Panasonic seria G15 (TX-P42G15E, TX-P46G15E)

gryzon12

New member
Czy może ktoś wie czy coś się ruszyło z poprawkami odnośnie działania "CAM-ów"?. Bo zaraz olimpiada i przydało by się ją obejrzeć w HD. Jak nic nie zronią to trzeba się będzie niestety przerzucić się na jakieś "pudełko", a szkoda bo obsługa jednym pilotem i brak dodatkowej "skrzynki" to super sprawa.
Dzisiaj dostałem odpowiedź na moje zapytanie do Panasonic Polska

"Witam,
uprzejmie informujemy, że w telewizorach Pansonic, dedykowanych na rynek polski, możliwy będzie jedynie odbiór cyfrowej telewizji nadawanej naziemnie w systemie kodowania MPEG4 po uaktywnieniu w menu tunera DVB-T.

Jednocześnie informujemy, że korzystanie z usług cyfrowych TV kablowych (DVB-C) czy też satelitarnych (DVB_S) podłączanych do telewizora za pomocą złącza CI nie będzie przez Panasonic wspierane, w zakresie problemów z kompatybilnością.
Usługi te na obszrze Polski są dostepne warunkowo."

nie pozostawia ona niestety złudzeń co do "zainteresowania" Panasa naszym problemem z programami HD.

Nie wiem skąd "Rode" wziąłeś tak optymistyczne informacje, że ktoś z Panasa zajmie się tą sprawą?!

Trzeba będzie przerzucić się na jakieś oddzielne "pudełko"
 

bzyk_tc

New member
Kilka dni temu otrzymałem taką samą odpowiedz na pytanie o DVB-S w G15, niestety na kolejne pytanei z czego to wynika i czy kiedykolwiek zmieni sie to dla ustawienia Polska juz nie otrzymałem odpowiedzi.
 

Rode

New member
Dzisiaj dostałem odpowiedź (...)
Nie wiem skąd "Rode" wziąłeś tak optymistyczne informacje, że ktoś z Panasa zajmie się tą sprawą?! (...)
Witam

Na zgłoszenie wysłane drogą mailową otrzymałem identyczną odpowiedź - pewnie mają gotowy szablon.

"Drążąc" temat telefonicznie dotarłem do osoby która "prowadzi" ten problem w oddziale PL. Konkretny, naprawdę chcący pomóc.
Informacje które podałem, to rezultat rozmów i maili z nim + jego z Cyfrą.

Nie zwróciliście uwagi na fakt, że jasno jest powiedziane:
1. Można poprawić (ale nie naprawić - tak przynajmniej podali na dzień dzisiejszy) temat na drodze softwerowej - to potwierdzili developerzy panasa,
2. Dopóki problem nie wystąpi na oficjalnie wspieranych obszarach (czyli w tych krajach które musimy wybrać programując SAT) temat nie ma priorytetu, i może, ale nie musi być rozwiązany. Nie muszą bo w oficjalnych materiałach na Pl, nie podawali info o obsłudze tych zakresów.

Zadbali, aby modele 2010 były ok.
Zbliżająca się olimpiada nie jest "deadlinem" ich programistów.

Można mieć nadzieję, że wszelkie nasze głosy wyrażające ............ (każdy wstawia co czuje) z aktualnej sytuacji mogą pomóc w presji i nieodłożeniu tematu na półkę.

Musimy czekać i mieć nadzieję, że przy okazji innych zmian wprowadzą stosowną łatę. Ja sprawdzam czy nie ma aktualizacji (ostatni soft wykryty przez TV to 2.011) i tyle.

Pozdrawiam
 

bzyk_tc

New member
Na Panasonic.cz jest ciut nowsza wersja softu bo 2012
Kod:
Viera cast Neo PDP V10, G15
http://panasonic.cz/soubor.aspx?id=47246
ale to sa chyba tylko poprawki do Viera Cast.
U mnie sie normalnie wgrał i działa.
 

bzyk_tc

New member
Z karty pamięci. Oczywiście tego zipa trzeba rozpakować.

Na Panasonic.cz:
Kod:
http://panasonic.cz/servis_dovladace.aspx
Wybrac Televizory->NeoPDP TV-> wybrac model.

Ten sam pliczek jest dla V10 i G15
 
Ostatnia edycja:

Rode

New member
Witam
W naszym egzemplarzu 46G15 sprawdzoną, niezawodną metodą, jest chwilowe odcięcie zasilania od TV/CAM-a - co komu wygodniej.
Istotne jest aby zasilanie odciąć, a nie, tylko, wyłączyć TV pilotem.
Początkowo wyjmowałem, na moment, CAM-a z gniazda, ale obawiając się o trwałość styków, i mając bezproblemowy dostęp do gniazda z zasilaniem TV, teraz załatwiam temat wyjmując wtyczkę.

