Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

drapichrust7

New member
Tomaszz

Tomaszz
Co im powiedziałeś, że przysłali technika? Ja mailowałem i dzwoniłem, ale odmówili twierdząc, że nie stwierdzono błędów w firmware.
 

sokarsg-1

New member
No dobra ale jak odtwarzam BRrip to obraz też jest mało płynny (mniej niż w 60hz) może ten rip jest przerobiony na przepot (i zamiast p, nie wiem jak to sprawdzić). Nie wiecie jak wygląda sprawa z trailerami ściąganymi z neta czy te najwyższej jakości są w 1080p czy 1080i (z przeplotem) bo rozumiem że w obraz w 1080x24hz ma wysyłać tylko wtedy gdy film jest bez przeplotu (tzn. p) a jak jest z przeplotem (czyli "i" i wszystkie jakiekolwiek inne materiały bez p w tym Divix itp.) to mam wysyłać obraz do tv w formacie 1920x1080x60hz? I dlaczego jak wysyłam sygnał w 60hz tv pokazuje mi ze wejście jest p czemu tak ma być?
 

mirekgabi

New member
Wymiary paczki

Mam pytanie do użytkowników TX-42G10E proszę podajcie jakie są wymiary opakowania tego telewizora.Być może przewoził ktoś was już ten model w samochodzie osobowym jeśli tak to jak myślicie czy wejdzie on do skody Fabii hatchback?-(składanie kanapy lub wyciąganie fotela wchodzi w grę)
 

mirekgabi

New member
Dzięki za odpowiedź ale czy wiozłeś go na pionowo ? wyciągałeś fotel czy nie ?na leżąco wiem że się zmieści ale nie powinno się tak przewozić plazmy...
 

pionaj

New member
złożyłem fotele o położyłem plazmę (ekranem do góry)
nawet jest chyba oznakowanie
tez miałem wątpliwości ale rozwiał je sprzedawca,który mi pomagał przy załadunku :eek:
 

gorylla

New member
Bez reklam
Sorry za małą nieobecność, ale w domu lekki pomór grypowy, a i na rybki się wyskoczyło. :)

Tomaszz napisał:
Potem przeczytałem temat o G i na niego się zdecydowałem, bo było tam o wadach i zaletach, a nie tylko o zaletach. Podsumowując znalazłem sporo tych pojedynczych opinii chwalących G, a wcale nie tak dużo S, cały czas te same osoby pisało podobne rzeczy.

Chyba nie czytałeś dokładnie wątków o G10 i S10. Zarówno w jednym jak i w drugim wątku jest wiele słów krytyki o obu omawianych modelach.

Skoro jednak pisałeś personalnie do mnie, to Ci odpowiem- gdybyś dokładnie przeczytał wątek o S10 to doczytałbyś się, że byłem jedną z pierwszych osób, które podkreślało z całą stanowczością wiele różnych wad S10 (syczenie, felerny plastic obudowy i kilka innych). Więc nie sugeruj innym, że wątek o S10- (w tym moje opinie) jest nieobiektywny, bo przynajmniej ja mam rzetelne poparcie swojej opinii zarówno w swoich obserwacjach, teście kikiego i wielu testach w prasie specjalistycznej, które wcale nie rozpływają się nad G10-tką. A zauważ, że obok wielu argumentów (w tym ceny), dla których polecałem S10 jako godny, a znacznie tańszy sybstytut G10 jest jeszcze to, że wszystkie ujawnione przeze mnie i innych wady S10 w identycznym stopniu dotyczą także G10.


Tomaszz napisał:
Nie podoba mi się, że Ci co mówią, że obraz na G jest lepszy niż na S to są przekupieni albo coś, Ci co mówią odwrotnie tylko oni mają rację.

Skoro napisałeś ten tekst po moim wykładzie o kuluarach handlu telewizorami czuję podskórnie, że to tego się właśnie odniosłeś. Niestety muszę cię zmartwić, ale tego również nie pisałem z głowy. Takiego newsa algorytmu sprzedaży telewizorów sprzedał mi kolega z Neonetu, który wiele słyszał o takich praktykach w sklepach RTV z telewizorami. Nie wspomnę o praktykach firm, polegających na wykupowaniu wyłączności stanowisk z dobrym sygnałem, bądź tylko i wyłącznie z własnych prezentacji itp. W tym świetle mój tekst był tylko zachętą do pewnych przemyśleń i większej dociekliwości przy zakupach.

dariush74 napisał:
I jeszcze pytanie do gorylli: czy jeśli oba telewizory kosztowałby tyle samo, nadal namawiałbyś do kupna S10? Tak jak pisałem wcześniej, jestem przygotowany na taki wydatek i argument finansowy jest dla mnie najmniej ważny.

