Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

tkocemba

New member
Dzieki za info odnosnie rozmiaru to wzialem pod uwage centrumdobregoobrazu i kilka stronek angielskich wedlug ktorych SD powinno byc ok. Jednak mozecie mniej racje, SD moze wygladac slabo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
niestety może być słabo. Nie wiemy jak mocny masz sygnał.
Ale je nie wystartowałbym do Sd z 50" przy tej odległości.
Wszystkie tabele dają tylko ogólną orientację nie uwzględniają Twojej wrażliwości i jakości wzroku.
 

edek13

New member
tkocemba napisał:
Dzieki za info odnosnie rozmiaru to wzialem pod uwage centrumdobregoobrazu i kilka stronek angielskich wedlug ktorych SD powinno byc ok. Jednak mozecie mniej racje, SD moze wygladac slabo.

Nie bój nic może i odległość oglądania jest troszkę mała, ale to tylko przedłuży okres „adaptacji”. Ja oglądam z odległości o metr większej i po 3 miesiącu już tematu nie ma.
Co do jakości SD to nie wiem jak na UPC, ale na N VIVA i reszta lo-bitratowców zawsze wygląda do kitu bo to są sygnały o miernej jakości, ale już eurosporty i „zwierzaczki HD” to nie ma się do czego przyczepić do tego TVP HD która moim zdaniem ma bardzo wysoką jakość i będziesz spokojny wyboru.
 

mario_many

New member
Jezeli chodzi o sygnał sd z dekodera N czy ktos moze sprawdzał ktory z panasonikow lepiej sobie z nim radzi? s10.g10,g15 czy v10. Czy moze z racji ceny jest to oczywiste?Pytam poniewaz gdzies przeczytałem ze czasami wysokie modele sa bardziej ukierunkowane na przyszlosc czyli na HD,i wcale lepiej nie wykazuja sie w słabszym sygnale.A jak nie widac roznicy to po co przepłacac,dodam ze szukam drugiego telewizora do sypialni o rozmiarze 42
 

KTomek

New member
Pobór mocy TX-P42G10E

Witam.

Dane ze strony Panasonica:

TX-P42G10E
Pobór mocy (znamionowy), (użytkowanie), (oczekiwanie) 340 W, 200 W, 0,4 W

Bardzo proszę dajcie znać jak to się ma w rzeczywistości.
Pobór mocy jest to ostatnia rzecz, która może mnie odwieść od zakupu G10. Różne rzeczy ludzie wypisują, że pobór dochodzi do 450W.

Dzięki za odpowiedzi.
 

Traper2000

New member
KTomek napisał:
Witam.

Dane ze strony Panasonica:

TX-P42G10E
Pobór mocy (znamionowy), (użytkowanie), (oczekiwanie) 340 W, 200 W, 0,4 W

Bardzo proszę dajcie znać jak to się ma w rzeczywistości.
Pobór mocy jest to ostatnia rzecz, która może mnie odwieść od zakupu G10. Różne rzeczy ludzie wypisują, że pobór dochodzi do 450W.

Dzięki za odpowiedzi.

Bo do tylu dochodzi w trybie dynamicznym przy wyświetlaniu białego ekranu... np. gdybyś oglądał film o białym prześcieradle to w ciągu godziny 0,5kWh ale gdybyś oglądał w normalnym trybie czarne niebo bez gwiazd to by poszło 150W...! Jeśli więc planujesz oglądać normalnie programy to średnio trzeba przyjąć 250-300W i tyle mi wychodzi mierząc Watomierzem.
Jeśli więc planujesz oglądać 6 godzin dziennie filmy i programy w normalnym trybie i na pełnym ekranie to zużyjesz ok 1,5kWh w cenie np.0,60PLN to da Ci w zaokr. 1,00 PLN dziennie. Za LCD fullhd tej wielkości zapłacisz np 0,70 PLN...!
Pozdr...

Inna sprawa to to, że Panasonic "chyba" pojechał po bandzie podając moc znamionową 340W a to jest raczej nie zgodne z prawdą:
wikipedia:
Moc znamionowa (ang. nominal power) - jest to wartość znamionowa mocy, przy której urządzenie pracuje prawidłowo i zgodnie z normami lub zaleceniami producenta. Wartość ta zazwyczaj podawana jest na tabliczce znamionowej na obudowie urządzenia razem z innymi parametrami istotnymi dla pracy danego urządzenia. Zazwyczaj oznaczana jest symbolem PN i podawana w watach (W) lub koniach mechanicznych (KM).
 
