Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

Hashi

New member
Tomaszz napisał:
48 hz jest na 100% u Amerykanów i u nich ten tryb jakby nie istnieje, bo strasznie mruga. Przeglądając avforums.com nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi jak jest w wersji europejskiej, ale na 90% wywnioskowałem, że u nas (E) i Brytoli (B) jest 96 hz, co update 1215 niejako potwierdza.

Podsumowując mamy taki sam tryb jak w serii V, tyle, że bez smooth (czyli bez IFC), ale w 96 hz. Chociaż w trybie THX IFC jest i tak wyłączone. Tak mi się przynajmniej wydaje, bo nie mam czasu drążyć całkowicie tematu na innym forum.

Smooth film jak sama nazwa wskazuje jest tryb na pewno powyżej 60Hz czyli w tym przypadku 96Hz. Amerykańska wersja G10 posiada właśnie 96Hz (czyli 4x24p). W przypadku europejskiej wersji jestem na 99.9% pewien, że podczas wymuszenia 24p przez HDMI (BluRay) G10 podaje 48 klatki (2x24p). Dlaczego tak wnioskuje? Ponieważ po wyłączeniu w PS3 trybu 24p (który powoduje, że PS3 podaje 60Hz) obraz staje się minimalnie bardziej płynny.
Dlatego też pytam czy ktoś robił update i czy ma link do wersji polskiej/angielskiej firmware.
Danie opcji Smooth film dla G10 byłoby ciekawą niespodzianką.
Standardowo w G10 IFC można uruchomić w przedziale 50Hz/60Hz, czyli przy nadawaniu naziemnym i niektórych grach (konsole). To tak ile ja wiem. Nie jestem na 100% pewny.
Najlepiej jakby Panas dał Smooth film (96Hz) i tryb cinema 48Hz w menu do wyboru (przy 24p).
 

edek13

New member
Zrobiłem up'a do 1215, ale potwierdzam tylko usunięcie problemu z ONKYO i XBOX (mam oba sprzęty więc aktualizacja mnie dotyczy w 100%) natomiast nie jestem w stanie powiedzieć co jeszcze zmienia a język pozostaje taki jak był ustawiony pierwotnie i ustawienia pozostają.
 

slimak

New member
Bez reklam
Hashi napisał:
Smooth film jak sama nazwa wskazuje jest tryb na pewno powyżej 60Hz czyli w tym przypadku 96Hz.

Danie opcji Smooth film dla G10 byłoby ciekawą niespodzianką.


http://translate.google.com/transla...full&id=1251286784&sl=da&tl=pl&history_state0

W tym konkretnym przypadku 60Hz i 96 Hz jest częstotliwością pracy panelu. Zwiększenie z 60Hz do 96Hz spowodowało „zsynchronizowanie” pracy panelu z wyświetlanym obrazem (powtórzenie 4xpo 24 = 96fps). Modele U, S ,G10, G15.

Smooth film jest dodawaniem dodatkowych obrazów do oryginalnych 24 klatek na sekundę, by upłynnić obraz. Modele Z, V.


Dlatego też pytam czy ktoś robił update i czy ma link do wersji polskiej/angielskiej firmware.

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=40212&page=118 ->1179
 
Ostatnia edycja:

Tomaszz

New member
Hashi napisał:
Smooth film jak sama nazwa wskazuje jest tryb na pewno powyżej 60Hz czyli w tym przypadku 96Hz. Amerykańska wersja G10 posiada właśnie 96Hz (czyli 4x24p). W przypadku europejskiej wersji jestem na 99.9% pewien, że podczas wymuszenia 24p przez HDMI (BluRay) G10 podaje 48 klatki (2x24p). Dlaczego tak wnioskuje? Ponieważ po wyłączeniu w PS3 trybu 24p (który powoduje, że PS3 podaje 60Hz) obraz staje się minimalnie bardziej płynny.
Dlatego też pytam czy ktoś robił update i czy ma link do wersji polskiej/angielskiej firmware.
Danie opcji Smooth film dla G10 byłoby ciekawą niespodzianką.
Standardowo w G10 IFC można uruchomić w przedziale 50Hz/60Hz, czyli przy nadawaniu naziemnym i niektórych grach (konsole). To tak ile ja wiem. Nie jestem na 100% pewny.
Najlepiej jakby Panas dał Smooth film (96Hz) i tryb cinema 48Hz w menu do wyboru (przy 24p).
Kolego jak nie jesteś czegoś pewien na 100% to nie pisz albo przynajmniej zaznacz, że to są Twoje domysły, bo później inni to czytają i wyciągają mylne wnioski:evil:. Tak samo było ze mną, kiedyś czytałem Twoje posty w tym wątku na temat trybu 24p w serii G i uznałem je za pewne, ponieważ dość przekonująco o tym pisałeś:(. Dopiero później zobaczyłem, że wcale tak nie jest:mrgreen:. W tym momencie robisz to samo, ale po kolei:

Seria G w Ameryce nie jest w stanie odtwarzać filmów w 24p przy 96 hz, zostaje im tylko 48 hz i wtedy obraz "flicker" czyli mruga (tak jak stare plazmy przy 50 hz) albo 60 hz, ale wtedy musi być robiona 3:2 pulldown co powoduje "judder".
Potwierdzenia znalezione w 5 minut: 1, 2, 3, 4
Tryb 24p w 96 hz w Amerykańskich pannasach zaczyna się od serii V, a nie od G.

Nazwa Smooth film na nic nie wskazuje, bo to tylko marketingowa nazwa. SMOOTH FILM = IFC w trybie 24p (IFC działa tylko 50/60 hz) czyli wstawiane są interpolowane klatki, mające na celu sztuczne upłynnienie ruchu i powodujące od czasu do czasu artefakty.

To, że obraz z PS3 w trybie 24p wydaje Ci się mniej płynny niż w 60 hz to już jest jakaś nie wyjaśniona zagadka*. Nie hertze mają wpływ na płynność obrazu 24p. Za mała liczba hz spowoduje mruganie obrazu i tylko dlatego zwiększono to do 96 hz (które jest podzielne przez 24). Co więcej przy 60 hz obraz powinien być mniej płynny, bo na którymś etapie (konsola, bluray, tv) jest robiony 3:2 pulldown, który w zależności jak jest zrobiony powoduje mniejszy lub większy judder. Dokładnie o tym można poczytać we wcześniejszych linkach: 48 hz obraz płynniejszy ale mruga, w 60 hz judder (czyli mniej płynny) ale nie mruga).
*Najprawdopodobniej jest to właśnie błąd telewizora, który naprawia najnowszy firmware, o czym pisałem wcześniej. Nie ma notomiast co się łudzić, że panasonic dał nam nagle jakąś niespodziankę i nowe opcje, które wcześniej były w wyższych seriach, a teraz będzie i w G. Jest to tylko naprawienie błędu. LINK, LINK 2

Podsumowując, nasze tv odtwarzają filmy 24p w 96 hz 4:4 pulldown, ale bez możliwości włączenia SMOOTH FILM czyli IFC w 24p (co jest możliwe dopiero w serii V). Jest to dokładnie taki obraz jak wyświetlany w kinie, bez żadnego upłynniania. Najważniejsze, że z nic więcej z tym obrazem się nie dzieje (brak 3:2 pulldown) co może powodować dodatkowy judder. Jest to surowy obraz w 24 klatkach na sekundę, odświeżany z częstotliwością 96 hz (każda klatka jest wyświetlana 4-krotnie - 4:4 pulldown).
W serii G mamy 24 p w 96 hz i to jest najważniejsze, seria V tak samo + smooth film i THX. Włączając tryb THX smooth film się wyłącza czyli dostajemy do samo co w G...:blagam:
Mnóstwo potwierdzeń na temat europejskiej i brytyjskiej wersji: 1, 2, 3, 4

PS: Gorąco zachęcam do przeczytania linków (szczególnie tych ostatnich o wersji europejskiej), naprawdę one jednoznacznie potwierdzają wszystko to co napisałem

EDIT: Ślimak doskonale wyłożył w bardzo prosty i przejrzysty sposób różnice między 96 hz (ogólnie hz), a trybem SMOOTH FILM.

