Panasonic seria PV80 i PV8

Paweł Dziuba

New member
sosna napisał:
Co ma być za miesiąc ????? Przecież modele 37 i 42 właśnie są i je "wszyscy" właśnie kupujemy :mrgreen:

W PanasPolska pytałem o " nasz " model 50" ( 1366na768 ) i odpisali że
w marcu-kwietniu mają być nowe modele w sprzedaży - jakie , nie napisali .
Sosno ;) - jeśli wiesz jakie modele mają być w Polsce ( czy w Europie ) w najbliższych miesiącach , to napisz ( ja widziałem na - bodajże - szwajcarskiej stronie kilka modeli mających wyjść do 06-07/08r. ) .
 

bartq

New member
Porównanie PC vs HDMI jest moim zdaniem źle zrobione. Np za duża jasność... to co nie można zjechać w ustawieniach TV z jaskrawością i podbić kontrast aby obraz wyglądał podobnie? TV zapamiętuje ustawienia obrazu dla każdego wejścia oddzielnie.
Sam posiadam 42PV70 i na tym TV różnica jest niewielka i to raczej na korzyść D-SUB. Dlaczego? Otóż obraz przez DVI traci trochę szczegółów w ciemnych scenach przy podobnym poziomie czerni. Porównywałem na jakimś filmie HD i przełączałem obraz z PC na DVI.
Oczywiście w nowej serii może być inaczej.

PS. Osobiście używam DVI bo jest dla mnie wygodniejsze.
 

sosna

New member
Paweł Dziuba napisał:
Najlepi wejdź do menu serwisowego .
Pytanie właśnie o to jak wejść w PV80 do menu serwisowego, ewentualnie do licznika konkretnie :mrgreen:

Edit:
Kiki, kiedy będzie ciąg dalszy testu z sygnałem SD ????
 

aeste

New member
1) - Panowie panowie - nie załamujcie mnie, że obraz z kompa po hdmi wygląda lepiej niż przez D-sub :confused:

Testowałem to na 37PV70 i różnica była bardzo wyraźna oczywiście na korzyść D-sub - po hdmi ewidentnie czcionki były mniej czytelne i obraz słabszy, to był główny powód, dla którego od wczoraj jestem posiadaczem 37PV80 a nie o 1kpln tańszego 37PV7 ........ obecnie czekam na dobry kabel XGA i sądzę, że na dniach będę mógł opisać wam moje spostrzeżenia, jeżeli obraz będzie lepszy przez HDMI to nie będę zby zadowolony z tego faktu #$%^&

2) u mnie także żaden z dwóch znanych mi sposobów na uruchomienie menu serwisowego nie zdał egzaminu, więc również dołączam się do pytania jak je włączyć.
 

Paweł Dziuba

New member
sosna napisał:
Pytanie właśnie o to jak wejść w PV80 do menu serwisowego, ewentualnie do licznika konkretnie :mrgreen:

Edit:
Kiki, kiedy będzie ciąg dalszy testu z sygnałem SD ????

Przeczytałem cóś takiego ( wejście do menu serw. TH-37PV7P ) :
Wciskasz F ( na pilocie/TV ) i trzymającna klawisz na pasku siły głosu ( możliwe że równocześnie + i - , na pilocie/TV ) wybieramy ( na pilocie ) 3 razy klawisz 0 i wchodzimy ( ? ) do menu .
Może zadziała .
p. s. Trochę niedokładnie wyjaśniłem , ale to co przeczytałem podobne w precyzji było - po prostu wypróbować należy wszystkie ( jak dobrze liczę ) 4 możliwości .
 
Ostatnia edycja:

MazaQ77

New member
PC vs. HDMI

Na poczatek: jakoz, ze nie uzywam TV do obslugi kompa prosze mi wybaczyc bledy w metodologii poprzedniego porownania :) a byly one nastepujace:

- wejscia faktycznie mialy wlaczone inne profile
- w trybie PC nie uzylem ustawien zaawansowanych dla tego trybu
- wtrybie HDMI podniesiona byla wartosc "ostrosc"

Jako, ze jestem chory i nie moge spac oto kilka kolejnych fotek (sorry za geometrie ale nie wyciagalem statywu zeby nie budzic Zonki :) ) - ustawienia w obu trybach: FILM, wszystko inne - wartosci fabryczne.

1024x768@85Hz:

8615ae27d6c34129.jpg


to czego nie widac - dopisze: tekst bardzo wyrazny, krawedzie ok, widoczne lekkie migotanie

1280x768@85Hz

d4b1c7d9e386b7d6.jpg


tekst wyrazny, choc nieco mniej, krawedzie nadal bardzo ok, lekkie migotanie

HDMI 1280x720@60Hz:

6415a31b3d2be141.jpg


tekst dosc wyrazny ale gorzej niz po PC, krawedzie lekko rozmyte, migotanie - bez zmian (odczuwalnych)

czern/kontrast/nasycenie kolorow:

XGA:

2c5c72877cc29900.jpg


w trybie kinowym na PC jest poprawa ale nadal HDMI wyglada lepiej:

