Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

Papke

New member
przeklejone z watku o s10

Na francuskiej stronie Panasonica jest FW1213 i zmiany jakie wnosi
Cytat:
Obiekty tej aktualizacji *:
• Aby zapewnić lepszy przepływ obrazów poprzez optymalizację zarządzania wyświetlania 24p / 96Hz.
• Ta aktualizacja zawiera również poprawki dla problemów związanych ze zgodnością z HDMI X-Box i wzmacniacz Onkyo audio-video.

* Ta aktualizacja odbywa się z karty SD


http://www.panasonic.fr/html/fr_FR/P...019/index.html
 

Tommy76

New member
Odnośnie wersji 1213 już czytałem jakie zmiany wprowadza. Głównie naprawia tryb 24p ale ostatnio właśnie pojawiła się wersja 1215. A nie mam jak jej przetestować bo mój G10E jeszcze nie zamówiony :(
 
Ostatnia edycja:

Tomaszz

New member
Papke napisał:
NIe ma u nas wersji g10E jest tylko g10 i gw10 i wlasnie ta gw10 ma tuner satelitarny a goła g10 go nie ma.

Właśnie u nas jest wersja G10E (Europejska), G10 to wersja Amerykańska, G10B (Brytyjska), G10A (Australijska).

Firmware 1213 naprawia problem zrywania obrazu w 1080p (xbox 360, ampltuner onkyo, niektóre dvd). Najnowsza wersja 1215 poprawia tryb 24p, coś tam zamiast obróbki 60 hz jest 96 hz LINK
 

Tomaszz

New member
Papke napisał:
Akurat mam przed soba 2 katalogi Panasa (niemiecki i Francuski)i tam jest g10 a nie g10E :) Ale pewnie masz racje.

Ale o czym to w ogóle piszesz? Kogo obchodzi co jest w jakichś katalogach, jeszcze nie polskich, a mówisz o Polsce. Akurat spojrzałem na tv i jest 42G10E (oczywiście kupiony w Polsce)
Nie mogłeś chociaż wejść na stronę panasonica i spojrzeć:niewiem:: LINK

Nie masz pojęcia o czym piszesz, chyba, że napiszesz czym wymienione przeze mnie wersje się różnią:-D
 

sarlac

New member
Tomaszz napisał:
Menu -> obraz -> zjeżdżamy w dół na drugą stronę -> opcje zaawansowane

U mnie na drugiej stronie jest tylko Reset. Dziwne. Mam wrażenie, jakby mój TV miał okrojone menu.

Co do tych G10B i G10E. Mieszkam w UK kupiłem tutaj ten TV i mam G10B
 

Tomaszz

New member
sarlac napisał:
U mnie na drugiej stronie jest tylko Reset. Dziwne. Mam wrażenie, jakby mój TV miał okrojone menu.

Co do tych G10B i G10E. Mieszkam w UK kupiłem tutaj ten TV i mam G10B

I wszystko jasne. W UK masz wersję G10B, która od Europejskiej różni się właśnie brakiem zaawansowanych opcji w menu obraz. Niestety nic się z tym nie da zrobić, ale z drugiej strony, tak naprawdę tylko regulacji Gammy, może Ci brakować. Oczywiście wszystko to da się wyregulować, ale w menu serwisowym, najlepiej przez specjalistę, żeby nic nie popsuć.
 

Tomaszz

New member
Papke napisał:
No napisalem ze pewnie masz racje wiec nie kumam o co Ci chodzi.

W takim razie sorry, z tym mam rację to zrozumiałem, że to ironia, a nie zgoda ;)

Pokrótce ww wersje różnią się:
G10E (Europejska) - zaawansowana regulacja (Gamma i balans bieli), tryb 24p powinien działać w 96 hz bez IFC
G10B (Brytyjska) - brak zaawansowanej regulacji, 24p takie samo jak wyżej.
G10 (Amerykańska) - tu jest najwięcej różnic. Nie pamętam czy ma zaawansowane opcje obrazu, ale ma na pewno Viera Cast (połączenie z netem, youtuby te sprawy) oraz tryb THX (który w Europie zaczyna się dopiero od serii V, ale żeby nie było tak kolorowo tryb 24p działa w 48 hz, co amerykańce określają jako "crappy" albo "shitty".
 

Tomaszz

New member
edek13 napisał:
Robił ktoś już update 1215, gra wszystko?

http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=430520&postcount=1198

bartolinio napisał:
jesteś pewny czy tylko tak Ci się wydaje? bo raczej w każdym sprzęcie wymiana firmware powoduje powrót do ustawień fabrycznych, czemu inaczej miałoby być w TV?

edit: zaryzykowałem i... rzeczywiście ustawienia zostają zachowane :p TV odpalił i działa więc można flash'ować, ja zrobiłem to na modelu 46S10E...
 

Hashi

New member
Update G10

Czy robił ktoś update G10? Z tego co tu czytam dodano obsługę 96Hz (4x24p)? Z tego co wiem G10 miał dotąd 48Hz.
 

sopel750

New member
Kto ma powieszoną plazmę 42" na ścianie ?
Pochwalcie się na jakim uchwycie i ile cm od ściany odstaje tylna ściana TV ?

Zastanawiam się czy kupić regulowany w 2 płaszczyznach czy skupić się aby był bardzo blisko ściany. Tylko czy plazma nie ma jakiegoś minimum które musi mieć dla zachowania chłodzenia.

Kusi mnie uchwyt na allegro, który trzyma TV tylko 1,9 cm od ściany...
 

Tomaszz

New member
Hashi napisał:
Czy robił ktoś update G10? Z tego co tu czytam dodano obsługę 96Hz (4x24p)? Z tego co wiem G10 miał dotąd 48Hz.

48 hz jest na 100% u Amerykanów i u nich ten tryb jakby nie istnieje, bo strasznie mruga. Przeglądając avforums.com nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi jak jest w wersji europejskiej, ale na 90% wywnioskowałem, że u nas (E) i Brytoli (B) jest 96 hz, co update 1215 niejako potwierdza.

Podsumowując mamy taki sam tryb jak w serii V, tyle, że bez smooth (czyli bez IFC), ale w 96 hz. Chociaż w trybie THX IFC jest i tak wyłączone. Tak mi się przynajmniej wydaje, bo nie mam czasu drążyć całkowicie tematu na innym forum.
 

mesjasz

New member
ja mam uchwyt 3 cm od ściany ,troszkę odgłos wiatraków odbija się od ściany (jak stał na półce nie było ich słychać )poza tym troszkę się grzeje ,zastanawiam sie nad założeniem dystansów aby zwiększyć odległośc od ściany na ok.5 cm producent zaleca min. 8cm
 
Do góry