EDIT2: Zgłosiłem on-line "awarię" swojego 42g10e do panasonica. Usterka - zrywanie obrazu w 1080p i 60 hz w materiale 24p zamiast 96 hz. Wiadomo, że liczę na wysyłkę karty sd z najnowszym firmwarem 1.215. Ciekawy jestem co odpowiedzą.
 
Ostatnia edycja:

Hashi

New member
Naprawdę bawię się wyśmienicie...
"W tym konkretnym przypadku 60Hz i 96 Hz jest częstotliwością pracy panelu. Zwiększenie z 60Hz do 96Hz spowodowało „zsynchronizowanie” pracy panelu z wyświetlanym obrazem (powtórzenie 4xpo 24 = 96fps). Modele U, S ,G10, G15."
Mógłbyś rozwinąć ta myśl "częstotliwość pracy panelu". 24p masz tylko przy filmach kinowych. Nie wiem czy wiesz ale kamery w studiach telewizyjnych i podczas sportu pracują z szybkością 50Hz lub 60Hz. Dlatego ten Panas ma IFC tylko przy takim sygnale.

"Twoje posty w tym wątku na temat trybu 24p w serii G i uznałem je za pewne,"
Spytam krótko: testowałeś G10 w trybie 24p? Wiesz ja testowałem mój tv na 1000 sposobów. Widziałem jak działa Smooth film w V na własne oczy i nie musisz mi tego tłumaczyć, uwierz. Po za tym napisz w którym miejscu napisałem nie prawdę. Mój G10 ma 48Hz przy 24p (jestem tego pewien na 100%) ponieważ flickerink zimniejsza się gdy zapodam mu 60Hz (pulldown) z BluRay (chyba że 60Hz panasonica jest gorsze niż 60Hz od PS3...?). Tryb 24p dla BluRay można wymusić (automatycznie) lub go wyłączyć i wtedy urządzenie nadające sygnał (odtwarzacz) bierze się za interpolację klatek. Dziwne, że w 60Hz (PS3) mam bardziej płynny obraz niż przy Waszych 96Hz...
Po za tym tłumaczysz mi oczywiste rzeczy.
Dlatego pytam, a nie stwierdzam czy ktoś robił udpate.

Zacytuje tekst z twojego linku:
"All television sets manufactured from June 2009 onwards are equipped with 96Hz software."
Ja swój kupiłem w maju..
"Nie hertze mają wpływ na płynność obrazu 24p. Za mała liczba hz spowoduje mruganie obrazu i tylko dlatego zwiększono to do 96 hz (które jest podzielne przez 24)."
Przeczytaj jeszcze raz swój tekst. Mam wrażanie ze to ty piszesz chaotycznie i bez sensu. Wiesz dlaczego w ogóle obraz w 24p mruga? Odpowiem Ci: bo klisza w kamerze porusza się góra-dół a operator rusza kamerą na boki... dlatego tło czasem klatkuje.
O problemach z judderem pisałem już parę miesięcy temu. Dziękuje za uwagę i za Waszą cenną "pomoc".
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
Tomaszz napisał:
EDIT2: Zgłosiłem on-line "awarię" swojego 42g10e do panasonica. Usterka - zrywanie obrazu w 1080p i 60 hz w materiale 24p zamiast 96 hz. Wiadomo, że liczę na wysyłkę karty sd z najnowszym firmwarem 1.215. Ciekawy jestem co odpowiedzą.

Nie lepiej zapodać soft we własnym zakresie, niż czekać łaskawie na kartę z updatem? To tylko kilka minut...
 

Hashi

New member
"W tym konkretnym przypadku 60Hz i 96 Hz jest częstotliwością pracy panelu. Zwiększenie z 60Hz do 96Hz spowodowało „zsynchronizowanie” pracy panelu z wyświetlanym obrazem (powtórzenie 4xpo 24 = 96fps). Modele U, S ,G10, G15."
Acha czyli sugerujesz, ze tv podawał 60 klatek na matryce która pracowała z częstotliwością 96Hz. Przetłumacz mi to na polski lub japoński... Jaka synchronizacja? Nie wiem może jestem za głupi.