Na codzień wygląda to tak:
1. Wybieram "trudny" kanał HD z paczki Cyfry,
2. Jak panas ma :hihi: "dobry humor", to łaskawie dekoduje, a jak nie to
3. :evil: i "Stawiam dziada pod ścianą" - pokazuję kto tu rządzi, odcinając 230 V,
4. Na taki argument on mięknie :( i po przywróceniu :razz: zasilania łaskawie dekoduje.
5. Wszystkie kanały HD mam w komplecie, zmiana kanałów, przejścia SD/HD bez problemu.
6. Perswazja działa zwykle do najbliższego, normalnego, wyłączenia TV, choć bywa, że przy kolejnym włączeniu dziad pamięta o lekcji i nie sprawia kłopotu.

Polecam jako sprawdzoną metodę, opisywana na forach, m.in. chyba "u nas" na wątku o "V".

Pozdrawiam.
PS. Czy zauważyliście jakies zmiany po wgraniu "czeskiego" 2.012 ?
 

gryzon12

New member
Witam
W naszym egzemplarzu 46G15 sprawdzoną, niezawodną metodą, jest chwilowe odcięcie zasilania od TV/CAM-a - co komu wygodniej.
Istotne jest aby zasilanie odciąć, a nie, tylko, wyłączyć TV pilotem.
Początkowo wyjmowałem, na moment, CAM-a z gniazda, ale obawiając się o trwałość styków, i mając bezproblemowy dostęp do gniazda z zasilaniem TV, teraz załatwiam temat wyjmując wtyczkę.

Na codzień wygląda to tak:
1. Wybieram "trudny" kanał HD z paczki Cyfry,
2. Jak panas ma :hihi: "dobry humor", to łaskawie dekoduje, a jak nie to
3. :evil: i "Stawiam dziada pod ścianą" - pokazuję kto tu rządzi, odcinając 230 V,
4. Na taki argument on mięknie :( i po przywróceniu :razz: zasilania łaskawie dekoduje.
5. Wszystkie kanały HD mam w komplecie, zmiana kanałów, przejścia SD/HD bez problemu.
6. Perswazja działa zwykle do najbliższego, normalnego, wyłączenia TV, choć bywa, że przy kolejnym włączeniu dziad pamięta o lekcji i nie sprawia kłopotu.

Polecam jako sprawdzoną metodę, opisywana na forach, m.in. chyba "u nas" na wątku o "V".

Pozdrawiam.
PS. Czy zauważyliście jakies zmiany po wgraniu "czeskiego" 2.012 ?


U mnie niestety nie działa. Mam Cam CYFRY+.
A jak długo czekacie na odkodowanie?
 

Rode

New member
Szybko, najpóźniej po, dosłownie, chwilowym pokazaniu się "Braku uprawnień ..." ze "Wspólnego interfejsu" lub "Kanał zakodowany".
Najpierw zawsze fonia, a potem obraz.

Spróbuj trochę dłużej (3-5 min.) potrzymać bez 230.
 
Ostatnia edycja:

tomeklena

New member
cam polsatu HD

Witam
W naszym egzemplarzu 46G15 sprawdzoną, niezawodną metodą, jest chwilowe odcięcie zasilania od TV/CAM-a - co komu wygodniej.
Istotne jest aby zasilanie odciąć, a nie, tylko, wyłączyć TV pilotem.
Początkowo wyjmowałem, na moment, CAM-a z gniazda, ale obawiając się o trwałość styków, i mając bezproblemowy dostęp do gniazda z zasilaniem TV, teraz załatwiam temat wyjmując wtyczkę.

Na codzień wygląda to tak:
1. Wybieram "trudny" kanał HD z paczki Cyfry,
2. Jak panas ma :hihi: "dobry humor", to łaskawie dekoduje, a jak nie to
3. :evil: i "Stawiam dziada pod ścianą" - pokazuję kto tu rządzi, odcinając 230 V,
4. Na taki argument on mięknie :( i po przywróceniu :razz: zasilania łaskawie dekoduje.
5. Wszystkie kanały HD mam w komplecie, zmiana kanałów, przejścia SD/HD bez problemu.
6. Perswazja działa zwykle do najbliższego, normalnego, wyłączenia TV, choć bywa, że przy kolejnym włączeniu dziad pamięta o lekcji i nie sprawia kłopotu.

Polecam jako sprawdzoną metodę, opisywana na forach, m.in. chyba "u nas" na wątku o "V".

Pozdrawiam.
PS. Czy zauważyliście jakies zmiany po wgraniu "czeskiego" 2.012 ?

Witam.

Wstyd , że Panasonic taki bubel wypuścił ze swojej fabryki, a jeszcze większy wstyd, że nie mają zamiaru nic z tym zrobić !!

