Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

Był ładnie zapakowany i szkoda mi go było otwierać, choć sprzedawca nie miał nic przeciwko temu jak zapytałem czy mogę. Poza tym dotarłem tam 10 minut przed zamknięciem.

A co do połączenia DVI-HDMI, to jeżeli ci się uda, to powiedz jak to zrobiłeś, może znajdę przyczynę swojego niepowodzenia.
 
Ostatnia edycja:
Pisze post pod postem, bo nie mogę już edytować.

Połączenie DVI - HDMI już działa. Przyczyną był źle podłączony kabelek SPDIF do płyty głównej. Podłączyłem wg schematu i logiki, ale nie działało. Obróciłem wtyczkę, teraz jej połowa wystaje poza płytę główną, ale dźwięk po DVI-HDMI działa poprawnie. Zdjęcie poniżej

2ronlow.jpg
 

sspike

New member
witam, 2 dni temu w końcu kupiłem telewizor tx-p42g10e. Fabrycznie wgrany soft 1213. Czy wy też macie jakby okrojony soft, np. porównując funkcje menu dźwięku telewizora a mapą menu z instrukcji brakuje mi kilku ustawień związanych z wyjściem optycznym. Sprawdzałem na hdmi1 i 2. Wkurza mnie to, że widnieje na telewizorze logo Dts Out a z blureya podłączonego po hdmi po optyku do amplitunera dostarcza tylko stereo.
 

golota

New member
Witam. Zakupiłem G10. Wersja 1215-10000.
TV podłączony do amplitunera ONKYO - 605 przez HDMI. Do ampli mam podłączony dekoder cyfry+ HD i PS3.
I teraz pytanko:
Przy przełączaniu z DVB-T przyciskiem AV na HDMI2 zamiast satelity, automatycznie załącza mi się tryb GAME/TV. Ręcznie muszę przestawiać na SAT. Można to jakoś zmienić?
I jeszcze jedno... Jak wracam z SAT do DVB-T to dzwięk mam z kina domowego automatycznie, problem w tym że nic nie słychać tzn dźwięku brak:confused:. włączam Viera link i wybieram głośniki na TV ( automatycznie jest na KINO DOMOWE) i wtedy dźwięk dopiero działa.
Co zrobić aby wszystko współgrało i miało to ręce i nogi:rolleyes:??
 

polter

New member
sspike napisał:
witam, 2 dni temu w końcu kupiłem telewizor tx-p42g10e. Fabrycznie wgrany soft 1213. Czy wy też macie jakby okrojony soft, np. porównując funkcje menu dźwięku telewizora a mapą menu z instrukcji brakuje mi kilku ustawień związanych z wyjściem optycznym. Sprawdzałem na hdmi1 i 2. Wkurza mnie to, że widnieje na telewizorze logo Dts Out a z blureya podłączonego po hdmi po optyku do amplitunera dostarcza tylko stereo.

U mnie przy G15 wyraźnie pisze w "mapie menu" przy ustawieniach SPDIF:
"Tryb DVB, sieciowy materiał filmowy i Tryb oglądania filmu" co oznacza, że możesz korzystać i ustawiać dzięk cyfrowy gdy go dostaniesz z tunera DVB-T, DVB-S, DLNA lub karty SD.
W przypadku G10 będzie to zapewne DVB-T i karta SD

TV nie przepuszcza dźwięku DD i DTS z HDMI na inne wyjścia

pozdr
 

sspike

New member
polter napisał:
U mnie przy G15 wyraźnie pisze w "mapie menu" przy ustawieniach SPDIF:
"Tryb DVB, sieciowy materiał filmowy i Tryb oglądania filmu" co oznacza, że możesz korzystać i ustawiać dzięk cyfrowy gdy go dostaniesz z tunera DVB-T, DVB-S, DLNA lub karty SD.
W przypadku G10 będzie to zapewne DVB-T i karta SD

TV nie przepuszcza dźwięku DD i DTS z HDMI na inne wyjścia

pozdr
Dziś własnie się miło zaskoczyłem. Przerobiłem "planeta ziemia. mkv" programem multiavchd i zapodało optykiem dzwiek Dolby Digital do amplitunera.
 