Jedynym moim domysłem był tryb 24p. Czy panas dał 48Hz czy 60Hz (co w ogóle nie brałem pod uwage biorąc fakt, że w stanach maja THX). jedyny mój błąd mógł być w tym miejscu. Widocznie mój G10 ma 60Hz (?!), choć dziwne, że widać różnice gdy dam mu 60 Hz z PS3.

Po za tym jak widać w teście cnet:
http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/panasonic-tc-p54v10/4505-6482_7-33490590.html
V seria ma wybór - 96Hz (smooth film) lub 48Hz (cinema).
Nie miałem racji?
 
Ostatnia edycja:

Tomaszz

New member
Hashi napisał:
"W tym konkretnym przypadku 60Hz i 96 Hz jest częstotliwością pracy panelu. Zwiększenie z 60Hz do 96Hz spowodowało „zsynchronizowanie” pracy panelu z wyświetlanym obrazem (powtórzenie 4xpo 24 = 96fps). Modele U, S ,G10, G15."
Acha czyli sugerujesz, ze tv podawał 60 klatek na matryce która pracowała z częstotliwością 96Hz. Przetłumacz mi to na polski lub japoński... Jaka synchronizacja? Nie wiem może jestem za głupi.

Jedynym moim domysłem był tryb 24p. Czy panas dał 48Hz czy 60Hz (co w ogóle nie brałem pod uwage biorąc fakt, że w stanach maja THX). jedyny mój błąd mógł być w tym miejscu. Widocznie mój G10 ma 60Hz (?!), choć dziwne, że widać różnice gdy dam mu 60 Hz z PS3.

Po za tym jak widać w teście cnet:
http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/panasonic-tc-p54v10/4505-6482_7-33490590.html
V seria ma wybór - 96Hz (smooth film) lub 48Hz (cinema).
Nie miałem racji?
Nie nie miałeś racji !!! To dotyczy amerykańskiej wersji i nie ma nic wspólnego z naszą wersją.

To czego nie rozumiesz, nie potrafię Ci przetłumaczyć na polski, potrafię za to na Angielski - nazywa się to tadaaa 4:4 pulldown.

Do reszty odniosę się potem, ale widzę, że dyskusji z tobą nie będzie, bo przecież ty masz inny telewizor (wg. ciebie) i wiesz wszystko najlepiej. Poprzyj czymś swoje wypowiedzi, poczytaj linki, które podałem tam jest wszystko opisane tak, że prościej się nie da. No i nie wiem jak żeś testował ten tv w 24p na 1000 sposobów? Z ps3 z 24p na on albo off? Faktycznie 1000 kombinacji. Poza tym mieszasz trochę pojęciami i widzę, że nie bardzo wiesz co to jest flickering i judder, bo je ze sobą mylisz.
I tak, TV robi gorszą konwersję 3:2 pulldown niż konsola, tak samo jak ten tv gorzej skaluje niż konsola, gorzej usuwa przeplot niż dedykowane do tego urządzenia (komputer też to robi lepiej). Większość tv tak ma i to jest normalne
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
Hashi napisał:
"W tym konkretnym przypadku 60Hz i 96 Hz jest częstotliwością pracy panelu. Zwiększenie z 60Hz do 96Hz spowodowało „zsynchronizowanie” pracy panelu z wyświetlanym obrazem (powtórzenie 4xpo 24 = 96fps). Modele U, S ,G10, G15."
Acha czyli sugerujesz, ze tv podawał 60 klatek na matryce która pracowała z częstotliwością 96Hz.


:shock:

A gdzie ja napisałem 60 klatek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Specjalnie napisałem żeby nie mieszać [klatek z Hz i innych trybów]: ” W tym konkretnym przypadku 60Hz i 96 Hz jest częstotliwością pracy panelu”.

Jeszcze raz:
Od oprogramowania v1,213 panel w TV G10 pracuje z częstotliwością
96Hz dla sygnału 24p, elektronika powtarza 4* 24klatki=96klatek
100Hz dla sygnału 50i/p, elektronika powtarza 2* 50klatek= 100klatek (IFC ON - elektronika dokłada dodatkowe klatki do obrazu 12*50=600klatek).
Subpiksele pracują cały czas 600Hz.

Wiesz dlaczego w ogóle obraz w 24p mruga?

