Panasonic seria PV80 i PV8

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
42PX80 a 42PV80 ... kolega pisal ze porownac mozna te 2 modele na globalu... na globalu nie ma modelu V zas na polskim nie ma modelu X sprawdz a potem spiewaj rodowicz... "ale to juz bylo" pozdr
 

facet

Member
Bez reklam
Z wadliwym TV nie widzę problemu.
Jak go masz od wczoraj to idziesz do sklepu, albo wymienią Ci na inny, albo niech oddają kasę i kupisz gdzie indziej.
Przecież przysługuje Ci zwrot towaru w ciągu 10 dni bez podania przyczyny zwrotu - i na to prawo sie powołaj.
 

p@well

New member
... w kwestii formalnej. 10 dni przysługuje tylko przy zakupie przez net, jak nie miał możliwości obejrzenia towaru na miejscu. Tak też ma możliwość, ale trza doczytać;). Trochę się dokształciliśmy w związku z wczorajszym dniem konsumenta co?... ok wiem że nie w temacie TV, ale lepiej sprostować8)
 

SIX

New member
Wadliwa matryca PDP

No właśnie dokładnie tak jest.

Ale ja oddawać nie zamierzam już się kontaktowałem z serwisem i sklepem w którym kupiłem
i powinno sie skończyć na wymianie na nowy sprzęt mam tylko nadzieję, że przed świętami się to uda załatwić.

Nie podaję gdzie kupiłem ale pudło było w stanie nienaruszonym i nie było otwierane
więc zero pretensji do sprzedawcy chyba, że świadomie sprzedał mi drugo gatunkowy produkt
ale o tym się dowiem po wizycie serwisu jakoś w przyszłym tygodniu.

Co do samego tv to Panasłonik jest naprawdę godny swoich pieniędzy, każdej złotówki.

Mam kumpla który ma pv60 i pv80 to przepaść raczej
Drugi ma 42Q Szajsunga w którym wszystko wygląda jak teatr telewizji
więc nie wiem po co ta firma umieściła profil Film - mniejszy kontrast tylko
nie mówiąc o tym, że jak oglądałem mecz piłki nożnej
to czasami się zastanawiałem gdzie ta piłka i dlaczego zamiast lecieć to "skacze"...

Generalnie to bardzo zadowolony jestem z wydanych pieniędzy jak się wszystko pozytywnie zakończy oczywiście

Jeśli mogę w czymś pomóc to prosze o pytać śmiało

Ps. żeby uniknąć ewentualnych problemów w serwisie wszyscy przyszli kupujący powinni dopilnować żeby na dowodzie zakupu był dokłanie wpisany ten model co kupujecie a nie np. telewizor plazmowy, nie wiem czy to duży problem by był ale od razu pan się zapytał co mam tam wpisane
 
Ostatnia edycja:

PJAST

New member
A jeśli miałbym wybierać między PV8 a PV70 (ta sama matryca G10?) - Jeśli cena nowszego jest niższa to chyba warto? PV8 widziałem już za 3170, i niestety jest to górna granica kwoty jaką mogę wydać, dlatego odpada PV80.
 
Ostatnia edycja:

hdtvap

New member
obraz kontrolny-test skalowania 4x3

Proponuję uzupełnić testy o pokaz skalowania zamieszczonego ponizej obrazu kontrolnego w trybie4x3 we wszystkich trybach odbiornika.....


obraz_kontrolny-4x3n.jpg

skalowanie4x3-tryby.jpg

obrazek powyżej to tryby skalowania philipsa ale i sony w trybie smart robi to podobnie jak w superzoom(zniekształenia minimalne na środku i większe po bokach)

Pozdrawiam i czekam na test trybów panasonica 80

ps w MM de wprowadzają gwarancję do 5lat na elektronikę - dopłata 10-15%wartości sprzętu
 

Filipek2821

New member
KIKI pytanie do Ciebie: Ile u Ciebie kosztuje 37PV80 lub PX80 i ile kosztuje wykalibrowanie???I oczywiście ile mnie to będzie kosztowało, jeżeli nie zdecydowałbym się na TV???(Bojeżeli dobrze rozumiem to jak go kupie to prezentacja jest u mnie za free) Odpowiedź może byc na PW
 

zaz

Member
Oglądanie SD

Kiki napisałeś:
"Gorzej z płynnościa liter na dole /obraz z jednego metra /,ale odsunięcie się od
ekranu na właściwą odległość od tej wielkosci ekranu i literki płyną z pełną
czystością."