To bardzo podchwytliwe i zarazem zdradliwe pytanie i zapewne wiesz dlaczego.

Ale odpowiedź jest jednak prosta- zważywszy na to, że zdecydowana większośc kanałów, które oglądam, nadawana jest w SD, które S10 wyświetla lepiej, wybrałbym S10, gdyż w takich warunkach nie widzę powodu wyboru G10. Materiały Blue Ray i FHD i na S10 wyglądają super świetnie i całkowicie mnie zadowalają, więc nie potrzebuję do tego G10. Poza tym na oglądanie telewizji poświęcam mniej więcej 80% czasu spędzonego przed TV, więc priorytetem jest dla mnie dobry wygląd kanałów SD niż dużo rzadziej wyświetlanego HD (z którym nomen omen i S10 radzi sobie idealnie). Jeśli ktoś nastawia się wyłącznie na HD to G10 powinna lepiej spełnić jego potrzeby. Ale na obecnym etapie rozwoju telewizji w Polsce mniemam, że sygnał SD jeszcze przez długi czas będzie miał duże znaczenie.

I ostatni z bardzo, bardzo ważnych argumentów- S10 pobiera duuuuużo mniej prądu niż ultra-prądożerny G10. Mając na uwadze duża ilość postów z zapytaniem o pobór prądu plazm Panasa uważam, że jest to wielce istotny argument za wyborem oszczędniejszego modelu.

Ale jeszcze jest ta cena...

Pozdr. Przemek
 
Ostatnia edycja:

Hashi

New member
Tomaszz napisał:
@Hashi: Po zainstalowaniu 1.213 i ustawieniu windowsa na 23.979 hz judder jest 10 razy mniejszy niż na 60 hz. Różnica jest gigantyczna, obraz jest dużo płynniejszy. Tv raczej nie działa w 48 hz, bo nie widać żadnego migotania, więc musi być 96 hz.
Czy przy sygnale z HDMI (np. konsola) po przełączeniu na tryb dynamic/normal/cinema możliwe jest załączenie IFC po update? Pytam bo normalnie w trybie Game nie można ale za to w normal już można i jeśli gierka ma odpowiedni framerate to IFC widać jak działa (np. Uncharted 2). Po prostu czy IFC jest w menu normal?
 

dariush74

New member
gorylla napisał:
To bardzo podchwytliwe i zarazem zdradliwe pytanie i zapewne wiesz dlaczego.
Ależ nie, nie było w tym nic podchwytliwego ani tym bardziej zdradliwego! W kilku swoich postach mówiłeś o tym, że stosunek jakości do ceny w S10 wypada lepiej niż w G10. Byłem ciekaw czy po odrzuceniu dzielnika, wedle Twojej oceny, nadal lepiej wypadać będzie model S. :)

Podobnie jak u Ciebie przeważać będzie u mnie sygnał SD, więc ciągle się waham.
 

gorylla

New member
Bez reklam
To była taka trochę podpucha. Bo gdybym napisał, że przy podobnej cenie kupiłbym G10 to oznaczałoby, że jednak uważam G10 za bezwarunkowo lepszy model, a tak nie jest.

Ja naprawdę nie chcę Cię na siłę namawiać, bo szczerze mówiąc mało mnie interesuje, na co wydasz swoje pieniądze, ale skoro będziesz dużo oglądał
TV w SD to jest to dość poważny argument przeciw G10. Powiem więcej- niektórzy nastawiający się wyłacznie na telewizję z tego tylko powodu rezygnują z modeli FullHD i kupują HDready X10 czy C10.
 

MichasR

New member
El Graco - zacytowałeś:
Mam 42GW10 od 2 godzin! Obraz jest super, jedyne co wyhamowuje moj wyśmienity humor, to to, ze mam 2 felerne piksele!

