Panasonic seria PV80 i PV8

bobik007

New member
Bez reklam
kolego doradca555 mógłbyś napisać coś więcej w temacie współpracy pv80 z konsolą ps3??jak sprawa ostrości, ilości wyświetlanych detali w porównaniu z lcd??i jeszcze jedno pytanie do użytkowników, jak wygląda sprawa z powidokami, ktoś z was zauważył coś niepokojącego??
 

DORADCA555

New member
Do bobik

Odnosnie podlaczenia PS3 do PV80 ......Ja mam xbox 360 i detale zarowno na lcd jak i plasma wedlug mnie byly takie same
ale jesli chodzi o kolory to juz inna bajka ,duza roznica miedzy LCD.Xbox 360 na PV 80 wymiata (mowiac jez. mego syna) Brak smuzenia,widac wszystkie szczegoly i detale.Podlaczajac PS 3 do plasmy PV80 bedziesz mial obraz taki sam lub lepszy .....jak z xbox .
 

autorus

New member
Niestety jest to tylko hd ready a ps3 potrafi dużo więcej :)

Autorus

Ps Poza tym nigdy bym nie kupił plasmy do konsoli, zbyt duzo nieruchomych obrazów, po prostu by mi jej było szkoda. Mimo ze logo znika po jakims czasie to jak ktoś gra namiętnie moze to byc problem, a w instrkcjach jak byk napisano ze wypananie nie podlega gwarancji.
 
Ostatnia edycja:

bobik007

New member
Bez reklam
no i co że hd ready??żeby zobaczyć różnicę trzeba by siedzieć ile 1m od tv??kto tak gra lub ogląda??a co do wypaleń narazie nie było żadnych informacji na ten temat, a przykład kolegi -AS- jego Pioneera i Ps3, a także innych użytkowników pokazuje że nie tylko lcd do konsoli
 

Bl1nk

New member
ludzie czy wy nie przesadzacie z tymi powidokami i wypaleniami? :) ile osob na to sie skarzy? kazdy tylko o to sie boi a jakos malo kto wypowiedzial sie na forum ze ma stale wypalenia ktore nie znikaja. Przeciez plazmy kupuja tez zwykli ludzie, nie tacy pasjonaci jak Wy, i myslicie ze oni wiedza ze plazmy trzeba docierac, zmniejszac kontrast itp? Watpie.. i watpie aby od razu wypalal im sie obraz, gdyby tak bylo nikt by plazm nie kupowal..
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ludzie którzy kupują telewizory poza naszym forum, nie skarżą się na tym forum, tylko swoim znajomym. Więc brak takich skarg trudno jednoznacznie zrzucić na karb braku problemów ze sprzętem.

Masz rację, aby nie przesadzać ze strachem przed powidokami, ale ich lekceważenie nie jest, moim skromnym zdaniem, zbyt rozsądne.
Sądzę, że dopiero dłuższy czas użytkowania pozwoli na bardziej obiektywną ocenę tego zjawiska. Bo w jego istnienie nie wątpi nawet sam Pioneer. Inaczej nie ostrzegałby przed tym w swoich instrukcjach obsługi.

ArtS :)
 

facet

Member
Bez reklam
Bl1nk napisał:
ludzie czy wy nie przesadzacie z tymi powidokami i wypaleniami? :) ile osob na to sie skarzy? kazdy tylko o to sie boi a jakos malo kto wypowiedzial sie na forum ze ma stale wypalenia ktore nie znikaja. Przeciez plazmy kupuja tez zwykli ludzie, nie tacy pasjonaci jak Wy, i myslicie ze oni wiedza ze plazmy trzeba docierac, zmniejszac kontrast itp? Watpie.. i watpie aby od razu wypalal im sie obraz, gdyby tak bylo nikt by plazm nie kupowal..

