Panasonic seria PV80 i PV8

sanchopan

Banned
Ja właśnie zmieniłem Panasa - od dziś mam 5080XA: czerń jest smolista.
Ale jakby chodziło tylko (i aż) o czerń, to bym każdego filmu na nowo nie oglądał, bo... CAŁKIEM inne kolory Pioneer wyświetla.
Miodzio.:D :D :D
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
sanchopan

Zrobiłem prawie to samo, panasa 42 na pionka 42

Bez porownania, Panas moze mu buty czyscic :)

Aczkowwiek niestety zamiana FullHd na HDReady, ale coz...
 

sanchopan

Banned
HDTV_Fan napisał:
sanchopan

Zrobiłem prawie to samo, panasa 42 na pionka 42

Bez porownania, Panas moze mu buty czyscic :)

Aczkowwiek niestety zamiana FullHd na HDReady, ale coz...

Ja zmieniłem HDReady (1024) na "trochę bardziej" HDReady (1366).:mrgreen:
Generalnie mogłem za tę kasę kupić fullHD Panasa - brałem 50", bo jakoś te 42" mi się "pomniejszyło" - przyzwyczajenie.:D Oglądam tak z 1,5, max 2,5 metra.
Normalnie miodzio-lodzio na 5080XA.
 

miles19

New member
ja mam leciwego (2,5 letni) ASUSa-A6JC z GeForce Go 7300, po kablu DVI -HDMI idzie znakomicie, rozdzielczość 1280x720 którą już plazma sobie przeskalowuje do 1024x720. Dźwięk wyjśćiem optycznym miniJACK-TOSlink do amplitunera i wszystko piknie gra i świeci :D
 

sanchopan

Banned
Panas też bzyczał, choć inaczej.
Dodatkowo wietrzył wiatrakami - ten wiatraków nie ma, więc może i bzyczenie bardziej się odznacza, samotnie.:D
Ale powiadam, warto!:eek:k:
 

otan

New member
Bez reklam
Jak na TV Nr 1 na świecie, to bzyczenie raczej można określić jako wstyd dla Pioneera.
Taka kasa i taka wada! Teraz już mnie nie dziwi informacja o zaprzestaniu produkcji paneli. Mają rację, że będą kupować panele od Panasonica.
A jak tam z bielą lekko wpadającą w żółć ?
 

piteron

Active member
Bez reklam
ona nie wpada w żółć
to poprostu taki odcień bieli:D:D,ale za to ta czerń;),plus bzyczenie w gratisie,ale i to ma swoje zalety,odstrasza insekty ciągnące do ekranu w nocy;)
 

sanchopan

Banned
no - a świstak siedzi i zawija... albo i nie zawija:grin:
Plazma każda bzyczy cichutko - to nie wada.
Biel nie wpada w nic: właśnie celowo przez dłuższy czas oglądałem śnieżną Arktykę na NGHD:eek:k: :D :p
 

cozi

New member
Wypalenie

Witam.

Obawiam sie ze mam smutna wiadomosc.

Po kilkugodzinnym wyswietlaniu katalu TVN24, zostało widoczne w kompletnej ciemni na czarnym ekranie poswiata dolnego loga i paska informacyjnego.
Nie moge sie tego pozbyć używając sniegu i przewijanego bialego pasa z menu serwisowego, niewiem czy wogole sie tego pozbedne.
Jestem rozpaczony.:(
 

piteron

Active member
Bez reklam
sanchopan napisał:
śnieżną Arktykę na NGHD:eek:k: :D :p
no i wszystko jasne
ta biel wpada w niebieski,nie w żółty:D:D:D
cozi napisał:
niewiem czy wogole sie tego pozbedne.
Jestem rozpaczony.:(
u mnie po ok 6 h tego samego kanału pozostał dolny przewijany pasek,po wyłączeniu TV i po całej nocy wszystko wróciło do normy,zresztą szczerze mówiąc to właśnie go zobaczyłem jak wyłączyłem TV

przy okazji jak włączyć w serwisówce ten pasek co niby ma oczyszczać ekran z duszków
 
Ostatnia edycja:

candyboy

New member
Przyłączam się do pytania o pasek przewijania włączany z menu serwisowego.Jak go włączyć?Nie chcę w ciemno grzebać w serwisówce a warto by było wiedzieć jak ewentualnie z tej funkcji skorzystać.Na razie nie mam żadnych trwałych duchów czy poświat.Jeśli coś mi zostaje to jest widoczne z bardzo bliskiej ogległości i nieraz po usilnym wpatrywaniu ale po 15-20 minutach całkiem znika.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Panowie, jeśli zmieniacie telwizor na nowszy, podawajcie z czego na co przeskakujecie. Bo później się okazuje, że porównujecie niezbyt udany model PV60 do udanego 5080XA. To naprawdę nierówna walka. Nie ta klasa i nie ta generacja. Jeśli chcecie porównywać Panasa do Pioneera, to wypadałoby porównywać serię PY600, 700, czy 800, a nie PV60, 70, czy 80. Bądźmy uczciwi.

ArtS :)
 

otan

New member
Bez reklam
Bardzo trafna i rozsądna uwaga. Uważam porównania tylko w kategorii jakościowej za deczko bzdurne.
Jakość do ceny, to podstawa porównań pomiędzy Pionierem a Panasonickiem.
100% różnicy w cenie, ale czy i jakości?
Ja tego aż tak nie dostrzegam i takiej różnicy nie widzę.
Panele G11 Panasonica są porównywalne do paneli G9 Pioneera, a nawet lepsze pod wzgledem trwałości na korzyść Panasonica.
Kolorki czy czerń to już kwestia indywidualnych upodobań i preferencji wzrokowych użytkownika. Ja oglądam TV, a nie analizuje szczegółowo danego kolorku czy odcieni czarnego. :-D
 

sanchopan

Banned
Możliwe.
Ale jeszcze większą bzdurą jest pisanie, że "Panasonic jest dobry jak Pioneer, tylko czerń trochę gorsza". Obojętne której generacji: widziałem i zaprzeczam.
 
Do góry