Ostatnia edycja:

judaspriestfan

New member
Witam wszystkich.

Planuję kupićPanasonic TX-P42G10. Niech ktoś mi w końcu powie jak to jest z tymi Herzami. Podają:
- 600Hz sterowanie subpolowe - z czym to się je?
- 100Hz podwójne skanowanie - o co biega z tym double scanem i czy 100Hz to jest częstotliwość odświeżania, którą otrzymam np przy filmach blue ray, bądź podczas grania na PS3?

Pozatym czy jest jakaś wyraźna różnica między seriami G/S/V/X ? Seria G jest moim fawoytem, ale czy zastanawiając się nad P42S10 warto dopłacać 800-100 pln do tego z serii G? Moje fundusze, to maks 3600 pln.


Dzieki
 
Ostatnia edycja:

radzio99

New member
Czy Kiki porównywał w teście między s10, a g10 jak oba tv zachowuja sie przy formacie 24p ?
Bo na tym mi zależy i nie wiem czy to w tescie jest ?
 

asexon

New member
Witam.Ja ma takie pytanie.Jaka jest różnica miedzy P4610G a PF4610G? Chodzi mi o literkę F.
Różnica cenowa to około 150€ w sklepie internetowym.
 

Hashi

New member
judaspriestfan napisał:
Witam wszystkich.

Planuję kupićPanasonic TX-P42G10. Niech ktoś mi w końcu powie jak to jest z tymi Herzami. Podają:
- 600Hz sterowanie subpolowe - z czym to się je?
- 100Hz podwójne skanowanie - o co biega z tym double scanem i czy 100Hz to jest częstotliwość odświeżania, którą otrzymam np przy filmach blue ray, bądź podczas grania na PS3?

Pozatym czy jest jakaś wyraźna różnica między seriami G/S/V/X ? Seria G jest moim fawoytem, ale czy zastanawiając się nad P42S10 warto dopłacać 800-100 pln do tego z serii G? Moje fundusze, to maks 3600 pln.


Dzieki
Z tego co się orientuje to:
Ad.1
600Hz czyli 50Hz x 1 klatka (12 pól). Funkcja działa od 50hz (czyli musi być sygnał w przedziale 50Hz - 60H, lub kto jak woli w przypadku PS3 50fps-60fps). Przy filmach 24p nie uruchomisz IFC (chyba że podasz sygnał 50/60Hz - wszystko zależy odtwarzacza)
Ad.2
Przy filmach z BR na PS3 możesz ustawić 24p (w menu PS3 - BD 1080p 24Hz Output HDMI) na "ON" i wtedy to telewizor weźmie "na barki" tworzenie dodatkowych klatek. Film będzie wtedy odtwarzany tak naprawde w 48Hz (48 klatek). Jeśli wyłączysz opcje 24p wtedy "plejka" będzie podawała zawsze sygnał 60Hz (czy to z BR czy DVD).
Z własnych obserwacji zauważyłem, że lepiej jak plejka pomaga G10 (czyli opcja 24p na "Off"). Co do tego co oznacza 100Hz double scan nie orientuje się (może podczas nadawnia naziemnego). Jeśli chodzi Ci o funkcje 100Hz ala Samsung to powiem tylko, że albo duża płynność albo naturalizm ruchu (systemy te napewno są dobre ale nie zawsze). Aby uruchmić IFC w grach musisz używać opcji "Dynamic", "Cinema" lub 'Normal" (w trybie "Game" opcji IFC nie ma).
Od serii "V" w wzwyż zamiast 48Hz masz 96Hz przy sygnale 24p (Smooth Film). Podobno V'ka to jeden z najlepszych tv na rynku.

