Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

piterjot

New member
Tomaszz napisał:
Jesteś pewny, że od wersji 1.213 pojawia się 96 hz, a nie od wersji 1.215? Po co te linki, że problem 24p rozwiązany z nowym firmwarem, czy tamte linki odnoszą się do wersji 1.213?
Rozumiem, że teraz podając tryb 24p pannas działa w 60hz i robi 3:2 pulldown i w jego przypadku nie jest to fajne. Co się z tym wiąże IFC można włączyć zawsze? Po upgradzie TV będzie pracował w 96hz i opcja IFC będzie niedostępna?

PS: Dzwonili do mnie z Panasonica już ze 3 razy. Na początku Pan powiedział, że z opisu to żadne uszkodzenia nie wynikają, ale nie dałem mu dokończyć tylko wytłumaczyłem dokładnie o co chodzi, jeszcze nie skończyłem dokładnie opisywać, a Pan chciał się rozłączać i mówił, że zadzwoni później. Na szczęście zdołałem jeszcze mu tylko dodać, że problem z xboxem to to samo co problem z amplitunerem onkyo i BINGO, Pan od razu powiedział, że problem jest mu znany. Potem zadzwonił jeszcze raz, że chcą się ze mną umówić na upgrade do wersji 1.213. No to jeszcze go trcohę pomęczyłem, żeby zobaczył czy mają już wersję 1.215. Spróbuje ich jeszcze namówić do wysyłki samej karty pamięci.
PS2: Nie mam karty sd, żadnej :lol:, zresztą dygam trochę o gwarancję.


czy obecnie sprzedawane G10 mają już zaktualizowany soft czy ciągle trzeba upgrade'ować?

pzdr
 

edek13

New member
polski oddział Panasonica będzie robił up'y do 1215 gdy na czeskiej stronie będzie dostępny już 1220 albo lepiej, a teraz jak zima to pewnie wogle nie będą mieli
 
Ostatnia edycja:

Papke

New member
kupilem 46g10

pare dni temu i byl soft 1206 wiec po paru h zmienilem na 1215 bez problemow.
A jesli chodzi o TV to na 46' kablowka analogowa wyglada srednio, xvid jest juz ok ale wszystko od 720p wyglada przeepieeeknie. Zupelnie jak w innym TV. I nie mowie tu o rozdzialce (oczywiste) ale o kolorkach i czerni, ktore sa lepsze kilkukrotnie.

Bzyczenie slychac delikatnie tylko z glowa przy obudowie czyli OK.

Jesli chodzi o powidoki to juz w pierwszy dzien gralem pare h na konsoli i powidoki znikaja najwyzej po paru minutach ogladania czegos innego.
Slowa docieranie nie uznaje :) Dlatego m.in. nie kupilem sama ps50b650, ktory jak sie okazalo bylby takze za duzy.(mialbym problem z otwarciem drzwi na balkon hłe hłe)

Tv kupilem w sklepie electro a kurier byl z DPD i tu mila niespodzianka.
Kurier sam zaproponowal zeby najpierw obejrzec dokladnie TV przed podpisaniem i zaplaceniem :) . A musze dodac ,ze obawialem sie tego etapu zakupu choc duzo rzeczy juz przez neta zamawialem,to nigdy o takiej wartosci.

Ogolnie jestem zadowolony.
Wady na szybko: srednie SD z analoga, xvid juz lepiej, przecietne glosniki -czyli nic nowego ;)

Sorka za chaos w wypowiedzi ale pisalem na szybko bo ide na sanki ;) he he
 
Ja kupiłem w tamtym tygodniu w sklepie NEO24.pl i TV pokazuje mi wersję softu 1215-10000.
Czyżbym miał od razu najnowszą wersję?

Mam pytanie co do opcji Intelligent Frame Creation. Czy to osławione 600Hz?
 
Ostatnia edycja:

Hashi

New member
Brzozek napisał:
Przyjrzałem się bliżej i piksel raz jest jaśniejszy jakby fioletowy a raz ciemniejszy.

