Panasonic seria G15 (TX-P42G15E, TX-P46G15E)

gryzon12

New member
cam

Dzisiaj dzwoniłem do Panasonic Polska i oczywiście uzyskałem oficjalną odpowiedź z ich strony, że Panasonic bla.... bla... nie wspiera DVB-S w Polsce (czyli krótko żebym spadał na drzewo).
No ale przekierowano mnie do człowieka, który udzielił mi nieoficjalnej odpowiedzi tzn:

- nie działa na modułach CYFRY i Astonach, dział na Diablo ale nie na wszystkich nie ma reguły
- nic sami nie mogą zrobić, przekazują uwagi odnośnie działania CAM-ów do centrali Panasonica a oni mówią im żeby spadali na drzewo bo przecież nie wspierają DVB-S w Polsce
- ale jest szansa na naprawę, gdyż podobno jakiś Polak mieszkający w Niemczech ma problem z działaniem CAM-ów w telewizorze kupionym w Niemczech i rozpoczął procedurę reklamacyjną. No a w Niemczech łaski nie robią muszą im to naprawić. Nie wiem dlaczego tak długo ale procedura ma trwać min. 2-3 m-ce

Reasumując "widziały gały co brały" czyli że w instrukcji obsługi jest napisane, że w Polsce wspierany jest tylko DVB-T (nie mowy nic o DVB-S i DVB-C) i nie ma co liczyć na pomoc w przypadki jakichś problemów z nie wspieranymi urządzeniami.
Co prawda nie rozumiem polityki Panasonica wyposażającej TV w urządzenia i tak naprawdę nie dawaniu możliwości korzystania z nich we wszystkich krajach gzie są sprzedawane. No cóż są rzeczy na świecie, o których nawet ........


pozdrawiam wszystkich i życzę przyjemnego korzystania z tego co jest "wspierane" w naszych TV
 

Cybermir

New member
Menu serwisowe

Mam pytanie jak się dostać do menu serwisowego P42G15E - chciałbym zobaczyć ile godzin pracy ma telewizor

pzdr
 

Paweł_BB

New member
@Cybermir, nie wiem jak z G15 ale w G10 koledzy pisali tak i działa:
1. Po prawej stronie televizora naciskamy i trzymamy przycisk "VOL -" i z pilota nacikamy 3-4 razy przycisk "0".
2. Powinno uruchomić się menu serwisowe, kolejne czynności wykonujemy już pilotem
3. Naciskamy Przycisk "2" i "O.K."
4. Schodzimy strzałkami na pozycję PTCT i przechodzimy strzałką w prawo na puste pole
5. Przytrzymujemy 3 sek. przycisk MUTE (wyciszenie) i pojawi nam się info o ilości godzin pracy i włączeń telewizora.
6. Wychodzimy z menu serwisowego przytrzymyując przez 3 sek. przycisk EXIT.
 

Cybermir

New member
@Cybermir, nie wiem jak z G15 ale w G10 koledzy pisali tak i działa:
1. Po prawej stronie televizora naciskamy i trzymamy przycisk "VOL -" i z pilota nacikamy 3-4 razy przycisk "0".
2. Powinno uruchomić się menu serwisowe, kolejne czynności wykonujemy już pilotem
3. Naciskamy Przycisk "2" i "O.K."
4. Schodzimy strzałkami na pozycję PTCT i przechodzimy strzałką w prawo na puste pole
5. Przytrzymujemy 3 sek. przycisk MUTE (wyciszenie) i pojawi nam się info o ilości godzin pracy i włączeń telewizora.
6. Wychodzimy z menu serwisowego przytrzymyując przez 3 sek. przycisk EXIT.

Znalazłem już ten patent, ale w tym modelu nie działa
 

18tsi

New member
gryzon12
czyli telewizor nie obsluguje modul cyfry+
czy tylko nie ktoruch programow HD z cyfry??
z gory dzieki za odpowiedz bo nie wiem czy mam brac ten modul
 

gryzon12

New member
gryzon12
czyli telewizor nie obsluguje modul cyfry+
czy tylko nie ktoruch programow HD z cyfry??
z gory dzieki za odpowiedz bo nie wiem czy mam brac ten modul

Co działa na CAM-ach jest opisane kilka wątków wcześniej ale przypomnę:
- działają wszystkie kanały SD (nie wiadomo jak długo bo od 15 kwietnia będzie zmiana FEC na 4/5 i nie wiadomo jak to wpłynie na możliwości tv dekodowania tych programów)
- nie działają kanały HD o FEC 3/4 tzn. Canal+film; Canal+sport; Eurosport; Eurosport2, NG; Animal Planet (nie wiem jak FILMBOX bo go nie używam)
- działające kanały HD to: MTV; HBO

jeżeli nie zależy Ci na programach HD (w co wątpie) to wstrzymaj się z zakupem CAM Cyfry do 15 kwietnia wtedy będzie wiadomo co się stanie z kanałami SD, a najlepiej kup DIABLO 2 (największe szanse na poprawne działanie) tylko w takim sklepie gdzie mógłbyś w razie czego go oddać jakby nie działal.

Na poprawki PANASONICA RACZEJ BYM NIE LICZYŁ. Ostatni soft na G15 jest z lipca 2009, czyli widać że nie bardzo się interesują polepszeniem działania tv a nie wierzę, że nie ma co poprawiać. Ponadto wchodzą serię 2010 i raczej nimi bardziej się zajmą nie przeżytkami 2009.
 

Rode

New member
Zmiany parametrów w CYFRZE

Egzekucja odwleczona:

"15 lutego 2010 podaliśmy informację o planowanej zmianie FEC na 5/6 na transponderach CYFRY+, która miałaby nastąpić 15 kwietnia 2010. Okazuje się, że na prośbę platformy Cyfrowy Polsat, która korzysta z usług CYFRY+, cała ta operacja zostanie przesunięta na późniejszy termin. Wstępnie uzgodniono termin 31 sierpnia, choć można się spodziewać, że będzie to możliwe jeszcze przed 1 lipca. (...)
Miała być przeprowadzona niepozorna operacja zmiany wartości parametru FEC z 3/4 na 5/6.(...)
Niestety powstanie konieczność ponownego przeprogramowania dekoderów i to nie tylko CYFRY+, ale praktycznie wszystkich innych platform w celu dostosowania do nowej wartości FEC. Może być duży problem podobny do tego, jaki nie tak dawno mieli użytkownicy niektórych dekoderów TNK. Do tematu zmiany FEC muszą przygotować się inni operatorzy platform satelitarnych (problem w porę zgłosił Cyfrowy Polsat, który musi mieć z jakiegoś powodu więcej czasu), operatorzy kablowi, hotele i większe instalacje zbiorcze.(...)"

SATKurier.pl / Cyfra+ / Zmiana FEC na tp. CYFRY+ później

No to jak oni mają z tym takie problemy, to my (czytaj Panasonic) leżymy.

Pozdrawiam
 

18tsi

New member
modul cam

witam ponownie
5 marca zakupilem modul cyfry.wieczorem zaczelem zabawe programy sd pracowaly nienagannie programy HD tylko HBO i MTV. w sobote zadzwonilem do cyfry z problemem ze pozostale programy HD nie dzialaja. zrobiono reaktywacje karty i wszystkie programy HD pracowaly poprawnie przez cala sobote. w niedziele odpalam tv i kupa programy HD nie swieca tylko swieci HD i MTV. reaktywacja karty nie pomogla. ma ktos jakis pomysl dlaczego raz programy HD pracuja a innym razem nie??:confused:
 

tomeklena

New member
witam ponownie
5 marca zakupilem modul cyfry.wieczorem zaczelem zabawe programy sd pracowaly nienagannie programy HD tylko HBO i MTV. w sobote zadzwonilem do cyfry z problemem ze pozostale programy HD nie dzialaja. zrobiono reaktywacje karty i wszystkie programy HD pracowaly poprawnie przez cala sobote. w niedziele odpalam tv i kupa programy HD nie swieca tylko swieci HD i MTV. reaktywacja karty nie pomogla. ma ktos jakis pomysl dlaczego raz programy HD pracuja a innym razem nie??:confused:
witam kolego. poczytaj forum parę stron wstecz - temat wielokrotnie poruszany.
od razu powiem ,że dobrych informacji na ten temat nie znajdziesz :-( ja mam CAM POLSATU i jakoś sobie z tym radzę - poczytaj posty powyżej /

pozdrawiam
 

bzyk_tc

New member
Kopiujesz nowe firmware na karte i wsadzasz ją do telewizora. Telewizor sam zapyta czy uaktualnić.

O to samo pytałeś się kilka stron wcześniej.

A chyba nic bardziej banalnego nie może być.
 
Ostatnia edycja:

igsux3

New member
Udało się komuś zmusić P46G15E do pracy w 96hz? Kupiłem ostatnio przystawkę WD TV Live i mam tam do wyboru odświeżanie 23.976, 24, 50 i 60 hz. I wszystikie wartości sa trzymane, tzn. przy 23 i 24 hz obraz daje po oczach, przy 50 i 60 już mniej ale dalej to nie 96. Czy nie powinno byc tak, że przy ustawieniu 24 hz telewizor powinen automatycznie załączyć 96 hz? Czy może działa to tylko w określonym porcie HDMI? Już mi brak pomysłów...

Jedyne co znalazłem, to duńskie forum, gdzie facet potwierdza, że osobiście sprawdził czy jest 96 hz.

FlatpanelsDK - Forum for fladsk?rme :: Vis emne - G10 Hakken. Myte eller realitet?
Niestety nie pisze jak to zrobił :sad: Nawet z google translatorem niespecjalnie coś konkretnego udało mi się znaleźć...
 

Rode

New member
HD Cyfra

Witam

Czy po ostatnich zmianach w liście kanałów w Cyfrze, "świecą" Wam HD (poza HBO i nowym FOXlive) ?
Do 01.05 miałem wszystkie, teraz tylko w/w, wypróbowane i opisane sposoby nie pomagają.
Na infolini Cyfry zarzekają się, że żadnych zmian, zarówno w parametrach kanałów jak i w oprogramowaniu "swoich" CAM-ów nie robili.

Pozdrawiam
 

Cichy123

New member
W MM na Bielanach we Wroclawiu jest teraz promocja na P46G15E za 3699zl.
Jesli ktos dodatkowo moze wziazc fakture to wychodzi ponizej 3000zl.
 

witekn63

New member
VIERA CAST i IPLA

Wczoraj przeczytałem ipla na Panasonic i pisze że od września uruchomią ten serwis, a tu wieczorem niespodzianka :-D sprawdzam i jest IPLA. Na razie bez reklam. Doszły wczoraj też dwa serwisy niemieckojęzyczne o lidzie niemieckiej i jeszcze jeden. Zostało jeszcze tylko 5 miejsc na nowe serwisy :roll::wink:. Z tych co są, 2 są zablokowane w Polsce. Nie dawno doszedł też Twitter. :eek:k::mrgreen:
 
Ostatnia edycja:
Do góry