Jeśli chodzi o moje ustawienia (PS3 po update 3.00, wszystko na default; najlpiej po update zrobić reset ustawień; ogólnie mam wrażnie, że choć firmware 3.00 wprowadził kilka błedów zgłaszanych przez użytkowników PS3 to video odtwarzane jest bardzo dobrze):
W PS3 (Video Settings):
- BD/DVD upscaler - Normal
- BD 1080p 24Hz Output (HDMI) - Off (czyli plejka będzie dawać nam 60 klatek; poczytaj o 2:3 pulldown)
To dwie najważniejsze opcje (reszte mam na standardowo).
- można też ustawić w BD / DVD Video Output Format (HDMI) na Y Pb / Cb Pr / Cr (Super White).
W G10:
- dla trybu "Game" - (P-NR* na Off)
- dla trybu "Cinema" - (P-NR na min lub mid);
- IFC (600Hz) na ON (dla "Cinema").
- kontrast na około 60% dla obu trybów. Reszta według upodobań.
- picture overscan - ON
600Hz poprawia troche płynność przy grach (np. KZ2). Nie jest to takie 600Hz jak sobie wyobrażać można (ale napewno dawkowane z umiarem i rozsądkiem godnym dobrego tv).
Jedyna wada: czasem greenghosting.
Najlepsza zaleta: głębia obrazu (dzieki tym kolorom gry wyglądają całkiem inaczej niż na LCD; znaczna przewaga w grach typu SoulCalibur).
Trzeba uważać na kabel HDMI (odnosze wrażnie, że G10 lekko jest przewrażliwione na niewłaściwie dociśnięty kabel; chyba że ja mam taki lipny przewód).
Ciekawostka dla posiadaczy G10 i PS3. W nowej PS3 Slim wbudowany jest kontroler HDMI firmy Panasonic (nie wiem czy w poprzednich wersjach też był). Czy to może o czymś świadczyć?
PS Polecam trailer z PS Store Indiana Jones 4 (1080p) oraz trailer z twórcami Killzone 2 (polish subtitles) w 720p. Co do Indiana Jones to wiadać, że Lucas ma mistrzów operowania kamerą. Przy 1080p z BR widać każdy potencjalny błąd.
Pozdrawiam.

*PN-R (podobnie jak IFC) powoduje podczas grania zwiększenie opóźnienia (input lag który jest i tak w G10 fenomenalnie niski) na DualShocku dlatego nie można przesadzać. Przy filmach input lag nas nie obchodzi.
 
Ostatnia edycja:

sekret

New member
czesia napisał:
A wg mnie przesadziłeś, 50 cali to jednak za dużo o ile kanały HD będą znośne to SD będzie dramat, ja oglądam G10 42 cale z 3m ( dekoder cyfry+) i na niektórych kanałach (np Viva) szlag mnie trafia, radziłbym 42 cale ewentualnie 46 ale wybór należy do ciebie.

Mam 50 cali i ogladam z odległości ok 2,5-3m, kanały SD i stare filmy faktycznie nie wyglądaja najlepiej ale da sie oglądać (aczkolwiek VIVY nie mam więc nie moge sprawdzić tego kanału) ale uwazam, że warto zainwestować w wiekszy rozmiar od razu niz kupowac mniejszy, w końcu kanałów w HD będzie przybywać, SD ubywać....

Wczoraj oglądałem oldschoolowy serial Robin z Sherwood z lat 80, da sie oglądać.

A HD na 50 calach wygląda kozacko!!!

Pozdro
Sekret
 

GRYPHON

New member
tkocemba napisał:
Wlasnie zakupilem pierwszy tv :) zdecydowalem sie na P50G10 (cena 5300) tylko nie wiem czy nie przesadzilem z rozmiarem :-D odleglosc tv od kanapy 2.5-2.8 m sygnal cyfrowy z UPC. Salon ustawiony na polnoc, planuje ogladac TV w 70% filmy z laptopa 30%. Sprzet do odebrania bedzie w czwartek piatek. Jaka jest wasza opinia ?

rewelacyjna cena ! - podaj przyjacielu adres sklepu to i ja sobie też w takiej kupię ...
 

Papke

New member
Planuje zakupic 42' g10e lub s10e i bardzo zalezy mi na bezproblemowej wspolpracy tv z x360 i komputerem (gf 8800gt).
Prosze wiec o opinie osob , ktore mialy/maja problemy z x360. Czy takie jeszcze wystepuja na nowszym oprogramowaniu tv? Najbardziej jestem wyczulony na efekt darcia obrazu, ktory mnie wykancza na moim monitorze LCD LG.
Czy warto doplacac do g10 kolo 800zl?Czy ta nowa matryca jest bardziej wytrzymala?
Troche glupio wydac tyle pieniedzy zeby sie bawic w wygrzewania i na kazdym kroku uwazac co i jak sie oglada :/

Aktualnie sklaniam sie bardziej ku s10 ale martwi mnie tez problem bzyczenia i ciezko mi sie zdecydowac.
 
Ostatnia edycja:

noeee

New member
G10 50 cali .... wymiana

Witajcie.