U mnie pomaga kilkukrotne wyłączenie i włączenie TV na Kanale HD.
Na szczęście temat dotyczy tylko EUROSPORTÓW HD.
Za nic nie mogę rozkodować EUROSPORTU SD :-(

Mam CAM Polsatu - ale i tak uważam, że ta mała niedogodność nie psuje przyjemności z faktu iż nie trzeba montować dodatkowego dekodera i pilona na stole. Nie oglądam wiele EUROSPORTU choć na olimpiadę w HD z przyjemnością popatrzę.

Mam nadzieję, że wraz rozwojem telewizji HD nie przybędzie kanałów których ten TV nie może rozkodować ! :-(
 

vega

New member
Problem z TwonkyMedia

Pierwszy raz na tym forum, witam i pozdrawiam

Proszę o pomoc, po zainstalowaniu TwonkyMediServer i wklejeniu brakujących bibliotek pod "system32" otrzymuję błąd "Nie znaleziono punktu wejścia procedury MFPlatformStartup w bibliotece MFPlat.dll". Czy ktoś napotkał podobny problem? Wcześniej musiałem uzupełnic biblioteki min o MFPlat.dll właśnie. Próbowałem ściągac dll-elki z różnych stron ale bez rezultatu:niewiem:.

Panasonic P46G15E, LG 42PG100R, Onkyo TX-SR805, DV-SP405, Kolumny Klipsch 5+1, Platfroma "N"
 

darekguma

New member
Bez reklam
Pierwszy raz na tym forum, witam i pozdrawiam

Proszę o pomoc, po zainstalowaniu TwonkyMediServer i wklejeniu brakujących bibliotek pod "system32" otrzymuję błąd "Nie znaleziono punktu wejścia procedury MFPlatformStartup w bibliotece MFPlat.dll". Czy ktoś napotkał podobny problem? Wcześniej musiałem uzupełnic biblioteki min o MFPlat.dll właśnie. Próbowałem ściągac dll-elki z różnych stron ale bez rezultatu:niewiem:.

Panasonic P46G15E, LG 42PG100R, Onkyo TX-SR805, DV-SP405, Kolumny Klipsch 5+1, Platfroma "N"
Olej ten program,ja tak zrobiłem,miałem podobny problem i koledzy z tego forum zaproponowali abym wgrał PS3 media server vers. 1.10.51pl(nie wymaga PS3) i smiga bez żadnych problemów
 

vega

New member
Problem z TwonkyMedia

Do darekguma

Dzięki za podpowiedz, spróbuje i mam nadzieję że się sprawdzi.:lol:
 

18tsi

New member
Modul CI

witam po raz drugi znawcow tematu i prosze o pomoc
jaki modul CI wybrac abyg ogladac cyfre+ HD chodzi mi eurosport HD eurosport2 HD animal HD national HD canal + film HD. czytalem na forach o roznych modulach i nie wiem co wybrac bo sie nie znam na tym sprzecie:(. chcialem zainwestowac w tuner ferguson Ariva 200 lub HDcombo ale jak poczytalem to mi rece opadly caly czas sie wieszaja piloty nie chodza:confused:. wiec moze modul sie jakis sprawdzi bez wieszania. czy macie cos sprawdzonego jesli tak to z gory dziekuje za pomoc bo juz nie wiem co mam zrobic bo nie che pieniedzy na darmo wydawac:(
 
Ostatnia edycja:

tomeklena

New member
Cam

witam po raz drugi znawcow tematu i prosze o pomoc
jaki modul CI wybrac abyg ogladac cyfre+ HD chodzi mi eurosport HD eurosport2 HD animal HD national HD canal + film HD. czytalem na forach o roznych modulach i nie wiem co wybrac bo sie nie znam na tym sprzecie:(. chcialem zainwestowac w tuner ferguson Ariva 200 lub HDcombo ale jak poczytalem to mi rece opadly caly czas sie wieszaja piloty nie chodza:confused:. wiec moze modul sie jakis sprawdzi bez wieszania. czy macie cos sprawdzonego jesli tak to z gory dziekuje za pomoc bo juz nie wiem co mam zrobic bo nie che pieniedzy na darmo wydawac:(

witam.

Ja używam CAM POLSATU - nie działa on jednak idealnie.
tzn, wszystko niby odbiera ok , jest jednak mały problem z eurosport HD , eurosport 2HD i Wild HD czasami TV nie może ich rozkodować. Wystarczy wtedy 2-3 krotnie wyłączyć tv głównym wyłącznikiem na ustawionym kanale HD i wszystko wraca do normy. Potem można już skakać po wszystkich kanałach czy to SD czy HD aż do wyłączenia telewizora. Gdy włączamy ponownie telewizor albo się uda i wszystko jest ok :) albo trzeba powtórzyć "procedurę" wyłączania i włączania. Coś Panasonic nie dopracował tunera TVB-S na Polski rynek :-(. I z tego co czytałem na forum nie ma zamiaru tego robić. Wprowadzi odpowiednie poprawki w modelach na 2010r. A co z nami ???!! 2009 !!!