100% słuszna uwaga :eek:
Co miałby począć starszy pan nie mający żadnej wiedzy na temat technologii.
Wszedł do sklepu i kupił tv bo obraz mu sie podobał.
To by dopiero było gdyby po miesiącu zgłaszał reklamację, i 1 000 000 innych starszych panów zaraz po nim :grin:
 

sosna

New member
Jako właściciel 42PV80 od ponad tygodnia, mogę potwierdzic opinię, że PV80 to strzał w 10-tkę. Ja sam zdecydowałem na zakup Tv PDP biorąc pod uwagę opinię kolegi i ogólne wiadomości o PDP. Od pocztku wybór padł na Panasonica. Na początku PV70, ale pojawił się PV80 (tym lepiej).
Zdecydowanie najważniejszą zaletą chyba większości PDP a tu konkretnie PV80, jest znakomita zdolnośc wyświetlania sygnału SD (nie znam tematu dogłębnie, ale nawet sporo droższe LCD nie są w stanie dorównac PDP).
Ktos pisał wcześniej o normalnych ludziach, którzy idą do sklepu i chcą kupi dobry telewizor i nie wiedzą o różnicach między LCD/PDP. Jestem na 100% pewnie, że jeśli sprzedawca powiedział by właśnie o fakcie, że PDP duuuużo lepiej radzi sobie z sygnałem SD, niż LCD (o ile ma o tym pojecie :mrgreen:), to był by to przysłowiowy gwóźdź do trumny dla LCD i wybór by padł na PDP.
Myślę, że "nieświadomych" kupujących interesuje włśnie, który tv najlepiej wyświetli sygnał tv (a że sygnał SD to pewnie okolice 95%, jak nie więcej), tylko pewnie nie zdają sobie z tego sprawy i kupują w efekcie tv LCD, który w sklepie "najlepiej świeci" (sam słyszałem taką podowiedź sprzedwcy).
Pozostałe oczywiste zalety PDP, to tylko kolejne "gwoździe do trumny" dlaLCD.
Podsumowując, po przeczytaniu tego wątku o serii PV80, trudno uwieżyc, że ludzie masowo, po omacku "wiedzą", że LCD jeet lepszy....
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Potwierdzam, jak sobie oglądałem różne tv w sklepie podszedł do mnie sprzedawca zagadał itp i na SD polecał mi LCD Sharpa nie jakiś super topowy model, sądząc o po cenie coś koło 4tyś ;)

sosna Mam pytanko, napisałeś że odrazu wybóe padł na Panasa, a Pionieera rozważałeś? Co o tym przesądziło, że np nie Pioneer, czy tylko względy finansowe? Z góry dzięki za odp. ;)
 

sosna

New member
Sansei6 napisał:
sosna Mam pytanko,
Wybór Panasonica był podyktowany względami finansowymi tylko i wyłącznie. Pionier praktycznie 2 razy więcej.

Edit:
Mam pytanko, czy ktoś podłączył PV80 przez sender bezprzewodowy AV z tunerem (sygnał SD), konkretnie problem dotyczy Polsatu Cyfrowego.
Pisałem już wcześniej o problemie u mojego Ojca 42PV80+Polsat Cyfrowy (wyjście z tunera po kablu antenowym około 20-30m, a nie po Scart, w tv odbiera na konkretnej częstotliwości - cel takiego rozwiązania to przejście piętro niżej). Obraz tragedia, z "kija" jest lepiej :( Może jakieś inne rozwiązanie ???
 