[ lame on ]
To plazma też ma martwe pixele?
Drugie pytanie: na stronie Panasa jest napisane: Rozdzielczość obrazu ruchomego dla G 1080 lini, dla S 900 lini. To jak to jest z full hd na S? Czy to jakieś okrojone fullhd?
[ lame off ]

I jeszcze jedno, tysiąc postów temu był problem że G nie wyświetlał full hd po podłączeniu do niego pc przed dvi-hdmi. Czy ten problem występuję też jak np. podepnę laptopa przez kabel hdmi-hdmi?

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

odek 102

New member
Wrócę jeszcze raz do pytania odnośnie -update. Wiem że już parę razy było na ten temat , ale gubię się w tym wszystkim i proszę jeszcze raz o małą podpowiedz. Po zmianie oprogramowania na wersję 1215 zauważyłem że funkcja IFC jest tak jakby cały czas załączona( wcześniej koledzy wspomnieli coś na ten temat) Różnicę najbardziej było widać w momencie szybkiego przemieszczania się napisów.Nie zdążyłem tak na dobre tego jeszcze sprawdzić a nie widać różnicy(przy Zał. a Wył-czy będzie jakaś różnica przy przełączaniu, jeśli nie to w tym momencie po co mi ta funkcja w TV?).Wydaje mi się jednak że cały czas IFC jest Zał.Czy w takim układzie IFC działa poprawnie?tu cytat: tryb 24p powinien działać w 96hz bez IFC). Mam jeszcze jedno pytanie,które już było parę razy omawiane dotyczące:pS-3. Przy najnowszym oprogramowaniu jak ma być ustawiona konsola (optymalnie):BD 1080p 24hz Output(Hdmi)-czy wtym momencie ma być zawsze na On? czy na Auto?Wiem że to już było omawiane ale mam z tym kłopot.
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
To plazma też ma martwe pixele?

tak


Drugie pytanie: na stronie Panasa jest napisane: Rozdzielczość obrazu ruchomego dla G 1080 lini, dla S 900 lini. To jak to jest z full hd na S? Czy to jakieś okrojone fullhd?


Bardziej szczęśliwym było by określenie: z elektroniką umożliwiającą wyświetlenie 900 linii obrazu ruchomego przy badaniu rozdzielczości poziomej na planszach czarno-białych przemierzających szerokość ekranu w 5 sekund.
Jak obraz będzie się wolniej przemieszczał to S10 wyświetli 1080 linii.
Jak obraz będzie się szybciej przemieszczał to G10, G15, V10 wyświetli np. 500 linii.



I jeszcze jedno, tysiąc postów temu był problem że G nie wyświetlał full hd po podłączeniu do niego pc przed dvi-hdmi. Czy ten problem występuję też jak np. podepnę laptopa przez kabel hdmi-hdmi?

To był problem dwóch lewych rączek, a nie TV.
Full hd działa na dvi-hdmi i hdmi-hdmi.
 
Ostatnia edycja:

Hashi

New member
odek 102 napisał:
Nie zdążyłem tak na dobre tego jeszcze sprawdzić a nie widać różnicy(przy Zał. a Wył-czy będzie jakaś różnica przy przełączaniu, jeśli nie to w tym momencie po co mi ta funkcja w TV?).Wydaje mi się jednak że cały czas IFC jest Zał.Czy w takim układzie IFC działa poprawnie?tu cytat: tryb 24p powinien działać w 96hz bez IFC). Mam jeszcze jedno pytanie,które już było parę razy omawiane dotyczące:pS-3. Przy najnowszym oprogramowaniu jak ma być ustawiona konsola (optymalnie):BD 1080p 24hz Output(Hdmi)-czy wtym momencie ma być zawsze na On? czy na Auto?Wiem że to już było omawiane ale mam z tym kłopot.
IFC działa jeśli dasz mu sygnał nagrany w 50-60 klatkach (50/60Hz). Czyli albo coś z telewizji (gdzie kamery w studiach mają taką prędkość) lub podczas grania gdy gra będzie miała framerate w takim przedziale. 24p to inna bajka bo to zazwyczaj kamery filmowe. Film ma wyglądać jak film a nie jak telenowela.
Cytuje Panasonic Australia (na czym bazowałem):
"600Hz Sub Field Drive
Full HD motion images, such as sport and action movie scenes are displayed with crisp and razor-sharp motion focus thanks to the 600Hz Sub-field Drive. For even greater clarity with motion images, Panasonic uses its own unique image-analysis technology. This technology detects and displays each frame of moving footage and creates 12 shorter sub frames for each 50Hz frame to produce superbly smooth and clear FHD images."
 
Do góry