Czy mógłbyś uściślić przy jakiej odległości obraz jest płynny na 42PV80? (ciągle wacham się nad wyborem 37" czy 42" - przy odległości 2,5 - 3m od ekranu i oglądaniu głównie SD). Poza tym czy mógłbyś zamieścić kilka fotek porównania z KURO.
 

CreativePL

New member
Mogłby mi ktoś doradzić w jakim sklepie zakupić 42-pv80, bo nie za bardzo sie orientuje jakim sklepom "zaufac"? Dostawa kurierem i za pobraniem. Czy może odczekać z tydzień, jak ceny spadną?
prosze o odp.:-D
 

SIX

New member
no sam już nie wiem

odczekać aż ceny spadną....

a na co chcesz czekać aż ktoś ci go sprzeda 50 czy 100 PLN taniej???

ma to jakiś sens??

i tak da się kupić z transportem jak nie ma na miejscu za jakieś niecałe 3700 PLN

jak w moim przypadku z wniesieniem do saloonu było i powiem ze jestem bardzo zadowolony...


odnośnie wcześniejszych postów dla nie trzymających ciśnienia jak ja np.
jak coś jest nie tak z matrycą to warto poczekać kilka godzin lub dzień czy 2
bo u mnie wszystko już jest ok - nie wiem o co chodzi ale wszystko juz działa jak trzeba
i to samo z siebie bez żadnej ingerencji mojej czy serwisu - great success!!!

A więc nie pozostaje nic innego jak stwierdzić:

DZIĘKUJEMY CI... PANASŁONIKU !!!!!!
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
hmm..., przy kazdej nowej linii tv plazmowych sa na samym poczatku podczas testu same ochy i achy na temat super jakosci itp., a potem co ??? zielone weze, slaba czern...
mam nadzieje, ze nie jest ten test tylko po to aby napedzic sprzedaz
 

MarcusGawin

New member
Ja już wcześniej pytalem :p Kikiego za ile jest kalibracja,i cisza jak Filpek2829 będziesz coś wiedzial to daj nam cynk.Patrzylem w sklepie Kikiego i ceny lekko z gornej półki-chyba że to baza do negocjacji??
 

MazaQ77

New member
sorry za lamerskie pytanie: co obejmuje kalibracja tak wlasciwie? skoro obraz tv na kazdym wejsciu wyglada ianczej czy kalibrowane sa rozne wejscia na jakims materiale testowym? :hmm: z czym to sie je?
 

zaz

Member
Kalibracja

Jedyny konkret o kalibracji, który pojawił się na forum:

"telewizory kalibrowane są Spyder TV, trwa to ok godziny, i kosztuje nieporównywalnie mniej od kalibracji ISF"
 

mirecore

New member
Jak w przyszłości będzie PV90 to też będzie musiał być lepszy, a wydawało się że biały nie może być bielszy.

Co by było gdybyśmy mieli już dziś coś, co nie może być lepsze???
- tysiące ludzi w fabrykach na bruk...
 

mirecore

New member
ja mam kalibrator Spyder3Elite - (w koncu jestem zawodowym grafikiem) ale nie mam pojecia jak przeprowadzić kalibrację telewizora - skoro w TV nie mam mozliwości ustawienia RGB i GAMMA - chyba że jest to w serwisowym - tylko jeszcze mnie zastanawia co to da jak nie mogę zapisać profilu w pamięci telewizora - chyba że inaczej to się odbywa niż w komputerach...

Czy w Panasach jest mozliwość ustawienia RGB i GAMMA???
 
Do góry