Panasonic seria PV80 i PV8

senato

New member
Witam.
Ma ktoś może jakieś pewne informacje na temat parametrów technicznych modeli PV80 na Pollskę?
Panasonic Polska na swej stronie internetowej nie podaje pewnych parametrów, które są podawane na niemieckiej czy angielskiej stronie. Wg informacji sprzedawcy w jednym ze sklepów (nie wiem czy prawdziwej)modele serii 8.. mają te same matryce co PV70. W danych podawanych na stronie nie ma np informacji na temt generacji panelu G9, G10, G11. Nie ma informacji na temat możliwości wyświetlania kolorów (29, 48, 69 mld). Niemieckie modele chwalą się parametrem 100Hz. W polskich modelach nie ma informacji na ten temat.
Czyżby na polski rynek pyły przeznaczone "słabsze" modele?:confused:

Pozdrawiam
 

Mabri

New member
gwizdek napisał:
Witam,

Zakupiłem TH-42PV80, do tego zamówiłem kabel z UPC (nie mogę wieszać anten na elewacji a innych kablówek tu nie ma).
Mam taki problem, że na niektórych kanałach (np. TVP1, TVP2, TVN)
widzę wyraźne pasy ukośne pod kątem +45 -45 stopni od pionu.
Są one widoczne najbardziej na jednolitych fragmentach obrazu np. niebo.
Załączam zdjęcia tego zjawiska.
Czy jest to przypadłość TV czy sygnału UPC?
Nie mam innego TV, żeby podpiąć i sprawdzić na innym odbiorniku.

Ja stawiam na 100% na zakłócenia sygnału. Potwierdza to twoje stwierdzenie "na niektórych kanałach".
 

kacy21

Member
senato napisał:
Witam.
Ma ktoś może jakieś pewne informacje na temat parametrów technicznych modeli PV80 na Pollskę?
Panasonic Polska na swej stronie internetowej nie podaje pewnych parametrów, które są podawane na niemieckiej czy angielskiej stronie. Wg informacji sprzedawcy w jednym ze sklepów (nie wiem czy prawdziwej)modele serii 8.. mają te same matryce co PV70. W danych podawanych na stronie nie ma np informacji na temt generacji panelu G9, G10, G11. Nie ma informacji na temat możliwości wyświetlania kolorów (29, 48, 69 mld). Niemieckie modele chwalą się parametrem 100Hz. W polskich modelach nie ma informacji na ten temat.
Czyżby na polski rynek pyły przeznaczone "słabsze" modele?:confused:

Pozdrawiam
Widziałem ten telewizor wczoraj w mediamarkcie we Wrocławiu za 4699 zł.Miał naklejoną naklejkę 100 Hz .Na resztę nie zwróciłem uwagi.
 

mimuszek

New member
senato napisał:
Niemieckie modele chwalą się parametrem 100Hz. W polskich modelach nie ma informacji na ten temat.
Czyżby na polski rynek pyły przeznaczone "słabsze" modele?:confused:

Pozdrawiam



nawet na samym TV masz naklejke 100HZ
ustawienie 100/50 jest rowniez w "ustawieniach"

nie wiem czy i co to ma za znaczenie, moj TV ma koncowke p (PV80P)
 

Bl1nk

New member
Nastepny zadowolony wlasciciel TH-42PV80 :)

Plazma przyszla wczoraj, na chwile obecna mam ja tylko podlaczona pod zwykla antene siatkowa umieszczona na dachu, wkrotce bedzie cyfra lub n. I powiem Wam ze plazma skaluje bardzo ladnie, sam bylem zdziwiony, obraz jest dosyc ostry, przedewszystkim nie widac zadnych pikseli, mozna ogladac z odleglosci 2m obraz z anteny siatkowej i na prawde wyglada to dobrze.

W porownaniu do TH-42PV7 P ktorego ogladalem w hipermarkecie zdjecie przystani pod tym adresem na prawde odzwierciedla dobrze roznice miedzy tymi telewizorami http://panasonic.jp/viera/products/px80/picture.html#01

Na TH-42PV7 P obraz SD byl wyplowialy, rozmydlony, jakby za mgla i rozmazany, probowalem go ustawiac w hipermarkecie i caly czas bylo taka samo, na TH-42PV80 obraz z SD jest ostry, przedewszystkim gleboki, widac ta roznice kontrastu, kolorki sa soczyste a nie szarobure.

Odnosnie dzwieku to nie jest zly ale tez nie jest to nic nadzwyczajnego, ot taki standard wsrod telewizorow jak sie domyslam, ale potrafi grac glosno i nie harczec. Jak ktos chce gleboki potezny dzwiek to kino domowe:)

Powiem jeszcze ze jak na CRT kanał TVN odbieral mi na prawde kiepsko, bo do mojego miasta z nadajnikow dochodzi juz slaby sygnal i obraz sniezy, to na tej plazmie obraz wyglada lepiej niz na CRT.. ona likwiduje czesc tych zaklocen. Nie widac tez z bliska zadnych fioletowych wezy czy podwojnego obrazu itp... :) ale sprawdze to potem jeszcze jak podlacze pod dvd czy satelite.

Roznica po przelaczeniu w menu z 100Hz na 50Hz bardzo duza, obraz ciemnieje i zaczyna drgac, ale domyslam sie ze przy przelaczaniu na 50Hz producent moze tez specalnie pogarszac inne parametry (ot, taki chlyt matetingowy ;-) w celu pokazania jakie to 100Hz jest super :) ) bo obraz na 50Hz jest duzo duzo gorszy

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

czytelnik

New member
ravpelc napisał:
Nie znalazłem niestety nigdzie informacji, kiedy model 800 będzie dostępny w Polsce, ale raczej go wprowadzą, bo to w sumie już tradycja Panasonica z dodawaniem zer (np. PV7, 70 i 700).

Może ktoś z Was się orientuje na kiedy jest planowane wprowadzenie tej "najlepszej" wersji?
Jak to było w przypadku poprzedniej serii - ile czasu po wyjściu PV70 wprowadzili na rynek PV700?

Z tego co ja wyczytałem na stronach znalezionych przez google model PV 800 nie jest planowany, wszystkie modele z wyższej półki czyli 800 i 85 będą tylko full hd i mają mieć oznaczenie PZ (w Polsce PY). HD Ready tylko PV80 i PV8.

Ja sam czekam na to jakie będą ceny 50 PV 80 czy wie już ktoś coś konkretnego na temat tego czy faktycznie pojawią się na pocżątku kwietnia, jak ktoś tu pisał ???? Ciekawe czy cenowo będzie tak jak z PV 70 i PV 80, że ten nowszy model w sklepach internetowych zaczyna być tańszy od starego modelu ?????
 

Filipek2821

New member
senato napisał:
Witam.
Ma ktoś może jakieś pewne informacje na temat parametrów technicznych modeli PV80 na Pollskę?
Panasonic Polska na swej stronie internetowej nie podaje pewnych parametrów, które są podawane na niemieckiej czy angielskiej stronie. Wg informacji sprzedawcy w jednym ze sklepów (nie wiem czy prawdziwej)modele serii 8.. mają te same matryce co PV70. W danych podawanych na stronie nie ma np informacji na temt generacji panelu G9, G10, G11. Nie ma informacji na temat możliwości wyświetlania kolorów (29, 48, 69 mld). Niemieckie modele chwalą się parametrem 100Hz. W polskich modelach nie ma informacji na ten temat.
Czyżby na polski rynek pyły przeznaczone "słabsze" modele?:confused:

Pozdrawiam
Przyłączam sie do pytanie. To że 100 Hz ma, to już wiemy. Ale co z panelem??? To jest juz G11 czy G10???I jaka jest mozliwośc wyswietlania kolorów??
 

raf44

New member
PV80 i przepracowane godziny + uchwt jaki?

Witam, mam dwa pytanka
1.jak sprawdzić w PV80 ile godzin przepracował?
2.jaki uchwyt polecacje do plazmy 42" najlepiej taki uchylny 12-15 st.?

Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Sporo informacji można znaleźć na amerykańskiej stronie Panasonika.

Konkretnie model PX80:

http://www2.panasonic.com/consumer-...Vs/model.TH-42PX80U_11002_7000000000000005702

Ciekawostką jest zastosowanie rozwiązania pod nazwą Pixel Shifter (Anti-Image Retention). Przeciwdziała ono tworzeniu się powidoków. A byłem przekonany, że Panasonic z tego nie korzysta. Przynajmniej jawnie.