Ostatnia edycja:
A ja mam pytanie odnośnie czarnej obwódki na szybie dookoła ekranu na szerokość około 1,5 cm. Gdy podłączyłem komputer i dałem TV jako główny ekran, to w rozdzielczości 1920 x 1080 cześć pulpitu (ikonki i pasek start) jaky była schowana za tą czarna obwódką. Po co to jest i czy tak ma być? Bo wygląda jakbym wtedy nie miał pełnej rozdzielczości 1920x1080.
 

sokarsg-1

New member
Spytam się jeszcze raz: czemu telewizor sam nie rozciąga obrazu w trybie Auto kiedy wyświetla obraz puszczony po HDMI? Kiedy oglądam zwykłe TV z anteny naziemnej telewizor w trybie auto sam dopasowuje obraz tak aby był wyświetlany na całej matrycy zaś w po HDMI to nie działa i muszę ręcznie przestawiać proporcje w mojej PVR (tam nie ma czegos takiego jak auto).
 

Brzozek

New member
Witam,
11 grudnia stałem się szczęśliwym posiadaczem P42G10E ale radość nie trwała długo :( po dwóch dniach zauważyłem z bliska prawdopodobnie dwa "stuck pixele" Spróbuję nagrać na płytkę JScreenFix o odpalić na DVD :( a miało być tak pięknie, człowiek musi mieć zawsze pecha...:(
 

Webblaster

New member
Chłopie czym Ty się przejmujesz, na matrycy masz 2073600 pixeli a martwisz się dwoma :D I tak nie dojrzysz tych 2 punktów chyba, że non stop będziesz tkwił z nosem w ekranie. Odpręż się i zacznij cieszyć obrazem, zamiast psuć sobie nastrój takimi drobnostkami. :wink:
 

wasyllis

New member
Też u mnie się stało :D

Zamówiłem 46G15 i już stoi w salonie.
Wszystko pięknie działa zwłaszcza na HD (Cyfra+).

Bałem się niepotrzebnie o obraz w SD - ale jest OK, a to najważniejsze.
Tylko do wielkości trudno się przyzwyczaić, zwłaszcza na SD.

Mam około 3,3 do ekranu a pokój 4x5m. TV zdominował pokój zdecydowanie.
Na forum nawet sugeruje się 50 cali, oj nie wiem.

Ja po 2 dniach już się przyzwyczajam: przyroda, koncerty, filmy na HD to rzeczywiście bajka.

Muszę jeszczę do "wielkiego" Kraśki" na TVP1 się przyzwyczaić.
Zastanawiam się kiedy się żona przyzwyczai bo do soboty mogę wymienić na mniejszy:-?

Myśle że gdybym skorzystał z prezentacji wybrał bym 42 cale.
Czas pokaże czy wielkość 46 jest odpowiednia.
 

Hashi

New member
Brzozek napisał:
Witam,
11 grudnia stałem się szczęśliwym posiadaczem P42G10E ale radość nie trwała długo :( po dwóch dniach zauważyłem z bliska prawdopodobnie dwa "stuck pixele" Spróbuję nagrać na płytkę JScreenFix o odpalić na DVD :( a miało być tak pięknie, człowiek musi mieć zawsze pecha...:(

Czy piksel świeci stałym światłem czy migocze? Ja miałem na środku panelu małą rysę (prawdopodobnie od kapsla od piwa) która powodowała, że powstawał pryzmat wielkości 3-5 pikseli. Usunąłem praktycznie ścierką dołączoną do tv. Zobacz czy efekt powstaje na panelu czy pod panelem.
 
Do góry