Bo 24 zdjęcia w ciągu sekundy to za mało by płynnie przedstawić ruchomy obraz. Oraz dlatego że 24fps nie da się wpasować w częstotliwość pracy panelu 50 lub 100hz.


Po za tym jak widać w teście cnet:
http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/panasonic-tc-p54v10/4505-6482_7-33490590.html
V seria ma wybór - 96Hz (smooth film) lub 48Hz (cinema).
Nie miałem racji?

NIE, bo to amerykańska wersja TV i działająca inaczej niż europejska!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
LUDZIE JAK CZYTACIE TESTY TO ZWRACAJCIE UWAGE NA KRAJ POCHODZENIA TV, bo potem wychodzą takie kwiatki.
 
Ostatnia edycja:

Tomaszz

New member
slimak napisał:
:shock:
Od oprogramowania v1,213 panel w TV G10 pracuje z częstotliwością
96Hz dla sygnału 24p, elektronika powtarza 4* 24klatki=96klatek
100Hz dla sygnału 50i/p, elektronika powtarza 2* 50klatek= 100klatek (IFC ON - elektronika dokłada dodatkowe klatki do obrazu 12*50=600klatek).
Subpiksele pracują cały czas 600Hz.

Jesteś pewny, że od wersji 1.213 pojawia się 96 hz, a nie od wersji 1.215? Po co te linki, że problem 24p rozwiązany z nowym firmwarem, czy tamte linki odnoszą się do wersji 1.213?
Rozumiem, że teraz podając tryb 24p pannas działa w 60hz i robi 3:2 pulldown i w jego przypadku nie jest to fajne. Co się z tym wiąże IFC można włączyć zawsze? Po upgradzie TV będzie pracował w 96hz i opcja IFC będzie niedostępna?

PS: Dzwonili do mnie z Panasonica już ze 3 razy. Na początku Pan powiedział, że z opisu to żadne uszkodzenia nie wynikają, ale nie dałem mu dokończyć tylko wytłumaczyłem dokładnie o co chodzi, jeszcze nie skończyłem dokładnie opisywać, a Pan chciał się rozłączać i mówił, że zadzwoni później. Na szczęście zdołałem jeszcze mu tylko dodać, że problem z xboxem to to samo co problem z amplitunerem onkyo i BINGO, Pan od razu powiedział, że problem jest mu znany. Potem zadzwonił jeszcze raz, że chcą się ze mną umówić na upgrade do wersji 1.213. No to jeszcze go trcohę pomęczyłem, żeby zobaczył czy mają już wersję 1.215. Spróbuje ich jeszcze namówić do wysyłki samej karty pamięci.
PS2: Nie mam karty sd, żadnej :lol:, zresztą dygam trochę o gwarancję.
 

Hashi

New member
Dobra widzę że gadam z zawodowcami.
Więc powiedzcie mi, załączam 24p, ile klatek wyświetla mój G10 przed update?
Chciałbym abyś podał mi źródło ze strony Panasonica w którym oficjalnie podane jest ile klatek podaje G10 przy 24p. Bo ja nadal jestem przekonany, że jest to 48. Nie sądzę aby Panasonic popełnił taki błąd i dał pulldown dla 24p (no chyba, że pojechali po całości...ale skąd THX - multipler 24 - w stanach). Musi to być 48, 72 lub 96 klatek na sekundę.
” W tym konkretnym przypadku 60Hz i 96 Hz jest częstotliwością pracy panelu”.
Czyli częstotliwością czego? Gazu w pikselach? Subpikseli? Framerate? Zauważ, że w plazmie niektóre barwy generowane są poprzez modulację impulsowo kodową (niektóre odcienie tylko tak się da uzyskać). To nie LCD w którym piksel "nie pracuje".

Kolejnym "za" dla 48Hz jest fakt, że IFC działa w 50Hz/60Hz (czyli sygnał telewizyjny). Zauważyłem, że przy 24p HDMI (BR) nic ta opcja (IFC) nie daje - co mogłoby sugerować właśnie 48Hz przy trybie 24p. W grach (które mają 60fps) widać różnice gdy zapodam IFC.
 