4c5a44657b15c488.jpg


co prawda szczegolowosc obrazu jest juz porownywalna i moze nawet faktycznie PC wychodzi lepiej, ale nie da sie nie zauwazyc roznicy w nasyceniu kolorow, kontrascie czy czerni... pewnie mozna to zniwelowac odpowiednimi ustawieniami przy danym profilu ale na dzien dobry wyglada to tak jak powyzej.

no i jeszcze jedno: gradacja kolorow i skala szarosci:

XGA:

96db1f41091d48f5.jpg


to jest scena z fadem do czerni... a ponizej to samo po hdmi:

34e05e8209cdf686.jpg


co prawda ujecie o wlos pozniejsze ale sens i roznice widac jak mi sie wydaje...

to tyle, mam nadzieje ze troche pomoglem ;)
 

krzys128

New member
Ja troszke z innej beczki. To ze kupie pv80 to juz postanowione - pewnie w przyszlym tygodniu. Ze wzgledu na duzy deficyt miejsca bedzie to 37''. Do tego chcialbym dokupic kino domowe tez panasonica, model SC-PT350W . Nie wiem czy ten model jest ok czy nie, ale z parametrow wydaje sie w porzadku no i jeden pilot ( do tv, radia i dvd) zamiast trzech to jest dla mnie argument.
I teraz wlasciwe pytanie: Czy mozna telewizor postawic na tym odtwarzaczu? Czy podstawka telewizora nie jest zbyt duza i czy telewizor nie jest zbyt ciezki ?
 

Patrycjusz

New member
hi, napisz proszę jeszcze, czy szyba mocno odbija światło i itp, czy nie przeszkadza to w oglądaniu tv za dnia (słońce), lub wieczorem przy np. lampie. Pytam, bo na fotkach widać twój pokój i Ciebie, a na ostatniej fotce światło z okna bardzo wpływa na brak wyrazistości materiału (twarzy) na tv.


pozdro
dzięki za fotki
 

MazaQ77

New member
krzys128 napisał:
Czy mozna telewizor postawic na tym odtwarzaczu? Czy podstawka telewizora nie jest zbyt duza i czy telewizor nie jest zbyt ciezki ?

wg mnie nie ryzykuj... rozmiar bedzie ok, ale ten tv wazy ponad 25 kg...


Patrycjusz napisał:
napisz proszę jeszcze, czy szyba mocno odbija światło i itp, czy nie przeszkadza to w oglądaniu tv za dnia (słońce), lub wieczorem przy np. lampie. Pytam, bo na fotkach widać twój pokój i Ciebie, a na ostatniej fotce światło z okna bardzo wpływa na brak wyrazistości materiału (twarzy) na tv.

akurat w moim pokoju nie. aparat stal na dosc niskiej lawie - stad widac to odbicie okna ktore jest wyzej za mna. z poziomu wzroku siedzacego czlowieka u mnie to nie przeszkadza. inaczej moze byc z oknem np balkonowym. no niestety na ciemnych scenach, jak nam sie z szyby robi lustro, to swiatlo dla plazm jest problemem... trzeba kombinowac z ustawieniem tv albo jakies rolety...
 

SIX

New member
A teraz żeby nie było tak kolorowo...

No i jestem "szczęśliwym" posiadaczem od wczoraj plazmy TH-42PV80...

Dlaczego "szczęśliwym" a nie szczęśliwym??

A no dlatego ze mam "tajemniczy" pasek pionowy a w zasadzie 2 paski przylegające do siebie
dokładnie usytuowane po lewej stronie środka obrazu i nie wiem co z nimi zrobić
ale obawiam się, że to będzie pierwsza reklamacja tego typu telewizora w kraju który kiedyś był szumnie nazywany PRL...

Jeśli ktoś z forumowiczów wie jak sobie z tym poradzić to bardzo proszę o pomoc.

Dzisiaj po południu jeśli sytuacja się nie zmieni w sensie wyświetlania wyżej wspomnianego paska
to zamieszczę zdjęcia tego zjawiska na forum.

Paska nie zauważyłem wcześniej to znaczy od razu po rozpakowaniu
i w zasadzie jak oglądałem wczoraj 2 filmy to wydaje się, że zniknął na chwilę
ale generalnie jest cały czas i bardzo mnie wkurza.

Wygląda to jak jakaś interferencja i występuje niezależnie od kanału tv czy źródła sygnału,
ma czerwono-żółty kolor i z bliska wygląda tak jak by nie było zbieżności w miejscu "objawienia"
2 paski złączone ze sobą a wiem to ponieważ widać "poświaty odbiciowe" jak przesuniecie obrazu z obszarów wokół występowania zjawiska.

Z góry dziękuję za wszelkie informacje co do tego zjawiska, teraz muszę zasuwać zarobić na kredyt
ale po południu postaram sie zamieścić fotki "uvo"...
 
Ostatnia edycja:

miles19

New member
Czy tuner DVB-T modelach PX80E i PX8E odtwarza video w MPEG-4 (MPEG-2 to chyba standardowo)??

Inaczej - czy ściągnę w Poznaniu przez antenę sygnał DVB-T ze Śremu?
 
Do góry