ich 29" CRT to nie mogłem uwierzyć, ze sam przez parę lat się "męczyłem" z ogladaniem na takim maleństwie:D
tak to jest, ze do dobrego bardzo łatwo się przyzwyczaić

tak przy okazji - ktos się juz pytał jak to wpływa na wzrok
bo ile pamiętam, to LCD jest dla oczu znacznie zdrowsze niz CRT - a jak to sie ma w przypadku plazm ?
 

ravpelc

New member
cactus napisał:
tak przy okazji - ktos się juz pytał jak to wpływa na wzrok
bo ile pamiętam, to LCD jest dla oczu znacznie zdrowsze niz CRT - a jak to sie ma w przypadku plazm ?

znalazłem w google "konkurencyjne" forum gdzie wypowiadał się też jeden z moderatorów tego... i jak to ładnie stwierdzili tam "wszystko co świeci jest po części szkodliwe" :mrgreen:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Rozmazanie przy ruchu może być spowodowane słabym sygnałem. Dlatego warto to sprawdzić na dobrej płycie DVD. Na pewno nie będzie smużyć.

ArtS :)
 

beemka7

New member
fakt faktem, że sygnał mam z kablówki vectry. Specjalnej jakości to on nie jest (chyba)
Pozdrawaim
Ryszard
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry