Panasonic seria PV80 i PV8

frytash

New member
Tomek_Waz wielkie dzięki. Myślę, że po świętach ta plazma będzie moja. Przed świętami juz nie chce mi się ganiać po sklepach, bo ludziska już tłumnie na zakupy przed świętami chodzą. W Łodzi jest kilka sklepów, gdzie można się dogadać. Za gotówkę zawsze trochę cena leci w dół. Czekam jeszcze tylko na podsumowanie kikiego. Chodzi jeszcze za mną LCD Toschiba 42Z3030 ale to już trochę inna klasa cenowa i muszę tutaj już troszkę nadciągnąć przeznaczony na TV budżet. Zobaczymy po świętach. Narazie bardziej skłaniam się ku plaźmie Panasonica.
 

xxxxxx

New member
zaz napisał:
Ja już straciłem nadzieję, że SED powstanie,

Powstanie na pewno.
Ciekawostka.Koncepcja SED powstała właśnie w laboratoriach Panasonika
Zasada działania była przedstawiona w Audio-Video chyba pod koniec lat
80-tych.Podobno technologia jest całkowicie dopracowana tylko chodzi
o spory prawne dotyczące zapłaty za patenty dla firmy Nano Prioprietary.
W efekcie pierwsze SED miały wejść do sklepów w 2006 r. z fabryki Toshiby.
Potem przesunięto to na 4 kwartał 2007r.Teraz podano informację że odwlecze
się to do niewiadomo kiedy,właśnie przez patentowe spory prawne.(podaję za
magazynem NEXT 1/2007.)
 

hdtvap

New member
zoom1, zoom2, zoom3 w 42v80

Czy w proporcjach obrazu (apect-rato) zoom1-2-3 można regulować obraz góra-dól..
pozdrawiam
 

hdtvap

New member
zoom1, zoom2, zoom3 w 42pv80

Czy w proporcjach obrazu (apect-rato) zoom1-2-3 można regulować obraz góra-dól..
pozdrawiam
 

kavoo

New member
xxxxxx napisał:
Koncepcja SED powstała właśnie w laboratoriach Panasonika
Chyba nie bardzo...

SED to dzielo Canona. Tu i owdzie podaja, ze Canon przy opracowywaniu tej technologii wspolpracowal z Toshiba.

O Panasonicu w kontekscie SED nie wspomina sie nawet pojedynczym slowem...
 

kociol1978

New member
PV80 pod kątem

Witam. Pytanko do uzytkownikow tej plazmy.
Dzis rozmawialem z kolega z salonu audio video. Powiedzial mi ze seria 70 miala pewna przypadlosc, mianowicie jak sie patrzylo pod katem to bylo widac jakby podwojenie obrazu. Tzn projekcja obrazu odbywajaca sie pod przednia szyba jakby odbijala sie od niej i pod katem obraz sie dublowal, mam nadzieje ze rozumiecie o co chodzi :) chcialem zapytac czy cos takiego jest w PV80.
 

Pawel998

New member
Wiadomość dla wszystki chcących kupic TH-42PV80 jest w cenie 3648 w sklepie Agito. Kurier UPS szybka dostawa Kupuję u nich sprzęt komputerowy i nigdy nie było problemu
 

CreativePL

New member
Pawel998 napisał:
Wiadomość dla wszystki chcących kupic TH-42PV80 jest w cenie 3648 w sklepie Agito. Kurier UPS szybka dostawa Kupuję u nich sprzęt komputerowy i nigdy nie było problemu

Oj drogo:D
Ja pol godziny temu zamowilem TU - z przesylka 3511zl
 

facet

Member
Bez reklam
U Kikiego jest zdeczko drożej, ale za to z kalibracją.
I tak jeszcze czekam na kasę, 20-go ma być (pożyczka z KZP w pracy) :)
Czyli 21 na koncie - i święta spędzę na negocjacjach ceny :)
Szkoda - już powiadomiłem rodzinę że prezent będzie po świętach.
 
Ostatnia edycja:

trafik

New member
U Kikiego jest zdeczko drożej, ale za to z kalibracją........
po przeczytaniu tego forum zamówiłem Panasonica 42PV80. Mam dwa pytanka
Czy konieczne jest docieranie plasm i o co chodzi z kalibracją?
 
Ostatnia edycja:

facet

Member
Bez reklam
Kalibracja TV:
Indywidualne dostrajanie parametrów odbiornika TV za pomoca optycznego kalibratora do mozliwosci konkretnego odbiornika. W przypadku każdego urządzenia wyświetlającego mamy do czynienia tylko z jedną kombinacją poszczególnych ustawień obrazu, która prowadzi do jego wzorcowego odwzorowania. Procesu dokładnej i pełnej kalibracji urządzenia wyświetlającego nie da się wykonać na tzw. "oko".

Krótka dyskusja o kalibracji:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13127
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
hdtvap, współczuję Ci. Już kilka razy o to pytasz i nic. Dołączę się do tego pytania, jeśli pozwolisz.

ArtS :)
 

marcism

New member
hdtvap napisał:
Czy w proporcjach obrazu (apect-rato) zoom1-2-3 można regulować obraz góra-dól..
pozdrawiam

Wydaje mi się, że nie - chociaż przyznam, że po ustawieniu któregoś zooma nie próbowałem kursorami przesuwać ekran.

Sprawdzę.
 

pink25

New member
hdtvap napisał:
Czy w proporcjach obrazu (apect-rato) zoom1-2-3 można regulować obraz góra-dól..
pozdrawiam

ja takiej opcji nie znalazłem, ale może nie trzeba szukac opcji w menu tylko odpowiednie klawisze naciskać ;).
 
Kolor pasów w 4:3

Witam.Czy w PV80 istnieje możliwość zmiany koloru bocznych pasów wypełniających ekran przy obrazie wyświetlanym w formacie 4:3? Czy można zmienić z szarego na czarny?
 

piqs

New member
Gwoli wyjaśnienia odnośnie tych bocznych pasów (przy formacie 4:3). Wiem, że większości w takim wypadku lepiej będzie się oglądało z pasami w kolorze czarnym (szczególnie, gdy obudowa czarna i oglądamy wieczorem). Ale czy nie będzie bezpieczniej, z uwagi na możliwość nierównomiernosci wypalania przy długim oglądaniu w takich ustawieniach, zostawić tych pasów w kolorze domyślnym, czyli szarym? Pytam, bo jeszcze laikiem jestem... ;)

Pozdrawiam,
Piqs
 
Do góry