Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

gorylla

New member
Bez reklam
Przy tych objawach obstawiam przegrzewanie się sprzętu- procek (szczególnie), grafa, a nawet zasilacz (jeśli jest poniżej 450W). Dysk raczej bym wykluczył, bo objawy rwania byłyby od samego początku. Ale defragmentację możesz dla pewności puścić.

Dekompresja mkv w "locie" (szczególnie dla 1080p) to zajeb... obciążenie dla sprzętu i po dłuższym czasie może się zacząć pocić.
 
Dekompresja mkv w "locie" (szczególnie dla 1080p) to zajeb... obciążenie dla sprzętu i po dłuższym czasie może się zacząć pocić.
Przyjże się zużyciu procka, ale dla tego Quada 1080p to pierdnięcie, nawet bez DXVA obciążenie jest minimalne. Poza tym rzecz się dzieje nawet przy zwykłym AVI i micro 720p.

Co do zasliacza, to rewelacji nie mam, bo jak mi stary padł to w sklepie mieli tylko Rasurbo 535W i musiałem go kupić. Chciałem coś lepszego, ale potrzebowałem od ręki.

Spróbuję przeinstalować sterowniki do grafiki na nowsze.

Zamówiłem też dłuższy kabel HDMI (choć też tani) i puszczę sygnał przez amplituner, to zobaczymy co będzie.
 

Tomaszz

New member
Przyjże się zużyciu procka, ale dla tego Quada 1080p to pierdnięcie, nawet bez DXVA obciążenie jest minimalne. Poza tym rzecz się dzieje nawet przy zwykłym AVI i micro 720p.

Co do zasliacza, to rewelacji nie mam, bo jak mi stary padł to w sklepie mieli tylko Rasurbo 535W i musiałem go kupić. Chciałem coś lepszego, ale potrzebowałem od ręki.

Spróbuję przeinstalować sterowniki do grafiki na nowsze.

Zamówiłem też dłuższy kabel HDMI (choć też tani) i puszczę sygnał przez amplituner, to zobaczymy co będzie.

Moim zdaniem coś powalone w sterownikach, kodekach. Najgorsze jest to, że bardzo trudno jest odinstalować wszystko. Bez zabawy w rejestrze nie da się tego zrobić. Najbardziej pomaga format i reinstalacja systemu i tylko wybrane kodeki.

Spróbuj się jeszcze pobawić renderem obrazu (po przełączać na VMR9, EVR, Halli) albo zainstaluj reclocka i staw odświeżanie ekranu na 24 hz (przy reclocku tak musi być).
 

gorylla

New member
Bez reklam
Ale jeśli przez godzinę leci i jest ok i nagle zaczyna rwać, to chyba raczej nie kodeki czy sterowniki. W przypadku problemów z kodekami czy sterami myślę, że rwało by od początku.
 

Tomaszz

New member
Ale jeśli przez godzinę leci i jest ok i nagle zaczyna rwać, to chyba raczej nie kodeki czy sterowniki. W przypadku problemów z kodekami czy sterami myślę, że rwało by od początku.

Kłopoty ze sterownikami mogą być każdego rodzaju, nawet najdziwniejszego, którego nikt by się nie spodziewał.

Wg mnie może być tak, że przez godzinę minimalnie rozjeżdża się obraz z dźwiękiem i w pewnym momencie (jak za bardzo się rozjechało) jest synchronizacja i rwanie obrazu., dlatego zaproponowałem ReClocka, który powinien synchronizować obraz z dźwiękiem w locie, dla procka będzie to niezauważalne, bo MKV w 1080p z chwilowym bitratem 60 mbps z DXVA na core2duo E4500 wykazuje użycie procka max pod 40%, a średnio 20%.
 

CSA

New member
Czy posiada ktoś instrukcję serwisową do tego modelu lub modelu S10? Albo informacje o parametrach w menu serwisowym.
 

Tomaszz

New member
Czy ktoś używa pilota Logitech Harmony z serią G??:)
U mnie wszystko działa, ale czasami TV nie chce się włączyć? Np. teraz włącza się tylko przez "aktywność", a z przycisku już nie:confused:, wcześniej przez jakiś czas w ogóle nie chciał się włączyć.
Miał ktoś podobne problemy? :niewiem:
 

aacichy

New member
Witam Wszystkich.
Mam pytanie odnośnie plazmy g10 i dekodera n-ki bo ten duet posiadam, czy jest możliwość włączania i wyłączania tv i dekodera jednym pilotem to bardzo ułatwiło by życie

pozdrawiam wszystkich i proszę o radę .
 

FishRoman

Klub HDTV.com.pl
VIP
niestety-można tylko na g10 ustawić tryb hotelowy na wejście n-ki -np.hdmi-1 iwtedy po włączeniu tv nie trzeba zmieniać AV na pilocie
 

regnes

New member
jugger

Witam !!