Zobacz pod kątem czy "efekt" nie powstaje na szklanym panelu albo w środku pod panelem. Może masz małą rysę na nim i dlatego widzisz uszkodzony piksel. Ja mam na środku panelu małą rysę (widocznie aby panel absorbował mocne uderzenia producent zadbał o odpowiednią miękkość materiału) i powstaje przez to coś jak pryzmat i piksele migoczą rożnymi barwami.
 

sokarsg-1

New member
Czy na wyjściu optycznym w TV jest cały czas dźwięk (nizależnie czy tv dostaje sygnał z tunerów analogowych, DVB-T DVB-C, Hdmi) czy tylko jak tv dostaje ścieżkę DD lub DTS to robi passtrouth? Chodzi mi o to konkretnie czy po optyku tv wysyła dźwięk stereo bo jak nie to zmuszony będę podłączyć amplituner pod PVR coaxem a to oznacza że będę musiał ciągle mieszać kablami bo amplituner ma tylko jedno wejście coax i zmuszony będę przełączać kable a to mi się nie uśmiecha.
 

Tomaszz

New member
sokarsg-1 napisał:
Czy na wyjściu optycznym w TV jest cały czas dźwięk (nizależnie czy tv dostaje sygnał z tunerów analogowych, DVB-T DVB-C, Hdmi) czy tylko jak tv dostaje ścieżkę DD lub DTS to robi passtrouth? Chodzi mi o to konkretnie czy po optyku tv wysyła dźwięk stereo bo jak nie to zmuszony będę podłączyć amplituner pod PVR coaxem a to oznacza że będę musiał ciągle mieszać kablami bo amplituner ma tylko jedno wejście coax i zmuszony będę przełączać kable a to mi się nie uśmiecha.

Dźwięk jest cały czas, a passthrough DD i DTS jest niestety tylko z: DVB-T, DVB-C i karty pamięci !!!
 

sokarsg-1

New member
Dźwięk jest cały czas, a passthrough DD i DTS jest niestety tylko z: DVB-T, DVB-C i karty pamięci !!!

A takie pytanie pomocnicze jak mam PVR podłączone po HDMI do TV i PVR odbiera film z satelity powiedzmy zakodowany w DD to dekodowaniem go zajmuje się PVR czy robi ona passtrough do TV i w TV ustawiam sobie czy ma być passthrought po optyku do amplitunera czy downmix na stereo i dzwięk odtważany z głośników TV? Bo z tego co napisałeś wnioskuje że tv nie ma DTS Connect ani DD Live i niestety nawet jak dostanie po hdmi dźwięk 5.1 (po uprzednim zdekodowaniu ścieżki DD przez PVR) to go nie wyśle po optyku tylko wyśle stereo tak?
A może w PVR tej od Cyfry da się ustawić aby był passthroght po hdmi do TV (nie wiem czy specyfikacja hdmi takie coś przyjmuje)?

A dla jakiej karty graficznej tego xorg.conf potrzebujesz bo mogę wygenerować coś dla radeona ale dla fglrx bo otwarte stery nie obsługują poprawnie mojej karty?
 
Ostatnia edycja:

Tomaszz

New member
sokarsg-1 napisał:
Dźwięk jest cały czas, a passthrough DD i DTS jest niestety tylko z: DVB-T, DVB-C i karty pamięci !!!

A takie pytanie pomocnicze jak mam PVR podłączone po HDMI do TV i PVR odbiera film z satelity powiedzmy zakodowany w DD to dekodowaniem go zajmuje się PVR czy robi ona passtrough do TV i w TV ustawiam sobie czy ma być passthrought po optyku do amplitunera czy downmix na stereo i dzwięk odtważany z głośników TV? Bo z tego co napisałeś wnioskuje że tv nie ma DTS Connect ani DD Live i niestety nawet jak dostanie po hdmi dźwięk 5.1 (po uprzednim zdekodowaniu ścieżki DD przez PVR) to go nie wyśle po optyku tylko wyśle stereo tak?
A może w PVR tej od Cyfry da się ustawić aby był passthroght po hdmi do TV (nie wiem czy specyfikacja hdmi takie coś przyjmuje)?