Mimo to uważam, że moduł CAM to świetna sprawa.
Jakość obrazu jak dla mnie BDB - w HD super.
Brak dodatkowej skrzynki i drugiego pilota w łapie to niewątpliwe plusy.
Wisi sobie ładnie samotnie we wnęce na ścianie i wygląda super.
Niech się schowają LCD i pseudoledy - kto nie zobaczy tego obrazu w warunkach domowych to nie doceni.

Pozdrawiam Tomek
 

mmaan184

New member
witam.

Ja używam cam polsatu - nie działa on jednak idealnie.
Tzn, wszystko niby odbiera ok , jest jednak mały problem z eurosport hd , eurosport 2hd i wild hd czasami tv nie może ich rozkodować. Wystarczy wtedy 2-3 krotnie wyłączyć tv głównym wyłącznikiem na ustawionym kanale hd i wszystko wraca do normy. Potem można już skakać po wszystkich kanałach czy to sd czy hd aż do wyłączenia telewizora. Gdy włączamy ponownie telewizor albo się uda i wszystko jest ok :) albo trzeba powtórzyć "procedurę" wyłączania i włączania. Coś panasonic nie dopracował tunera tvb-s na polski rynek :-(. I z tego co czytałem na forum nie ma zamiaru tego robić. Wprowadzi odpowiednie poprawki w modelach na 2010r. A co z nami ???!! 2009 !!!

Mimo to uważam, że moduł cam to świetna sprawa.
Jakość obrazu jak dla mnie bdb - w hd super.
Brak dodatkowej skrzynki i drugiego pilota w łapie to niewątpliwe plusy.
Wisi sobie ładnie samotnie we wnęce na ścianie i wygląda super.
Niech się schowają lcd i pseudoledy - kto nie zobaczy tego obrazu w warunkach domowych to nie doceni.

Pozdrawiam tomek
mmaan184 witam...od 2 miesięcy jestem posiadaczem panasonica tx-p46g15. Ogólnie jestem z niego zadowolony ,prześladuje mnie jeden problem ...używam camu cyfrowego polsatu (dobra sprawa , nie trzeba dodatkowego tunera)problem tkwi w odbiorze niektórych kanałów -eurosport hd eurosport2 hd czy national wild hd .próbowałem sposobów proponowanych na tym forum np.kilkakrotne wyłaczanie z sieci czy wyjmowanie camu z gniazda ,nic nie pomaga nie wiem czy to wina telewizora czy camu a może ustawień regionalnych telewizora zbliża się olimpiada którą bym chciał pooglądac w wersji hd proszę forumowiczów którzy zetknęli się z podobnym problemem o pomoc .mmaan184
 

Rode

New member
Zmiany w Cyfrze a nasze wbudowane tunery

Witam
Ciekawe czy po 15.04.2010 będziemy mogli jeszcze coś odbierać:

"15 kwietnia br. od godziny 5:00 na transponderach nr 15, 114 oraz 110 na satelicie HOT BIRD 9 (13E) , z których można odbierać kanały platformy CYFRA+, zostanie wprowadzona zmiana wartości parametru FEC z 3/4 na 5/6. Zmiana związana jest z dostosowaniem parametrów technicznych transmisji do możliwości nowego satelity HOT BIRD 9 (13E) w celu m.in. podniesienia jakości przekazu oraz prawdopodobnego dołączenia nowych kanałów.

Zmiana dotyczy następujących kanałów z oferty CYFRY+:

HOT BIRD 9 (13E)

tp. 15 (11,488 GHz, pol. H, SR:27500, FEC: 5/6

TV Polonia, TVS, Kino Polska, Trace TV, ITV Polska, TVP INFO, Cinemax, TV Puls, TVP Kultura, Animal Planet, CNBC, Zone Club, Zone Reality

tp. 114 (10, 796 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6)

Discovery Science, Discovery World, Tele 5, Polonia 1, Edusat, MTV Two, National Geographic, Orange sport info, Filmbox, Filmbox Extra, Filmbox Family

tp. 110 (10,719 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6)

Movies24, 4fun.TV, Orange sport, Planete, Mini Mini, Patio TV, History, CANAL+ Sport 2, CYFRA+ Info, HBO, HBO 2, HBO Comedy Central, Hallmark"

SATKurier.pl / Cyfra+ / 15 kwietnia 3 tp. CYFRY+ z FEC 5/6
 

gryzon12

New member
nowy soft CAM

RODE może byś zadzwonił do swojego "przyjaciela" z Panosnic Polska i zapytał czy coś działają w sprawie tego naprawczego softu
 
Do góry