Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

golota

New member
Dziś byłem w MM i w Electroworld. G10 jest odpowiednio za 4199 i 4999!!! Ceny z kosmosu. Koleś z Electro powiedział mi po cichaczu, że g10 ma być od piątku w promocji i cena wyniesie 3499 zł. Miałem dziś brać ten tv ale zaczekam na lepszą cenę do piątku. W internecie ceny za G10 zaczynają się już od 3200 zł.
I jeszcze bardzo ciekawa rzecz, zarówno w MM jak i w Electro na pytanie...Plazma czy LCD odpowiedź była zawsze ta sama....PLAZMA!!! Jaka? Panasonic....
ot taka ciekawostka :)

Ps. ceny oczywiście za 42 cale...
 

wasyllis

New member
46G10 lub 46G15

Dzięki darekguma za opinie.

Mam dość zagracony pokój. Na dziś 50V10 za duży. Może następny taki będzie jak "dorosnę" do 50'' ;-)
Z braku V10 wybiorę G10 lub G15 a za resztę kasy może PS3 lub BR.

Mam jeszcze pytanie (było coś o tym na forum ale nie wiem gdzie),
widziałem G10 w sklepie i na 42 i na 46 puszczony byl sygnał SD z naziemnej anteny i w czasie trwania reklam obraz ciągle przeskakiwał raz rozciągnięty raz z czarnymi pasami, czy to tak musi być czy jest ustawienie króre to eleminuje. Nie wyobrazam sobie zeby mi w domu tak skakało. Jak to jest w praktyce.

Pozdr.
 

slimak

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

sokarsg-1

New member
Obraz na reklamach skacze bo w trybie auto Tv dopasowuje nadawany sygnał tak aby był wyświetlany na całym ekranie. I problem jest taki że każda reklama jest nadawana w innych proporcjach jedna 4:3 inna 16:9 inne są w formacie kinowym a jeszcze inne w całkiem innym( ba są reklamy co mają jakieś takie proporcje że nigdzie indziej takiego nie widziałem). Taki urok mieszkania w Polsce bo na zagrznicznych kanałach jest lepiej choc nie idealnie.

A spytam się czemu tryb Auto nie działa w HDMI tzn. obraz się nie dopasowywuje?
 

gunis7

New member
darekguma napisał:
. A może prezentacja,ja żałuje ze tak nie zrobiłem, trzy razy zapłaciłem koszty przesyłki za tą kwote było by na prezentację a wybór trwał by kilka dni a nie tak jak u mnie miesiąc.I to chyba wszystko,jak masz jakieś pytania co do G 15 to pisz chętnie odpowiem.Pozdrawiam Darek.

O jakiej prezentacji mówisz. Czy telewizor można jakoś wypozyczyć i faktycznie ocenić czy lepszy jest 42 czy 46.

Dzisiaj byłem w Electro i zdecydowałem kupić G10 - 42 cale (oglądanie z jakieś 3 m), ale twój post znów mnie zaczyna zastanawiać.
 
Ja też zdecydowałem się na 42 G10 i chyba raczej zdecyduję się na odbiór osobisty we Wrocławiu. Cena w Media Markt 4199, w electro world we Wrocławiu nie było G10, mieli tylko S10 w cenie 3299. A ja znalazłem sklep internetowy z odbiorem we Wrocławiu i tam jest G10 za 3178 z 5 letnią gwarancją. I tutaj jest moje pytanie. Chciałbym sam przywieść TV do domu i proszę was o wymiary kartonu. Muszę wiedzieć czy mi do auta wejdzie. Do domu mam ponad 50 km, ale wolę przywieść osobiście. Kurierzy prawie zawsze przyjeżdżają jak jestem w pracy (do 15).
 

darekguma

New member
Bez reklam
gunis7 napisał:
O jakiej prezentacji mówisz. Czy telewizor można jakoś wypozyczyć i faktycznie ocenić czy lepszy jest 42 czy 46.

Dzisiaj byłem w Electro i zdecydowałem kupić G10 - 42 cale (oglądanie z jakieś 3 m), ale twój post znów mnie zaczyna zastanawiać.
Prezentacje organizuje kolega KIKI.Napisz do niego na priv tam sie wszystkiego dowiesz.
 

zeed66

New member
Witam i pozdrawiam. Mój pierwszy post, mam nadzieję, że nie ostatni :) W końcu i na mnie padło, więc po lekturze tegoż wątku zdecydowałem się zakupić 42G10, co też uczyniłem kilka godzin temu. Oczywiście przez sieć, gdyż ceny, jakie proponują sprzedawcy w sklepach wyciskają łzy z oczu. A tak zapłacę 3250 razem z dostawą pod drzwi.
Już doczekać się nie mogę... Co prawda trochę trzeba będzie potarmosić meblami z kąta w kąt i zrobić odrobinę miejsca na nowe cudo, ale mam nadzieję, że po przesiadce z 21" crt długo będę siedział z rozdziawioną gębą w niemym zachwycie...
 