Ja troszkę i innej beczki .....
4 dni temu kupiłem G10 50 cali ...... (kilka postów wcześniej radziłem się jaki rozmiar wybrać 46 czy 50 cali ....) i wybrałem 50 cali .... i ....

niestety przesadziłem ....

i jestem teraz w kropce ..... - nie mogę go oddać w miejsce gdzie zakupiłem ....
czy ktoś na forum nie chce zamienić 46 G10 lub G15 na 50 G10 ?
(warunki zamiany do uzgodnienia)
ew. może ktoś chce ode mnie odkupić (Polska edycja, gwarancja itp komplet - nawet folii nie ściągałem z boków TV - 4 dniowy)
oddam go za 5200 zł (niech stracę - na dzień dobry 300zł straty)

Powód wymiany/sprzedaży jest zdrowie
Niestety chyba mam coś z oczami bo mnie bolą od oglądania tego TV

Wcześniej miałem 37 cali (też panasa) ...
Oglądam Cyfrę i N'kę ..... ....

Jestem na siebie troszkę zły bo praktycznie byłem zdecydowany na 46 cali ... ale czytając to forum napaliłem się na 50 cali i sam jestem sobie winien
albo mam coś z oczami ;) co i tak wyklucza tak wielki TV ...

??? albo może trzeba czasu na adaptację oczu i mózgu do tak wielkiego TV ???
już sam nie wiem .... obecnie oczy po prostu mnie bolą ... (żonę też)

Pozdrowienia dla forumowiczów
.... - jestem z Wrocławia .... ale co do wymiany/sprzedaży to można się sensownie dogadać z dojazdem praktycznie w każde miejsce w PL

Co do samego TV to obraz bajeczny .... ale po prostu zbyt ogromny
Oczy nie męczą się tylko jak oglądam TVN w HD z n'ki .....

Moderatorów proszę o wyrozumiałość ;)
może ktoś się znajdzie na wymianę ?
Podaję emaila: noeee[małpa]poczta.onet.pl
 

Hashi

New member
noeee napisał:
Witajcie.

Ja troszkę i innej beczki .....
4 dni temu kupiłem G10 50 cali ...... (kilka postów wcześniej radziłem się jaki rozmiar wybrać 46 czy 50 cali ....) i wybrałem 50 cali .... i ....

niestety przesadziłem ....

Jak już wcześniej doradzałem użytkownikowi sekret, że przy 3 metrach 46 cali to max. Duże ekrany mają to do siebie, że siłą rzeczy będzie na nich większa powierzchnia na której "coś" może migotać, rozmazywać się i przeskakiwać (normalne efekty filmowe). Dlatego ludzkie oko może się męczyć, po prostu błądzimy oczami po ekranie nawet o tym nie wiedząc.
50 cali to minimum 4 metry.
 

tkocemba

New member
rewelacyjna cena ! - podaj przyjacielu adres sklepu to i ja sobie też w takiej kupię ...

Sprzet zakupilem w wwwdotmixelectronicsdotpl i widac ze cena dalej leci w dol bo juz 5185 zl wiec moze sie tej serii pozbywaja. Dzisiaj dopiero go odebralem i zrobilem pierwsze testy (wirtualna kanapa poszla na odlegosc mniej wiecej 3m).

Ogladnalem sobie poprzez wejscie PC
- film divx slabej jakosci
- film na dvd (przez laptopa)
- jakis kolejny film skompresowany divx czy xvid

Pierwsze wrazenia (od razu mowie ze jestem laikiem - nie jechac po mnie jak po Kikim :) )
- jakis stary divx - nie do ogladania wylaczylem po 10 minutach
- divx wyzsza rodzielczosc, wygladalo niezle ale momentami widac bylo ze kompresja jest stratna i przejscie miedzy kolarami bylo slable, ogladalo sie dobrze
- dvd - ogldalo sie bardzo dobrze - ale tez mnie nie porazilo

Ciagle czekam na podlaczenie UPC i ogladniecie sobie Kubicy lub jakiegos meczu w Full HD.

Czy jest za duzy
- wszystko zalezy chyba od sygnalu na pierwsze testy byly ok ale przesunalem kanape troche dalej 3m
- dalej nie wiem jak bedzie wygladala telewizja SD i HD
-- podejrzewam ze HD bedzie naprawde super (tylko 8 kanalow :) ) i chyba ta seria w tym jest dobra.
-- SD - rewelacja to nie bedzie ...
- raczej sie skupie na DVD i Blueray

Zauwazone wady
- przyznam ze widzialem migotanie gdy jakas strone kontrolna odpalilem na laptopie (cała niebieska) na filmach bylo ok
- czern tez nie jest idealnie czarna :) ale to juz wiedzialem.