Ostatnia edycja:

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
czytając Wasze opinie coraz bardziej przekonany jestem do tej plazmy pomimo iż nie widziałem jeszcze na własne oczy jak gra.
Mam jednak pytanko ...może trochę nietypowe ... nie wiem czy dobrze czy nie ale trochę obawiam się kurierów a że jest jeden sklep w moim zasięgu z naprawdę dobrymi cenami to chciałbym osobiście podjechać sobie po ten tv ...
- czy możecie napisać wymiary kartonu 42pv80 ...oraz 37pv80 (37" to druga opcja którą jeszcze rozważam), bo nie wiem czy zmieści się do mojego autka ;)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
No co Ty nie rezygnuj z 42" tylko dlatego, że może Ci się nie zmieścić do samochodu, będziesz żałował ;)
 

kudi74

New member
37pv80-pc

Witam,podlacze sie pod temat.Posiadam 37pv80 po podlaczeniu kablówki i tunera sat(obraz miodzio)przyszedł czas na kompa.Wyjscie z pc dvi-i(posiadam przejsciówke dvi-i-vga).Dylemat czy podłaczyc dvi-i-hdmi,czy dvi-i - vga wejscie w pv80 dla pc.Jezeli ktos ma podłaczone to prosze o uwagi.Jeszcze jedno jak mam wyjscie(pc)dvi-i czy moge zastosowac wejscie w kablu dvi-d.dzieki i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

krzysiekpg

New member
witam
po tych wszystkich waszych postach jetem rowniez gotowy kupic 37PV80 mam tylko jedno pytanko jak sie sprawdza na kanalach sportowych?? bo to jest w sumie dla mnie najwazniejsze najwiecej czasu przed tv spedzam ogladajac mecze
 

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
dzieki za link :)... nie zauważyłem wcześniej tego postu od MazaQ77 ...myśle że będzie ciasno ale powinien się zmieścić do autka :D

btw - oby jak najwięcej nowych posiadaczy tej plazmy zamieszczało swoje opinie ;)
 

jarkon

New member
Pełne zadowolenie!

Opinia po paru dniach obcowania z 37PV80.
Telewizor zakupiłem tuż przed Świętami. Po 15 min od włączenia z ciekawości wszedłem do menu serwisowego i zgodnie z oczekiwaniem - ilość włączeń - 1, czas pracy - 15 min. Po pewnej korekcji ustawień parametrów obrazu i dźwięku osiągnąłem to czego się spodziewałem, po przeczytaniu wielu wątków o PV 80. Kolory bardzo naturalne, żywe, głęgokie z bardzo dobrą czernią. Z odległości 2,7m obraz wyraźny i ostry. Niestety jak na dzień dzisiejszy posiadam tylko kablówkę UPC więc sygnał nie jest najlepszy, lecz w porównaniu z obrazem na LCD u sąsiadów PV80 bije ich na głowę. Niestety uwidacznia się fatalna jakość programów nadawana przez TVP. Lepiej jest z Polsatem i TVN. Lecz dla mnie nie jest to jakimś dużym zmartwieniem gdyż telewizji oglądam mało. Moją pasją jest muzyka i w związku z tym oglądam dużo koncertów. Wraz z dobrej jakości sprzętem audio efekt jest pionurujący. Obraz z DVD puszczony przez Component jest fantastyczny ( aż się prosi większy ekran).
Wybór w 100 procentach trafny. Chciałbym podziękować forumowiczom za pomoc w dokonaniu wyboru. Pozdrawiam.
 

Patrycjusz

New member
Witam :)

Proszę mnie źle nie zrozumieć, ale dziwnym wydaje mi się fakt, że większość przedstawionych tu opini tzw. "pełnej satysfakcji z PV 80" pochodzi od użytkowników zarejestrowanych w marcu 2008r. Czyżby przemyślany "atak marketingowy"??
Nie chcę nikogo urazić, daleki jestem od tego, ale ten szczegół zwraca moją uwagę już od pewnego czasu na tym bardzo interesującym wątku.

Ps. Mam nadzieję, że produkt jest naprawdę tak dobry jak wszyscy tu opisują.

pzdr i życzę wiele zadowolenia z zakupionego produktu.
 

sowa4

New member
jestem w pelni usatysfakcjonowany z zakupu pv80.

data rejestracji: 18-12-2007 -wiec nie mieszcze sie w teorii spiskowej:mrgreen:
 
Do góry