Ostatnia edycja:

Tomaszz

New member
Hashi napisał:
Dobra widzę że gadam z zawodowcami.
Więc powiedzcie mi, załączam 24p, ile klatek wyświetla mój G10 przed update?
Chciałbym abyś podał mi źródło ze strony Panasonica w którym oficjalnie podane jest ile klatek podaje G10 przy 24p. Bo ja nadal jestem przekonany, że jest to 48.
Ale takich informacji nie ma, tak samo jak nie ma nigdzie napisane, że 24p leci w 48 hz. Jeśli chodzi o hertze to wg. marketingowców panasonica jest 600 hz i basta.

Nie sądzę aby Panasonic popełnił taki błąd i dał pulldown dla 24p (no chyba, że pojechali po całości...ale skąd THX - multipler 24 - w stanach). Musi to być 48, 72 lub 96 klatek na sekundę.
Ale przecież to jest napisane, że był błąd i 24p zamiast działać w 96hz, działa w 60hz, po to jest nowy firmware, aby błąd naprawić. Z tym THX muliplerem to nie wiem o co Ci chodzi. Aby pozbyć się konwersji 3:2 panel musi mrugać 48, 72, 96, 120 itd. Inną sprawą, że tryb THX nie dopuszcza do żadnej obróbki obrazu tj. SMOOTH FILM czyli nie dopuszcza wstawiania nowych interpolowanych klatek.

” W tym konkretnym przypadku 60Hz i 96 Hz jest częstotliwością pracy panelu”.
Czyli częstotliwością czego? Gazu w pikselach? Subpikseli? Framerate? Zauważ, że w plazmie niektóre barwy generowane są poprzez modulację impulsowo kodową (niektóre odcienie tylko tak się da uzyskać). To nie LCD w którym piksel "nie pracuje".
Częstotliwość pracy panelu wynosi 96 hz tzn. obraz mruga 96 razy na sekundę tzn. że film 24p - 24 klatki na sekundę, każdą klatkę wyświetla 4 razy (4:4 pulldown) daje nam to 96 klatek na sukundę z czego 72 są powtórzone.
Przy 48 hz obraz mruga tzn. kolory mrugają np. biała plansza albo szara. Po prostu za niskie odświeżanie obrazu - to jest właśnie flickering.
Przy 96 hz tego problemu nie ma.
W obu powyższych przypadkach obraz będzie chodził tak samo płynnie czyli tak jak w kinie, a judder czyli rwanie obrazu będzie tylko tam gdzie on wynika z niedoskonałości nagrywania filmów w 24 fps. Będzie on widoczny i w kinie i w domu przy 96 hz, a to jest najlepsza rekomendacja (obraz jak w kinie).

Kolejnym "za" dla 48Hz jest fakt, że IFC działa w 50Hz/60Hz (czyli sygnał telewizyjny). Zauważyłem, że przy 24p HDMI (BR) nic ta opcja (IFC) nie daje - co mogłoby sugerować właśnie 48Hz przy trybie 24p. W grach (które mają 60fps) widać różnice gdy zapodam IFC.

Właśnie to jest w linkach, że opcja 24p w naszych tv jest spieprzona i działa w 60hz, dlatego IFC da się włączyć, a i tak jakby nie działało - u siebie z kompa obserwuje mniej więcej to samo. Moim zdaniem przy nowym firmwarze przy włączeniu filmu 24p opcja IFC powinna zniknąć tak samo jak to robi w trybie "gra".
 
Ostatnia edycja:

drapichrust7

New member
Tomaszz napisał:
a?

PS: Dzwonili do mnie z Panasonica już ze 3 razy.
Co dokładnie napisałeś zgłaszając awarię? Ja pisałem wczoraj do Panasonic, aby ustosunkowali się do tego błędu i napisali, czy użytkownik może sam przeprowadzić update, ale na razie bez odzewu.

Chyba będzie trzeba złożyć reklamację.

Tomaszz napisał:
Moim zdaniem przy nowym firmwarze przy włączeniu filmu 24p opcja IFC powinna zniknąć tak samo jak to robi w trybie "gra".

Czy ktoś kto już przeprowadził update może to potwierdzić?