Tomaszz

New member
mirekgabi napisał:
Mam pytanie do tzw. starych wyjadaczy.Mam telewizor TX-P42G10E oraz telewizję "N".Podczas ustawiania tunera satelitarnego nieopatrznie włączyłem dźwięk przestrzenny w opcjach tunera oraz podłączyłem go do tv przez kabel HDMI.Okazało się że zniknął mi dźwięk.Przełożyłem więc kabel do innego gniazda HDMI i dźwięk pojawił się.Jak zwykle poniewczasie wyczytałem w instrukcji "N" że tak się może stać i że dźwięk niknie "czasowo" gdy dane urządzenie nie obsługuje tego trybu. Co w takim razie zrobić, jak odzyskać dźwięk ?- który nie pojawił się już więcej na tym gnieździe HDMI?, dodam że resetowanie tunera "N" do wartości domyślnych nic nie dało.
Nie podłączasz przypadkiem N do gniazda HDMI 2 w TV? Bo jeśli tak, to przeczytaj sobie w instrukcji telewizora, że gniazdo HDMI 2 jest tylko do przesyłania obrazu, a dźwięk w nim nie działa.

PS: Mogłem pomylić nr gniazda, ale jest coś takiego na 100%. Zobacz w instrukcji.

[EDIT] PS2: Patrzeć niżej, bo coś pomieszałem. Możliwe, że masz podłączone HDMI 1 i dźwięk ustawiony na analog, zamiast digital.
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
Tomaszz napisał:
gniazdo HDMI 2 jest tylko do przesyłania obrazu, a dźwięk w nim nie działa.

HDMI1 -> dźwięk po kablu HDMI lub* oddzielnie kanał L i P na cinchach.
HDMI2 -> dźwięk tylko po kablu HDMI.
HDMI3 -> dźwięk po kablu HDMI lub* oddzielnie kanał L i P na cinchach.

*W menu jest wybór analog/digital
 

golota

New member
W sklepie NEO24.PL 42G10 jest za 3178zł, możliwość odbioru osobistego kilku miastach: Wrocław, Warszawa, Bydgoszcz, Gdańsk, Kraków, Lublin, Łódź, Szczecin, Katowice, Poznań. Ja dzisiaj zamówiłem, mieli jeszcze 5 sztuk.
 

Maksuss@vp.pl

New member
grzesiek811 napisał:
W sklepie NEO24.PL 42G10 jest za 3178zł, możliwość odbioru osobistego kilku miastach: Wrocław, Warszawa, Bydgoszcz, Gdańsk, Kraków, Lublin, Łódź, Szczecin, Katowice, Poznań. Ja dzisiaj zamówiłem, mieli jeszcze 5 sztuk.

również zamówiłem w tym sklepie tv i odbieram go w poznaniu. cena 3178zl plus 10zl za niby transport
 
Wczoraj odebrałem swojego 42G10 (zdążyłem 10 minut przed zamknięciem punktu). Na razie po pierwszych wrażeniach jestem zadowolony. Nic nie buczy, nic nie hałasuje, wszystko tak jak powinno być.

Co do DTS na wyjściu optycznym,to G10 chyba też go ma, sprawdzę to później.

Mam za to problem z podłączeniem komputera do TV po HDMI, mianowicie mam obraz, ale nie ma dźwięku. Na razie nie mam amplitunera (zakup w późniejszym terminie, początek nowego roku) więc chciałem puścić dźwięk na TV. Moja karta graficzna to 9800GTX+, z wyjściem DVI i z przejściówka DVI-HDMI w zestawie. Podłączyłem kabelkiem spdif kartę graficzną z dźwiękową (raczej to zrobiłem prawidłowo). W panelu sterowania ustawiam wyjście spdif i nic. W kmplayer też zmieniałem na wyjście spdif i nic. Obraz idzie pięknie, a dźwięku nie ma. Próbowałem zarówno HMDI-1 jak i HDMI-2.
 

Maksuss@vp.pl

New member
grzesiek811 napisał:
Mam za to problem z podłączeniem komputera do TV po HDMI, mianowicie mam obraz, ale nie ma dźwięku. Na razie nie mam amplitunera (zakup w późniejszym terminie, początek nowego roku) więc chciałem puścić dźwięk na TV. Moja karta graficzna to 9800GTX+, z wyjściem DVI i z przejściówka DVI-HDMI w zestawie. Podłączyłem kabelkiem spdif kartę graficzną z dźwiękową (raczej to zrobiłem prawidłowo). W panelu sterowania ustawiam wyjście spdif i nic. W kmplayer też zmieniałem na wyjście spdif i nic. Obraz idzie pięknie, a dźwięku nie ma. Próbowałem zarówno HMDI-1 jak i HDMI-2.

JUtro bede odbierał TV i też mam zamiar go podłączyc po DVI-HDMI wiec może uda mi się coś zdziałac :)
Widze że kupowałeś w tym samym sklepie co ja, i mam takie pytanie: czy telewizor był zapakowany "fabrycznie" i czy go oglądałes w sklepie przed zaplatą ??
 
Do góry