Drugą ciekawostką jest zastosowanie dwóch wejść komponentowych. W naszej wersji jest chyba standardowo tylko jedno.

ArtS :)
 

mirecore

New member
cactus napisał:
pytanie troszkę z innego działu, ale jak juz o tym napisałeś, to nie moge się powstrzymać - czy wymienia się sam tuner na HD, czy trzeba wymienic też konwerter ? Bo mam taki już chyba z 5-6 letni, pytanie czy to ma związek z sygnałem HD ?

konwerter i czasze trzeba wymienić - jest znaczek HD Ready
na umowę 100zł za antenę z konw.
 

Filipek2821

New member
ArtS wszystko ładnie i pięknie, ale jak to m się do naszej wersji, czyli PV. Bo tak jak na innych (czyt. zagranicznych) stronach każda opisuje panel jako G11 i palete kolorów max. 68 Miliardów, tak na naszej tego typu danych nie ma.

I własnie pyatnie tutaj rodzi się takie: Czy te dane nie są specjalnie nie podawane, bo są słabsze, czy to tylko niedopatrzenie??? Chociaż to drugie według mnie jest mało prawdopodobne
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie sądzę, aby nasze były gorsze. Po prostu na naszej stronie Panasonika zawsze panował syndrom niedomówień.

ArtS :)
 

Filipek2821

New member
Też mi sie wydaje to mało prawdopodobne, ale jednak lepiej być pewnym. Może ktoś ma 100% informacje odpowiadające na nasze wątpliwości???
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Na 100% ci nie powiem. Ale jest naprawdę bardzo mało pradopodobne, aby specjalnie na Europę wschodnią produkowali nową serię telewizorów ze starszymi ekranami. To nie ma sensu zarówno ekonomicznego jak i wizerunkowego.

ArtS :)
 

CreativePL

New member
menu serwisowe pv80

moze mi ktos wytlumaczyc jak wejsc w menu serwisowe w PV80P?
Przyciskam i wciskam przycisk sciszania i 3razy klikam 0- nie dziala:confused: a podobno mialo...
 

MazaQ77

New member
w PV80 jest G11 - na pewno ;)
więc biorąc pod uwagę: ten sam panel, tą samą elektornikę - pozostałe parametry wyświetlanego obrazu (paleta barw, ilość poziomów gradacji szerości itp) powinny być takie same.

Z drugiej strony: Panowie, czy Wy ciut nie przesadzacie? :)

Skoro 95% opini posiadaczy o tym TV jest na TAK, 100% opini w necie wychwala stosunek jakość/cena i ogólnie jakość to czy nie uważacie, że rozpatrywanie każdej cyferki w danych katalogowych po prostu nie ma sensu? czy ktokolwiek zauważy różnicę między 29 a 68 MLN kolorów :D błagam...

Na moją prywatną ocenę tego TV wpłynęło: b.db. czerń w porównaniu do PV70 i Q91, doskonały kontrast, świetne odwzorowanie barw, b.db. obróbka SD (nawet na zwykłej antenie dachowej), no i niezaprzeczalnie atrakcyjna cena. Dalsze doszukiwanie się zalet w cyferkach dla mnie nie ma sensu... chyba, że ktoś jest po mat. - fizie i musi bo inaczej się udusi... ;)
 

CreativePL

New member
42-PV80 a komputer

Witam,
Przed chwila podłączylem laptopa przez s-video do tej plazmy przez euro(scart) i zauwazylem ze obraz jest czarno biały, kolory dopiero sie pojawiaja gdy ustawie w ustawieniach TV kolor na maxa, to wtedy sie pojawia troche czerwonego koloru. Czy to wina połączenia. Jakie inne połaczenie jest dobre, czy połączenie VGA(D-Sub) jest lepsze?
 

MazaQ77

New member
zgadza się. niemniej nawet przez composite czy s-video kolory powinny byc normalnie... stawiam na przewod polaczeniowy lub zly tryb wejscia w tv (pal, ntsc?). jesli sie podpiales do wejscia z przodu to obraz powinien byc na AV2 (z tym ze tam tez masz wybor s-video lub rgb o ile dobrze pamietam wiec sprawdz oba - na jednym wlasnie bedzie obraz bez koloru)
 
Do góry