PS. Kontaktowałem się z Panasonic telefonicznie. Człowiek odpowiedzialny za przyjmowanie zgłoszeń awarii stwierdził, że dział techniczny nie ma informacji o nowym firmwarze dla telewizorów na rynku Polski.
Więc albo rzeczywiści nic nie wiedzą (czgo nie powierdzają posty Tomaszza), albo ściemniają, że nic nie wiedzą, bo nie wiedzą jak zareagować.

Z rozmowy wynikło, że firmware dostępny jest tylko serwisantom i nie ma możliwości domowaego upgrade'u.
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
Tomaszz napisał:
Jesteś pewny, że od wersji 1.213 pojawia się 96 hz, a nie od wersji 1.215?


Tak twierdzi Panasonic.fr
http://www.panasonic.fr/html/fr_FR/...ervice+technique+Panasonic/2909019/index.html



Rozumiem, że teraz podając tryb 24p pannas działa w 60hz i robi 3:2 pulldown i w jego przypadku nie jest to fajne.



Tak twierdzi Ogłoszenie publiczne Panasonic Nordic AB:
http://translate.google.com/transla...ull&id=1251286784&sl=da&tl=pl&history_state0=


"Panasonic zakończona dochodzeniach w związku z odtwarzaniem materiałów, które obsługuje 24p. Z przykrością informujemy, że od marca do maja 2009 r. o błędzie został wyprodukowany odbiorników telewizyjnych wyposażonych w oprogramowanie przetwarzania 60Hz zamiast 96Hz procesor oprogramowania. W okresie od marca do maja 2009 r. są następujące modele objęte błędzie:

Seria G10/S10/U10 "
 

Hashi

New member
Tomaszz napisał:
Z tym THX muliplerem to nie wiem o co Ci chodzi.
O to mi chodzi, że THX dopuszcza 48Hz - taki framrate masz w kinie (projektory to zazwyczaj 48Hz). To jasne, że THX nie dopuszcza zabawy obrazem ale dopuszcza interpolacje x2 x3 trybu 24p. Można mnożyć klatki lub wyliczać klatkę pośrednią.
Mylisz interpolację klatek z wyliczaniem pośrednich dla zwiększania płynności. Po za tym powtarzasz mi to samo już kilka razy. Wszelkie zabiegi poprawiania obrazu są następstwem ograniczeń technik filmowania. Znikną one wraz z wprowadzeniem cyfrowych kamer 1080p 240 fps (240Hz) np SONY (na targach CEATEC Japan pokazano taką kamerę). THX dopuszcza na pewno 48Hz. Uważasz, że w trybie THX G10 wyświetla 24 klatki? Musi być to mutlipler 24 bez pulldown. Jestem swiadom co to Telecine.
Nadal jestem przekonany, że w moim G10 jest to 48Hz. Nie wiem może się mylę. Każdy ma prawo.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Tomaszz napisał:
Nie mam karty sd, żadnej :lol:

To możliwe w tych czasach?

Tomaszz napisał:
zresztą dygam trochę o gwarancję

Wiele osób już zrobiło update i na razie nikt nie narzekał, że coś się stało. A nie sądzę, że w razie uszkodzenia TV ktoś by akurat dopatrzył się, że masz soft 1215, którego w Twoim modelu- ze względu na datę produkcji- mieć nie powinieneś, skoro sam Panasonic przyznał, że w wersjach U, S i G jest błąd oprogramowania. Więcej odwagi życiowej ;)
 

Tomaszz

New member
Hashi napisał:
O to mi chodzi, że THX dopuszcza 48Hz - taki framrate masz w kinie (projektory to zazwyczaj 48Hz). To jasne, że THX nie dopuszcza zabawy obrazem ale dopuszcza interpolacje x2 x3 trybu 24p. Można mnożyć klatki lub wyliczać klatkę pośrednią.
Mylisz interpolację klatek z wyliczaniem pośrednich dla zwiększania płynności. Po za tym powtarzasz mi to samo już kilka razy. Wszelkie zabiegi poprawiania obrazu są następstwem ograniczeń technik filmowania. Znikną one wraz z wprowadzeniem cyfrowych kamer 1080p 240 fps (240Hz) np SONY (na targach CEATEC Japan pokazano taką kamerę). THX dopuszcza na pewno 48Hz. Uważasz, że w trybie THX G10 wyświetla 24 klatki? Musi być to mutlipler 24 bez pulldown. Jestem swiadom co to Telecine.
Nadal jestem przekonany, że w moim G10 jest to 48Hz. Nie wiem może się mylę. Każdy ma prawo.