A dla jakiej karty graficznej tego xorg.conf potrzebujesz bo mogę wygenerować coś dla radeona ale dla fglrx bo otwarte stery nie obsługują poprawnie mojej karty?

Niestety ten TV (chyba żaden TV) nie zrobi żadnego passthrough DD ani DTS, automatycznie robiony jest downmix do stereo. To ma coś związanego z licencjami, więc nie jest to taka prosta sprawy! Podłączając xboxa 360 HDMI, po którym idzie DD, na wzmaku z tv dostaję tylko stereo.
 

drapichrust7

New member
Czy podczas oglądania TV w trybie AUTO zauważacie zniekształcenia geometryczne na przy bocznych krawędziach ekranu? Obraz jest tam rozciągnięty.
 
Ostatnia edycja:

Tutenhamon

New member
Witam,

Pytanie się na pewno powtarza tu już po raz setny ale ja chciałbym zadać je jeszcze raz.

Byłem dzisiaj w sklepie i oglądałem go z każdej strony. Obok stał Sharp LE700 ten sam sygnał. Niby analogowy. I powiem, że kolory na tym Shapie powalają...Czerń, biel i jakby ten obraz był wyraźniejszy i bardziej płynny pod każdym kątem. Już miałem wsiąść tą plazmę ale teraz mam dylemat.

Może, drodzy posiadacze utrwalicie mnie w przekonaniu. Bierz facet ta plazmę bo...

Sygnał mam cyfrowy dostarczany razem z internetem. Trochę programów w HD. Chciałbym czasami pograć i podłączyć do kompa. Kupiłem Blue-ray i do tego tez chcę Tv używać. słucham porad.

Dzięki.
 
To ja ci powiem, że na moim 42G10 obraz na analogowym Polsacie z anteny szerokopasmowej (odległość od nadajnika Wrocław Ślęża 60km) jest lepszy niż u znajomego na Samsungu LCD 37B650 na kanałach cyfrowych SD z N-ki. I nie jest tylko moja opinia, mój brat jak zobaczył tą plazmę od razu powiedział, że lepszy obraz niż na tym Samsungu (ciągle porównanie TV analogowej na plazmie z cyfrową SD na LCD). Powiem szczerze, że gdy zobaczyłem tego Samsunga w akcji, to przekonałem się na 100%, że kupię plazmę. Ponadto miałem wrażenie, że niektóre kanały na tym samsungu były mało płynne, nie wiem czy była to wina tego TV, czy platformy N. Teraz pozostaje mi zakupić jakąś platformę i koniecznie dobre kino domowe, ale to już po świętach. W sklepie też miałem wrażenie, że te LCD miały świetny obraz.

Co do tego Sharpa, to ma podświetlenie LED, więc pewnie będzie lepszy niż wspomniany samsung B650. Ja byłem nastawiony na plazmę, przez chwilę tylko myślałem właśnie o samsungu 40B650, ale zostałem sprowadzony na ziemię.

Najlepiej poczytaj dokładnie ten wątek, potem wątek Sharpa, potem jeszcze raz pooglądaj na żywo. W sklepach z racji oświetlenia LCD może prezentować się lepiej.

Wątek sharpa
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=41909&highlight=SHARP+LC+40+LE+700
 

Tutenhamon

New member
Wiesz grzesiek811,

Czytałem obydwa wątki od deski do deski. Za Sharpem jest pobór prądu ale cena jest o ponad 1.5 tyś większa. Przeraziło mnie, że ta plazma się przycinała na puszczonym demie :/ No i ten obraz wydawał się jak za mgła...Obok stał inny Panasonic chyba wersja C i wyglądało to o klasę wyżej. Musze się chyba przejść do innego sklepu i zobaczyć jak działają inne sygnały. Typu HD, DVD gry...Zastanawiam się ile da mi kalibracja i czy warto ja zrobić ewentualnie...
 

empel64

New member
Tx-p42g10

Witam wszystkich, mam pytanie jak się wchodzi w tryb serwisowy tego modelu TX-P42G10. Na tym forum różne opisy czytałem ale żaden nie pasował.
 
Do góry