Od 2 dni jestem posiadaczem p50g10 (moim celem byłaV10) no cóż . No i jestem niemiło zaskoczony płynnością obrazu mam na myśli przeskoki. Sygnał mam puszczony przez HDMI z Cyfry+ programy HD i podłączone DVD. W obu przypadkach jest to samo. Czy to jest normalne w tej plaźmie???? Nie przetestowałem jeszcze BD, PS3 i mam zamiar kupić Extreamera. :(
 
Ja tez się niemile zaskoczyłem, kupiłem 42G10. Wygląda, że na tej plazmie to się często zdarza, albo jest normą. Na razie mam sygnał tylko z komputera, satelitę dopiero planuję.

Ostatnio przeinstalowałem sterowniki i teraz jest prawie OK. Wcześniej była lipa. W ustawieniach sterownika mam tryb 1080p 60Hz, słyszałem, że lepiej powinno być na 1080p 24Hz, ale wtedy to dopiero mam lipę. Na PC jest jeszcze możliwość pobawienia się reclockiem. Soft mam 1215, podobno w nim poprawiono tryb 24p.

W przyszłości planuję też popcorn C-200 i też boję się o brak płynności. Tam nie będę miał zabawek w stylu reclock, czy nowe sterowniki.

Może ktoś się wypowiedzieć jak działa G10 z popcornem C200, albo odtwarzaczem Blu-ray?
 

regnes

New member
g10

Witam !! Podczas wybierania TV widziałem S, G, V i na V nie było przeskoków(gdy już się zdecydowałem na kupno V już nie było i nigdzie niema). Kolo ze sklepu zapewnił mnie, że w G wystarczy odpowiednio ustawić i juggera nie będzie!! Czy to prawda??? Pozdro
 

pawelx39

New member
Witam !!

Od 2 dni jestem posiadaczem p50g10 (moim celem byłaV10) no cóż . No i jestem niemiło zaskoczony płynnością obrazu mam na myśli przeskoki. Sygnał mam puszczony przez HDMI z Cyfry+ programy HD i podłączone DVD. W obu przypadkach jest to samo. Czy to jest normalne w tej plaźmie???? Nie przetestowałem jeszcze BD, PS3 i mam zamiar kupić Extreamera. :(
Mam ten sam tv od dwa tygodnie i na platwormie N zaobserwowałem jedynie na kanake Dyscovery HD w kilku programach efekt przeskakiwania obrazu na innych kanałach nie występuje chodzi płynnie .Na blu ray gdy oglądam filmy dvd lub blu-ray efekt nie występuje również .
 

regnes

New member
kalibracja

Witam !!

źródło sygnału to Cyfra+ HD i na razie DVD. Dowiedziałem się, że u Panasa 600 Hz działa tylko w trybie Kinowym i przeskoki faktycznie prawie zginęły. Ale odnośnie przeskoków to nie jest wita niskiego Bitrate? Sygnał DVD Pioneer 420 to max 10 MBit, a satka ??? Wracając do trybu kinowego to ustawienie to nie powala jakaś mgiełka się robi i kolory wyblaknięte. Czy to jest wina złej kalibracji czy niedopalenia się Plazmy. Jeżeli jest to wina błędnych ustawień to jaka jest kalibracja optymalna dla tego TV??? Pozdrawiam
 

Bartos81

Member
Bez reklam
u mnie na PY też w trybie kinowym jest mgiełka i wyblakłe kolory, nawet jeśli w tym trybie ustawie takie same parametry jak w normal to i tak jest znaczna różnica, myślę że ten tryb jest już tak skalibrowany przez producenta
 

regnes

New member
odtwarzacz HD

Witam !!!
Kolejne pytanie, noszę się z zamiarem kupienia jakiegoś odtwarzacza HD. Jest trochę tego do wyboru na rynku! Co moglibyście zaproponować? Interesuje mnie w odtwarzaczu wyjście coaxial do dźwięku wiem, że np. Extreamer wyjścia cyfrowego audio niema. Pozdrawiam
 

Marioosh_K

New member
Witam!

Do tej pory tylko czytałem.... czytałem i czytałem...
Czas skrobnąć parę zdań :)

Na początku Witam Wszystkich, gdyż to mój pierwszy post na tym forum.

Po długich analizach... itp. itd. stałem się posiadaczem p50g1e i w zasadzie mogę tylko powiedzieć, że był to dobry wybór :cool:

Mam tylko jedno pytanie. Podkusiło mnie i wszedłem do menu serwisowego (dwa dni po zakupie) żeby sprawdzić czas jaki przepracował mój TV. Z tego co widziałem wynikało, że nowy telewizorek ma już za sobą 106h pracy. :confused: Czy to normalne, bo w sumie to sam nie wiem co o tym sądzić...?
Pozdrawiam!!!
 
Do góry