No i jasne. W kinach faktycznie zazwyczaj jest 48 hz (tak czytałem), ale też są kina 24 hz (też tak czytałem). Tyle, że to co jest dobre w kinie, nie znaczy, że jest dobre w domu. W kinie obraz nie mruga już przy 24 hz, przy 48 hz też nie - dzięki zasadzie działania projektorów czy wyświetlania obrazu przez nie.
W domu 48 hz mruga dość znacząco (spróbuj sobie coś puści w 24 hz na monitorze, telewizorze starym, pewnie się nawet nie da, a jak by się dało to obraz by przepotężnie mrugał. Panasonic w Ameryce wprowadził 48 hz, ale to się totalnie nie sprawdziło - za mało hz. W europie nie popełnił tego samego błędu i dał 96 hz (widocznie łatwiej było to wprowadzić niż 72 hz). Tu powinien być koniec tematu, ale.... pojawił się ten nieszczęsny błąd i zamiast 96 hz mamy 60 hz, (teraz odnoszę się dokładnie do Twojej sytuacji Hashi), a że tv robi zdecydowanie gorszy 3:2 pulldown niż ps 3 to wydaje Ci się, że jest mniej płynnie (bo tak jest, w końcu gorszy pulldown). Potwierdzeniem tego jest możliwość włączenia IFC, której w przypadku 48 hz nie mógłbyś włączyć.
Na amwerykańskim forum jest zdecydowanie napisane przez każdego, że obraz przy 48 hz mruga (flickering), a żebyśmy się dobrze zrozumieli chodzi mruganie obrazu nawet na stopklatce (jakiś odcień szarości po prostu trochę mruga), a u Ciebie mruga?

Dyskusja stała się już jałowa, dam znać jak będę miał nowy firmware, tylko nie wiem czy na razie kompa zmuszę do pracy w 24 hz, ale powinno się udać.
 

Hashi

New member
Mrugać panel w plazmie będzie ponieważ jest to gaz zjonizowany.
Co do 24p nadal trudno mi uwierzyć, że Panas dał 60Hz. Nie wierze. Wszystkie poprzednie plazmy miały 48Hz lub 72Hz. Także taki błąd raczej byłby dziwny. IFC niby jest w menu - z jednej strony dobrze z drugiej nie. Gdy załączę tryb cinema + IFC taki Unacharted 2 wygląda pięknie (nawet na obudowie nie wiem czy pamiętacie było - IFC - Best for movies and games).
Nie wiem zamieszaliście mi w głowie. A już na pewno sam Panasonic.
 

Tomaszz

New member
Hashi napisał:
Mrugać panel w plazmie będzie ponieważ jest to gaz zjonizowany.
Co do 24p nadal trudno mi uwierzyć, że Panas dał 60Hz. Nie wierze. Wszystkie poprzednie plazmy miały 48Hz lub 72Hz.

Niby mruga, przy 96 hz i 60 hz praktycznie tego nie widać, a przy 48 hz widać, przy 50 hz z kompa też jest tak średnio.

Panas nie chciał dać 60hz, wyszło tak przez pomyłkę, bo od początku miało być 96 hz. Przestań się już nad tym zastanawiać tylko zacznij się z tego cieszyć :rolleyes:, czyt. zainstaluj aktualizację albo zgłaszaj awarię do panasa tak jak ja (tylko pisz, że głównie chodzi o zrywanie obrazu z xboxem oraz amplitunerem onkyo), a potem testy, testy.

Poczytaj jeszcze raz to: 1, 2, 3, 4 tu jest przecież tak dobrze to wyłożone, że nie wiem dlaczego masz jeszcze jakiekolwiek wątlpiwości.http://www.google.pl/search?hl=pl&safe=off&q=96+hz+g10e+site:avforums.com&btnG=Szukaj&lr=&aq=f&oq=
 
Do góry