Czy warto,
- naprawde telewizor robi wrazenie to kawal ***
- ogladania czegolwiek w dobrym towarzystwie ciekawych kobiet :) jest najwazniejsze, tak ze czekam jeszcze na wygodna kanape
- pewnie po miesiacu moja ocena bedzie bardziej obiektywna, narazie jestem zadowolony

Pozdrawiam Wszystkich
 

MrDudek

New member
noeee napisał:
Witajcie.

....) i wybrałem 50 cali .... i ....

niestety przesadziłem ....

i jestem teraz w kropce ..... - nie mogę go oddać w

Powód wymiany/sprzedaży jest zdrowie
Niestety chyba mam coś z oczami bo mnie bolą od oglądania tego TV
Nie przesadziłeś z calami tylko z jasnością! Pamiętaj, że wszystkie nowe TV są domyślnie ustawione baaaardzo jasno i choć oko tego od razu nie dostrzega bo ma fantastyczne zdolności adaptacyjne, to jednak po kilkudziesięciu minutach naświetlania zaczyna boleć. Masz naświetlone oczy. Stan bolesności i nadwrażliwości na światło może się utrzymywać przez kilka dni. Telewizor ma właściwą jasność, jeśli po włączeniu jest elementem nie wyróżniającym się z otoczenia. M. in. dlatego nie powinno się oglądać w zupełnie zaciemnionym pokoju. Inna sprawa, że wieczorem stworzenie wyżej opisanych warunków jest praktycznie niemożliwe. Pamiętaj jednak, że gdy zaczynamy odczuwać ból oczu to w pierwszym kroku telewizor ściemniamy. Obraz będzie oczywiście gorszy (znikną szczegóły w ciemnych partiach), ale jeśli sądzisz, że zmiana cali coś Ci pomoże, to, moim zdaniem, się mylisz. Ja swój, 50", czasami oglądam z mniejszej odległości niż Ty i nic, choć oczy mam już mocno sterane życiem i pracą zawodową. Ale na początku miałem te same problemy co Ty, choć oglądałem z prawie 5m, a i to rzadko. Moje ustawienia na co dzień to:
Tryb: kinowy
Kontrast: 20 (tak, to nie pomyłka)
Jaskrawość: -10
Kolor: 30
Ostrość: 0
Balans bieli: ciepły
Sterowanie kolorami: wyłączony
x.v. Colour: wyłączony
Eco: wyłączony
Ustawienia zaawansowane:
wys. R: -2
wys. B: 0
niski R: -2
niski B: 0
Gamma: 2.2
Poszczególne źródła mają u mnie różne nastawy, ale praktycznie tylko w zakresie jasności i kontrastu i niewiele odbiegają od wyżej podanych.

Gdy chcę sobie zrobić dobrze, to na czas jakiegoś extra filmu wracam do nastawów przyzwoitszych, ale zaraz potem zjazd!
 

sajan1987

New member
Witam,

Po przeczytaniu tego watku kilkukrotnie, zdecydowalem sie na 42g10. Telewizor wyladowal u mnie w piatek, wiec dopiero mam go kilka dni ale moge smialo stwierdzic ze jest to bardzo dobry telewizor. Nie jest on telewizorem bez wad ale gdyby szukac idealu to bysmy chyba nigdy nie zdecydowali sie na zakup czegokolwiek. Jesli chodzi o problemy z tv ktore wyczytalem w watku to najbardziej denerwujacym ktory pojawil sie u mnie bylo buczenie glosnikow. Na szczescie problem zostal wyeliminowany, mianowice na poczatku podlaczone mialem cyfrowa kablowke (Vectra) poprzez kabel SCART, teraz wymienilem dekoder na HD i podpiolem przez HDMI i wszystko smiga ja nalezy. Jesli chodzi o jakos HD (TV, PS3, Blu-ray) to jest poprostu pieknie. :) Zdecydowanie polecam ten TV. Pozdrawiam
 

spens

New member
witam.
mam pytanko, mam podlaczonego n-boxa recordera pod amplituner sony i do tv, wszystko po kablach hdmi. moje pytanie brzmi czy da sie jakos w tv ustawic by po jego wlaczeniu odrazu przechodzil na zlacze hdmi?
teraz to wyglada tak ze musze wlaczyc tv i ustawic na hdmi za kazdym razem, do tego dochodzi wlaczenie amplitunera i n-ki. wiem ze musze sobie sprawic uniwersalny pilot ale moze narazie jest jakies rozwiazanie by tv odrazu wlaczal sie na obraz z hdmi?
 
Do góry